Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

huncut
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubbliniatko
29. sep 2013

Čaute kočky 🙂 máme na Vás otázočku menšiu. Ako dlho Vám trvala menštruácia po užití Escapelle? Mne to už ťahá na 8my deň 😲

annie98
16. okt 2013

Ahojte,
aj ja by som potrebovala Vase skusenosti.
S priatelom nam praskol kondom(stvrtok).... tak som vzala tabletku(piatok)....ziadne bolesti ani menstruacia.
V utorok sme sa milovali znova a ten isty problem praskol kondom.
A co teraz?

fiu1994
16. okt 2013

Ahojte...Stal sa mi taký problém..tabletku som zjedla do 15 hodín potom som dostala krámy ale iba slabé a iba 2-3 dni a od vtedy som čakala a nič.. už mi meškajú 4 dni. Je to normálne? :( čo mám robiť poradte mi...

fiu1994
16. okt 2013

@bubbliniatko ja by som ju aspoň chcela dostať... :(

kiki68
16. okt 2013

@annie98 ako moze 2x prasknut kondom?nemali ste nejaku vadnu seriu,pripadne po zaruke,alebo nechtom poskodeny?
Byt Tebou dam si este raz tabletku,lebo ak to vytieklo do Teba je tam riziko,ze budes tehotna.
Aj ked Ti to moze rozburat cely cyklus, pripadne este je aj tabletka co sa da uzit do 5 dni,ale to musis na gyndu na predpis a potom by som uvazovala o inom sposobe ochrany,aby ste to nemuseli takto riesit. Nie pre kazdeho su kondomy to naj. Pripadne to poistit nejakym pharmatexom,ak nechces HAK 😉

kiki68
16. okt 2013

@fiu1994 tehotensky test si sprav a ked cosi tak na gyndu,mohlo to aj rozhadzat iba cyklus.

happydayeveryday
23. okt 2013

ahojte chcela som sa opytat ze ci je to ok dat si escapelle ked som v prvy den menstruacie mala nechraneni sex , inac berem antikoncepciu .

certica22
29. okt 2013

ahojte... nam sa tiez stala nehoda praskol kondom do 1 a pol hodiny som uzila tabletky to bol 9DC na 5-6 den som začala špiniť asi 3 dni a MS somj dostala presne vtedy kedy mala dojst aj priznaky som mala ako inokedypred MS ...len nemala som take bokesti ako zvyknem niekedy mat ale prve 3 dni bola MS silna trvala ma 7 dni ako inokedy ziadne vedlajsie priznaky som po uziti nemala len mam pocit ze by to rozburilo hormony lebo tak ako pred MS sa mi naleju prsia tak mam ich take opat a to som este len 15DC len teraz neviem ci to je tabletkou alebo tym ze som pribrala ale nemyslim si ze by som bola tehu... necitim sa tak ... to je moja skusenost...🙂)

anitka91
31. okt 2013

Ahojte...My sme s priatelom spolu 2roky, chranime sa kondomom, kedze antikoncepciu uzivat nemozem,kondom nam vsak praskol.Tak som si aj ja kupila tabletku a zobrala som ju 36 hodin po....No menstruacia sa mi nedostavila..Cez vikend som si robila test ktory mi vysiel pozitivny.Hned v pondelok som isla ku gynekologicke,ktora povedala ze som v 5 tyzdni. Ked to ostalo takto tak to podla mna tak malo byt a s priatelom sa aj tesime 🙂 Jedine co ma trapi je ci ta tabletka nebude mat nejake zle ucinky na babo? Mate s tym niektora skusenost ze ste tabletku zobrali a predsa ste ostali tehotna? Ako to moze vplyvat na babo? Mojej gynekologicke som to povedala hovorila ze sa nemam bat,ze ked to neucinkovalo tak ziaden iny zly vplyv to nema na plod a ze ma par takych pacientiek ktore tiez boli ako ja a dnes maju uz krasne zdrave deti. No tak teda neviem dufam ze to je tak a nemam sa preco obavat......

vanesska8888
3. jan 2014

Ahojte, mam 15 rokov a uzila som tabletku escapelle asi 2 dni po nehode, nemala som ziadne vedlajsie ucinky a nedostala som ani menstruaciu do 5 dni, robila som si pre istotu 2 tehotenske testy a boli negativne, teraz v najblisich dnoch by som mala dostat svoju normalnu menstruaciu a ma uz aj pobolieva brucho, no mam strasne stresy a bojim sa pretoze ked som sa pytala v lekarni lekarnicky odpovedala mi nato ze by som mala dostat presne do 5 dni, pritom poznam viac dievcat ktore nedostali presne do 5 dni...pomoc:(

suzi33
3. jan 2014

@vanesska8888 Na letáku je napísané, že by si mala dostať ms do 5 dní od užitia tabletky? To som nevedela... Tiež som ju kedysi užila a ms som dostala presne v ten deň, keď by som mala dostať normálne ms.
A inak, tehotenský test si si robila kedy? Pretože test ukáže správny výsledok len pár dní pred tým, ako má prísť ms.. Nie napríklad 3 dni po sexe (ako som si kedysi aj ja myslela)

suzi33
3. jan 2014

@vanesska8888 ale určite Ťa nechcem plašiť, že si tehotná (to ohľadom toho tehotenského testu čo som písala).. Je vysoké percento dievčat (ako i ja), ktorým tá tabletka zabrala. Len mizivé percento dievčat nezabrala.. Takže držím palce, aby si patrila k tým, čo im zabrala 🙂 Potom daj vedieť 🙂

janinah
3. jan 2014

@vanesska8888 a ako ti my máme pomôcť? ak si dosť "zrelá" sexovať,tak by si mala byť dosť zrelá aj riešiť príp. problémy s tým súvisiace....

vanesska8888
3. jan 2014

Suzi33🙂 pohlavny styk so mala asi pred 3 tyzdnami, a tehotensky som si robila takto pred tyzdnom a dneska. Dakujem za povzbudzenie🙂 urcie dam vediet, a dufam ze to do najblissich dnoch uz dostanem tak ako by som mala🙂

suzi33
3. jan 2014

@vanesska8888 Pokiaľ si si robila aj dneska, tak výsledok by mal byť už viac menej jasný-žiadne tehotenstvo. Na ms negatívne vplýva stres (ktorý určite prežívaš), skús si trochu zašportovať, vybehni sa prejsť a bude to fajn.. 🙂
P.S.: Nabudúce sa radšej poriadne chráň, pretože použiť viac krát núdzovú tabletku, nie je dobré riešenie.. Môže narobiť rôzne ženské problémy..

vanesska8888
4. jan 2014

Tak dneska rano, som menstruaciu dostala tak ako som aj mala.. takze dufam ze je to vsetko v poriadku🙂

sofia1996
4. jan 2014

ahojte...keď sa mi nedostavili žiadne vedľajšie účinky z tabletky escapelle môže to znamenať že som tehotná alebo aj to že nie som a použila som ju zbytočne? môj partner tvrdí že sa do mňa neurobil ale neboli sme si 100% istí tak som zobrala tabletku...ale až po vyše 40 hodinách lebo skôr sa nedalo...menštruáciu som mala dostať v stredu a dostala som v utorok...pohlavný styk sme mali v nedeľu...a v utorok keď som aj dostala menštruáciu som zobrala tabletku...m zoslabla a už len špiním...je možnosť že som tehotná? nič ma nebolí...nie je mi zle...nič...ani tie bolesti hlavy a únavy a závraty z tej tabletky som nemala...prosím odpovedzte mi niekto

lejdy_m
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lejdy_m
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanesska8888
9. feb 2014

Ahojte minuly mesiac som sem pisala tiez som vzala tabletku escapelle a ms som dostala presne na cas, no a tento mesiac sme s partnerom mali zas vstyk maly sme ochranu nic sa do mna nedostalo no ms mi meska uz pomaly tyzden a ja som hrozne v strese robila som si aj test a bol negativny, moze byt ta neskajuca ms sposobena tou tabletkou ktoru som vzala minuly mesiac?:( ????

organicshop
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tominkooo
11. feb 2014

Vaneska prepac ale preco j*bes ked sa stale bojis v 15 ze otehotnies?? Jasne ze nebudes tehotna tak lahko.. Nestresuj..

13011986
15. feb 2014

ahoj....vie mi niekto poradit surne.....pouzila som tabletku po asi 2 hod.po styku,ale mam plodne dni?je to ucinnne?a vypila som aj deci vinka...neviem ci to ma nejaky vplyv...poradte...surne...dakujem...a je mozne alebo dobre si dat po 12 hod dalsiu?

erika120
24. feb 2014

prepana, dievcata.. Ked chcete uzit escapelle,najdite si nieco o tom z doveryhodnych zdrojov..Chapem,ze niektore z vas maju strach z otehotnenia a panikarite,ale obratit sa na taketo forum je podla mna hlupost, pretoze ma s tym kazdy ine skusenosti.. Ked tu bola otazka typu "uzila som tu tabletku,ale meska mi mesntruacia,co ak som tehotna", zastavil sa mi rozum z tolkej nevedomosti, je predsa uplne normalne, ze vam menstruacia nedojde na cas potom ako ste uzili tu tabletku,kedze je zname,ze dokaze rozhodit cely cyklus na par mesiacov..Radsej si spravte test,to bude najistejsie,rozum do hrsti a nabuduce si rozmyslite, ci sa vam oplati mat nechraneny sex.. 🙂

jankabj033
26. feb 2014

@tominkooo tisic krat BIG LIKE

mam5845
10. mar 2014

čaute žienky 🙂 Mám taký problém, že s priateľom nám praskol kondom, práve počas mojich plodných dní 😖 Užila som Escapelle približne o 24 hodín. Dnes sú to 4 dni po styku, od včera mám vkuse pocit na vracanie a dnes sa mi stalo že jedlo ktoré vždy milujem som nemohla ani cítiť. Celkom sa stresujeme, bábo ešte nechceme 😲 😖 A ešte viac sa stresujem keď tu čítam vaše odozvy na túto tabletku 😨 Tak by som sa vás len chcela opýtať na názor, či myslíte že by som mohla byť tehotná, alebo nie. Vopred ďakujem 😉 🙂

sorciera24
10. mar 2014

@mam5845 moja zlata, po prve enchapem ako moze kondom prasknut? 😕 ako toto asi nikdy nepochopim a po druhe....tehotenske priznaky by si po 4och dnoch rozhodne este zaidne nemala!...prsote nie....moc si nahovoras...... ale po 3. tehotna aj napriek tomu vsetkemu byt mozes ale aj nemusis...teraz to vsak este nezistis....

mam5845
10. mar 2014

@sorciera24 mne sa to s tým kondomom stalo prvý krát. Proste ho priateľ vytiahol a všimol si že je úplne dotrhaný, ako keby chýbala tá predná časť. Ale ďakujem za odpoveď, aspoň trochu si ma ukľudnila , dúfam že to bude ok.

michaela226
11. mar 2014

suhlasím s arizonou, ja som Escapelle uzila 2 krat v zivote a ziadne vedlajsie ucinky som z toho nemala ani problémy do buducna a dnes mam krasnu dceru z ktorej sa tesim zo dna na den a tehotenstvo som si naplánovala a tak mi to aj vyslo.