Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

vanessa1152
1. apr 2011

ahojte, chcem sa vás opýtať užila som tabletku približne 30 hodín po nechránenom pohlavnom styku s tým že som si nie istá či došlo k vniknutiu semena, ale neviem ako zistím či naozaj aj po tabletke nie som tehotná pretože mám porblémy s menštruačným cyklom ( cháp tak raz za 3 mesiace 🙂 .......a či to že ma po užití bolelo v podbrušku, bolo mi veľno a bolela ma hlava sú len vedľajšie príznaky.....a tieš to že som to užila až po tých 30 hodinách až natoľko znižuje účinnosť, prosííím o radu v zúfalej situácii.....už len to že ak by som bola v TOM.....bude v tom určite sama :(ďakujem

1mata100
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1mata100
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monulicka
27. apr 2011

cafte
tak ja asi zrejme budem patrit do tej skupiny bab, ktorym Escapelle nezabrala....dnes mi vysli 2 pozitivne tehu testy.... 😒

marcela10
27. apr 2011

@monulicka vitaj v klube... ja som v 6tom mesiaci 🙂) ale hrozne sa už teším aj keď som si to nevedela predstaviť...

monulicka
28. apr 2011

@marcela10 ja som stale v soku a nemozem tomu uverit... 😔
Inak, dufam, ze ta Escapelle nemoze nejako negativne obplyvnit plod?

marcela10
28. apr 2011

@monulicka nie, toto je v pohode ... to som sa aj ja pýtala ako prvé gynekologa

simka1234
28. apr 2011

Dúfam že mi niekto odpíšwtw čo najskor....Mala som s partnerom pohlavný styk pri ktorom nám praskol kondom. Tabletku som užila už pred mesiacom po 12 hodinách, ale mala som akurat plodne dni (pravdepodobne) dostala som slabé krvácanie po 7 dnoch od kedy som mala tabletku a to je po týždni a pol od poslednej menštruácie.Teraz po mesiaci ma picha tretí den po bokoch podbruška a asi je hlupe to tu písať ale mám zvýšenú plynatosť...myslíte si že som tehotná? mám 17 rokov a nemôžem si dovoliť mať dieťa.Plus ak neviete či na potrat môžem ísť pod 18 rokov bez toho aby to vedeli rodičia?

rebeka25
29. apr 2011

@monulicka - a ako rychlo si si ju dala? Pozeram ze aj ty mas male mimco ako ja, a neviem si predstavit teraz mat este jedno 😖

monulicka
30. apr 2011

@rebeka25 no ja som si ju dala hned na 2.den rano, t.j. po nejakych 12 hod. ..a zrejme to boli len vyhodene prachy 😖
ja to tiez este stale predychavam, kedze toto nam absolutne meni plany, takto skoro som druhe babo nechcela..ale este som nebola u Dr.tak uvidim co mi povie tam... a ty mas dovod si mysliet ze si tehu?

rebeka25
30. apr 2011

@monulicka - ja dufam, ze nie, nam sa smiklo pred vcerom, a vcera rano som si dala tu tabl. tiez cca po 12tich hod. Neviem si ani teraz pozriet ako som mala plodne nepolodne, ved od porodu som mala prvu menst. az min. mesiac. Maly ma 9.mesiacou este ho stale kojim. Dost mi lepy neviem si predstavit teraz k nemu male mimco, raz urcite ale teraz by to bolo velmi skoro. Je to taka mala hyperaktivita treba byt s nim 24 hod denne, nebolo by to dobre hlavne pre neho

monulicka
30. apr 2011

@rebeka25 Mno, ja som to tiez mala s tymi plod.dnami, nemala som mat, ale asi boli, pritom som vobec nezaregist.ovulku 😕 ...mne teda 1.mrcha prisla ked mal maly 4 mesiace, lenze nepravidelne..raz po 28 dnoch, raz po 36tich..a tiez maleho este dojcim...lenze vidis, v nasom pripade to vsetko bolo zrejme prd platne..a tiez sa obavam ako to zvladneme, a co maly 😕 Tak ti drzim palce, aby si to nemusela riesit a v Tvojom pripade mala Esca 100% uspesnost 😉

dontblameme
2. máj 2011

Dobrý deň. Tabletku escapelle som užila do 12 hodín od nechráneného pohl. styku bola som odvtedy aj na gynde a povedali mi že je všetko ok ale neviem či by to tak skoro zistili v podstate po týždni. menštruácia mi má prísť o 4 dni ale niekde som čítala že sa má dostaviť do 5 dní od užitia tabletky a aj kamarátkam sa dostavila hneď po jej užití. može sa mi dostaviť presne na čas ako má? ďakujem za odpoveď 🙂)

rebeka25
4. máj 2011

@dontblameme - NESTRAS 🙂 ani mne neprisla po jej užiti, ale hore som citala prispevky kociek ktorym zabrala, a pisali ze im prisla aj o dva-tri tyzdne podla toho kedy im ma normalne prist.

kormoranka123
8. máj 2011

Ahoj, situacia sa ma nasledovne:
Dlhodobo uzivam antikoncepciu Belara. Prave v 7 dnovej prestavke mi doktor predpisal atb augmentin na anginu na 10 dni - zacala som ho brat tri dni pred novym platom hak. Po dobrati atb, posledna tabletka bola o 10 dni neskor vecer (7 tableta hak), som mala nad ranom pohlavny styk - najprv chraneny, neskor (do 1 hodiny) opakovane nechraneny, s tym, ze sa partner vystriekal mimo - prerusovali sme. Zo strachu a nervov som teda po 27 hodinach uzila "tabletku po"...Moja otazka (skor polemika, kedze naisto mi odpovedat nebude vediet nik 🙂 ) je, aka je sanca ze by som mohla otehotniet..:/ Beruc do uvahy !potencialne! znizenu ucinnost hak z atb (13 den cyklu, cize ak bola znizena ucinnost aj plodne dni), zvysok spermii po prvom styku na penise a zobratie "tabletky po" po skoro 30 hodinach...Naozaj neviem....ufff nejake skusenosti, pripadne upokojenia, ci naopak stresujuce info?
Dakujem 🙂

malinkeje
15. máj 2011

iskakiska ja som si to tiez hovorila ze si budem davat velky pozor ale stalo sa mi ze som vynechala tabletku a fakt nechapem ako som mohla zabudnut, zajtra idem ku svojej lekarke a spytam sa jej na escapelle a potom sa rozhodnem... inak bolo akurat piatok trinasteho ked som zabudla :(

dianka3
16. máj 2011

Ahojte, tak ja som tu tabletku uzila asi 29 az šé hodin po styku a nezabrala mi 😒 takze som v tom 😕

alenocka26
30. máj 2011

ahojte 😉 moja situácia sa má takto...
21.5 mi skončila menštruácia,22 a 24 som mala nechránený pohlavný styk...hodinu po styku toho 24 som zobrala tabletku...cele dni mi bolo zle a včera večer som začala krvácať.s tabletkou nemám skúsenosti a chcem sa spýtať či je to dobré alebo sa mám toho báť? Ďakujem Vám za odpovede 😅

petronelapetranka
18. jún 2011

Nazdárek... mne sa prihodilo toto, s priateľom sme spali 11.5. ,praskol nám kondóm tak som tabletku escapelle užila do 20 hodín. 13.5. som dostala M a trvala 7dní,čo u mňa nebýva zvykom mávam max.5dní. M mi teraz meškala 9dní, mávam s rozdielom 1 až 2 dní toto ma fakt prekvapilo. Dôvodom buď bola tabletka po alebo stresy pred skúškami. 🙂 ale z vašich názorov sa mi zdá,že fakt tá tabletka je len marketingový ťah a nebolo by odveci keby ju preskúmali či má ten účinok aký ma mať alebo je zbytočne na trhu. čauko 😉 😎

klararimm
30. jún 2011

escapelle je NESPOLAHLIVE POSTKOITALNE KONTRACEPTIVUM. napriek tomu, ze som ho uzila v stanovenom termine, nevracala, nemala hnacky, dodrzala vsetky pokyny podla pribalovejo letaciku, nezabranilo tehotenstvu. dovolim si spochybnit ucinnost 85%. chapem, ze v nudzi je to asi posledna moznost, ale urcite sa nespoliehajte na tento sposob ochrany. volakedy na lekarsky predpis pouzivany postinor bol nahradeny volnopredajnym liekom a jeho propagacia je skvelym marketingovym tahom, no naozaj nie zarukou pre zabranenie pocatia pri nechranenom pohlavnom styku. gravidita ci totalne rozhadzany cyklus, to je to, co si zaroven kupite v tablete escapelle. v mojom pripade vynechana menstruacia bola nahradena hnedym vytokom, tzv. spinenie, po lekarskom vysetreni zistene mimomaternicove tehotenstvo, ktore moze sposobit az zivot ohrozujuci stav. klara

nickyma
5. júl 2011

tabletka "po" neúčinná aj u mňa, užitá po cca 8 hodinách. k tomu som ešte aj kojila a bola bez cyklu. takže indícií, aby z toho teh. nebolo bolo dosť. ale aj napriek tomu som oteh. a teraz som veľmi rada 🙂 aj keď som sa bála mať dve malé bábätká skoro po sebe.

ccc7
5. júl 2011

Ahojte baby, chcem vas poprosit o nazor. viete mi povedat, ci pri zene, ktora dostane po uziti tabletky nepravidelne krvacanie alebo spinenie pred menstruaciou (6 dni po uziti) je toto znak uspesneho zaucinkovania? alebo treba byt napnuty az do casu menstruacie? dakujem

ewana23
9. júl 2011

ahojte, neviete niektora kolko dni po uziti by sa mala dostavit menstruacia? Ak meska viac ako 5 znamena to ze escapelle nefungovala?

nickyma
9. júl 2011

@ewana23 to môže byť buď narušený cyklus liekom alebo teh. teraz sa nedá zistiť, ktoré z tých dvoch to je. jedine si urobiť test teh.

katia7
11. júl 2011

ahojte je tu prosim vas niekto alebo aspon poznate niekoho realneho kto tu tbl uzil cez plodne dni a nezostal tehu? dakujem za odpovede

katia7
12. júl 2011

nikto? ☹ som zufala, mam cudne bolesti ms nikde a na teste duch

angelikas
12. júl 2011

ani mne tabletka "po" zrejme nezaúčinkovala... užila som ju prvýkrát v živote pretože sme mali s partnerom "nehodu". mala som plodné dni. užila som tabletku do 12 hodín po... no menštruácia sa akosi nedostavila... i keď pocity som mala, ako keby sa mi mala každú chvíľu spustiť... tak som si spravila test... teda tri. všetky tri pozitívne. zajtra idem k lekárovi. Aké následkov môže mať užitie tejto tabletky na plod... ?? máte niekto radu, skúsenosti?

nickyma
12. júl 2011

@angelikas mne tiež neúčinkovala. syn je zdravý, aj sa načas narodil. našťastie mu nespôsobila nič.

nickyma
12. júl 2011

@katia7 mne sa zdá, že väčšina nás je tu takých, čo im nezaúčinkovala. 🙂

angelikas
12. júl 2011

@nickyma ďakujem pekne za reakciu. pevne dúfam, že to tak bude aj v našom prípade.. tvoj gynekológ mal na tehotenstvo (po užití tejto tabletky) aký názor ?