Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

dankakk
26. sep 2009

vivien, no moze aj nemusi... ak ale nechces byt tehotna, neber dufik na podporu otehotnenia.... inak, mala by si sa nad sebou poriadne zamysliet, ty kokos! keby sa to stalo raz.... 😒 ale tri dni po sebe??? 😕 zena, si si ista, ze milujes muza s ktorym chces dieta?

nataly
26. sep 2009

mici111, mne tiez vychadzali testy pozitivne so slabou ciarockou, o 2 dni uz bola ciarka silnejsia. Tiez som sa cudovala ze tabletka nezabrala, ale co uz, dnes mam doma uz 3 mesiacnu babulku. Moja dr. spominala ze slaba ciarocka na teste moze byt aj pred menstruaciou. Daj potom vediet ako si dopadla. Drzim palce 😉

mici111
26. sep 2009

nataly, dakujem za odpoved, na tomto fore som citala, ze viac kociek ktore mali plodne dni aj po escapelle zostali tehotne..to je aj moj pripad..som prvy mesiac po vysadeni antikoncepcie, takze si myslim ze je to celkom velka pravdepodobnost ze ta tabletka po jednoducho nezabrala..v pondelok budem mudrejsia..hadam...

kristina25
26. sep 2009

mne tabletka po zabrala az dvakrat
prvykrat som brala cca 12 hod. po
druhykrat som brala az 48hod. po

mici111
28. sep 2009

ahojte, dnes som bola u lekarky, s usmevom mi povedala, ze som s najvacsou pravdepodobnostou tehotna, ked mi vysli uz styri pozitivne tehu testy..zobrala krv, vysledky budu v stredu..takze kocky, escapelle NEVERTE, pocas plodnych dni nezabera...!!! aspon mi to tak vychazda z toho co som tu citala a hlavne z vlastnej skusenosti...

ivulik007
28. sep 2009

a čo budeš teraz robiť mici?

mici111
28. sep 2009

ivulik007, no nejako sa s tym musim popasovat..lebo budem na to babo sama vyzera to tak...som zasadne proti potratom..takze asi tak..nejako bolo, nejako bude..a kocky, nemyslite si, ze som nejaka "lahsia" alebo tak...hold velke sklamanie v chlapovi..kaslat nanho..

ivulik007
28. sep 2009

mici - každopádne v stredu si budeš stopercentne istá, čo je vo veci. Daj potom vedieť. Možno, že tehotná nie si, každopádne to ukážu výsledky krvi.
A neboj, ak by si náhodou tehotná bola, určite je v tvojom okolí niekto,kto ti pomôže. A možno časom nájdeš pre svoje bábo aj vhodného otecka. 😉

nataly
28. sep 2009

mici111 mrzí ma že to tak dopadlo. Ja som revala do 5 mesiaca a este aj cestou do pôrodnice, že co budem robit, ked pridem aj s babom domov. Aj ked ja mam draheho, ktory ma vo vsetkom podporil a podrzal, ked som zistila ze som tehotna, prvy syncek mal 10 mesiacov. Ale urcite sa zacnes casom tesit. Ja si neviem predstavit ze by sme uz Sonicku nemali. Aj ked je to niekedy tazsie, hlavne ze sme zdravi.
drzkaj sa 🙂

mici111
28. sep 2009

ivulik007, nataly: kocky, strasne vam dakujem, ste moc zlate..bude to tazke, velmi tazke, ale nejako to zvladnem..ja revem furt, ale musim sa s tym vysporiadat a zacat sa tesit..ale hlavne vyckat do stredy na vysledky z krvi...

diefca
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasulec
29. sep 2009

Mici,drzkam ti palceky,ja som tiez sl.mamina,ze budeme same viem od 2.mesiaca tehu..tiez sa to dalo vseliako riesit,ale ja som babo chcela,aj za cenu,ze budeme same..teraz nelutujem a urobila by som tak aj 2.krat 😅 nieje nam velakrat lahko,ale to asi nechces pocut..ale sme dve a je nam spolu dobre,lubime sa..je to niekto kto tu bude pri tebe aj ked ,,ON,, odide..niekto kto nechce byt sam, ako ani ty... vela stastia 😉

mici111
30. sep 2009

ahojte, dnes som dostala vysledky z krvi..pozitivne..aj napriek tomu, ze som zobrala escapelle..hmm..takze si o tej tabletke myslim svoje..

vivien55
9. okt 2009

dankakk,keby si ostala sama doma túžiaca po rodine,zatial čo tvoj partner si zarába už 3 roky v zahraničí a príde domov na týžden raz za 3-4 mesiace,chýbalo by ti určite tiež pohladenie a pocit,že sa máš o koho opriet...A tak sa stalo čo sa stalo☹((...
Ja sa držím hesla - nikdy nehovor nikdy....a teraz sa mi potvrdilo,že je to velká pravda...nikdy by ma ani nenapadlo,že sa mi stane niečo také☹

artist
12. okt 2009

malo by to velke nasledky, ked som ju vzala zhruba pred 2 tyzdnami už som mestruaciu mala..a chcela by som ju zobrat zas?

adodo
21. nov 2009

ahojte... asi tolko, stala sa mi taktiez nehoda, po ktorej dotycna musela uzit tabletku escapelle.
dal som jej ju po cca 7hod...
nehoda nebola nejaky prasknuty kondom alebo co.. proste totalna nezodpovednost...
a pisem tu len a len pre to... aby ste si nerozbijali hlavu tí.... co si precitate ze v plodnych dnoch tabletka nezabera..
totiz spominana mala prelom 13/14 dna... (iste viete, ze su to dost plodne dni)
a Tabletka zabrala... teda.. aspon dufam.. kedze dostala konecne po 2 tyzdnoch menzes.a TT bol negativny
snad to pomoze aspon niekomu aby sa az tak nestresoval... lebo ked som si cital tieto fora ja... bolo mi do placu..
ale sem pise len tá hrstka ludi... ktorym to nezabralo...
a uznajme 84% je naozaj dost... na to sa v pokri dava ALL-in.
na zaver.... tie stresy nestoja za nic na svete.. a vzivote som vacsie nemal... dakujem Bohu, ze to takto dopadlo...
takze niet nad zodpovednost..alebo este lepsie.. :D drzat sa najucinnejsej antikoncepcie a to je NIE 🙂

lalalopka
26. nov 2009

ahojte mam jeden proble....tabletku escapelle som uzila ,no neskor az po dvoch dnoch a mala som este cas 7 hodin....teraz sa obavam ci mi tabletka zebere,lebo viem ze je tam vacsie riziki nad otehotnenim...som este mlada,a nechcela by som si dokazit zivot..

combo52
2. dec 2009

Ahoje, chcel by som sa spytat ze ked sme mali s partnerkou nechraneny pohlavny styk a kusok mi " ušlo " do cca. 30 min si dala tabletku.. aka je pravdepodobnost tehotenstva???

dominka11
2. dec 2009

skoro žiadna combo 😉 klídek.

expertka8
2. dec 2009

...a mozmo ano 😀

dominka11
2. dec 2009

nerob, lebo nezaspí 😝 😀

zeleninova
5. dec 2009

ahojte,
dnes v noci som bola so svojim priatelom a po styku som zistila, ze kondom zostal napoly vo mne.. aj ked mam uz dost rokov, som v sexe neskusena, a preto sa pytam, ci si mam radsej zajst po tabletku, alebo sa niet coho obavat.. plodne dni som nemala.

dominka11
5. dec 2009

ahoj zeleninova, ako napoly v tebe? ak tak, že nič nevytieklo, tak nemusíš.

hansen
11. dec 2009

chcem sa spytat: aka je sanca ze ked som sa do nej neurobil, ale mimo a hned po tom si to vystriekala horucou vodou + escapelle po 35 hodinach, ale styk bol nechraneny?

dali sme tabletku pre istotu, i ked si myslim ze v tomto pripade je sanca takmer nulova ak nie nulova, ale nahoda vie byt tak riadna svina ze clovek nikdy nevie.

co si myslite?

jahodqa251
14. dec 2009

ahoj baby 🙂 31 oktobra som mala menstruaciu ...8 novembra som mala nechraneny pohlavny styk ....bola to nedela ...hned v pondelok po skole som si sla kupit escapelle...nemala som ziadne vedlajsie ucinky ....15 novembra som ddostala menstrucaiu opat ...bolo to asi tou tabletkou 🙂 Mala som aj tak stresy ci mi zabrala alebo nie...tak som si povedala ze pockam do 15 decembra nolenze menzes mi dosiel 9 decembra 🙂 Dnes som bola u gynekologicky a povedala mi ze niesom tehotna 🙂 bola som velmiii stastnaaa 🙂 Mam 18 rokov ...Nabuduce si uz budem davat pozor ....

danyelituska2
19. dec 2009

no baby pripájam sa, tak ja som prvý krát použila postinor a nič nebola, no potom na druhý raz escapele a predstavte si že už mám ročného synčeka, tak si dávajte pozor, lebo ja už na druhý den ked som bola pri ginekologičke tak mi povedala, že už mám vajíčko oplodnené, lebo bola vidno na sone fľak ako prasklo vajíčko no a našťastie riško je zdraví a krásny ale aj tak som to takto neplánovala tak pozor pozor pozor

danu
23. dec 2009

nezodpovedny.anonym • Včera o 21:38
Zdravím,
chcem sa opýtať pár vecí no najprv vám pošlem správu ktorú som poslal gynekológovi a jeho odpoved:

Zdravím, včera som mal pohlavný styk z priatelkou. Roztrhol sa nám kondom no neviem či som sa urobil do nej alebo von ale pravdeodobne von. Dnes užila cca po 13 hodinách tabletu Escapelle ( tabletkapo.sk ) no mala plodné dni a na nohavičkách mala niečo biele nevie povedať či z nej alebo zo mna. Chcem sa opýtať či je menšia šanca účinnosti tabletky počas plodných dní, do kolkých dní sa má robiť tehotenský test močom nie krvou a čo by to na tých nohavičkách mohlo byť. Predom ďakujem za odpoved.

a jeho odpoved:

neriešte tbl ju ochrani bez ohladu na to či ma plodne alebo neplodne dni učinok je na inom princípe....test o 3 týž ale bude negat..dostane krvácanie zrejme skor...

Chcem sa opýtať či sa niekomu stal podobný prípad, čítal som tu na fóre o tom ( https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... ) no vela som sa nedočítal. Prosím poradťe niečo lebo ten stres ma ubíja.

Ešte by som dodal že ako užila tabletku tak do teraz jej neprišlo nevolno len ju bolela hlava. Niesme na bábo pripravený nakolko obaja študujeme ešte len strednú školu. Predom ďakujem za odpovede, a odpovede typu že som nezodpovední etc. prosím vynechajte uvedomujem si to ale to že sa roztrhol, za to nemôžem.

nezodpovedny.anonym • Včera o 21:51
Teraz mi prišla odpoved na tú istú otázku ale priamo z webu tabletkapo.sk

Písali toto:

Dobry den, je fajn, ze partnerka uzila Escapelle hned prvy den, cim skor sa uzije, tym lepsie a v plodne dni aspon uciinne oddialite ovulaciu. Teraz zial nezostava nic ine, len pockat.

Tabletka je inac urcena pre zeny po 16. roku zivota, aby im nenarusila hormonalnu rovnohavu. Moze sa stat, ze menzes je bude teraz trosku meskat a aj to, ze dostane ale nemusi, slabe spinenie, alebi ine priznaky podobne predmenstrucnemu syndromu. Tie vsak rychlo odozneju.

Do buducna odporucam, sa zamysliet nad ucinnejsimi formami ochrany.

jankaat. • 6tt • Včera o 21:52
asi vam neostava ozaj nic ine len cakat...
vsetko je mozne 😅

jankaat. • 6tt • Včera o 21:52
a asi jedinou uplne spolahlivou antikoncepciou je zakaz sexu 🤐

nezodpovedny.anonym • Včera o 21:55
To už som si povedal bohužial vela krát, no je to iné ked vedla seba ležíme v posteli :D Asi by som sa mal obetovať a dať si prirodzenie na suchý zips :D:D

jankaat. • 6tt • Včera o 21:56
viem ake to je neda sa odolat..len potom treba znasat aj nasledky...

nezodpovedny.anonym
23. dec 2009

Chcem poprosíť o rady

pôvodný topic:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

vieraj
26. dec 2009

nezodpovedny anonym ako?
ja osobne nemam skusenost, ale sledujem tvoj pripad, tak by ma zaujimalo ako ste na tom teraz.
😉

nezodpovedny.anonym
26. dec 2009

No zatial nič nové nevieme, priatelka nemá bolesti hlavy ani bolesti brucha ktoré sú niekedy ako vedlajší účinnok tablety. Písal som o tom gynekológovi ktorý mi odpovedal toto: bolesti hlavy a brucha su skor vynimkou a pri správne zvolenej a \'ušitej na mieru\' ATK su naozaj minimalne sa vyskytujuce nežiaduce príznaky....detialy nepoznám takže neviem či je to ok alebo nie musí konzultovat jej gynekologa nie Vas a Vy mna🙂...bolo by to nezodpovedené- toto nieke akutny problém kt možeme riešit mna nete..

no obaja sme optimisti a vieme že tehotná nieje 🙂