Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

mimka54
20. jan 2009

nie, je to medzi tebou a nim, ak pojdes sama, mama ani nemusi vediet ze si bola 🙂

cicaaa0077
20. jan 2009

no ale matka pojdem so mnou lebo tam pojdem prvy krat ... a netrafila by som tam :D ...a idem koli vysetreniu pred zaockovanim rakoviny krcka maternice......... no a ako sa to vlastne da dostat ??? ja uz niesom panna ale mam 1 partnera... mohla som to dostat???

aliaska
22. jan 2009

cicaaa0077 rakovina krcku maternice nie je nakazliva choroba, to je o inom, ale ta vakcina je dobra vec

natashkaa
25. jan 2009

pre aliaska a cicaa007

by si sa cudovala ale HPV virus, ktory sposobuje rakovinu krcka maternice sa prenasa pohlavnym stykom

akejka
26. jan 2009

cicaaa0077:
ak už nie si panna, tak to očkovanie proti rakovine krčka maternice je pre teba bezpredmetné!!! Očkujú sa len dievčatá, ktoré ešte nemali prvý pohlavný styk.

monkula
26. jan 2009

cicaa. očkovanie už je ozaj v Tvojom prípade bezpredmetné...
A HVP vírus sa prenáša, ako správne napísala Nashkaaa, pohlavným stykom

aliaska
26. jan 2009

natashkaa, mala som na mysli samotnu rakovinu, nie HPV virus , ktory sa sice prenasa pohl. stykom a moze nastartovat rakovinu, ale tiez nemusi.

trpaslik213
11. feb 2009

Zdravím 🙂 takže... rozhodla som sa opísať vám moju situáciu. Mám 16, stáleho priateľa už pol roka a v nedeľu sa nám prihodila taká "maličká" nehoda. Áno, praskol kondom, neviem ako je to možné, dávali sme si pozor... ale očividne asi nie dostatočne ☹ a to sme to robili len druhýkrát ☹ V pondelok po škole som spapala Escapelle, a teraz čakám či zaúčinkuje. Nemala som žiadne vedľajšie účinky, ani mierne pobolievanie v podbrušku (inak u mňa je to obyčajné, nikdy pri MS ma nič nebolí)... chcela som sa len opýtať, ako zistím či mi tá tabletka zabrala alebo nie? Sú nejaké príznaky, že zabrala? Prosím poraďte mi... 😖 😢

nataly
11. feb 2009

trpaslik,zalezi od toho ci si mala plodne alebo neplodne dni. Mne tabletka nezabrala, nam sa stala nehoda cez plodne dni, takze cakame drobceka. A priznaky nie su asi ziadne, uz len cakat. A vedlajsie ucenky som nemala ani ja. Drzim palce 😉

dankakk
11. feb 2009

ahojte.... baby ale mne sa zda, ze sa ockuju proti HPV aj baby - nepanny... len ockovanie sa robi do 25 roku zivota.... neskor uz nie.... ved moja dr. ma chcela zaockovat, a to teda, ze uz nie som panna 😀 ...

dankakk
11. feb 2009

no ja som raz davno daaaaaaaaavno uzila postinor (myslim ze sa to tak volalo)- nieco podobne. zabrala/ nezabrala - neviem. ale tehotna som nikdy nebola... a priznaky som nemala ziadne. v den prichodu mrchy prisla, uplne normala, ziadne bolesti ani nic neobvykle.....

trpaslik213
11. feb 2009

nataly ďakujem 🙂 aj keď mi to veľmi nepomohlo hmm, to čakanie ma ubíja 😀 a zdá sa mi, že neplodné dni, aj keď si tým niesom úplne istá, lebo MS mávam dosť nepravidelne... vždy tam je nejaký trojdňový zklz... ach. bojím sa 😢

trpaslik213
11. feb 2009

dankakk... drž palce 😀

dankakk
11. feb 2009

trpaslik 🙂 tak teda drzim.... a potom, o destat rokov, budem znova - ale to uz preto, aby si nasla vytuzene dve ciarky 😉

trpaslik213
11. feb 2009

dankakk, ďakujeem 🙂 dúfam že sa to splní, ja by som chcela mimi ale fakt až o tých desať rokov 🙂 to je asi pochopiteľné 🙂

janestastnica
11. feb 2009

trpaslik213 - ja som bola v tvojej situácii približne pred mesiacom, tiež sa nám stala nehoda a tiež mám nepravidelnú menštruáciu takže bolo ťažko určiť či mám plodné ale neplodné dni. No už druhý krát som dostala menštruáciu - dosť silnú a bolestivú ako obyčajne takže dúfam že tabletka zabrala aj napriek tomu že tehotné ženy môžu menštruovať ešte tri krát
sprav si test, budeš pokojnejšia 😉 🙂

trpaslik213
12. feb 2009

janestastnica - 😅 ďakujeeem za povzbudivé slová 🙂 asi si ho spravím, aj keď sa bojím výsledku, neviem či mám toľko odvahy 😖 😀

menonepoviem
12. feb 2009

daj vedieť ako si dopadla 😉 🙂

dreida
16. feb 2009

Ahojte žienky, viete mi poradiť? V stredu som mala pohl.styk a na druhý deň,som mala dostať menštruáciu ale pre istotu som užila tabletku a dnes je pondelok a menštruácia neprichádza, nemohla mi tá tabletka ju oddialiť? Prípadne nemohla som otehotnieť? ked stále nič nechodí ??? 😖 😖 😖

dreida
16. feb 2009

no tak baby, poraďte a nekritizujte ☹

janestastnica
16. feb 2009

a spravil sa do teba ? ..

dreida
16. feb 2009

nie, nespravil ale človek nikdy nevie ☹

dreida
16. feb 2009

no tak , poradí mi niekto? napíše mi svoju mienku? ☹

janestastnica
16. feb 2009

no kedže sa s tebou nespravil a mala si tesne pred krámami, takže si mala neplodné dni .. a ešte ked si vzala tabletku po - určite niesi tehotná .. krámy sa ti oddialili bud z tabletky po alebo z nervozity .. takže žiadny stres 😉 🙂

sasiki
16. feb 2009

ja myslím, že ti tabletka (ktorá mimochodom v tele dokáže spraviť riadny bordel) oddialila menštruáciu. A keď už teda sexuálne žiješ, naštuduj si niečo o svojom cykle, ak máš pravidelnú menštruáciu, mala si neplodné dni a brať tabletku nebol dôvod. Takže nepanikár a čakaj........

dreida
16. feb 2009

no viete, ja s mojim ani niako nespávam, chcem počkať a po škole , čo je ani nie 2roky sa xceme vziať..poznám svoje telo ale bojím sa,lebo kondomy su zradne a som nestastna z toho,že toto sa udialo. Teraz by to bola katastrofa, o rok končím výšku a užbábo na ceste ... nemáme ešte poriadne kde bývať...ach jááj... no a stresovať, stresujem, lebo neviem čo sa deje, nikdy sa mi toto nestalo ☹ ☹ ☹

dreida
16. feb 2009

viem,že oopatrnosti nikdy nieje dosť ☹

dreida
16. feb 2009

no tak, povedzte mi váš názor ☹ ☹ ☹

janestastnica
16. feb 2009

počula si o antike Pharmatex ? .. kukni si stránku www.pharmatex.sk a určite pochopíš že je to omnoho lepšia antika ako HAK a kondom .. verím že sa rozhodneš správne 😉 🙂 🙂

dreida
16. feb 2009

janestastnica , no už som sa teraz na ňu dívala,tak isto ju budem mať v zálohe ak by niekedy ,,niečo,, 😉
mne úplne šibe , od večera pozerám všetko možné ,,čo ak,, jááj , aj som si kúpila 2testy ale je ešte skoro si ich dať.... 😒 😒 😒 tak, musím čakať 😢 😢 😢 ďakujem za typ a aký je podľa teba možnosť,že som? teda, z tvojho pohľadu...