Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

klobucik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
norik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klobucik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
norik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
norik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciauk
16. dec 2008

adika, z toho, čo píšeš, tak pravdepodobne tehotná nie si, ale 100perc. istotu môžeš mať iba vtedy, ak nemáš sex. takže, ked chceš mať sex, musíš rátať aj s materstvom. a podla tvojich slov si myslím, že si veľmi mladá nie si pripravená ani na jedno 😉 zamysli sa.

klobucik
16. dec 2008

Odsudzujete potraty a pritom sa vysmievate matkam ktore mali svoje deti v nie takych rokoch ako vy...Podla Vas je potrat hrozny ale ked ma matka hoci 16 rokov aj to je hrozne..

zuz11
16. dec 2008

laskavo uz neodbacajte od temy a hlavne sa neutrazajte

hiha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hiha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hiha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olise69
16. dec 2008

radka : a vieš ako sa táto tabletka používa? Treba si ju dať už počas sexu medzi kolienka a silno stlačiť 😀

majcik
16. dec 2008

Olise - taaak toto je dobre 😀 😀

slnieckova
17. dec 2008

hiha 😀 perlis 😉 😀

moj nazor: zakazdym ten isty scenar: osoba sa pyta na tabletku po, sexovala prvykrat v zivote, vacsinou omylom, ma 13-15 rokov a nevie co dalej.... co z toho vyplyva? Su to pubertiaci, ktori sa nudia na hodinach informatiky a takto zabijaju nudu.... ucitelke informatiky by som nedala aspon jeden mesiac vyplatu... ved s nimi nic nerobi... 😅

luciauk
18. dec 2008

slniečková 🙂 🙂 🙂

julia225
18. dec 2008

a pubertaci nemaju pravo naradu???
😒
vsetko je raz prvy krat... a radcej tabletka po, ako UPT? nie?

majcik
18. dec 2008

Julia - vo svojej podstate je to jedno a to iste ... ibaze tabletka to spravi mozno menej bolestne a nenapadnejsie ..

julia225
18. dec 2008

ved ale spermii trva niekiolko dni, kym oplodni vajicko. a vacsinou si tabletku das hned po.... takze ona akurat zabije spermie a vyplavy ich+ samozrejme vajicko... ale ono este nieje oplodnene...vacsinou.

mercy
18. dec 2008

Pubertaci majú právo na radu.ja dcéru nemám, ani nebudem mať,ale určite radšej HAK ako abortívne tabletky. A hlavne rozum do halvičky. 15 je veľmi skoro a podľa mňa aj 16,17, 18, 19...Teenageri to podľa mňa citovo a psychicky nezvládajú.

olise69
18. dec 2008

juli, majú právo na radu- ale pred tým, nie potom. To už nie je rada, to je riešenie problému! 😉

expertka8
18. dec 2008

...julia....

0. - 1,5. deň - zygota (oplodnené vajíčko)
základ nového jedinca, štádium jendnobunkového oplodneného vajíčka, ktoré má 46 chromozómov a je ešte stále vo vajíčkovode

...co znamena...ze uz to nie je "len" spermia a vajicko...ale zrod noveho zivota....

Na to, aby spermie dostihli vajíčko a oplodnili ho, potrebujú spermie čas do 24 hodín.

...nieco o tabletke "po"....

Predpokladá sa, že ESCAPELLE účinkuje tým, že:

1. zastaví uvoľnenie vajíčka z vašich vaječníkov;
2. zabráni oplodneniu už uvoľneného vajíčka spermiou; alebo
3. zabráni oplodnenému vajíčku usadiť sa na sliznici maternice.

Takže ESCAPELLE zabraňuje otehotneniu. Neúčinkuje, ak ste už tehotná.
😉

julia225
18. dec 2008

takze som mala pravdu?
ja sa nehadam, len si myslim, ze je lepsie dat si escapelle, ked sa stane nehoda, ako ist na UPT...
ale to je moje ponimanie veci...ja osobne som odporca UPT... ale tabletku som par krat vzala aj ja... 😒

kraska123
21. dec 2008

Zdravim vas...prave so spapala tu tabletku a bojim sa co nastane...uzila som ju totiz po 24 hod.a nebude uz mat asi az taky ucinok co?!Len to tak trosku lutujem-lebo som mohla mat babo ☹ ..no este studujem a tak by som si to nemohla dovolit.Bojim sa,ze to moze mat dopad na buduce tehotenstvo-mam na mysli na to ked uz budem pripravena...uz si urcite budem davat vecsi pozor-lebo ten stres a nervy a ...proste uz by som to asi nechcela zazit.No viac tu ide o mojho partnera ako o mna...hoci uz zaraba a je uz na take nieco aj podla mna zreli-on si to nemysli a nechal ma uzit tu tabletku .Je mi z toho nanic-lebo by sa vo mne vyvinulo babo-keby som ju neuzila a mam z toho vycitky svedomia,,,idu Vianoce a rozoziera ma to-neviem ci budem schopna ist na spovet a priznat sa.. 😖 Je mi nanic...chape ma tu niekto?!

etuska
21. dec 2008

Kraska-ak by si bola tehu,tabletka tehotenstvo neukonci a ak by si ju aj nevzala,neznamena to,ze by si hned otehotnela.Hmm,taketo veci musim mat v prvom rade vysporiadane s partnerom.Radsej si veci ujanit vopred ako ostat slobodna mamicka 😔

etuska
21. dec 2008

Kraska-poslala som ti IP 😉

expertka8
21. dec 2008

...etuska...radsej slobodna mamicka ako vrahyna 😔
...ale to uz je na inu temu....

julia225
21. dec 2008

preco furt hovris o vrazde???
Ako účinkuje ESCAPELLE?
ESCAPELLE zabráni asi 84% očakávaných tehotenstiev, keď sa tableta užije v priebehu 72 hodín (3 dni) po nechránenom pohlavnom styku. ESCAPELLE nezabráni tehotenstvu v každom prípade, ale tableta je tým účinnejšia, čím skôr sa užije po nechránenom styku (je lepšie užiť ju v priebehu 12 hodín, ako to odkladať až na tretí deň).
Predpokladá sa, že ESCAPELLE účinkuje tým, že:

zastaví uvoľnenie vajíčka z vašich vaječníkov;
zabráni oplodneniu už uvoľneného vajíčka spermiou; alebo
zabráni oplodnenému vajíčku usadiť sa na sliznici maternice.
Takže ESCAPELLE zabraňuje otehotneniu. Neúčinkuje, ak ste už tehotná.

ak si tehotna tvoje babo to nezabije... ak niesi, zabrani OPLODNENIU!!!
to ze zahynu spermie nieje vrazda! to by sme museli pochovavat aj kondomy a o.b. tampony... 😅

expertka8
21. dec 2008

...julia..."dakujem"...citat pribalove letaciky na nete dokazem sama...ak mam o dany problem neprekonatelny zaujem....

...pojmom "vrahyna" som mala na mysli "dobrovolny potrat"...kedy sa dieta stava nexcenym....

...takze pozor na pismenka....

bambusko
21. dec 2008

julia, len pre upresnenie, nezahynu spermie, tbl. ucinkuje na vajicko, sama si to napisala 😕

mimo2
21. dec 2008

mam welmi dolezitu otazku ludia prosim odpowecte mi mali sme s partnerkou nechraneny styk ae sprawil som sa az tak 5 minut potom ked ma dokoncila rukou. . . moze byt tehotna ? bo som pocul ze neaka tekutina sa wypustuje pred tim a ze moze obsahowat spermie