Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

laks
17. okt 2008

Takze kamaratka dostala MS aj teraz, o 3 dni skor ako by normalne mala, cize sa to vyrovnava, myslite, ze je to uz uplne v klude?

funny17
17. okt 2008

mozem povedat ze dost dlhy a nedostavam nikdy na den presne a preto uz tehotna by som mala byt? Ved iba pred tyzdnom som mala kramy...

miriam17
17. okt 2008

ano uzila som asi tak po 12 hod

monkula
17. okt 2008

laks, ty si teda riadny stresák počúvaj 😀 😀 😀

natashkaa
17. okt 2008

No tak ja som tu prednedavnom pisala ako mi nezabrala tak len chcem monike odkazat, ze babatko je konecne vidno a uz mu bije aj srdiecko takze mala pravdu.

monkula
17. okt 2008

tak blahoželám... 😵 😵 😵 😵 😵

anjelik_01
18. okt 2008

Ahojte
Ja by som prosila o radu. S priatelom mavame nechraneny styk ale sposobom preurusenia ked ide vyvrcholit. Minule sa stala nehoda a nevybral ho nacas. Ani nie po jednom dni po tejto udalosti som uzila escapelle. Dnes mam prvy den kramov ale meskali mi 3 dni.....zatial niesu prilis silne ako zvyknu byt. Ale v poslednej dobe sa mi stale tocieva hlava a citim sa zle...dokonca aj castejsie chodim na malu potrebu....hmmm...mozem byt tehotna??

natashkaa
18. okt 2008

anjelik_01 a vsetky baby!!!!!

Ahoj urcite by som si na tvojom mieste kupila test. Lebo hlava sa tocila aj mne a na malu som chodila stale. Bola som tehotna. Inak baby mimochodom poriadne si precitajte letak k escapelle pretoze tam vyslovene pisu, ze tri tyzdne po uzití tabletky ma kazda navsivit gynekologa ci uz ma podozrenie alebo nie. Ma sa to vraj skontrolovat ci tabletka neurbila niaku sarapatu lebo ja mam z nej popri tehotnosti aj dvojkomorovu cystu takze baby citajte poriadne letaky

lmgm
18. okt 2008

Čaute ľudia!
Práve som sa dostalo pri skúmaní internetových stránok na tému Escapelle k vašej (v podstate teraz už našej) diskusii. Veľmi ma zaujala, pretože dnes sa nám s mojim manželom po skoro 20-ročnom manželstve, v ktorom mimochodom už odrástli dve pubertálne deti (18 a 15 ročné), stala podobná nehoda s prezervatívom, ako už viacerí spomenuli. Už to vidím, ako to niektorých -násť ročných pohorší - že fúj, to sa môže ešte takým starcom prirafiť? Alebo niektorí moralisti zdvihli obočie-bóže, aká nezodpovednosť v takom veku! Takže urobili sme to takto: Ja som poslala môjho milujúceho manžela na pohotovosť zohnať pomoc (šak ja už som si svoje vytrpela, keď som 2x rodila a ak nechce na staré kolená kupovať kočík) a on mi priniesol pre istotu dve tieto tabletky. Jednu som požila hneď, čo bolo asi 3 hod. po, ale ako som si prečítala niektoré vaše príspevky, idem si dať aj tú druhú (a nech si moje hormóny už robia, čo len chcú).
PS:Práve ma napadlo: Čo asi robia niekde vonku teraz moje deti? Nemal tata kúpiť predsa len tých tabletiek viac?

expertka8
18. okt 2008

...Imgm.... 😅 😀 😀 😀
...a co keby ste spolocne s detmi kocikovali potomstvo???? 😅 😀

natashkaa
20. okt 2008

Imgm

No to ma nenapadlo, ze dve...to sa moze? aaale ja uz sa aj tak na babo tesim 😀 drzim palce nech zabere

adka_bez_fazulky
21. okt 2008

ahojte.... môj priateľ ma vždy ubezpečoval, že si stále dáva pozor, no minule mi povedal, že mu ,,trochu ušlo,,. Bola som celá preč a s kamoškou som šla do lekárne a tam mi predali túto tabletku. Je možné, že nezabrala aj keď som ju vzala hneď po 13 hodinách??? prosím poradte som už zúfalá

zdaba
27. okt 2008

Ahojte,ja by som sa chcela spytat,ze pred 15 dnami som mala nechraneny pohlavny styk a priatel sa do mna cely vystriekal..Mala som aj menzes,ale bol strasne cudny.Bol strasne riedky,taky skor do hneda a ked tak,tak slabucko cerveny..Mozem byt tehotna?Prsia ma zatial nebolia,ale unavena som stale a velmi mi chuti jest..Prosim poradte mi ci som tehotna abo nie a kedy mam ist ku gynekologicke.DAkujem

expertka8
27. okt 2008

....zdaba....ano ...si tehotna...gratulujem 😀 😀 😀 😀

slnieckova
28. okt 2008

expertka8 😀 😀 😀

sorry zdaba, ale tieto temy uz davno nie su moderne a zabavne 😉 takze ak sa nudis, budes musiet vymysliet nieco ine, na toto uz nikto nezabera 😉 😅

natashkaa
28. okt 2008

expertka8, slnieckova 😀 😀 😀

no zdaba asi uz niesme v osmom rocniku biologie aby Ti niekto taketo nieco vysvetloval. Ked ste mali nechraneny styk URCITE NENI SANCA aby si bola tehotna 😀

julia225
28. okt 2008

bavime sa??? 😀 😀 😀 😀 😀 😵

expertka8
28. okt 2008

....pre pana jana... 😅 😅 😅
...a ako inak mam zareagovat...ak niekto "provozuje" nexraneny styk???
...nuz....najspolahlivejsia oxrana je NEONDIT 😉 😀

etuska
28. okt 2008

Expertka 😀
niekedy ked mam nizky tlak,rada sem nakuknem,lebo sa mi hned zvysi-baby,dik ,starate sa o moje zdravie 😀 😀 😀

slnieckova
29. okt 2008

😀 😀 😀 dobra tema 😀 no nie? 😀

majka35
29. okt 2008

no a hneď mám lepšiu náladu po včerajšej prebdenej noci ... 😀 😀 😀

ajaaj
29. okt 2008

ahojte!
Mam taky problém, beriem antikoncepciu ale mala som 8 dni prestavku namiesto 7. Ked som vtedy mala pohlavny styk bez prezervativu je mozne otehotnenie? Aj ked prve dni po menstruacii nie su plodne dni? Tebletky beriem dalej, vynechala som len 1 den ..

julia225
29. okt 2008

no ktovie...ani neviem ci sa moye tabletka po brat spolu s antikoncepciou... 😒

nana611
29. okt 2008

ahojte🙂 chcela by som sa spytat... tiez som uzila Escapelle po hodine ... myslite ze zabral??
ale dostala som hned o tyzden menstruaciu a teraz mi meska uz skoro 2 tyzdne a mala som bolesti hlavi a vracala som ... je to normalne? pls poradte cim skor . Dakujem 🙂

nana611
29. okt 2008

Ahojte ... chcela by som sa spytat ... uzila som Escapelle hned po hodine myslite ze zabral?
ale dostala som menstruaciu hned o tyzden a teraz mi meskaju skoro 2 tyzdne a mam boelsti hlavi a troska aj brucha a dokonca som vracala ... je to normalne? pls napiste mi cim skor ... Dakujem 🙂

nana611
29. okt 2008

este by som chela dodat ze tie boelsti a vracanie zacali po mesiaci

natashkaa
29. okt 2008

nan611 na Tvojom mieste by som navstivila gynekologa pretoze ako som to tu uz raz spominala v letaku k tabletke je napisane, ze treba navstivit gynekologa 3 tyzdne po uzití vzdy.

nana611
29. okt 2008

natashkaa - ziadni gynkolog ma nechce zobrat :(

olikmt
30. okt 2008

nana611: to je čo za blbosť, že ťa nechce vziať žiaden gynekológ???

olikmt
30. okt 2008

Podelím sa aj ja s mojou skúsenosťou s Escapelle....mám 26 rokov, dlhodobý vzťah a stalo sa, že som zhrešila s niekým iným....dnes okolo 11:50 som užila tabletku (zhruba 30 hod po styku) a dúfam, že bude všetko OK,hoci sa mi začali plodné dni. Mám výčitky svedomia a oľutovala som to asi miliónkrát, ale to mi už nepomôže. Dotyčný ma ubezpečil, že si dával pozor....ale chlapom v tomto neverím a musela som si to poistiť, dúfam, že všetko dopadne ako má...