Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

1212lucia
11. mar 2013

Ja som pred pár rokmi užila tabletku postinor do 24 hodín výsledok: sedemročný chalan si tu spinká vo vedlajšej izbe. 😉

jane131
27. mar 2013

Ahojte ,, ja som sa chcela spýtať na moju situáciu. Mám 18 r. tabletku escapelle som jedla už po 4x ☹ naposledy vo feruári tohto roka ... a teraz sa dosť bojím že ak niekedy budem chcieť dieťa,že to nepôjdde al. nebude zdravé ... totižto priznala som sa mojej gynde a poriadne ma spucovala už len keď počula koľko som ich zjedla... takže ani som sa veľa nedozvedela lebo som sa od nej snažila čo najrýchlejšie odísť... pravdaže cyklus mám nepravidelný od kedy som menzes dostala... môžu sa naplniť moje obavy ??... Vďaka....

sorciera24
27. mar 2013

@jane131 mozu.....a co tak mysliet dopredu, ako pozdau na nasledky? 🙄

lucia1203
1. apr 2013

Ahojte pred 15dnami som uzila escapelle vedlajsie ucinky som nemsla lenma pobolievalo v podbrusku na 5den od uzitia tabletky som mala slabe spinenie inak nic zadjtra mam dostat ms no neskutocne sa bojim ze som tehotna test som si robila 9dni od nehody myslite ze je to skoro?ja som psychycky na dne a este ma znepokojuje treti den mam zvysenu teplotu a neviem ci to mam s toho ze mam nadchu a kasl alebo to moze byt znak tehotenstva prosim poradte

vvv04
21. apr 2013

Ahooj mám takový problém už dva roky beru HAK a vždycky balení doberu v úterý a v sobotu mám pravidelně menstruaci další týden ve středu začínám vždy nové balení. Přesně den před menstruací jsme měli sex a praskl nám kondom. Myslíte si, že jsem chráněná i když jsem ty prášky v úterý dobrala a ještě to bylo den před MS tak to není moc pravděpodobné, že bych byla těhotná ne ? Asi tak dvě hodiny po styku jsem si vzala tabletku escapelle a dnes je neděle a pořád to nemám myslíte že mi to escapelle nějak oddálilo? bojím se protože jsem to měla dostat hned v sobotu ale nic. Dneska jsem měla ale malé špinění. Ve středu mám začít brát další balení HAK dokud se nedostaví MS můžu začít brát a nebo radši počkat než budu mít MS ? jsem fakt strašně ve stresu četla jsem že do 12 hodin je ta tableta nejúčinnější tak myslím že určitě zabrala, ale bojím se protože jsem nedostala tu MS a teď nevím co s tou HAK poraĎte mi prosím ☹
doufám že se mi brzy ozvete děkujuu 🙂

sorciera24
21. apr 2013

@vvv04 toto snad nie je pravda!!!?? preco uzivas nieco, ked nevies ako to funguje? ak beries HAk, naco ti je kondom? chranena si aj pocas prestavky, kedy HAk neuzivas (ale to ti iste povedal lekar a je to aj v pribalovom letaku), a vonkoncom nechapem naco si si dala tabletku po????? 😕 ta ti dodrbala cyklus a rozhodila oragnizmus, kt. si uz sice mala dodrbany HAk, ale dorazit ho este aj touto hormonalnou bombou....to fakt nie.......dufam, ze to v zdravi prezijes a skor ako nieco uzivas, citaj lekty, citaj, citaj......ja len dufam, ze toto je vtip......

bkubacka
21. apr 2013

Pozrite ja som mala síce sex už v 17-tich ale to bolo rok po tom čo som bola s úžasným chlapom... Bol odomňa oveľa starší, keď sme sa zoznámili mal 30... viem že niektorý tu si poviete žee to neiej normalne a myslím si že som bola dosť rozumná a dospelá na to aby som si uvedomovala co ma caka ak nahodou ... 🙂 ale nič to nemení na tom že sme dávali sakra pozor.... je jedno v koľkých začnete... tommino: nevadí že má 17, vadí len to že nevie čo má použiť a ako sa má správa keď už chce mať sex...

vvv04
22. apr 2013

@sorciera24 no to ja jsem nevedela ze jsem chranena i kdyz ty prasky vysadim na ten tyden to mi doktor fakt nerikal
no uz jsem to dostala tak snad to bude v pohode, mam kamaradku ktera si to vzala taky a neudelalo ji to vubec nic mne bylo strasne spatne ale ji se nic nestalo a zabralo ji to uplne v pohode na kazdeho to ma proste jiny vliv 🙂

magdalenka43
25. apr 2013

Ahojte, ja som si dala včera Escapelle po 40 hodinách. Nemala som vôbec žiadne vedlajšie učinky 😉

patiti
3. máj 2013

dobry den .
Prosim poradte mi .Mala som z priatelom nechraneny sex .
A ejakulat ostal vo mne ..tak na,druhy den som dostala kramy .
Chcem vediet ci mozem ostehotniet.

lucia006
4. máj 2013

@patiti mozes.ms mozes mat aj pocas tehu 😒

patiti
4. máj 2013

@lucia006 ..tak mozem otehotniet ??? Ked ejakulat ostal vo mne a na drhy den som dostala kramy ???
.

lucia006
5. máj 2013

@patiti aj keby pocas menstruacie ostal vtebe aj vtedy mozes,

lucia006
5. máj 2013

@patiti mala si zobrat tabletku escapelle "po"

frantiska
29. máj 2013

Dobry den, mela jsem nechraneny pohlavni styk a vzala jsem si tabletku escapelle asi po 56 hodinach. Jsem jeste v norme.po 6 hodinach jsem zvracela. Boli me bricho a hlava. Neco bilyho ze me tece uz, tak 12hodin. Co to je ? Prosim Vas poradte mi....

petrapav
5. jún 2013

Ja som sa obávala vziať si tabletku, počula som strašné príbehy o potratoch a podobných blbostiach. Ale bola som nútená... zlyhala mi klasická hormonálka, proste ju telo nevzalo a nechalo ma napospas mojmu chlapovi, s ktorým som si nevedela predstaviť otehotnieť. Tak som nič radšej neriskovala.

maybelove
12. jún 2013

Dobrý deň, dúfam že mi niekto pomôže lebo teraz som v takom stave že už neviem čo zo sebou . Mam nepravidelnú menštruáciu a neviem kedy mám plodné a neplodné dni ale neviem presne ale myslím že poslednu som mala 17 . 31 som mala nechránený pohlavný styk, nejako mu to ukluzlo a keď už sa mal urobiť tak to vytiahol (nechcem byť nechutná ale keď to zo mňa vybral mal tam nejaký biely výtok alebo ako to mám nazvať a až potom sa urobil a ja zvyčajne mávam take výtoky často aj v neplodných dňoch) ale prve 4 dni mi hovoril a nevie či sa urobil do mňa a nakoniec povedať že nie . Ale pre istotu som spapala escapelle prve hodiny mi bolo nevoľno ale na druhy deň mi bolo fajn .(teraz je to 12 deň po tej tabletke). len keď na to občas myslím tak ma rozbolí hlava , myslíte že je to tou tabletkou alebo moja psychická stránka?. menštruáciu očakávam 13 ale ako som spomínala mam nepravidelný cyklus tak neviem kedy má dojsť a môže ta tabletka aj oddialiť MS ? ale strašne sa bojím a nemám ani 18 moja mama by ma zabila a kedže nemáme veľmi dobre vzťahy a ani finančne by sme to nezvadali kedže žijem bez otca.

brumka
12. jún 2013

@maybelove a co takto pouzit ochranu kondom alebo nech priatel prispieva na antikoncepciu. nechcem byt hnusna ale kazdy sex moze niest nasledkya o to viac nechraneny, ci chorobu ci dieta

maybelove
12. jún 2013

@brumka už nabuduce použijeme poučila som sa a tú tabletu si už nikdy nezoberem, len nech zabere . radšej si počkam na správny moment 🙂 len sa chcem ujistiť

sorciera24
12. jún 2013

@maybelove tabletka ti nielenze moze oddialit menzes, ale komplet rozhadzat cyklus....je to dost velky hnus....inak sorry, ak si dost velka na to mat sex v 17, mala by si mat teda aj nejaku zodpovednost, ale ako vidim od zodpovednosti mate obaja s priatelom daleko......(kokos, ja fakt nechapem, ako vobec moze niekto takto konat....a to nie si ejdina....mne sa rozum zastavuje...)

maybelove
12. jún 2013

@sorciera takže to znamena že tehotná nemôžem byť keď sa do mňa neurobil a ešte som zobrala tabletku a mam nepravidelne MS . Už som sa naozaj poučila .. určite budem opatrnejšia len prosím nevyčitajte mi to . každý robí chyby:(

brumka
12. jún 2013

@sorciera24 nas na zakladnej skole aj na strednej ucili prevencia proti otehotneniu a prevencia proti chorobam. je to smutne ale dnes si to malokto uvedomi ze moze mat nasledky na cel& zivot. ja bysom na nechraneny sex nepristupila,jedine s manzelom ze viem ze ak otehotneniem nevadi, a hlavne ze od neho nic nechytim

sorciera24
12. jún 2013

@maybelove nie, moja, kludne tehtona mozes byt......kazdy, kto ma sex, musi ratat s touto moznostou, mnohym zenam tato tabletka napr. nezabrala......

sorciera24
12. jún 2013

@brumka ved toto, co, ja by som celkovo v 17tich na ziaen sex nepristupila 😀 (nakolko som v 17tich nechcela ostat tehotna.....)

maybelove
12. jún 2013

@sorciera ale mnohým aj áno . dobre toto berem že som bola hlupák ale je tu mala pravdepodobnosť podľa mňa, neviem je to váš názor 🙂 To asi nikto nie?

sorciera24
12. jún 2013

@maybelove tak mala ako mala, mozno mala,ale je......proste vzdy s tou moznostou treba ratat, mi ti tu teraz enpovieme, ze nie si tehotna, vydrz 2 tyzdne a urob si test, ten ti da odpoved....
co asi nikto?

maybelove
12. jún 2013

Ja verím že je a preto ani nestresujem aby mi nemeškami krámy moc dlho . no že asi nikto nechce byť v 17 tehotný ,..

maybelove
12. jún 2013

@sorciera ale stále neviem tá bolesť hlavy aj v podbrušku to je spôsobene tou tabletkou nie? 😖

sorciera24
12. jún 2013

@maybelove pravdepodobne je to tou tabletkou (vsak citaj pribalovy letak).....a asi malkto chce byt v 17 tehotny, ale podla toho by sa teda mal aj spravat, ak sa niekto rozhodne mat sex, musi byt zrely niest za svoje spravanie zodpovednost.....ak toho niekto schopny nie je (napr. v tej 17tke), tak nech ten sex nema......nech si hovori kto chce, co chce sex si vyzaduje zodpovedne spravanie.....

maybelove
12. jún 2013

@sorciera niektorý sú trošku priblbý a riskuju ako ja . bohužial . inak ďakujem 🙂 dúfam že to bude v pohode