Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

xxx80
14. máj 2012

ahojte prosím o radu, chcem sa opýtať či aj po nechránenom poh. styku počas neplodných dní, teda zhruba tak 5 dni pred začiatkom menštruácie môžem otehotnieť, ak ma môj partner iba dráždil a v podstate do mňa vnikol iba raz a spravil len par pohybov, potom sme to nechali tak a už v tom nepokračovali.... kúpila som si aj tu tabletku po, ale ešte som ju neužila,neviem či je to potrebné.... je tomu asi tak 21 hod. po tom.... prosím poraďte mi....

danyelituska2
15. máj 2012

@xxx80 ahoj, podľa mna sa nemáš čoho báť, veď to nebol ani poriadny sex, predpokladám že ste to robili prvý krát, z toho neotehotnieš a tvoj chlapec ani neejakuloval ale na buduce používajte aj kondom 😵

janinah
15. máj 2012

mám silný pocit,že niekto sa v tejto téma zabáva,napíše jeden -prvý "duchaplný" príspevok a potom zmizne 😒 takže treba zvážiť na čo odpovedáte 😉

xxx80
15. máj 2012

@danyelituska2 ďakujem, snáď máš pravdu.... a všetko bude ok, priateľ neejakuloval, ale práve kôli tomu že sme nemali kondom , sme to radšej nechali tak, ale mnohí píšu že muž vylučuje aj nejaký ten hlien v ktorom môžu byť spermie aj pri vzrušení, teda preto tie obavy a dníčky majú prísť v piatok podľa poslednej menštruácie , dúfam, že to bude v poriadku, tabletku som teda nevzala. ale vďaka za povzbudivú odpoveď....

ibush
24. máj 2012

ahoj chcela SOM SA vás opýtať pred 2týždnani som zjedla tabletku po každý mi povedal, že by mi mala potorm prísť menštruácia ale ešte neprišla je to normálne?

evulik131
28. máj 2012

Ako tu už bolo písané, aj mne s priateľom sa stala nehoda, zo zdravotných dôvodov nemôžem užívať ATK, a roztrhol s anám kondom, a všetko ostalo dnu. Do 7 hodín som užila escapelle. Nakoľko mám nepravidelný cyklus, neviem kedy presne mám plodné dni. Ako sa uvádza, že niektoré ženy začnú špiniť, alebo dostanú menzes do 5 dní, u mna také nič nenastalo, menštruáciu som dostala presne na deň presne ako som mala dostať aj keď mám nepravidelný cyklus, len bol prvý deň silný a ďalšie dni slabší, ale špinenie, alebo slabé krvácanie trvalo 5 dní. Robila som si aj tehotenský test, asi 8 dní po nehode, vyšiel negatívny. Mám hrozný strach aby som nebola tehotná,. Mám vynikajúcu prácu a deti ešte neplánujeme. Prosím poradte mi nejako.

evulik131
28. máj 2012

Ešte som chcela, po užití tabletky som mala bolesti hlavy, nevolnosť, mala som nafúknuté a tvrdé brucho, teraz už je to v norme, ale strašne sa bojím, aj ked došlo krvácanie, len neviem či to bola reakcia na tabletku, alebo očakávaný menzes, mohla by som byť tehotná?

evulik131
29. máj 2012

Už som to nemohla vydržať, včera som si kúpila tehotenský test a bol negatívny. Malo by teda asi byť všetko v poriadku. Test bol dokonca, že zistí graviditu už 4 dni pred očakávanou menštruáciou, aj napriek špineniu alebo slabej menštruácii som si test urobila. Ak naozaj nie som tehotná, čo asi nebudem, tabletka funguje, a som vďačná za to, že zabrala, už mohlo byť všetko inak, aj ke´d bábetku by sme sa potešili, ale nakoľko ešte dlho neplánujeme takto je to dobre.

matildach
3. jún 2012

Ahojte baby.... Ja mám tiež skúsenosť s touto tabletkou. A môžem povedať, že dobrú. Tiež sa nám s priateľom stala nehoda. Takže som si dala tabletku po 13 hodinách... nemala som žiadne nežiadúce účinky. Teda až na jemné špinenie po 5 dňoch. M-ko mi meškalo asi 3 dni ale inak všetko ok. Nemáte sa čoho báť. Aj keď sama viem že sú to stresy a je ťažké to vydržať. Ja sama som si medzi tým robila dva testy aby som sa ako tak ukľudnila 😉

stefka007
6. jún 2012

Dobrý deň. Menštruáciu som mala 6.5., zo soboty na nedeľu (12.5.- 13.5.) som mala svoj prvý sex, ktorý bol žiaľ bohu bez ochrany, a trošku nestihol včas vytiahnuť. Mám pravidelný cyklus (27-29 dní.)do 27 hodín som užila tabletku Escapelle. Po jej užití sa mi točilo v hlave, boleli ma vaječníky. Na 8. deň sa dostavilo krvácanie, ktoré trvalo asi 4 dni. Teraz som dostala presne na deň menštráciu, tu normálnu. No na začiatku bol to len hnedastý výtok a teraz už je to krv, ale je slabá. Spravila som si 2 tehotesne testy, jeden pred dnom ocakavanej menstruacie, pepino, vysiel negativny, a dalsi som si spravila na druhy den menstruacie a tiež vyšiel negativny. Tento mesiac som mala aj zapalene mocove cesty a beriem na nich antibiotika, može to mať nieco s tym ? Prečo mam tak slabu menstruaciu a neuveritelne ma bolia vajecniky ?

sorciera24
6. jún 2012

@stefka007 pretoze si spraskala poriadnu hormonalnu bombu....nabuduce konej pred a nie po.....kurnik aj s takymto pristupom 😠

stefka007
6. jún 2012

neboj sa , sama viem že som spravila somarinu.. :( a je ešte nejaká šanca, že by som aj tak bola tehotna?

sorciera24
6. jún 2012

@stefka007 asi nie, kedze si uz mala 2krat krvacanie a aj testy su negativne....a este si asi mala aj neplodne dni....nabuduce rozmyslat dopredu.....

stefka007
6. jún 2012

Neboj sa budem si určite dávat pozor a už nebudem toľko piť !Ja len že som na nete vyčítala, že asi nejakých 10-11 dní po oplodnení nastáva mierne krvácanie v tehotenstve, tak som sa toho zľakla..

uznie
18. jún 2012

ahojte chcenm sa opytat na tabletkach escapelle je napisane ze sa mozu pouzit dva krat do roka.... cize ked ich uzila pred dvoma mesiacmi moze ich uzit aj teraz medzitym menstruaciu mala uz dvakrat dik 🙂

trish31
20. jún 2012

@uznie ano ano najlepsie je uzivat Escapelle kazdy mesiac...ach baby baby toto uz co je

mamahanky
25. jún 2012

som 3 mesiace po cr a stala sa nam nehoda. doteraz som nemala menzes ale aj tak som si pre istotu vzala escapelle uz je to skoro tyzden anic....ziadne spinenie ziadna reakcia...mate s tym niektora skusenost? dakujem

merculicek
6. aug 2012

Ahjote ... My sme mali s priateľom nechránený sex...ale neurobil sa do mňa, ale ešte potom bol dnu 😅 to bolo piatok 27.7......V nedeľu doobeda som užila escapelle a ešte stále som nedostala menštruáciu ☹ Robila osm si 4 testy a všetky boli negatívne....Myslíte, že môžem byť tehotná ???Menštruáciu som mala naposledy od 26.6. - 3.7.........

patiti
23. aug 2012

chcem sa opytat použila som tebletu escapelle v pribehu 32 hod počas mojej menštruacii, le moj cuklus trva už 9den može to mat neake vedlajšie učinky???? Dakujem.

sorciera24
23. aug 2012

@patiti to preco si ju uzila pocas menstruacie?

patiti
24. aug 2012

@sorciera24
Lebo kamaratka mi vravela ze mozem otehotniet na 100 percent tak som sa zlakla a pouzila som tu tabletku .
Moze to byt nieco vazne ? dakujem

sorciera24
25. aug 2012

@patiti skor ako kamoske by som si co to o svojom cykle nastudovala, sanca tu je, ale minimalna.....isto nie 100%....no teraz cakaj, kedze je to dobra hormonalna bomba, ze ti to moze uplne rozhodit cyklus....co sama asi zazivas.....boze, preco ludia nemyslia dopredu...

patiti
25. aug 2012

no ten m menštuačny cyklus mi trva už 11 -den ...a zaživam len bolesti hlavy a pichanie v podbruši......mavam rano silne a k večeru slabšie krvacanie....kolko to može trvat po tej tablete dni????...dakujem..:D

patiti
26. aug 2012

@sorciera24 no ten m menštuačny cyklus mi trva už 11 -den ...a zaživam len bolesti hlavy a pichanie v podbruši......mavam rano silne a k večeru slabšie krvacanie....kolko to može trvat po tej tablete dni????...dakujem..:D

sorciera24
27. aug 2012

@patiti no, tak tolko dni ti trva asi menstruacia, nie cyklus 😉 cyklus je od menstruacie po mesntruaciu...11 dni je dost...ale ako vravim ta tabletka je tak velka a hnusna hormonalana bomba, ze tti to kludne moze takto rozhodit....ak uz budes prilis dlho krvacat (viac ako 2 tyzdne)...tak by som sla ku gynekologicke

patiti
27. aug 2012

@sorciera24 už nemavam krvacane len stracne bolesti hlavy ....Dakujem

sasaveva
30. aug 2012

baby ahojte....prosim vas myslite že tabletka zaberie aj po 18 hodinach???? a ešte ked som mala plodne dni??? 😒 .......a po kolkych dnoch mozem pouzit tehotensky test????... :/

haidi
5. sep 2012

no nikdy som si nemyslela ze raz ju budem potrebovat aj ja...☹ uzila som ju uz po 2 hodinach...menstruacia mi meska..dufam ,ze to bude len zo stresu☹ a nebudem patrit k tym par % co nezabrala....

lunnita
12. sep 2012

ahojte, no nechcem strasiť, ja som ju tiež uzila cca po piatich hodinách a už rok sa vytešujeme s mužom z krásnej dcéry, ale tak ta pravdepodobnosť otehotnenia je fakt minimálna. držím paste

lady511
14. sep 2012

ja som mala tuto tabletku aj tuto značku asi 3x v roznych obdobiach života.,aj ked viem že to nieje zdrave a žiadne vedlajšie učinky možno len troška meškanie mrchy..stojá ma vtedy okolo tých 600sk,,teraz ked su eura som ju už vdaka bohu nemusela kupovat ...ale viem že ked som bola na dovolenke v rumunsku tam som si ju tiež kupovala bola to ina značka ale boli tam dve a vyšla na polovicu toho čo som zapatila na slovensku 😒