Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

dreida
17. feb 2009

natashkaa : no asi tak, tá tablettka je predsa len na ..na... ale kto vie či muzabrala alebo nie,kedze nevie či doslo uz k opledneniu alebo pod... 😒 😒 😒

trpaslik213
17. feb 2009

😢 😢 😢 veľmi pekne ďakujem za povzbudivé slová.....

trpaslik213
17. feb 2009

teraz budem zase stresovať... ach, ja už nechcem sex ☹

janestastnica
17. feb 2009

to som si vravela aj ja že už nechcem sex 😀 😀 .. stačí len aby to dobre dopadlo, a treba sa začať konečne dobre chrániť .. my s partnerom používame čípky Pharmatex ktoré sú skoro tak účinné ako HAK.. 😎 ..samozrejme že to kombinujeme s kondomom a prerušovanou súložou .. konečne si sex môžem užiť, nestresovať sa 😝 🙂 🙂

trpaslik213
17. feb 2009

to ja si radšej zvolím ten/to NEONDIŤ 😀 😀

janestastnica
17. feb 2009

tak, to je len na tebe ..

michalka4193
20. feb 2009

baby...jujky zobrala som tu tabletku ale stale bojim

michalka4193
20. feb 2009

😔

dreida
23. feb 2009

no dostala som 5dní mi meškali ale stále mi je zle 😖 😖 😖 tak neviem čo to má znamenať ...bleee

tritata
25. feb 2009

ja som užila tabletu 16.2 a 22 som mala normalne dostat menzes( mavam pravidelny cyklus a nehoda sa stala v neplodnych dnoch), robila som si 2 tt a vysli negat. do kolkych dni by sa teoreticky mohol men. objavit ☹

johny7
26. feb 2009

Ahojte vsetci. Mame s priatelkou taky problem: vcera v noci sa nam cez pohlavny styk roztrhal kondom a urobil som do nej. Hned rano som bezal do lekarne a lekarnicka mi povedala, ze tato tabletka je stopercentna, ze sa nemusime bat. Priatelka si ju zobrala cca po 9 hodinach od nehody. Ale ako tak citam vase prispevky, tak dostavam obrovsku paniku, ze co ak nezaberie... priatelka asi mala aj plodne dni. Je to pravda, co pisala natashkaa, ze v plodnych dnoch nezabera vobec? Prosim vas, pomozte mi, co mame robit???

johny7
26. feb 2009

A este jedna vec, nepomoze to viac vtedy, ak napriklad po 24 hodinach sa zoberie este jedna tabletka?
Dakujem velmi pekne za pomoc.

johny7
26. feb 2009

No prave som dotelefoval so sestrou, ktora studuje v Prahe na Karlovej univerzite medicinu a ma uistila, ze ta tabletka zabera mozno na 99%, kedze vie, co sa deje v organizme po jej zobrati, aj cez plodne dni... samozrejme, stale su nejake vynimky. Tak aspon sa trosku kludnejsie vyspim.

tritata
26. feb 2009

tak som rada tableta zaucinkovala a menz. prišiel aj s niekolkodňovym meškaním 🙂

johny7
27. feb 2009

Mam este jednu otazku... pre istotu... prave som prepocitaval ci sa nasa nehodka stala v plodnych alebo neplodnych dnoch a podla tych vypoctoch ktore su tu vyslo, ze v neplodnych, tak len pre uistenie: priatelka posledne kramy zacali 31.1. a nehoda sa nam stala 25.2. o druhej rano. Cyklus ma pravidelny 28 dni, ale asi pred mesiacom prestala brat antinu po 4 rokoch- nemohlo jej to velmi rozhadzat cyklus? Ze ked ju raz nebrala, tak ze ho mala aj 32 dnovi. Tak len tolko sa chcem spytat, ze ci sa nemohlo nahodou stat, ze to boli plodne dni (do deviatich hodin si zobrala Escapelle).

papkacik
27. feb 2009

Ahojte. Možte mi niekto 100 % potvrdiť, že Escapelle zaberá aj cez plodné dni? Nám sa s priateľom stala nehoda cez tie najplodnejšie dni z plodných dní a tabletku som užila hneď na druhý deň, čo bolo včera.
Teraz mám fakt strach z toho ,čo tu čítam. Dik.

sasiki
27. feb 2009

papkacik 100% ti nikto nepotvrdí...........asi ani 80%........

natashkaa
28. feb 2009

no tak si spriemerujte odpovede na tomto fore kolkatim babam nezabrala a zabrala v plodne dni a budete vediet nakolko je ucinna aspon priblizne takzko na 99% ucinkuje v plodne ked je nas uz aspon 10 ktorym vtedy nezabrala

nataly
1. mar 2009

papkacik, aj nam sa stala nehoda cez tie najplodnejsie dni, tabletku som uzila sa 16 hodin a nezabrala. Drzim palce aby si bola vynimka 😉

xixina
4. mar 2009

papkacik, nechcem ta strašiť,ale tiež som sa presvedčila že tá tabletka v plodných dňoch nejak nezaberá.Tiež som jednou z mnoha ktorej nezabrala a to som ju zobrala len par hodín "PO" a mala som plodne dni. Každú chvíľku čakáme drobca 🙂 takisto držím palce nech si výnimkou 🙂

zuzulaaa
5. mar 2009

caute baby.. chcem sa spytat mala som s priatelom sex.. avsak kondom sa zvliekol.. priatel sa do mna neurobil, ale mam velke obavy.. je uz 5 dni po.. ja som vo velmi stresovom obdobi.. musim robit dolezite rohodnutia a koncim skolu.. som dost aj pracovne vytazena.. nechcem si nic vsugeruvavat, ale zacinam mat neprijemne pocity.. za posledne dni sa citit mierne naduto, sem tam ma zaboli v podbrusku.. a neviem, ze co teraz zo sebou.. ma to nejako rozhadzalo.. a neviem, ze kudy kam.. neviete mi poradit???

papkacik
5. mar 2009

Tak ahojte. Hlásim sa s dobrým výsledkom a to je že Escapelle zabrala aj cez tie moje najplodnejšie dni.. Juchuu teším sa... už nikdy žiadne nehody.. Držím všetkým palce. čaute

trpaslik213
6. mar 2009

papkacik, ako si na to prišla že si si tým taká istá? 🙂

dreida
8. mar 2009

kto vie,,, to sa nikdy nedozvieme,že či zabere alebo nie...ale je to svinstvo poriadne čo nám iba urobí neplechu v organizme ☹ ☹ ☹ a zuzulaaa toto aj ja mávam,,to sú stresy ☹ ☹ ☹

ashley66
9. mar 2009

trpaslik213- nemozes cloveka trosku podporit? viem,ze moze byt este tehotna aj keby dostala menstruaciu,ale povzbudive slova by nezaskodili si myslim.....nie este vystresovat ju

trpaslik213
9. mar 2009

nie vieš ja som len bola zvedavá, nechcela som podpichovať a už vôbec nie vystresovať ju... 😉
aleee, dnes som si spravila už druhý teh. test a vyšiel negatívny 🙂 🙂
a pre všetky tie, ktoré dúfajú že Escapelle zabralo: nebojte sa, bude to dobré! 🙂 držím palce 🙂

ashley66
10. mar 2009

trpaslik213- tak to znie,lepsie...a gratulujem... 😉

sasulka61
12. mar 2009

ahojte no skusenosti ale iba jedna hadam vam pomoze tabletku som kupila v lekarni hned rano a este ze tam bola taka mila magistra 🙂 🙂 uzila som ju do 12 hod a no priznaky v ten den som mala asi take ze mi bolo trosku tazsie od zaludku a hlava a take tlaky v podbrusku ako ked to ideme dostat inak setko ok! no a za 7 dni mi doslo take krvacanie trvalo asik 4 dni ale bola som prekvapena lebo naposledy som mala kramy pred menej ako dvoma tyzdnami a zeby zase? 😕 v letaku pisu ze vedlajsie ucinky :moze to rozhadzat cyklus a moze sa objavit spinenie a krvacanie ale ja som nevedela ako co to brat no som si povedala ze vydrzim ci mi pridu dalsie ale prisli normalne🙂 a cize to krvacanie boli vlastne kramy aaa taka som bola rada......ale tie stresy na zaciatku,...som milion krat precitala priznaky tehotenstva a aj tuto stranku no nakoniec vse dobre🙂dufam ze som dako pomohla a baby drzte sa 🙂

lussiabb
27. mar 2009

ahoj baby... Ja mám takú skusenost že som napriek tabletke otehotnela a teraz sa bojim toho čo ma čaká a či to nebude mat nejaké nasledky na babike...

alami
27. mar 2009

lussiabb - no - po prvé, keďže si tehotná, mala by si čím skôr navštíviť gynekológa a ten už ti povie...ale ja si myslím, že by to následky zanechávať nemalo - dôvod....je uvádzané, že účinnosť nie je 100%...to znamená - veľa žien po tabletke predsa len otehotnie....a to už by tu bolo asi veľké haló okolo toho, keby sa rodili postihnuté deti....po druhé - už si presne nepamatám, ale ona účinkuje tým, že spomalý vajíčko, nedovolí sa mu uhniezdiť a ešte jedna vec tam je nejaká...nepamatám si...ale to nie je nič také čo by napr narúšao proces delenia buniek....nie?...no ak sa nemýlim...nie som lekár 😅 Ono proste táto tabletka nezabíja oplodnené vajíčko, ale mu bráni dostať sa a uhniezdiť sa v maternici...ak si tehotná, tak tomu tabletka nezabránila, ale nemyslím si že narušila plod....
ale čím skôr vyhľadaj lekára, aby si bola spokojná.... 😉