Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

cica111
5. júl 2009

Dakujem etuska za povzbudenie,ale ani nevies ako sa bojim,co to moze byt...myslis,ze by som mohla byt tehotna...

cica111
6. júl 2009

Baby,pulzovalo vam uz niekedy brucho??

danielkapo
6. júl 2009

cica, ono ked mas take "pochybnosti" tak je prirodzene, ze sa prilis pozorujes...a teraz budes citit vsetky zarucene priznaky tehotnosti...najlepsie co mozes urobit je fakt ist ku gynekologovi, pripadne si urob tehotensky test.drzim palce

cica111
6. júl 2009

dakujem danielka,ale praveze necitim vobec nic,neviem ci si si citala,co som napisala predtym,ze aky mam problem..

danielkapo
6. júl 2009

ano cica, citala....mas obavu, ze by si mohla byt tehotna - riesenie: tehot.test, gynekolog
problem s menstruaciou nepravidelnou + krvacanie po styku - gynekolog 😉
a pulzovanie brucha...no neviem, obcas ked sa clovek prilis sustredi na niektoru cast tela, ked si ju viac uvedomuje, tak moze mat dojem ako by "pulzovala"...podla mna je to vec psychiky...

etuska
6. júl 2009

Cica-ja som citila pohyby v bruchu este 4 mesiace po porode 😅 -presne ako pise Danielka-ked ma clovek pochybnosti,tak sa ovela viac pozoruje a moze to byt klamne 😉 Sprav si test a budes aspon o cosi mudrejsia

cica111
6. júl 2009

Ja viem,ze vsetko riesi gynekolog,ale nevies ako sa tam bojim ist,jednak to,ze na babo este nie som ready a jednak,ze ak to nie je to,je to nieco ine...mas pravdu,ze vsetko je vec psychiky,ako si citala,stresy na mna vplyvaju viac ako velmi a mozno ani mi nic nie je,,ale stresy zo skoly robia svoje...

danielkapo
6. júl 2009

cica...poznam taku situaciu, som slob.mamina a mala sa narodila v poslednom rocniku na vyske....takze ta chapem, no pravdepodobne tehotna nie si, ale istotu budes mat len ak s tym nieco spravis....mozes cakat sice na MS, no ked ju mas nepravidelnu...tak sa budes zbytocne zozierat...a ak by to malo byt nieco ine, aj tak je lepsie skor ako neskor.... 😉 a mozno to je nejaka banalita, ktora sa da riesit, pripadne sa riesit ani nemusi a ty budes moct byt pokojna

cica111
6. júl 2009

No ja viem baby,ale nie je to take jednoduche...ty danielka uz si mala mimino v poslednom rocniku,ale ja koncim len druhy a skola ma fakt bavi a rada by som ju dokoncila,mam spoluziacku,ma rocnu dceru a nestiha to,lebo nasa skola je ako medina..ucit,ucit,ucit...ved este stale riesim skusky a zajtra idem na poslednu a tak sa bojim,co mi je,ze sa ani neviem ucit...urobila som si test,no boli 2 ciarky,aj ked jedna bola slaba,ale som o tom teste citala,ze vraj nie je spolahlivy..je to modra sprava,ci jak sa volal...

danielkapo
6. júl 2009

no cica....ono testy sa zvycajne mylia naopak...teda, ze by ukazali jednu a bola by si aj tak tehu....ak ti test vysiel pozitivny, tak ta nechcem strasit, ale zrejme asi tehotna si...na tvojom mieste cim skor idem k dr....moze ist aj o mimomaternic.tehot....fakt nechcem strasit...ale to nie je sranda 😒

cica111
6. júl 2009

tak diki no...ja sa tam zajtra chystam po skuske...no ale..mam aj tak strach...lebo neviem,ale nechapem ako by sa to mohlo stat,ale..tak asi mozen je vsetko,niektore baby sa o to pokusaju a nic a ja sa ani nepokusam a...

danielkapo
6. júl 2009

cica, drzim palce, daj vediet ako dopadnes....aj skuska nech vyjde

etuska
6. júl 2009

Poznas aj opacny pripad,ze baba mala 2x test pozitivny a tehotna nebola.
Cica-zvladni skusku a bez k lekarovi 😉
Ja som koncila VS s rocnym babom tak ako Danielka a zvladli sme to a to som sa musela tiez dost drvit.Kamoska dokonca otehotnela v 1. rocnika a tiez to zvladla.
Drzim palce ,nech si OK 😉

cica111
6. júl 2009

dakujem,ja sa ozvem,snad tu budes no...dakedy este...drz sa

danielkapo
6. júl 2009

etuska mas pravdu, moze byt aj naopak, no zvacsa ide o to, ze casto dochadza k potratu v prvych tyzdnoch...niekedy ani nemusi vediet, ze sa vobec niecio deje....
no ja som statnicovala s mesacnou slecnou....a dalo sa🙂

cica111
6. júl 2009

fuuu,tak vam dakujem baby..a to fakt,si mala aj taky pripad,ze 2x pozitivny test a nic?no ja vam potom napisem,ze ako to dopadlo,dakujem za povzbudenie...tak ste super,ked ste to zvladli,co na to rodicia..ja sa aj dost toho bojim..

danielkapo
6. júl 2009

cica, moji rodicia boli v soku spociatku, nadseni neboli, ale vsetko prehrmi a teraz malu zboznuju...

cica111
6. júl 2009

no to verim...ale mam este jeden test,ktory si chcem urobit rano,vraj rano je to najspolahlivejsie..tak uvidim..dam potom vediet,ze ako...

natashkaa
7. júl 2009

ahojte tak mne sa po pouziti tejto tabletky narodil teraz 11.6.2009 naaadherny syncek dakujem tabletka, ze si nezabrala neviem si predstavit, ze by som ho nemala 🙂

cica111
7. júl 2009

Dakujem,ze ste mi povedali,ze mam ist k tomu lekarovi,tehotna sice nie som,ale bude to asi nieco vaznejsie,cakam na krvne testy,mi pichla vyvolavacku...tak snad to dobre dopadne...drzte palce

etuska
7. júl 2009

Cica111-drzim palce nech je vsetko OK a som rada ze si sa odhodlala ist k lekarovi 😔 Daj vediet ako si dopadla

redka5
10. júl 2009

Ahojte. Pohlavný styk som mala počas menštruácie a escapelle som užila cca 3 hodiny po. Myslíte, že to zaberie ? Počas menštruácie sú neplodné dni, však ? PROSIM, poraďte mi....

neskusena
12. júl 2009

AHOJTE,..prosim va sodpiste ako rychlo sa len da,... k nehode doslo o 17:00 ale je endela tak vsetky lekarne , kde je tabletka su zatvore,e.. tak ju uzijem az zajtra o 8-9 rano podla toho ako rychlo ju kupim.... cize bude ucinkovat aj po tych 14 hodinach???? a este jedna vec za 3 dni mam ist na odber krvi a mocu,.. koli 18rocnej prehliadke.. myslite si,ze to nejak moze ovplyvnit vysledky??? PROSIM ODPISTE dakujem moc

neskusena
12. júl 2009

urcite to neovplyvni odber krvi a mocu???

mikalove
12. júl 2009

no ja ti neporadím,ale radšej nech ti to ovplvní odbery ako z nich maju zistiť ,že si tehu,nie? ved na odbery môžeš znovu 😵

sigsauer
13. júl 2009

Pokiaľ viem tabketka "po" má účinok do 72 hodín po nechránenom styku. Avšak čí skor ju užiješ, tým lepšie. Ale aj keby si ju užila do 48 hodín, stále má dooosť veľký účinok.

cica111
13. júl 2009

neskusena..ja si myslim,ze by ti mala zabrat a na tie testy pokojne mozes ist,lebo to neovplyvnuje moc ani krv,ale posobi ti to na stimulaciu vajecnikou,aby sa vajicko neuhniezdilo v maternici ,alebo vo vajickovode(vtedy ide i mimomaternicove tehotenstvo)vidno ze mam zajtra skusku z anatomie:D....dont worry be happy...

evusqa
13. júl 2009

tak vidim, ze tento problem je tu na dennom poriadku. tak sa chcem s vami podelit o moje skusenosti. dufam, ze vam pomozu. su to strasne stresy, ja viem. prezila som si to a uz nikdy nechcem. tabletku som uzila po 18 hodinach, mala som male nevolnosti, MC sa nedostavila, ako sa mala, spinenie nastalo. za robenie teh.testu ja niesom, pretoze si myslim, ze to je somarina. Bola som na krv, kde sa da 100% zistit ci si v tom alebo nie. a to je najlepsie. bola som a tabletka zabrala. a som stastna. a to svinstvo uz do ust nedam.. aspon dufam

Drzim vam vsetkym palce 🙂

lucinka666
13. júl 2009

Ahojte! Ja som si dala tabletku po 36 hodinach a nezabrala. Ostala som tehotna. Takze pozor, neviem ako to je mozne ale nezabrala mi. 😢 takze asi najlepsie ucinkuje do 24 hodin. Zial..

manuska2
14. júl 2009

Ahoj Lucinka666, to co pises ta asi netesi, len ti chcem v skratke vysvetlit, ze tabletka po nie je abortivum, ale zabranuje otehotneniu. To znamena, ze si otehotnela v intervale 36 hodin a predpokladam, ze si akurat vtedy mala plodne dni. Tabletku po treba sice vziat do 72, ale jej ucinost casom klesa, cize ked mas plodne dni, je treba konat rychlejsie...