Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

pats
21. nov 2015

@zuzana024 Môžem sa ťa opýtať po užití tej tabletky si nedostala menštruáciu ako predčasnu? lebo ja mam taký problem že ja som brala anti od 14.11 a nechraneny styk sme mali 18.11 a neviem či mi už zaberala anti. Tak som si do hodiny zobrala escapella a nič sa zatiaľ nedeje. Brucho ma bolí, aj hlava a aj som unevaná. A tu anti som začala pbrať počas menštruacie čiže v sobotu som ju ešte mala aj v nedeľu a tak v pondelok už som mala koniec. Čiže styk sme mali 2 dni po menštruacii. Dosť sa bojim aby ta tabletka zabrala.

valikavencko
6. dec 2015

Ahojte,24.11 sme mali s manzelom nechraneny pohlavny styk, asi do dvoch hodin som uzila tabletku escapelle, stale dojcim a mam teraz pri dojceni 34-35 dnovy cyklus, posledna menstruacia zacala 15.11. Je pravda ze odvtedy nenormalne stesujem ze som znovu tehotna. No 6 dni po uziti escapelle som 3 dni slabunko krvacala,ale zaroven pocitujem zaludocne nevolnosti. 11 dni po pohl.styku som si urobila test, bol negativny.nevolnosti nepresli. Chcem sa poradit,ci je mozne mat tehotenske nevolnosti takto skoro, a ci ak su to tehotenske nevolnosti, ktore sposobuje hcg, nezachyti tehotensky test

falbala132
6. dec 2015

@valikavencko ahoj, aj ja som mala po tej tabletke nevolnosti a to az kym som nedostala MS, myslim ze to bolo sposobene hormonmi z tabletky, resp. stresom z toho, ci MS dostanem.

zuzana024
6. dec 2015

@pats asi ti to uz nepomoze.. ale hej prisla trosku skor.. asi jeden den mooozno dva

milka345
13. dec 2015

praskol nám kondóm bolo to tesne pred ms cez neplodne dni ale nechcela.som to riskovať a dala som si escapelle cca po 16 hod ale ms mi neprišla po 5 dňoch a meška mi aj normalne ako by som ju mala dosť od užitia prešlo už 12 dni býva mi velmi zle a nespávam je možne že som tehotná?

michi284
13. dec 2015

@milka345 otestuj sa. Ale tabketka po je strašná hnusoba.

pats
13. dec 2015

@milka345 podla mna tehotna nie si. Mne bolo strasne zle az na vracanie. Na 11den od uzitia som dostala ms. U kazdeho je to individualne. Vsetci sme iny organizmus. Ja som prezivala hrozne stresy kvoli ms ale nakoniec prisla a vsetko je v poriadku.

milka345
13. dec 2015

@pats ďakujem za odpoveď zajtra si utekam kupiť test a uvidime dosť sa bojim lebo prvy krat sa nam stalo taketo niečo že zlyhala ochrana a neviem či to je z tej tabletky alebo zo stresu ale stále ma boli hlava trpim nechutenstvom mám bolesti v podbrušku smrdia mi cigarety a to som fajčiarka buď spim cele dni alebo zaspim až o 4 v noci býva mi na vracanie a ešte aj ten menzes mešká budem musieť asi aj na gyndu isť ...nema niekto ešte podobne skusenosti?

falbala132
14. dec 2015

@milka345 ja som z tej tabletky skoro zaspala v praci na stole, kľud 😀

lucka527
14. dec 2015

@milka345 mne nezabrala :D

pats
14. dec 2015

@milka345 pozri urob si ten test a uvidíš. Aj keď tie príznaky sú podľa mňa z tej tabletky lebo ako som písala každý má iný organizmus a aj inú reakciu na hormóny.

milka345
15. dec 2015

spravila som si rovno dva testy a obidva vyšli negatívne

angel123
19. jan 2016

Ahojte, neviete mi prosím poradiť, ako je to s obnovením účinku pri HAK? Počas užívania HAK som brala ATB, znížilo mi to účinok, brala som teda tabletku Escapelle po porade s gynekologičkou... Menštruáciu som dostala normálne, teraz už beriem ďalšie balenie HAK a všetko v poriadku, no zaujímalo by ma, kedy sa obnoví plný účinok HAK? Treba čakať nejakú tú dobu, pokým sa na ňu bude dať spoliehať, alebo sa znížený účinok týkal len daného mesiaca, kedy som užila Escapelle? Ďakujem za všetky skúsenosti. 🙂

martina1024
25. jan 2016

Tabletku Escapelle som nosievala pre istotu pri sebe. Od jej zakúpenia prešlo 7 mesiacov, keď sa nám stala nehoda. Zobrala som ju a na druhý deň sme dokúpili ďalšiu do zásoby. Asi po 23 hodinách som zistila, že tabletka bola 5 mesiacov po expirácii. Zobrala som teda druhú aj keď je písané, že by sa mala brať len jedna za menštruačný cyklus, inak je väčšia pravdepodobnosť, že ho to rozhádže. Pár dní na to som začala mať takmer nepretržité bolesti vaječníka, ktoré trvali asi 3-4 dni a celkovo mi dosť oslabila organizmus. Robila som si tehotenský test, ktorý našťastie vyšiel negatívne. Menzes mi nemeškal a krvácanie počas neho bolo úplne bežné.

kate1616
7. feb 2016

@ivanka9911 ahoj ako čítam tam mám problém či vziať alebo nevziať. Už som po 12- tich hod. A mala som počas ovulácie nechránený pohl.styk. tak aká je pravdepodobnosť že by mi to teraz zabralo. A hlavná otázka pre teba. Zabrala tableyka? Viem už je to tu staré 8-9 rokov

nikola82
7. feb 2016

@kate1616 Escapelle je po 12stich hodinách už len málo účinná, čo je písané aj v pribalovom letáku. Nám sa tiež stal nehoda, ale v lekárni nám dali novú, ktorá zaberá až do 5 dní. Samozrejme je to žiaľ ešte väčšie svinstvo a keby som mala.inú možnosť tak.ju nezoberiem

rozalianda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivanka9911
8. feb 2016

@kate1616 ano vtedy zabrala 😉

xeniania
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sallyy
21. feb 2016

Ahojte s frajerom sme mali styk pocas plodnych dni a nevie ci stihol v cas vybrat bolo to fakt na poslednu chvilu tak som uzila tabletku asi do 12 hodin po uz je to 3 den a ziadne priznaky ani bolesti nema citala som ze vascinou do dvoch dni mali baby spinenie a kramy mate niektora podobnu skusenost

niki985546
12. máj 2016

Ludiaaa prosim Vas mate skusenosti h tabletkou Levonille???? Dakujem

janka670
15. máj 2016

Ahojte prosim Vas o radu v piatok som mala dostať krámy ale nedostala som moj priateľ bol sam doma a skúsili sme spolu nás prvý sex ja som bolo este panna a najprv sme sa len hrali a ked k tomu došlo tak priateľ my pár krat skúšal dat penis dnu a ked to spravil asi 5 X a potom ho vitiahol a mal ho mokrý a nevieme co to bolo a bojíme sa. Teras my krámy meškajú 2 dni ale mam príznaky ako bolesť brušká kŕče a bolo my aj nevoľno neviem mam užiť tabletku po je od toho asi 30 hodiny ďakujem za vaše rady táto stránka sa my velmi paci.

lukrecia72
19. máj 2016

Ahojte, na 7. deň menštruácie som mala nechránený pohlavný styk. Chcem vedieť či mám brať Escapelle v tomto prípade.

lukrecia72
19. máj 2016

Ahojte,na 7. deň menštruácie som mala nechránený pohlavný styk,chcem vedieť ,či aj v tomto prípade mám brať Escapelle.

andreja13
19. máj 2016

@lukrecia72 ved to je na tebe. Pokial sa do teba urobil, tak ano.

lukrecia72
20. máj 2016

Andreja13 dakujem za reakciu, na dieťa nie som pripravená,len som chcela vedieť či tu tabletku musim brať,lebo veď počas menštruácie by som nemala otehotnieť že?

ahojte13
23. máj 2016

Ahojte mam skusenosti s escapelle . 2 dni pred plodnym obdobím teda 9 den cyklu sme mali nechraneny styk a spravil som sa do nej . Na další deň ráno si vzala tabletku . Krvácanie sa dostavilo na 6 deň od vzatia tabletky . Trvalo 3-4 dni . O dva tyždne po styku si spravila tehotenské testy a oba boli negatívne . Asi to teda zabralo no tie stresy nikomu neprajem . Držím palce

lusy1010
18. jún 2016

Ahojte ;) vcera v noci sa nam stala nehoda. O 11tej som uzila liek ale o 13:30 som bola na velkej potrebe. Tabletka uz zaucinkovala? Ci?? Som teraz na vazkach ze ci bola tabletka ucinna alebo mozem otehotniet. Za kazdu odpoved dakujem 😉 ☹

beruska2311
26. jún 2016

Kocky ked som po escapelle dostala menzes do 5 dni v strede cyklu,dalsi menzes dostanem az o mesiac?

dia49
11. aug 2016

Ahojte zienky chcem sa spytat uz ste skusali otehoniet po tabletke po sexe lebo mne sa nedari a bojim sa ze som neplodna po tej tabletke prosim o radu