Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

murinka
5. feb 2010

tie baby nevedia co pisu 😔 kolko zien tuzi po aspon jednom dietati a nie je jej ,,sudene,, 😢 takej zene ktora si dobrovolne da vziat dieta si uz nezasluzi byt matkou 😠 keby to bolo v mojej moci tak takej zene nikdy nedoprajem dieta-nikdy 😠 😠 😠

natashkaa
5. feb 2010

oki v tom suhlasim, ak niekto napise, ze nema problem zabit babo je bez chrbtovej kosti toboz ked rozprava o vyske svojho IQ je to svinstvi najvacsie teraz som citala aj o tom ultrazvuku klobuk dolu je mi z nej zle. Ja som svoj prispevok smerovala skor k inym pripadom ako je ona..... len keby taky clovek mal vychovavat potom to dieta no neviem neviem co by z toho bolo...

vieraj
5. feb 2010

kazdy ma svoj nazor, ale srdce by mi to nedalo zabit dieta, aj keby som cakala 9-te.aj ked nemam moc prostriedkov, vzdy sa da nejako riesit situacia, samozrejme treba chciet priniest obetu a mozno odriekanie...

alca85
5. feb 2010

natashkaa úplny súhlas.....

vieraj
5. feb 2010

inak sme mimo temu............ 😀 😀

natashkaa
5. feb 2010

vieraj hej obetu a odriekanie mas pravdu....len ako taky clovek to dieta vychova v akeho cloveka v aku bytost v rovnaku ako je on sam mozno horsiu.

murinka
5. feb 2010

ked nechce mat deti-z roznych dovodov a to ze nemaju peniaze,dokoncenu skolu atd.-nech nesexuju 😠

vieraj
5. feb 2010

murinka 🙂

alca85
5. feb 2010

ja stále hovorím, lepší potrat na začiatku ako potom odhodené dieťa v kontajneri.

natashkaa
5. feb 2010

murinka 😀 to je blbost nesexovat lebo nemas peniaze ci skolu taky bez skoly a penazi sexuju najviac lebo nemaju do coho pichnut 😀 😀 😀 😀

murinka
5. feb 2010

natashkka 😀 suhlasim ale je to najlepsia antikoncepcia nie? 😝 😀 aspon to dieta vynosim a dam do hniezda zachrany alebo do ineho zariadenia,potrat nieje vychodisko,lebo stopy na dusi ostanu navzdy...kazdy ma svoj nazor

natashkaa
5. feb 2010

Je pravda, ze hniezdo je dobra volba vela mladych parov caka na takto male dieta. Len tu ide o to, ze zena ktorej sa toto stane si myslim nema uz nato dost neviem ci to nazvat odvahy 9mesiacov byt tehtotna a potom dat dieta do hniezda. Proste ak ho uz od zaciatku nechces tak je to take proti psychike aby v tebe rastlo ja neviem teda aky je to pocit ale ak by sa mi to stalo neviem ci by som sa necitila divno nasilu byt tehotna alebo naopak mozno by sa aj stalo to ze dieta by som si zamilovala a nevedela by som sa ho uz vzdat ale potom by prave prisiel ten problem pre ktory si ho nenechavaju ze co teraz nemam peniaze skolu byt zazemie psych podporu. Co teraz???

murinka
5. feb 2010

to maju slecny rozmyslat ked si lahaju ,,pod chalana,, ake to moze mat dosledky... 😒

natashkaa
5. feb 2010

no a ked ochranu pouzili? teda ja mam stastie, ze som ola uz vydata ale nam sa to stalo cez ochranu

murinka
5. feb 2010

ja som v maji dokoncila skolu a v juni som otehotnela.nikdy sme nepouzivali ochranu,ale po troch rokoch som otehotnnela-no partner bol o sest rokov starsi tak som vedela ze to nieje dajaky ,,bujak,, ktory sa vyspi so mnou a ked zisti ze som tehu necha ma.este pred tehu sme planovali svadbu vo februari-kedze som otehotnela bola v oktobri.no nebol ani len jeden moment kedy by som zapochybovala ze drobca chcem-nechcem...chceli sme ho obaja 🙂 a teraz by som svoju dceru nedala za nic 😉 za vsetko sa musi niest nasledky...asi tak...

natashkaa
5. feb 2010

murinka nikdy si nepouzivala ziadnu ochranu? vidis a presne toto ostatnym vycitate....ze je to nezodpovedne. a ked ste nepouzivali ochranu a nahodou by si otehotnela pred dokoncenim skoly dajme tomu hned v prvom rocniku? co by si robila? inak ja som pouzivala ochranu vzdy ani raz som si nedovolila riskovat aj ked som si bola ista, ze partner nieje bujak....

natashkaa
5. feb 2010

a ako pises chceli ste ho obaja podmienky ktore ale ty opisujes su uplne ine ako podmienky dievcat ktore su v bezvychodiskovej situacii to je ten rozdiel.

murinka
5. feb 2010

ja som pohlavny styk tak skoro nemala takze by som neotehotnela na zaciatku sš...a kazdy je zodpovedny za svoje ciny...

natashkaa
5. feb 2010

aha Ty si dokoncila len strednu i myslela....ja ze vysku. No to je jedno ide o to, ze si aj tak v inej situacii mas partnera s ktorym sa milujete a obaja dieta chcete takze to nemozes porovnavat len o to mi ide. my sme otehotneli aj cez ochranu a keby sa mi to stalo trebarz v 20tke tak neviem neviem co by som robila....a pritom nikto by ma odcudzovat nemohol lebo boli sme zodpovední....takze tak

murinka
5. feb 2010

chapem...len uz ma stvu tie baby ktore maju po 16rokov,maju pohlavny styk a potom tu vypisuju ze sa boja 😒 na pohlavny styk je to este dieta-to je moj nazor...nechcem tu vsak nikoho moralizovat...len tolko ze ked mala pohlavny styk tak by mala ratat aj s tym co sa moze stat...a potom by tu nemuseli stresovat 😎

natashkaa
5. feb 2010

absolutny suhlas

petrasvk
7. feb 2010

Ahojte baby chcela by som sa spytat že do kolkych dni mi ta tableka zaberie?? zaberie mi aj po 4-cca5 dni??? alebo aka ina tableka?? dakujem

katka76
8. feb 2010

petrasvk, tabletka ma nazov preto "rano po", ze sa ma uzit hned, ako nastane ta situacia, ze partneri nepouzili antikoncepciu, pripadne, ze ta zlyhala. ak ma byt tabletka ucinna, treba ju uzit do 72 hodin - cim skor, tym vyssia pravdepodobnost ucinkovania.

kendra8
8. feb 2010

petrasvk...tabletka escapelle ti zaberie len do 72 hodin od pohlavneho styku,po tom uz je to zbytocne,okrem toho cim skor sa uzije,tym vacsia sanca je,ze neotehotnies,zavisi dost od toho kedy mas plodne dni,ale tie su nie vzdy presne vypocitane,kazda zena ich ma inak a ak uz bolo vajicko oplodnene a zahniezdene,tak uz to nema ziaden zmysel...ina tabletka uz neexistuje,ked mas obavy,ze otehotnies zajdi za gynekologom,on ti to bud potvrdi alebo vyvrati a to uz ci si dieta nechas alebo nie,je len na tebe,zakon ti nezakazuje ani neprikazuje ist na interupciu...to uz ci je to moralne,je diskutabilne,kazdy to berie inak,matky ti povedia iny nazor ako mlade dievca,ktore ma urcite ciele a chce nieco dosiahnut a tehotenstvo jej znicilo vsetky sny a plany,takze sa s tym bud vyrovna alebo nie a podla toho zmeni hodnoty a pod.Drzim palce aby si nebola tehotna,ak si to nezelas,lebo chapem,ze nehoda sa moze pritrafit kazdemu a nie je to o zodpovednosti alebo nezodpovednosti,skor o danej situacii a niekedy aj ten najzodpovednejsi clovek zabudne na vsetko a stane sa nieco co by normalne neurobil.

nikush
11. feb 2010

no podla mna vyraz, ze tehotenstvo ti znici vsetky sny a plany, alebo zivot je choreee. treba si uvedomit co to vlastne to tehotenstvo znamena, ze to nie je len stav, ze v konecnom dosledku privedie zena na svet dieta, osobnost. som proti interupcii, ale neodsudzujem zato zeny, casto im chyba podpora druheho cloveka. a ak uz som tehotna, je vela moznosti, co potom, napr. hniezda zachrany, ved je tolko ludi, ktori chcu mat deti a nemozu ☹ .
a kendra ak ma budes chciet za moj prispevok zdrbat, nezabudni udat, ze som isto katolicka, ked mam take nazory. ano som, ale aj keby som nebola, tak sa moj nazor nezmeni.

olivova
11. feb 2010

nikush - tak ja ta podporim v tvojom nazore. 😅 A ked uz tehotenstvo ma zmarit dake plany a karieru zeny - no, ja som mala takisto babo, bola som relativne mlada a ziadne plany mi neskazilo, po rebricku som sa splhala aj s babom. takze je to o tom, ako sa k tomu dana zena postavi, a nie o tom, som tehotna, a vsetko bum.
A o zodpovednosti je aj to, ze ak aj ten najzodpovednejsi clovek urobi nieco , co by neurobil, ma sa k tomu zodpovedne postavit.
Ale je to asi kazdeho iny pohlad na vec...

natashkaa
13. feb 2010

"A o zodpovednosti je aj to, ze ak aj ten najzodpovednejsi clovek urobi nieco , co by neurobil, ma sa k tomu zodpovedne postavit."

uzasna veta!!!

sofia14
15. feb 2010

Ahojte dievčatá. mne s priateľom sa stalo to, že nám kondóm praskol. užila som tabletku po asi 19 hod.
Mám 23 rokov, nie sme síce veľmi zabezpečení, úplne pripravení, ale to človek možno nie je nikdy úplne pripravení.
Ale ak by som bola náhodou tehotná, tak by som si dieťatko nechala, nemám už 17násť, bola by to veľká hlúposť ísť na potrat. ja som toho názoru, že pokiaľ je dieťatko splodené z lásky, pár nie je veľmi mladučký tak by mali nechať život ktorý stvorili žiť. Aj keď im to prinesie určite veľa obetí a odriekania, ale aj radosť a naplnenie života. Veď život prináša veľa prekážok, ktoré treba prekonávať a zdolávať.
Beriem ohľad na mladé dievčatá, ženy bez partnerov, ale musia si niesť následky, ktoré si spôsobili samé, ak sa rozhodnú pre potrat. Ale všetky máme rovnaké právo sa rozhodnúť.
A ešte som zabudla dodať že som mala aj plodné dni. tak neviem ako to dopadne. ale akokoľvek to dopadne, tak to zoberiem ako osud🙂))) a budem sa tešiť🙂)) všetkým Vám prajem aby ste boli šťastné maminy, alebo šťastné nastávajúce maminy a tie nešťastnejšie poriadne zvažujte!

lenka3007
16. feb 2010

ajojte baby, ja beriem antikoncepciu a raz sa priatel smykol a ja vydesena som si kupila escapelle a dala som si, no nepýtajte sa aké som mala problémy, gynekolog ma tak zprdol že či som normálna dať si aj antikoncepciu večer a escapelle ráno, že tolko hormonov by zabilo aj koňa... 🙂 🙂 🙂 no teraz som už múdrejšia, a SOFIA14 tiež by som nešla na interupciu, s otcom môjho syna som sa rozišla v 4. mesiaci tehotenstva, lebo to bol tyran, ale ani na moment som nelutovala že som tehotná, že mám toho mojho malého zbojníka... teraz máme ocka ktorý nás lúbi a kolko krát mám pocit že maly ho ma radšej než mňa...

sofia14
16. feb 2010

Lenka 3007 pekne si zabojovala to sa mi páči a nie baby čo to hneď vzdajú a inú možnosť ako potrat nevidia. gratulujem a šťastíčko si ťa aj tak našlo a máš aj chlapa čo Vás ľúbi.