Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

papier
9. máj 2008

awojte holky ja som pouzila tabletku po Escapelle..mam 15 rokov...tabletku som pouzila po mojom prvom pohlavnom styku....pouzila som ju po 16 hodinach od nechraneneho pohlavneho styku.je velka pravdepodobnost ze by som mohla otehotniet ???...odvtedy som sex nemala...a na menstruaciu este cakam ....mala by som ju spravne dostat o 4 dni ....dakujem pekne 🙂

princeznicka.
9. máj 2008

No nemala by si byt tehotna.."tabletka po" je este vysoko ucinna-okolo 98 percent-este aj po 48 hodinach po nechranenom pohlavnom styku.Samozrejme,cim skor sa uzije,tym je ucinnejsia.Ale nezabudni,ze by si ju nemala uzivat casto-"tabletka po" nie je nahrada za antikoncepciu.Je vyhradena skor pre mlade dievcata,ktore maju styk zriedkavo,a potom na zvlastne pripady-znasilnenie,a pod.

papier
12. máj 2008

ahojte baby...nedavno som pisala ze som uzila escapelle.... mam 15 rokov uzila som tabletku po 16 hodinach od nechraneneho sexu....menzes som dostala presne na cas...ziadne vedlajsie ucinky tabletky som nemala...no teraz som sa uz poucilaa....:D:D:D....aa od teraz si budem davat vacsi pozor...alebo skor si dam predpisat antikoncepciu..... 🙂

achjoo
15. máj 2008

takze co sa stane ak ju priatelka uzie a pritom nebude tehotna uskodi jej to nejako budu vedlajsie ucinky take iste? alebo ine? lebo si niesme isty a je viac pravdepodobne ze v "tom" nieje ale pre istotu chem tabletku tak co vy na to?? prosim RYCHLO!!!!! ☹

marse
15. máj 2008

nie urcite jej to neuskodi, neboj

achjoo
15. máj 2008

marse: Dakujem dufam ze mas pravdu lebo mi na mojej holke strasne zalezi a najradsej by som jej nedaval nic zadne tabletky a tak ale no myslim ze je to lepsi sposob ako za 9mes nieco riesit.....
😖

achjoo
15. máj 2008

Takze dnes moja holka uzila tabletku po 48 hod. dufam ze jej to pomoze vseci prosim drzte palce aby neboli problemy... strasne sa o nu bojim ☹

expertka8
15. máj 2008

Existujú však stavy a ochorenia, pri ktorých sa Escapelle nesmie užívať. Escapelle nemôžete užiť, ak:

* ste precitlivená na liečivo alebo niektorú z pomocných látok,
* máte ťažkú nedostatočnú činnosť pečene,
* ste tehotná,
* mali ste nechránený styk pred viac ako 72 hodinami alebo vám mešká menštruácia, môžete už byť tehotná a liečba nebude účinná.

achjoo
15. máj 2008

Ahojte pisem este raz lebo KAMOS si cital tuto diskusiu a toto vam odkazuje: V skutocnosti nezbranuje oplodneniu , len pri presune oplodneneho vajicka do maternice nedojde k zachyteniu na sliznici maternice , takze asi kazda z vas vie , co nasleduje.... v skutocnosti je to ako porod nevyvinuteho dietata , ale rozhodne sa zastavam tohto sposobu , lepsie ako potrat...
PS: CITUJEM KAMOSA!!! 😎

expertka8
15. máj 2008

...achjoo..."kamos je gynekolog"???

princeznicka.
15. máj 2008

ano,ten kamos ma pravdu..tabletka "po" nie je ako antikoncepcia,teda nezabranuje dozrievaniu vajicok,ale uz oplodnenemu vajicku brani aby sa uhniezdilo v maternici..a tato cesta mu trva tych priblizne 48 hodin,kym sa tam dostane..preto ucinkuje este aj taky cas po nechranenom styku.

achjoo
16. máj 2008

expertka8
nie neni gynekolog....

punkiss
21. máj 2008

ahoyte holkyy :D no ja som vyskusala postinor a zabral mi :D sice som sa citila dost dicne ale uzila som ho po 12 hodinach ...no a ked som bola v lekarni, lekarnik mi povedal ze postinor sa uz nevyraba 🤐 🤐 no a tak mi navrhol nejaku inu pirulku ale ze ta stoji 600 Sk....tak som z toho v cudu.... 😠

domi321
22. máj 2008

Ahoj=) môžem sa opýtať, neviete mi poradiť, či to, že na piaty deň po užití escapelle som dostala menštruáciu a to 9 dní skôr ako som mala dostať..je to v pohode?-alebo to značí nejaký problém? Ďakujem.

princeznicka.
22. máj 2008

Myslim si,ze by to malo byt v pohode..ta tabletka je velmi silna,obsahuje velmi vysoke davky levonorgestrelu,a to je poriadny zasah do organizmu,takze to moze byt z toho.Je to tiez sucast neziaducich ucinkov-nepravidelne krvacanie-niekolko dni skor alebo neskor,spinenie.Vacsinou na to,aby bola ucinna tato antikoncepcia,treba uzit dve tablety: prvu najneskor do 72 hodin,druhu 12 hodin po prvej.Takze na tvoju otazku ti z toho vyplyva: je to normalne,nie je to nic patologicke.

sexica
25. máj 2008

cawte baby....... ja som vcera vecer pouzila s frajerom aj prezervativ ale neboli sme si nejak na 100%isty ako predtym..... tak sme sli preistotu do lekarne a po cca po 19 h som uzila Escapelle... bolela ma len troska hlava......... zabere ta tabletka ze.........

flautistka
25. máj 2008

Ja som escapelle uzila v piatok rano do 12tix hodin od pohlavneho styku,ale ja som mala sex vlastne v posledny den menstruacie,tak neviem niesu to nahodou neplodne dni?okrem bolesti hlavy som nic ine nezaregistrovala a to bol k tomu este nizky tlak,takze to ma zvykne bolievat..a inak tabletka dnes stoji 681,50,-takze dost palka pre studentov...

hungo
8. jún 2008

ahojte..ja sa chcem spytat..ze ked uzije moja priatelka tabletku..a nahodou sa nic nestalo ze ziadny unik spermii nebol alebo tak..tak ci ta tabletka ma aj tak vedlajsie ucinky...alebo cima te ucinky iba vtedy ak dosl ktomu oplodneniu vajicka..dakujem za odpoved

fiorellinka
9. jún 2008

teraz nacrtnem moju situaciu... priatel bol za mnou na SK na konci aprila,spali sme spolu, okolo 8.,9. maja som dostala mesntruaciu cize nacas, mozno s jednodnovym sklzom. minuly tyzden sme boli na 3dnovej akcii zo skoly, druhy vecer som vypila vino a jeden poharik tvrdeho asi s hodinovym odstupom. z vlastnych sksuenosti viem, ze nemam sancu sa z tohto opit. a napriek tomu som sa zobudila s oknom, nevedela som co sa dialo po poslednom pohariku, nic si napemätam. len to ze mi cely vecer chatar stal za zadkom a bol nejaky divny.i ked si nepamätam ziaden prejav nakolnnosti z mojej strany. kedze som nevedela vo stvrtok rano (den odchodu) ci nieco bolo alebo nie (som si ista ze mi nieco nasypal do pitia) zobrala som si v piatok naobed Escapelle-cca 30 hodin od mozneho casu styku. Menstruaciu som mala dostat vo stvrtok.Tabletku som zobrala v piatok. Je pondelok a ja stale nemam dnicky. Je pravda, ze mam na skole riadny zhon okolo skusok a stresy.Tak neviem ci je to meskanie tym stresom, tou tabletkou (vraj je to riadna supa pre organizmus), alebo je to tym, ze tabletka nezabrala. Mam chut poslat na toho hajzla policajtov len cakam ako sa to cele vyvinie...

problem1
5. júl 2008

cawte mam mensi problemiQ...s mojou holkou sme boli na byte a tak smes sa bozkavali až doslo na vyzliekanie ....od vzrušena mi z pohlavneho udu vyslo kusok tekutiny ale neboli to spermie lebo k orgazmusu sme sa nedostali chcem sa spytat že ked len som sa penisom dotykal vonkajsich stien pošvy či by mohla otehotiet...počul som že ta tekutina je len vlastne ochranne vlakno na spermie ay sa neposkodili alebo njeco take a zvykne sa to vytvarat pri vzrušení ale nevjem ci sa nachadzaju v tom spermie alebo nje ... njesom si isty ale pocul som že NIE. Vlastne som onu iba trel moj penis a dovnutra som ho nedal 😝 😝 😵 🙂 8 alebo 9 hodín potom sme kupili escopelle myslite že to bolo potrebne?dakujem prosim rychlo

julia225
5. júl 2008

neviem ci to bolo potrebne takto to tu rozvadzat...ale no 😉
jasne ze ste urobili dobre, ak nieste na babo pripraveni, je to takto lepsie...
escapelle je uplne neskodny, pokial sa neberie ako lentilky...
a co sa tyka potrebnosti...uzila ho?
ja si myslim, ale ze pravdepodobnost otehotnenia je tak 1percento... vela stastia 🙂

julia225
5. júl 2008

fiorellinka 😲 😲 😲
dobre ze si vzala escapelle...mala by si byt opatrnejsia...
a urcite chod ku gynekologovi na vysetrenie a popros aj o dake stery navyse, povedz co sa stalo... 😒 vela stastia

problem1
5. júl 2008

Diki velmi pekne za povzbudzujucu odpoved 🙂) si sa spravila kusok stastnejsim....:D ale nevjem este stale ci sa v tom ochrannom vlakne nachadzaju spermie.. aj bez toho aby som dosiahol orgazmus nevje mi njekto odpovedat? 😀

peruane
6. júl 2008

Ahojte, prosim vas, chcela som sa spytat, ci tabletka escapelle ucinkuje, i ked som mala mozno nejaky zbytok alkoholu v krvy. Vcera sme boli na chate a v noci sa nam rozthol kondom, pred obedom som ju uzila /do 12 hod. po nehode/, zatial som nic nezistila, ziadne priznaky, nic sa so mnou nedeje 😢 , ako viem ze mi zaucinkovala? To mam byt tri tyzdne v strese? - kym pojdem ku gynekologovi?
Dakuujem

naivna1
6. júl 2008

ahojte, velmi potrebujem poradit, uzila som tabletku po a ci sa na nu da spolahnut, uzila som ju asi 1 hod po nehode, viete nejak poradit.dakujem

tinni
6. júl 2008

ahoj, to byt mala mat velmi vysoku ucinnost, myslim, ze je malo pravdepodobne, ze by si mohla otehotniet 😉

naivna1
6. júl 2008

Prosim chcem sa aj opytat ci ta tabletka ucinkuje aj potom co mi asi na 3ti den bolo velmi zle a vracala som.dakujem

lucintuska1212
7. júl 2008

cawte ¨baby potrebujem radu... uzilasom escapelle 21 hod po nechranenom sexe lenze mam plodne dnia bojim sa ci mi to zabere:( prosim o radu

lucintuska1212
7. júl 2008

halo pomoze mi nekto:(

problem1
7. júl 2008

tha ja ti nevem ppovedať a to kedy su plodne dni?