Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

aneta1020
13. jan 2015

@zabiatko45 Menštruáciu dostať nemusíš, ja som tabletku užila do 2hodín, na druhý deň som mala pocit tlaku v bruchu a za 4-5 dní som mala menštruáciu, potom som ju dostala ešte raz(normálne ako mávam)

mnaukacik
24. feb 2015

@mici111 to nemyslis vazne ja som teraz uzila escalpelle ale az po 50 hodinach, nehovor ze mpzem byt tehotna :(

janulka2307
24. feb 2015

Dobrý deň aké máte skúsenosti s núdzovou tabtetkou EllaOne ... ???
Je vraj o niečo silnejšia ako Escapelle .
Ďakujem 🙂

maminkakatkadaniskova2014
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzulienka303
26. feb 2015

ahojte baby.stala sa mi tiez taka vec ze nam pri sexe praskol kondom.ale ja som tuto tabletku escapele uzila do 14h.tak dufam ze mi zaberie

zuzana024
20. aug 2015

Je mi jasné, že toto je starý príspevok ale z vlastnej skúsenosti viem, že som si prezerala všetky možné fóra a hľadala informácie o tejto tabletke. Tak sem pridám aj vlastnú skúsenosť a budem dúfať,že tým niekoho ukľudním 🙂 🙂 Tabletku som bohužiaľ bola nútená užiť po nehode, pretože na dieťa je pre mňa ešte priskoro. Navyše sa táto nehoda stala v strede cyklu okolo toho 14. dňa, s tým že všetko skončilo vo mne po zlyhaní bariérovej ochrany. Tabletku som zobrala až po 30tich hodinách s tým,že to teda predsa len skúsim, aj napriek tomu že to už bol 15. deň cyklu a pravdepodobne ani nezaberie. Po užití som celý deň prespala. Na ďalší deň som dostala ukrutné kŕče ako keby mala prísť každú chvíľu mrcha.. no čakala som ju až tak o dva týždne... na štvrtý deň po užití ma neskutočne začal bolieť žlčník a trvalo to asi dva dni, neviem či to môžem pripisovať tabletke.. ale pravdepodobne áno. Ďalšie dni až po dva týždne od užitia som necítila nič, až na občasné pobolievanie v podbrušku ako pred mrchou. Asi po 13tich dňoch od užitia som začala špiniť, úplne jemne, ledva to bolo vidieť..toto trvalo asi dva dni... no a napokon sa to spontánne rozbehlo a bola z toho menštruácia 🙂 bola rovnaká akú mávam vždy, možno trošiiiičku slabšia... Dovtedy ma išlo rozhodiť od toho stresu, ešte keď som čítala príspevky o tom ako nezaberá a rozhádže cyklus a že krvácanie má prísť do piatich dní od užitia,čo nie je pravda.... No mne to posunulo cyklus tak maximálne o 2 dni.. ale každý organizmus reaguje inak 🙂 ale netreba sa báť a zbytočne stresovať 🙂) Good luck dievčatá 🙂

tmavovlaskakatka
22. sep 2015

@lulu2407 Toto nie je potrat, ale sa nespojí vajíčko so spermiami alebo sa neuvoľní vajíčko, prečítaj si leták.
@chrobaak Máme zodpovedný prístup, ale že sa úplne môže roztrhnúť kondóm... no skoro na mňa priskočilo.

falbala132
1. okt 2015

ahojte, ja som dostala plnu davku prave v case ovulacie. tabletku som vzala po 20 hodinach s tym, ze asi to aj tak uz bude zbytocne, no zabrala. MS prisla na den presne, teda 14 dni od od udalosti. mala som sice mierne vedlajsie ucinky v podobe dlhsieho a intenzívneho PMS (ktory inak skoro nemam) - palenie bradaviek, priserna nalada, unava, bolest brucha a najma totalna slabost v nohách asi tyzden vkuse. potom prisla MS a od nej je vsetko v poriadku 🙂

elenap3
11. okt 2015

Ahojte.. Mozete mi poradit ? 25.9. som bola na interupcii a 9.10. som mala pohlavny styk pri ktorom nam praskol kondom ..aka je sanca ze otehotniem ?

tamtaskryta
22. okt 2015

Ahojte baby ja som tu tabletku escapelle uzila vcera vecer ziadne vednlajsie ucinky som nemala ani zlmi.nebolo rano visiel zomna biely vitok co je dobre znamenie a citala som tu ze niekto tvrdi ze je to potratova tabletka us na samej pisomnej zmienk je napisane ze to potratova tabletka nni je to tabletk nato abysa neoplodnilo vajicko a neodporucala by som ju ucivat viac krat za sebov lekarnick v lekarni mi davala na vedomie ze iba ras za 6 mesiacov sa moze uslzit

michi284
2. nov 2015

ahojte, ako je to s tehotenstvom po tabletke po. kedy je možné ho plánovať? po najbližších dvoch cykloch? nemôže to zanechať v tele niečo?

trinity65
3. nov 2015

Dobry den,tak aj ja sa Vas obraciam s radou. Stala sa taka vec,ze 20.9.som mala nechraneny pohlavny styk,kedy to bolo "na plno",ale 22.9.som vzala tbl.Escapelle. Avsak 24.9. sme mali opat nechraneny pohlavny styk a tam som opat vzala Escapelle avsak az po 70hod.od styku. Problem je ze som ostala tehotna. Moja orazka je,kedy je najpravdepodovnejsie,ze doslo ku oplodneniu? Dakujem pekne a prosim neodcudzujte ma jedno babo uz mame no prechadzame krizou....dakujem.

sasa1983
3. nov 2015

@trinity65 Ty kokso,to sa nema len tak uzivat. Ja Ta neodsudzujem,asi nevies,s kym si otehotnela,ok,ale ma to potencionalne neziaduce ucinky na plod,ak aj nie,tak na Teba. Naozaj nechapem. Nie.je to sranda,hoci sa to predava bez predpisu,tak rozhodne davat co najmenej.najlepsie ani nedavat. Otehotnela si,lebo ucinnost sa vplyvom predlzujucej doby od styku markantnejsie znizuje. Davat 4dni po sebe je brutalny hazard,dostanes trombozu a emboliu. A ak si spomenies,kedy si mala ovulaciu,potom budes vediet,s kym cakas dieta,ale je to nespolahliva metoda,radsej DNA na urcenie otcovstva. Uzivat to 70hod od styku je zbytocne vyhodena suma v lekarni.

falbala132
3. nov 2015

@trinity65 myslim, ze to nie je ani podstatne kedy prislo k oplodneniu, nie? len ma zaraza, ze si pojedla tolko hormonov a aj tak si ostala tehotna.... ta tabletka asi fakt nie je velmi spolahliva (i ked mne zabrala, no moze to byt aj tym, zeby som neotehotnela ani bez nej...)

falbala132
3. nov 2015

@sasa1983 tiez ma napadlo, ze asi nevie s kym, len som to nechcela takto priamo napisat.....

sasa1983
3. nov 2015

@falbala132 ta tabletka praveze je velmi spolahliva,ale uzit par hod od styku,najlepsie do 24hod,alebo aj menej. Pisu sice 72,ale po tych 24hodinach to klesa na ucinnosti az na 0 pri 72 hod,takze ak mala 70hod od styku...je to temer neucinne. A rozhodne to neznamena,ze to ucinkuje.este potom pri dalsom styku.

falbala132
3. nov 2015

@trinity65 inak mne vychadza, ze ti zabrala ta prvá a druhá nie, ale tiez by som to zaroven sparovala s ovuláciou...

trinity65
3. nov 2015

Viem ze je to brutal uzit tolko hormonu v kratkom obdobi,kazdopadne ano..prvy krat to bolo s inym a druhy krat to bolo s mojim muzom. Nie som prva ani posledna ktora hlada utechu u ineho ak to doma neklape..mali.sme iste problemy atd.. A druhy krat, to bolo ako som spominala s mojim muzom ked sa prisiel "udobrovat" a tbl mal kupit on a cim skor,no doniesol kedy doniesol a ja som uzila... Tiez ma prekvapuje ze som ostala "v tom"..no otazka je,je mozne otehotniet po uziti tej tbl? Ta tbl ma oddialit ovulaciu alebo zabrabit uhniezdeniu blastocysty...

sasa1983
3. nov 2015

@trinity65 ano,je to mozne a Tebe sa to stalo. Ta tbl neoddiali ovulaciu,ona ju je schopna zablokovat,ale este raz,aj prvy,aj druhy krat si to uzila s takym odstupom,to sa nedalo kupit hned po styku? Ale dobra sprava je,ze kedze je to prakticky skoro rovnaky den,tak ani jeden z nich nebude dovod mat pochybnosti,da sa to o tych par desiatok hod posunut hore-dole..

trinity65
3. nov 2015

Sasa1983 nedalo sa,boli sme v horach a odchod bol iba v pondelok 21.9.vecer a tbl som kupila az utorok okolo 11:00 po praci.

sasa1983
3. nov 2015

@trinity65 tak to je smola. A ked si mu dovolila,aby ejakuloval do Teba,tak asi aj on,aj Ty ste chceli,aby so otehotnela,ci? A vies,kedy si mala ovulaciu aspon? Ale aj to je taka metoda diagnostiky...

sasa1983
3. nov 2015

A este daco,ja nehodnotim,ze si mala styk s 2muzmi,ja hodnotim,ze nie je najvhodnejsie asi,ked to vlastne nehoda nebola,lebo si im obom dovolila ten styk naplno.dokoncit

trinity65
3. nov 2015

No s prvym to bolo o prasknuti kondomu a s druhym teda s mojim partnerom mi to neprekaza,pretoze aj by sme prijali.... Len kurnik,ktory? ☹ A plodne dni? Nikdy som si nemerala baz.teplotu ani nic podobne.... No mam tak 30.-32.dnovy cyklus. A tu na nete ked si zadavam do tych roznych kalkulaciek,czdy inac vychadza.
Dnes som bola na usg,som v 8.0tt,to vychadza od dnes ak odratam 6tyzdnov tak ze malo dojst ku oplodneniu 22.9. ....som na nervy,moja chyba.

sasa1983
3. nov 2015

@trinity65 ja som asi hnusna,ale pragmaticka,urobila si riadnu kravinu,ale to dieta si to s prepacenim odsr..nemusi. ide len o to,ci ten prvy bude vediet,ze si tehotna. Ak ano a nie je debil,tak to bude problem. Inak ak sa na seba podobaju a on to nezisti,tak holf...su statistiky,ze cca 50%muzov nie je otcom svojich deti. Teda to som citala,zda sa mi to sialene a vobec,teda nehnevaj sa,ale toto je vela aj na mna. ..nemas velmi na vyber. Kludne to moze byt aj manzelove a to by bolo akoze fajn? Chcete mat dieta?

trinity65
4. nov 2015

Ano chceli sme druhe dieta ale nesnazili sme sa o to,a teraz zhodou nahod sa on tak nejako rozhodol ze skusi ist napln,lepsie povedane ze si moj orgazmus uzije spolocne so mnou az dokonca a uvidi sa...
Co sa tyka toho prveho,jednorazova zalezitost,aj ked s ocgranou ale zlyhala...
Necakala som ani vo sne ze prave v tomto ovdobi to moj muz takto riskne,chapes. Nechcem aby si to niekto odsral,a dieta uz vobec nie! Len som potrebovala vediet aka je pravdepodobnost ze po pilulke par dni mozes otehotniet. Podla toho co som citala,ta tbl ti ovulaciu zastavi a oddiali alebo ak uz doslo ku spojeniu spermie a vajicka ale nedoslo ku implantacii blastocystu tak na endometrii vytvara nevhodne podmienky pre uhniezdenie a nasledne je tento blastocyst vypudeny pri menzese.....

sasa1983
4. nov 2015

@trinity65 to je teoretické, naozaj, máš to 50:50 kto je otcom. Podobajú sa na seba tí potencionálni otcovia aspoň?

meganlicious
4. nov 2015

@mici111 Mici, každá máme iný organizmus a mne escapelle zabrala a mala som práve plodné dni týždeň po menštruácií., Aj keď po užití som mala menšie závrate ale po šiestich dňoch prišlo krvácanie ., 😉

trinity65
6. nov 2015

Kazdopadne Vam vsetkym dakujem za nazory. Podoba? No farba vlasov a oci zhodna s mojimi akurat.

pats
20. nov 2015

Ahojte. Mam otazku ohľadom escapella. Kramy som mala do utroka cca. V stredu sa do mňa priateľ urobil. Antikoncepciu beriem od soboty je to Belara. Escaleppu som si vzala hodinu po styku. A potom som si zobrala antikoncepciu aby som nemeškala. Môžem byť tehotna? Nebola som si istá či mi už antikoncepcia zabera. Poraďte mi prosím vas. Dosť sa bojim.