Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

lenka3007
16. feb 2010

sofia14 ďakujem moja...

expertka8
16. feb 2010

...lenka & sofia...

... z uprimneho srdca vam zelam...nex vas vzdy sprevadza pokoj v srdci a ten najkrasnejsi ludsky cit...akym je laska /materska...partnerska.../ 😵
...ste uuuuuzasne.....pretoze hladate "sposob a nie dovod"... 😉
..velmi vam fandim 😵

sofia14
16. feb 2010

ďakujem expertka 🙂

lenka3007
16. feb 2010

dakujem 😉

swarovski
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rikus
25. mar 2010

užila som pre istotu tabletu escapelle deň po skončení menštruácie...o 5 dni neskôr som dostala ju dostala znova (menštruáciu)..je to takto normálne ????????????

swarovski
26. mar 2010

rikus, prečo pre istotu?
ja som bola u gyndoša, a on povedal, že je to hormonalna bomba, takže stať sa môže čokoľvek, od skoršej menštrácie až po kadečo. 😉 netreba to brať pre "istotu". ale na "istotu" .

prvouzivatelka
26. mar 2010

mam v hlavke vela otaznikov.. stala sa nam nehoda s ochranou, a pre istotu, kedze vobec nie som pripravena celit dosledkom nestastnej nahody, som prvy krat uzila escapelle... bola som pripravena ze to bude velky napor na telo, mnozstvo hormonov ktore zmenia bezne fungovanie... no necakala som ze sa mi zduria uzliny v hrdle, ktore su aj bolestive, a nielenze zacnem spinit, ale rovno aj krvacat 6 dni po poslednom dni menstruacie... sice to by som aj chapala, precistenie sliznice maternice...ale co tie lymfaticke uzliny??? stretla ste sa niektora uz s tym? nech nerobim zbytocne paniku 🙂

rikus
26. mar 2010

tak teda som to brala na istotu..keďže sklamal kondóm...takže mám byť vklude aa znova si odmenštruovať ďalší týždeň...parada

rikus
26. mar 2010

inak ďakujem za menšie ukludnejnie mojej dušičky

veronikajobankova
30. mar 2010

zdravím...mám dotaz...28. sem měla styk..byl chráněnej..teda jak se to vezme...ze začítku ho do mě párkrát zasunul a až pak si nasadil kondom...udělal se do kondomu a ten nepraskl, tím si sem jistá..ještě sem to pak detailně zkoumala 😀 ale pak něco mělo nastat po druhý...to si kondom nasadil hned..jenze nám nějak sklouzával či co a tak sme to vzdali....měla sem jakejsi děs a tak sem do 35 h vzala Escalpelle...sem totiž v půlce cyklu, což by znamenalo, že bych měla mít plodné dny..Jaká myslíte,že je pravděpodobnost průseru?

evusqa
6. apr 2010

Ahojte .. ja som predvcerom vzala tu tabletku druhykrat.. dufam ze zaberie znova.. Mala som mensie nevolnosti, ale ja to pripocitavam aj k nervozite a psychike, ktora je tu neskutocne dolezita. A ako niekto pisal, ze nikdy by tu tabletku nezobral a radsej by si davala pozor, tak len odkazujem, ze ja som si tiez pozor davala.. clovek nemoze za to, ze prezervativ zlyha, ked to necakate.. Tak mi drzte palce nech to dobre dopadne.. Caute 🙂

evusqa
6. apr 2010

a rikus aj ja som pri prvej dostala "menstruaciu " po par dnoch.. ale mozno to nie je menstruacia ale spinenie, take som mala aj ja.. takze to dobre zvaz.. spinenie je nasledok uzitia tablety

evusqa
7. apr 2010

este by som sa chcela opytat na vas nazor.. myslite si ze sa oplati kupit si tehotensky test? pokial viem, je to dost klamlive.. a po akom case od pohlavneho styku mi ukaze ci cakam babätko alebo nie? dakujem

rikus
17. apr 2010

noo fajn aa keď to bolo špinenie..to je zlé či dobré??? aa ešte otázka..môže tá tabletka nejak narušiť môj menštruačný cyklus?? lebo mi menškajú 2 dni tak čí už mám byť v strese alebo môžem byť v pohode lebo je normálne??

lulinka278
17. apr 2010

Ahojte aj som mala skusenost uzit tuto tabletu, pretoze sa nam stala mala nehoda, roztrhol sa nam kondom, ale myslim ze zabrala dostala som kramy asi tyzden po tom ako som ju uzila a potom sa mi cyklus upravil ako normalne.

rikus
21. apr 2010

môj celý príbeh..minulý mesaic na konci mojej menštruácie som mala sex s partnerom...praskol kondom...tak asi o 2 hodiny som zobrala tabletku escapelle ...o 5 dni som mala celý týždeň znova menštruáciu..mne to tak prišlo lebo to vyzeralo tak isto...aj tak dlho..ale vraj tomu mám hovoriť špinenie...nedávno som mala skúšky..aa akurát vtedy som mala dostať menšturáciu..meškájú mi už dlhšie ako 5 dní..aale keď ja som bola dosť aj v strese..aa aj jedla som grepy..taak teraz neviem že či to je v pohode a mám ju čakať nejaký tento prípadne budúci týždeň..aalebo sa mám stresovať aaa utekať na gyndu..lebo aj moje predmenštruačne stavy mám len posledné dva dni aa také mávam väčšinou týždeň pred..poraďte miiiiiii

evusqa
1. máj 2010

rikus je to uplne v pohode.. prvykrat ked som ju vzala, dostala som spinenie a potom mi to meskalo tyzden a pol.. teraz druhykrat som mala zase spinenie po dvoch dnoch od uzitia tablety a menstruaciu som dostala normlane.. ale moze sa stat, ze meska. este ked si v stresoch. Nemas sa coho bat 🙂

buba62
3. máj 2010

ahojte... v posledný deň menštruácie som mala nechránený styk no po 8hodinách som mala escapelle.... je možné že nezabral keď mi už týždeň meškajú krámy? ☹

triinu
29. máj 2010

Pekný podvečer, nedalo mi nereagovať na niektoré príspevky ktoré sú tu (čítala som všetko od začiatku). Každý máme svoj osobný názor, nikomu ho neberem, ale odsudzovať baby ktoré si vzali tabletku po??? a ešte im aj želať aby nezabrala??? to hnusné nie?
Ja osobne by som nikdy nemala nechránený pohlavný styk, a to som bola aj v opitom stave, vždy s ochranou - kondom, pretože antikoncepciu nechcem brať. Posledný deň pred menštruáciou som mala nehodu, mala som neplodné dni, ale pre istotu som užila tabletku "PO" cca okolo 12 po nehode. Nie som násťročná, ale chodím na vysokú školu, a dieťatko v buducnosti chcem, ale až keď si budem istá že bude mať ako také zázemie, napríklad ak budem mať byt a prácu. Ak by sa však stalo že by som bola tehotná, tak na potrat určite nepôjdem aj keby som ho mala vychovávať sama, myslím bez priateľa s pomocou rodičov. Taký je môj názor.

Držím palce babám a chalanom, ktorím sa tiež stalo podobné a necítia sa ešte byť rodičmi

denduska
24. jún 2010

ahojte baby (mozno aj chlapi) mam na predaj escapelle, akosi som spanikarila kedze mame doma dvojmesacnu bambulku tak som manzela poslala do lekarne....ale nakoniec som si povedala ze to risknem a nevzala som ju 🙂 takze je neporusena, este je na nej aj cenovka 21,99 tusim, ale samozrejme spustim z ceny, ja ju uz nepotrebujem, mozno sa niekomu zide, tak ak mate zaujem pisnite IP 😉

fiorellinka
6. júl 2010

@buba62 ano je to mozne

jaja50
9. júl 2010

No takže ahojte želám pekný den .. ja by som tiež poprosila o radu strašne moc sa bojím .. s priatelom sme mali nechránení sex poobede a urobil sa do mna tak sme boli kupit tu tabletku na druhý den rano akože všetko v pohode som si ju dala .. lenže večer som na nu namal aj dva pohare vina ale podla mna to neznižuje tak teraz čakam na menštruíciu prsia ma bolia strašne moc lebo v týžchnto dnoch čakam menštruáciu ale najviac co mi sposobuje obavy je to ze aj včera v noci sme mali nechránení sex ale nespravil sa do mna to viem na sto percent jaj .. tak teraz som v strašnom strese a moc ma bolí v podbrušku ...jaj dufam ze z toho nič nebude vy si čo myslíte ? pondelok sa chystam gynekologovi ,.,.dakujem za odpovede .. moc 😢

janka_a
9. júl 2010

@jaja50 ak nechces otehotniet existuju kondomy😉 vyjdu ta lacnejsie ako samotne tabletky... s gynekologom este pockaj uvidis ci sa ti menstruacia rozbehne a nabuduce davaj pozor a nepanikar potom..

tisko13
14. júl 2010

Tu tabletku som zobrala vcera vecer cize niekolko hodin po ale kramy mam dostat uz dnes takze sa dost bojim velmi dufam ze ta tabletka zaberie pretoze neviem co urobim ak nie nastastie moj priatel ma uzasneho otecka ktory nam to zaplatil bez neho by sme ani tu tabletku nemali :( uz mozem len cakat ako to dopadne :(

tisko13
14. júl 2010

@janka_a ano je to pravda lenze kondom moze aj prasknut co sa stalo aj mne a stym uz teda nic neurobis

tisko13
14. júl 2010

@murinka neviem co by si ty robila v nasej situacii ked nesi pripravena na dieta a nemas ani dost prostriedkov na to ho vychovavat

tisko13
14. júl 2010

@murinka neze nech nesexuju ked chcu nech to robia a to ze praskne kondomto uz je len o nahode oni za to nemozu neodsudzuj druhych kym niesi sama v takej situacii ano??

murinka
14. júl 2010

@tisko13 mas zrejme nejakych sestnast rokov ze?nech pubertiaci nezdychaju 😠 pardon za vyraz 😠 mne sa stalo tiez nieco podobne ale to som mala 2O.nebola som tiez pripravena na dieta,prave som skoncila skolu,nastupila do prace a otehotnela som.a niesla som za to dosledky.obcas mam pocit ze do tejto temy prispevaju len mlade patnastrocne zabky,ktore sa tu potom lutuju 😠 😖 kazdy ma to co si zasluzi.kolko zien by dalo aj vlastny zivot za to aby mali dieta.ved to nie je pohroma ani katastrofa.je to to najkrajsie co moze zenu v zivote postretnut 😵 kamoska otehotnela v sestnastich a stihla porodit,ukoncit skolu,vychovat dieta a zamestnat sa.nic nie je take zle ako sa zda...

chymenitta33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz