Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

vieraj
27. dec 2010

@petrana9 neboj sa prijat dietatko, urcite nebude mat nic poskodene. drzim palce 🙂

petrana9
28. dec 2010

@mici111
Veľmi mi pomohol Tvoj mail!!! Ďakuje! Ani nevieš ako to dobre padne, keď viem, že dieťatko môže byť úplne v poriadku. K styku prišlo na konci menštruácie, posledny 5 deň. Tieto dni by nemali byť plodné, ale vzhľadom k tomu, že spermia niečo vydrží, ťažko povedať. Vôbec by som nad touto alternatívou tabletky neuvažovala, ale bola som predtým chorá a dopovala som sa skutočne všetkým čo bolo v dosahu. Nakoľko sestre zabrala ukážkovo (zobrala ju v strede cyklu a začala špiniť do 5 dní, následne menzes a do 2 mesiacov plánovane otehotnela a má zdravú dcéru) a aj niektorým kamoškám, vôbec by ma nenapadlo, že nemusí zabrať!!! Teraz som zúfalá! Bojím sa vplyvu tabletky na plod. Už vôbec nepremýšlam nad ukončením tehotenstva iba v súvislosti s takou dávkou hormónov!!! Veľmi ma vystrašilo i to bolenie v podbrušku, ktoré nebolo veľmi silné (skorej také tupé) a trvalo 3 dni. Lekár mi dokonca vysvetlil, že je dobre keď niečo ako tupú bolesť pociťujem, lebo to býva znakom, že neotehotniem. Nuž a čo sa týka testu, hneď mi vysvetlil že robiť si testy z lekárne do 10-14 dní je zbytočné, lebo skresľujú informácie. Takže nakoľko mi vyšiel aj áno aj nie, musím počkať po sviatkoch a ísť na odbery. Som z toho totálne zničená! Nepociťovala si žiadnu bolesť v podbrušku po užití tabletky?

petrana9
28. dec 2010

@nataly

Ahoj Nataly. Mám pravdepodobne rovnaký problém ako Ty. Prosím Ťa, napíš mi či sa dieťatko po užití tabletky narodilo v poriadku a či si mala nejaké problémy v tehotenstve. Ja som po požití tabletky pociťovala bolesť v podbrušku a bojím sa vplyvu na plod.
Ďakujem za odpoveď!

mici111
28. dec 2010

@petrana9 jasne, mna pichalo v podbrusku dost dlho..uz si nepamatam ako dlho..ale to sa asi vajicko uhniezdovalo..a mne vysiel pozitivny test na 12 den po..bol to sice len duch, ale sla som hned k lekarke, ta spravila odber krvi a bolo to pozitivne 🙂 naozaj ti drzim palce, nech ti vsetko dopadne tak ako chces ty 🙂 moj pokladik sa tu teraz hrajka na zemi a hadze na mna usmevy..a NIKDY som nelutovala, ze ta tabletka nezabrala..podla mna to tak malo byt a hotofka 🙂 a ked si precitas aj pribalovy letak escapelle, tak negativny vplyv na plod to nema..ale musis vydrzat aj tak, lebo vela tehotenstiev konci do tretieho mesiaca .. ☹

petrana9
28. dec 2010

@mici111
Si poklad mici. Dodávaš mi odvahu a pozitívne myslenie! Trocha som zmätená z tých bolestí v podbrušku, tak sa tesím že to malo rovnaký priebeh i u teba. Počkam na odbery a uvidime. Všetko teraz komplikuje čas, lebo môj lekár ja na dovolenke a príde až 13.1.! Ak by som ťa mohla poprosiť, dám ti telefón na mňa a ak by si mohla, prezvoň ma, ja sa ozvem späť (0917/298326 - si jediná z fóra, ktorá reaguje na moje otázky!). Rada by som konzultovala s niekým tehotenstvo aj po tabletke. Asi by mi to psychisky pomohlo. ĎAKUJEM ZA VŠETKO!!!

petrana9
28. dec 2010

@natashkaa

Natashkaa, synček je v poriadku a tehotenstvo prebiehalo bez komplikácií? Prosím poraď nešťastnici, ktorá má problém s tabletkou, ktorá neúčinkovala. ĎAKUJEM!!!

petrana9
28. dec 2010

@mici111
Ahoj. Prepáč, nechcela som byť vtieravá, ale veľmi mi pomáhajú tvoje rady - máš to za sebou a so zdravou krásnou slečnou. Veľmi ti to prajem. Chcem sa ešte spýtať: mala si nejaké špinenie?
Dnes som volala sestričke, a nakoľko doktor zmenil dovolenkové plány, tak budúci týždeň pôjdem na odber a vyšetrenie. Drž mi palčeky. Budem len rada, ak ostaneme v spojení aspoň touto formou.
ĎAKUJEM!!!

natashkaa
28. dec 2010

@petrana9 babatko uplne v poriadku a tehu bez komplikacii. 😉 drzim palce

speki
29. dec 2010

@lulu2407 keby si mala trosku zaklady z biologie, tak by si vedela, ze oplodnenie trva aj nekolko dni. a tabletka po ucinkuje len do 72 hodin a cim rychlejse si ju das, tym lepsie. takze v ziadnom pripade nemoze ist o daky potrat.

petrana9
29. dec 2010

@natashkaa
Natashkaa ukľudnila si ma trocha. Je dobre vedieť, že všetko dopadlo dobre. Chcem sa ešte spýtať, či si mala špinenie alebo slabé krvácanie po tabletke alebo vôbec nič.
Ďakujem za odpoveď!

natashkaa
29. dec 2010

vobec nic ani bolesti dopadne vsetko dobre neboj

betmenka
30. dec 2010

Ahojte, chcem vás poprosit o názor.pred necelým mesiacom som mala v posledný deň menštruácie moje "poprvé". escapelle som užila asi 3 hodiny po.na druhý deň som bola ako mechom udretá a ešte dva dni som mala slabé krvácanie.Odvtedy som mala styk viackrát a vždy s lokálnou antikoncepciou pharmatex, dávali sme veľký pozor pri plnení pokynov v letáku.Menštruáciu nedostávam na deň presne keďže som dosť citlivá všeobecne tak sa na mne odrážajú často vonkajšie vplyvy 🙂 tento mesiac som ju však netrpezlivo očakávala a veru som začala už aj stresovať. Pokiaľ by som mala cyklus presný, začala by mi predvčerom, zatiaľ však nič. Myslíte, že by to mohol byť vedľajší účinok escapelle, ako sa uvádza aj v letáku (v spojení s mojimi nervami)? žiadne príznaky tehotenstva na sebe nepozorujem, ale hrozne sa bojím.bojím si aj urobiť si test!!!

betmenka
30. dec 2010

tak zda sa, ze moje tehotenstvo bolo skor psychosomaticke a trochu som si ho svojim stresom vyrobila 🙂 , test som mala negativny a uz aj priznaky menstruacie sa dostavuju.uf.

questiongirl
3. jan 2011

prosim mam mensiu otazku....resp. problem....s priatelom sme mali dnes nechraneny pohlavny styk bez kondomu (antikoncepciu neuzivam) a nie som si celkom ista ci stihol vsetko ako mal 😉 zdalo sa mi, ze ano....momentalne uvazujem ci uzit alebo neuzit escapelle kedze o priblizne 3 dni ocakavam menstruaciu a to znamena, ze mam neplodne dni.
za odpoved dakujem 🙂

lyv
4. jan 2011

ahoj baby, prosím o radu aká je pravdepodobnosť že som tehotná keď sme mali nechránený styk, po asi 40tich hodinách som si dala tabletku PO, nemala som vtedy plodné dni a tvrdí že to "domňa určite nedal".. ? Ja ale neverím ani jednej z týchto troch faktorov. Večer si spravím test ale neviem či to nebude zbytočné lebo tomu je ešte len 5. deň. Odídu mi nervy už :(

ďakujem

lyv
4. jan 2011

naozaj mi nikto nevie pomôcť? 😨 ☹

betmenka
12. jan 2011

no moj konecny nazor na tabletku escapelle: naozaj naozaj by som velmi dobre zvazila ci ju znovu uzijem, pretoze hoci splnila svoj ucel, uplne mi zmenila menstruacny cyklus co bolo mimoriadne neprijemne (hlavne to cakanie)

swarovski
13. jan 2011

@lyv ahoj, v pohode, neboj sa. ja som escapelle uzila aj neskôr ako ty, a zachránila ma. aj keď som mala plodné dni.
A to nejeden krát 🙂

victory881
19. jan 2011

cawte baby.je mozne aby mi prislo nevolno tyzden po uziti tejto tablety?vcera som zacala spinit a v noci sa dostavila nevolnost.a ked som zacala spinit je to na 100%ze niesom tehotna??este by som chcela reagovat na niektore prispevky.baby pisete tu ake je to nezodpovedne uzit tuto tabletu no mohli by ste sa skor nad sebou zamysliet ked o tom nic neviete.niekomu sa moze stat nehoda ze prezervativ praskne alebo sa nestastne zvlecie takze ak tu mienite ludi kritizovat radsej sem ani nepiste!!!

monfat
26. jan 2011

je to humus ale ked to má niekomu pomôcť, ja som ju raz vzala a mala som postarané na pol roka, samý problém, silné krvácanie, potom žiadne. Do poriadku som sa dla, možno po štyroch mesiacoch ☹ ale rozhodne nikoho nebudem odhovárať. Victory je to normalne že ti prišlo nevoľno až po týždni, dokonca aj po mesiaci ti môže prísť, ver že je to z tej tabletky 🙂 ale dá sa to postupne do normálu 🙂

lubulienka2
11. feb 2011

ahojte, prosim vas, teraz som vzala tu tabletku...bolo to presne po dvoch hodinach od styku,a začínam cítiť bolesť hlavy presne taku, aku som mala ked som jeden mesiac brala ten humus HA.....chcela by som sa uistiť, či mám akú takú šancu že neostanem tehotná.....prosim napíšte niečo pozitívne.... 😒 priatel mi vraví, že nepustil všetko, vlastne možno len menšiu polku...to sa síce nedá atkto povedať že kolko, no zrejme väčšina vytiekla mimo mňa a do mňa vniklo asi len trocha, to som zistila až na vecku, že som to akoby ,,vyčurala´´....ale určite vo mne niečo aj ostalo......ale aj priatelovi na stehnách a v dlani.....kedže píšu v letáku, že najlepšia a najúčinnejšia je doba do 12h od styku malo by ma uspokojiť to, že som to vzala 2h po...išli sme s kondomom, ale vyrušil nás priatelov kamarát a tak sme ho decentne vyhodili a povedali mu aby prišiel neskôr a tak odišiel no vtedy už priatelovi ,,ovädol´´ spolu s kondoomom, ktorý aj vyschol, a vyschla som aj ja a preto nám kondom praskol....rýchlo sme sa spamatali a ja som utekala na wc a aaj sa rýchlo poumývať, no bojim sa že aj tak sa čosi stane....:( ked sme to takk prediskutovali, došli sme k záveru, že aj to suché prostredie vo mne by mohlo stačiť na to, aby som neotehotnela kedže je známe že spermie potrebujú vlhko aby sa dostali tam, kam mali a taktiež by nemali zacítiť svetlo a vzduch, inak hynú...nemám pravdu?a čo sa toho cyklu týka...dufam že mne sa to nestane že budem mať aj polroka katastrofalnu menštruáciu....:( väčšinou nereagujem na nijaké tabletky vedlajšími účinkami, ktovie ale ako to bude teraz....
ešte mám otázku....ak som to vzala dnes a zajtra ideme na dlhoočakávaný valentínsky ples na kt. sme sa tak tešili, môžem si na tabletku vypiť?nie vela, len tak do normálu, ale len či to nejako nepoškodí ten účinok tabletky...dakujem

marcela10
12. feb 2011

ahoj, nechcem strašiť, ale tabletku som užila cca do 12 hodín a teraz som v 3ťom mesiaci...

9lea
14. feb 2011

Ahojte, chcem kontaktovať hlavne tie baby, ktoré tu píšu s tým problemom, ze uzili tabletku po a ostali tehotné. Mne sa to stalo, a teraz mam fstrach, ci bude babo zdravé. Dakujem zatial za odpovede.

marcela10
19. feb 2011

@9lea ahoj, neboj. To bola tiež moja prvá otázka na gynekologičku. Drobčekovi sa nestane nič

9lea
21. feb 2011

@marcela10 no veď ja už iba dúfam, ja som sa už tiež pýtala, dokonca dva krát, lebo mám strach, že bábätku som tak ublížila, ale už s tým nič nenarobím, treba vyčkať ešte štyri mesiace a dúfam, že všetko dobre dopadne. Diky moc za odpoveď

name
28. feb 2011

ahojte ... ja by som sa len chcela spýtať že či sa dá na tabletku spolahnuť ?.... užila som ju približne po 21 hod po tom ako sa nám roztrhol kondom .... sice nevieme kedy sa rotrhol... je možné že až potom ked si ho dával priatel dole ...... ale nato sa moc nespolieham .....A ani sa vo men neurobil...ale sa bojím že mi tabletka nezabrala ..... idem na odbery krvi a bojím sa velmi že mi na niečo prídu ..... vedel by mi niekto poradiť ??.... iba by som chcela vedieť aká pravdepodobnosť je že som bola tehotná .... alebo že tabletka nezabrala ?....

marcela10
28. feb 2011

@name no ja neviem, zobrala som tú tabletku raz a nezabrala... som tehotná... mala som práve ovuláciu pri nechránenom styku (14 deň od prvého dňa menštruácie) a zobrala som ju do cca 16 hodín

lubulienka2
4. mar 2011

čaute ja som sem písala takmer pred mesiacom, vzala som ju cca do 2 hodín od nehody, kedy sa nám to roztrhlo a v pohode....zatial nepociťujem nič a aj krámy som dostala presne na deň čo som bola riadne milo prekvapená, že mi to nerozhádzalo cyklus ešte viac ako som ho mala rozhádzaný....väčšinou mi to zvyklo meškať pár dní stále nejako do týždna som to ale potom dostala....mala som strašné obavy lebo stalo sa nám to ked som mala mať teoreticky plodné dni, dva týždne som horekovala božekala ale nakoniec prišla návšteva presne vo vypočítaný deň....takže mne zabrala, nemala som žiadne vedľajšie príznaky, vracanie ani nič podobné takže tak... držím ostatným palce, nech im to vyjde s Escapelle tak, ako si predstavujú 🙂

jmaruskova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sheilla_nice
28. mar 2011

Ahojte, ja som zobrala escapelle asi pred tyzdnom dva dni pred menstruaciou..ale menstruaciu nemam doteraz. Na druhy den som mala bolesti v podbrusi trvala asi dva dni a aj normalny biely vytok.Tak teraz neviem ci sa mam niecoho obavat.. pretoze escapelle som zobrala aj pred pol rokom a menstruaciu som dostala uz po par dnoch. Myslite ze mam dôvod na obavu? Neviete poradit . Dakujem