Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

flamenga
11. jan 2010

ani pri sexe počas plodných dní nemusí stále dôjsť k oplodneniu 😉

lucka261177
17. jan 2010

Moja skusenost.Mali sme styk v moj plodny den roztrhol sa nam kondom do 12 hodin som uzila tabletku a aj tak som otehotnela napriek tomu ze ma v lekarni presviedcali ked uz mi to meskalo ze to mam len rozhadzany cyklus bola som tehotna.

mici111
18. jan 2010

lucka, vidis, to je aj moj pripad..a citala som, ze vela dalsich kociek takto otehotnelo po escapelle..

fiorellinka
29. jan 2010

ahojte dievcata... chcem sa podelit o svoju skusenost, ktora dopadla zle nedobre. po roztrhnutom prezervative (s priatelom nie one night stand) som do 12 hodin pozila escapelle. po druhykrat v zivote. prisli mi po nom dnicky jeden krat, dva krat. s par dnovym meskanim, ale inac vyzerali uplne normalne. medzitym som mala anginu a pojedla silne antibiotika, vyjazdy so spoluziackami, kruzkovice atd. zacala som mat ranne nevolnosti asi tak dva a pol mesiaca od celej ''udalosti''. zacali mi meskat aj dnicky, spravila som si test - pozitivny!!!. za cely ten cas, pokym nedoslo na ranne nevolnosti, som nepostrehla ziadne zmeny fyzicke alebo celkovo (dokonca aj dnicky mi prisli dvakrat!!!). akurat, ze som bola nervoznejsia al to som pripisovala skuskovemu obdobiu. povedali sme si s priatelom ze co uz. zle nedobre to dopadlo pretoze babo bolo postihnute ako preukazali testy. tak nakoniec sme sa rozhodli pre interrupciu. bola som v druhom trimestri a strasne zle som to fyzicky znasala. asi dva tyzdne som sa pre bolesti takmer z postele nepohla. nenechajte sa oklamat vlastnym telom a dnickami ale utekajte si kupit test hned 10 dni po styku aj napriek uzitiu tabletky!!!!!!!

fiorellinka
29. jan 2010

este nieco. ono to zalezi podla mna od toho ako rychlo sa to vajicko kotula a ako rychlo sa uhniezdi. pretoze ked je uhniezdene uz tabletka nezabera. ja som ju teda zobrala do 12 hodin od inkriminovaneho styku a moje vajicko sa stihlo dokotulat predtym.

fiorellinka
29. jan 2010

a incident sa nam stal pocas mojich plodnych dni som zabudla dodat ☹

kendra8
31. jan 2010

Chcem reagovat na prispevky expertky8,tvaris sa ako keby si bola najmudrejsia na svete,stale tu vypisujes ze gratulujes k potencionalnemu babatku a nicis psychiku babam,ktore su bezradne,viem o com hovorim,aj men sa stalo ze sme sa s priatelom neudrzali a isli sme bez ochrany,aj ked sme vedeli ze by sme to nemali robit,vystriekal sa do mna a mala som aj dokonca posledny plodny den,escapelle som pouzila do 2 hodin a stale dufam,ze dostanem kramy nacas a ze nebudem tehotna,mam z toho nervy a stresy...a tak ako ja,maju stresy aj ine baby,to nie je o veku ved budem mat takmer 21,tiez som prvykrat sex zazila v 17,co je na tom,ze baba zacne v 17?ved zo zakona je to dovolene,len do 15 rokov je clovek v tomto smere pod zakonom,zakon takych ludi neodsudzuje,tak ich neodsudzuj ani TY! viem co vravim,studujem pravo....to ze tebe to mozno nevyslo po uziti tabletky po a si otehotnela,nemusis si to kompenzovat tu.
Baby co ste aj maldsie,ano je to nezodpovedne,ze sa vyspite s chalanom bez ochrany,ale ja nemam co hovorit,myslela som si,ze sa ma to netyka,vravim si,inteligentni ludia vedia pochopit nasledky a daju si pozor a aj ked ma mozno moj frajer IQ 145 a ja 130,aj tak sa tazko odolava vasni a tuzbe.Drzim vam palce,do buducnosti sa poucite tak ako ja.Neviem ani ja ako dopadnem,dufam,ze neotehotniem,v horsom pripad epojdem na interrupciu,uz mi je to jedno ake budu nasledky a ci uz potom nebudem mat deti.Pre mna to nie je zabitie dietata ale len obycajneho zhluku buniek,i ked ma teraz za to budu ini odsudzovat,ze som nemoralna,nuz moralka casto s pravom nesuvisi a radsej sa riadim pravom a to mi potrat povoluje.Ale aj tak mi radsej ti dobroprajni drzte palce aby som nebola tehotna,kramy by som mala dostat buduci tyzden asi,tak snad ich dostanem.

vieraj
31. jan 2010

koho zaujima kolko mate IQ? spravili ste chybu ako kazdí iní.

flamenga
31. jan 2010

kendra tak už len kvôli tej možnosti nenarodeného dieťaťa ti držím palce, aby si krámy dostala....

a ak sa niekto vyjadrí v zmysle, že ste mali byť zodpovednejší apod... to neznamená, že si niečo kompenzuje a že mu tabletka nezabrala... ono sa totiž na týchto stránkach pohybuje aj veľké množstvo žien, ktoré sa márne snažili a snažia otehotnieť aj niekoľko rokov... tak sa nečudujte zodpovedné dámy a páni, že ich takéto príspevky iritujú...

a ozaj... tiež neviem, čo s tým má IQ spoločné.... je síce pekné, že vášni a túžbe sa ťažko odoláva, ale možno práve vďaka takémuto IQ by mal zvíťaziť rozum nad vášňou 🙂

expertka8
31. jan 2010

...Perly kendry 😅

...citujem:"...Pre mna to nie je zabitie dietata ale len obycajneho zhluku buniek..."

...ak by si patrila do skupiny "inteligentnych"...rozhodne by si nepisala taketo negramotnosti...
...scitany...inteligentny clovek vie...ze v momente oplodnenia nastava vnutromaternicovy vyvin cloveka t.j. ludskej bytosti... 😉

...dalej citujem:"....Neviem ani ja ako dopadnem,dufam,ze neotehotniem,v horsom pripad epojdem na interrupciu,uz mi je to jedno ake budu nasledky a ci uz potom nebudem mat deti...."

...toto naozaj nepotrebuje ziadny komentar...

...

flamenga
31. jan 2010

expertka 😉 😵

expertka8
31. jan 2010

...flamenga....100 bodov 😉

etuska
31. jan 2010

flamenga-suhlas 😉

vieraj
2. feb 2010

expertka - vystizne. 🙂 😉

kendra8
3. feb 2010

expertka8: ten tvoj vnutromaternicovy vyvin zacina az pomerne neskor...asi by si si ty mala prestudovat biologiu,po 1.: cely vyvin a vznik dietata je nasmerovany najma na zenu,spermia prenasa len geneticky material,nic viac,po 2.: mi chces snad povedat ze spermia a vajicko su uz dieta,hej?po 3.: je to zhluk buniek a netrep mi ze nie je,ved dieta vznika pravez z buniek!!! bunky sa delia.Pri pohlavnom rozmnozovani na zaciatku prebehne delenie nazyvane meioza, ktoreho vysledkom su pohlavne bunky nazyvane gamety. Splynutim dvoch pohlavnych buniek vznika zygota, ktorá je prvou bunkou noveho organizmu.Jednoducho vsetko su to bunky ktore sa len delia a tie tvoria casom telo,lenze na zaciatku je to bunka,preto je dovolene v prvych 3 mesiacoch ist na potrat,pri vaznom poskodeni plodu!!!a nie dietata ist aj do piateho mesiaca na potrat.Okrem toho to co sa vyvija nema pravnu sposobilost,pretoze ta vznika narodenim,uplnym oddelenim tela dietata od tela matky,ktore sa musi narodit zive a musi mat ludsku podobu.

A teraz k ostatnym aj ako su nielen expertka8,ale aj flamenga,etuska,vieraj a ine...toto je sice forum kde pisu zeny ktore sa snazia otehotniet,ale toto je konkretne tema,ktora sa prave tych co sa snazia otehotniet netyka,pretoze ziadna zena by si nevzala escapelle ked chce otehotniet,takze sa sem nemate k tomu co vyjadrovat stylom ponizujucim pre mlade dievcata.Mna nahnevali tie slova,ktore sem expertka pisala a zneli velmi vysmesne voci tym mladym dievcatam.Ony su vedome toho ze spravili chybu,ved sme ludia a nie sme bezchybny,ale vy nemate pravo ich sudit.Ako by bolo vam,keby sa rozhodovalo ci budete v 16 ci 17 mat dieta alebo dostanete menstruaciu a budete mat to stastie.A teraz si predstavte ze by vam niekto odpisal nieco v style,tak gratulujem k potencionalnemu babatku.Viete ako to dokaze nicit psychiku?A to nevravim o tom,ako escapelle zamava s hormonmi,mna to uz nastastie preslo,ale mala som strasne psychicke stavy a vsimla som si,ze nie som jedina,tiez tu jedna o tom pisala.Vy tie dievcata nesudte,nech ich sudia rodicia,alebo este lepsie zivot,alebo institucie,ktore sudit mozu.

Pokojne sa tu podporujte svojimi suhlasmi,ved ste jedna vekova kategoria,alebo ked nie vekova myslou ste rovnake,uz mate iny zivot a tie "nezodpovedne" mlade baby neviete pochopit.Tak vam nezelam,aby sa vasej dcere mozno v buducnosti nestalo nieco podobne.Mozno to vas pouci a zmeni to vas pohlad a nazor na to.No asi podla tohto nazoru,by ste svoju dceru nechali pokojne v stichu,ved nech sa pouci.

Tym mladym babam,na ktore tu bolo povedane ake su nezodpovedne a neinformovane a rovno aj hlupe,zelam im vela stastia,aby sa im darilo.Aby napriek risku neziskali nieco co nechcu,pretoze obcas sa to stane ze sa clovek posmykne a myslim si,ze je to normalne.Baby skuste sa poinformovat o hormonalnej antikoncepcii,zajdite ku gynekologovi,nebojte sa,vasim rodicom to povedat nemoze,lebo ho viaze lekarske tajomstvo a aspon vam pokojne poradi,vypocuje si vas a pomoze vam bez vycitiek.Ja sa tiez chystam dat si predpisat konecne antikoncepciu,len co sa mi skonci skuskove.Lebo to ma viac vyhod ako nevyhod.

sorciera24
3. feb 2010

kendra, vidno, ze este nemas nic za sebou, ked takto pises......ano, aj ja som si myslela, ze to je zhluk buniek, ale ked som v 10tt videla svojho drobca, ktory mal ruciciky, nohy, srdiecko, proste vsetko, tak to asi uz nebol len zhluk......takze tak a to ze je niekto nezodpovedni, to je jeho vec , nema byt a potom sa bat! toto fakt nechape, ked nedas prilezitost tomu sa bat, tak sa nemusis! 😠 ....no a to, ze si xces dat predpisat HAK, malen utvrzyuje v tom, ze si este mladunka a nerozvazna....ale nic v zlom......len moj pohlad na ve....

flamenga
3. feb 2010

kendra len jedno ti odporúčam 🙂 pozri si môj album, kde mám foto z ultrazvuku.... Ten "plod", ktorý tam krásne vidno... ten "plod" je v piatom mesiaci 🙂

Chcem ťa vidieť, ako sa pozeráš na takýto svoj plod a povieš: áno, idem na potrat....

kendra8
3. feb 2010

sorciera24...az taka mlada nie som,len soms a doteraz chranila kondomami a to aj preto,lebo ma odstrasovali niektore veci,napriklad to,ze niektore baby dostavaju z hormonalnej antikoncepcie nadory v prsnikoch,alebo cysty a pocula som ze aj jedna znama nejakej nasej rodiny na to umrela...lenze som sa rozhodla,ze radsej to podstupim,sice to robi sarapatu a vela bab bolo nutenych vysadit tu antikoncepciu,lebo otehotniet nechcem,to je dovod,preco som doteraz ju nemala ale planujem si ju dat.A to ze som mozno o 5 abo 8 orkov mladsia od teba neznamena,ze som ktovie ako neskusena a mlada.

Flamenga prepac,ais si o mne pomyslis,ze som neludska,i ked v skutocnosti som velmi citliva a viem sa aj vcitit do druheho cloveka,gratulujem ti k babatku,ktore sa ti narodi....ale ked som ten plod videla bol to plod,este nedovyvinuty,i ked sa uz podoba na cloveka,no ja za tym vidim viac a to buducnost,mozno ty si to dovolit mozes,mozno si dostudovana,mozno mas zazemie a tvoje dieta ti o 15 rokov nevykrici do oci,ze si najhorsia matka na svete,lebo mu nieco nedoprajes (lebo na to nebudes mat),lebo ini maju nieco co on nema.Myslis si ze povrchne zmyslam,ale rozmyslam nad svetom ako sa ubera akym smerom,dnesne deti.Pozri sa ako sa spravaju,je pravda,ze mnoho rodicov nema cas na vychovu,alebo sa za to "nema cas" skryva,lenze ak bude chciet zapadnut do kolektivu,tak sa zacne spravat ako ostatni,ti ho stiahnu,ty ho budes vychovavat,ale zaroven ho moze ( a aj nemusi) vychovat v nieocm ulica a ini.Ja by som teda na potrat isla,lebo nie som sice pubertacka,ale tiez ani mi neskoncili etse studentske casy,ktore si chcem uzit,aby som nemusela chodit na discoteky v 50-ke so svojim dietatom,aby som si bola istejsia,ze som pokojnejsia a tie nervy a stresy ma nevytocia tak aby som zacala kricat na kazdeho,viem aku mam povahu a tak by som chcela chranit seba a aj popripade dieta,ktore by ma muselo znasat.Jednoducho rozmyslam nad dalekou buducnostou o nieco viac ako ostatni ludia,vacsina planuje 3-5 rokov dopredu,ja rozmyslam co by mohlo byt o 10 rokov,co si mozemd ovolit teraz a co potom.Co mi utecie a co mi neutecie.Teraz je to krasne ked ho vidis na sono,a ked sa narodi,tiez,ale potom ked pride ten vek ze zacne robit zle,bude prilis zvedave,zive,nebude sa ti darit ho uspat a ty budes z neho unavena.

Na zaver,vidim na svojej tete,ona ma sice uz asi 40 rokov a okrem 12 rocnej dcery ma teraz 4 rocneho syna,ale ona co robi a to je podotykam psychologicka,ked som ju videla ako na mojho maleho bratranca kricala,lebo bola uz moc unavena z roboty a surovo ho potiahla za ruku tak ze ho tahala po dlazke pekne 4 metre az do spalne,lebo nechcel ist spat.Viem,ze to uz je bezradnost,ale prave tomu by som sa chcela vyhnut,prenasat svoje problemy na dieta,preto si myslim,ze na to treba trochu viac dozriet a viac sa upokojit.A clovek si moze akokolvek mysliet ze je pokojny a nie je to tak,lebo nevie ako by naozaj reagoval v konkretnej situacii,preto si myslim,ze je lepsie dat si nacas.Nuz a samozrejme nerobit aj take chyby ako stagnujuce manzelstvo zachranovat dalsim dietatom,alebo svoju rodinnu situaciu a vyrovnavanie sa s rozvodom rodicov kompenzovat tiez dietatom (poznam takto dve zeny a myslim ze v hlbke duse su obe nestastne).

expertka8
3. feb 2010

...kendra....bez urazky a akyxkolvek invektiv...fyzicky vek u mnohyx jedincov nezodpoveda ix mentalnemu veku....
...a pri citani Tvojix prispevkov ma len utvrdzujes v tomto konstatovanii... 😉

...jeden dolezity fakt....
..."Vývin dieťaťa /t.j. zivot/ sa začína oplodnením vajíčka spermiou v tele matky."... 😉

...a nex si pred touto pravdou zakryvas akokolvek oci....nezmenis to... 😉

...v opacnom pripade sa jedna o bludy... 😀

...a "buduci pravnici" si predsa nemozu dovolit takyto faux pas... 😉

../nestavaj sa prosim do pozicie hlupaka...nerada by som Ti venovala svoje motto/... 😅

...dam Ti este jednu radu....ber kazdeho svojho sexualneho partnera ako potencionalneho otca svojho buduceho dietata....a na mnoho veci suvisiacix so sexualnym zivotom zmenis pohlad a ziskat zrelost ... 🙂

...drzim Ti palce... 😵

aleais
4. feb 2010

Prepáčte,že sa Vám sem motám do debaty.Ale sú mi veľmi smiešne tie príspevky expertky8.Prepáčte ak sa mýlim,ale skôr si myslím,že Vy nemáte veľa skúseností a za každú cenu sa tu snažíte mať pravdu.Potrebujete možno čas aby ste dospela,vidno,že ste ešte príliš mladá.A poprípade by sa Vám zišlo trochu vyššie vzdelanie,lebo všetky biologické aspekty zhrniete do jedného,že vzniká dieťa a nový život.Pozeráte sa na to pohľadom matky,nezazlievam Vám to,ale skúste brať do úvahy názor aj človeka,ktorý sa na to pozerá s odstupom a viac odbornejším pohľadom.Je možné,že kendra ešte nie je dostatočne vzdelaná,ale viem si predstaviť akým smerom svojimi slovami mieri.Možno by ste sa nad svojimi slovami mali zamyslieť práve Vy expertka.
Milá kendra,ak si mladá,užívaj si život,určite sa z každej príhody a zážitku poučíš do budúcnosti,nikto predsa z neba múdry nespadol.A nechcem tu moralizovať ani práve preto,lebo ani ja nie vždy robím správne rozhodnutia.Mne sa tiež stala malá nehoda,keď som mala 22 rokov a študovala som na vysokej škole,dieťa som si nemohla dovoliť.Tak som išla na potrat,našťastie rodičia ma podržali v mojom rozhodnutí.Nerozmýšľam nad tým,čo by bolo,keby som na ten potrat nešla,lebo treba žiť v prítomnosti a myslieť do budúcnosti,a nie žiť v minulosti a myslieť na prítomnosť.Dnes mám napriek absolvovanému potratu dve zdravé deti,na ktoré som si nechala dostatok času,dozretia a zmúdrenia na určitú úroveň,aby som si nevyčítala,že by som v študentskom bláznení,nebola schopná postarať sa o dieťa a ešte som si aj pokazila život.Niekedy sa jednoducho treba odosobniť,za cenu budúcnosti.Držím Vám palce,aby ste neboli tehotná,keď si to neželáte a želám veľa štastia v štúdiu.
Na môj príspevok môžete zareagovať,a pokojne ako chcete,mne tým neublížite.Oklamete len seba.

S pozdravom Aleais (Alica)

expertka8
4. feb 2010

...mila aleais...mate mylne odhady i indicie.... 😉
...ale mylit sa je ludske....ved clovek sa uci cely zivot... 😉

...k vase osobnej tragedii sa nebudem vyjadrovat...ved v konecnom dosledku...cloveka nie je nutne sudit...odsudi ho vlastne svedomie/ak ho ovsem ma/... 😔
...nesudim...len konstatujem...ze potrat za takyxto sebeckyx podmienok nazyvam vrazdou... 🙄

..ale to uz patri do inej temy....

aleais
4. feb 2010

Milá expertka,mám už dosť rokov a život ma už dosť preskúšal a viem,že časom preskúša aj Vás a zmeníte názory,keď viac dospejete a zmúdriete.Mylné odhady ani indície nemám a práve to mýliť sa je ľudské sedí presne na Vás.želám Vám veľa šťastia v budúcnosti.Nechcela som sa hádať,preto múdrejší ustúpi.

murinka
4. feb 2010

ja suhlasim s expertkou a spol.,dievcata ktore mate 16 rokov a pisete do tejto temy lebo sa bojite ze otehotnienia preco sexujete?!?,,kto sa boji nech neide do lesa 🙄 najprv sa ,,vyzdychate,,-pardon za vyraz-a potom vypisujete-,,som tehotna,nie som....,, 😖 proste ked nechces dieta,ked nechces zazivat stresy,ked chces usetrit sama seba a rodicov tak nesexujte!!! 😔 nedalo mi nenapisat 😅

murinka
4. feb 2010

vy tu mozno o par rokov pridete,ale do temy snazilky a budete hladat odpoved na otazku-preco nemozem otehotniet?drzim vam palce aby ste neboli tehotne tie ktore este na to nie ste zrele a pripravene 😉

katka76
5. feb 2010

vsetkym, ktore tabletku musia uzit: treba ju uzit co najskor. no ak uz zena tehotna je, tabletka nesposobi potrat (pribalovy letak)
co sa tyka meskania, je to o tom, ze zena je nervozna, co ma vplyv na cyklus.
nie kazdy ma plodne dni uprostred cyklu, takze spoliehat sa na vypocet plodnych/neplodnych dni mozu tie, ktore svoje telo dobre poznaju

vieraj
5. feb 2010

aleais, urobila si chybu,ze si ho zabila. expertka ma pravdu.
nemohla dovolit-------sebecky dovod.a co tak mysliet na dieta, ktore malo uz dusicku, srdiecko?

dzio2
5. feb 2010

zeny ktore idu na potrat by nemali mat pravo zit pokial sexovali dobrovolne, pokial boli znasilnene tak to uz je ina tema 😠

natashkaa
5. feb 2010

prepacte, ze sa do tejto témy v téme pletiem ale chcem reagovat na par veci co tu odznelo:

dzio2 nemyslis, ze su to trosku silne slova? Ty tvrdis, ze nemaju pravo zit? a kto tebe dal pravo toto napisat a takto sudit? ja osobne dieta mam. Ale toto si nedovolim teda povedat. Nepoznam psychiku tych ludi co to spravili a myslim, ze tak ci tak to maju dost tazke a nie aby im este niekto povedal, ze nemaju pravo zit. Prebohoha!!!! Co si TY???? aky sudca??? si snad BOH? ver mi, ze ani ten by si to nedovolil lebo pozna lepsie zmyslanie tych ludi ako TY. Su mlade dievcata, nerozvazne ktorym sa to stane ale tak isto su zeny, ktore napriklad ziju pohlavne ale zlyha sposob antikoncepcie cize boli zodpovedne lebo sa s partnerom ci uz stalym alebo jednorazovym chranili ale stalo sa co maju robit tie???? To mi tu aj spolu s VIERAJ snad nechcete tvrdit, ze vsetci maju zacat spolu spavat az po manzelstve!!!! 😖 trochu utopisticke nie????
Vieraj ak slovne spojenie nemohla dovolit je podla Teba sebecky dvovod tak prosim Ta este raz sa zamysli slovne spojenie nemohla dovolit znamena, ze neberie ohlad na seba ale prave na to dieta!!!!!!!!! cize o sebeckosti tu nemoze byt ani rec! Ak nema mat to dieta lasku materialne podmienky, ci psychicky vyrovnanu matku o com ta vychova je???? hej potom nam tu mozu pobehovat dalsi kriminalnici a nevychovanci pretoze mlade maminy ich nechceli a to ak raz ublizia vasim detom o ktore sa starate a snazite sa ich vychovat to bude koho vina?

Neodsudzujem nazor expertky uplne za sexualnym zivotom musi byt zodpovednost urcite odsudzujem dievcata ktore isli na potrat a nasledne zasa kaslali na ochranu a znova isli na potrat a podobne. Hej to su ludia bez chrbtovej kosti napriek tomu si nedovolim povedat, ze nemaju pravo zit. Minumalne maju pravo nato aby sa im toto raz v zivote ci neskor vratilo.

dzio2
5. feb 2010

tak ako niekto napise ze nema problem zabit babo tak ja pisem svoj nazor a ty sa nerozculuj

veronikapp
5. feb 2010

teraz súhlasím s dzio. V živote môže nastať kadejaká ťažká situácia, ale napísať s pohodou, že ísť na potrat je normálna vec... 😠 ☹ ☹ ☹