Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

chymenitta33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vevusiatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka_a
17. júl 2010

@chymenitta33 ????? o com hovoris??? pozname sa?? tuto stranku poznam len cca mesiac tak neviem ci sa pozname ci si ma s niekym nemylis..

vevusiatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
latvia
18. júl 2010

ak mate niektora problem s uzivatelom tak sa obratte na adminov, ale nenadavajte si na fore.

terezka044
18. júl 2010

😀

tweetinkapp
18. júl 2010

tak to uz hej 😀

vevusiatko
19. júl 2010

@latvia tak by si admini mohli skusit overit tento nick 😉

chymenitta33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chymenitta33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vevusiatko
21. júl 2010

aj mna poznas 🙂

chymenitta33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vevusiatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
latvia
21. júl 2010

dievcata, tema je otvorena pre vsetkych uzivatelov, ak niekoho medzi seba nechcete, zalozte si sukromnu temu 😉
s jankou sme si to uz vybavili, venujte sa teme, ok? 😉

vevusiatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
duhenka
4. aug 2010

raz som uzila escapelle pred rokom... myslela som si, ze zabranuje oplodneniu vajicka a dnes si o tom len tak nahodne citam a je tam napisane, ze zabranuje ovulacii, oplodneniu, ale aj UHNIEZDENIU.. tak to som nevedela :( som z toho dost mimo. ved to uz je oplodnene vajicko potom... to je ako potrat :( nechapem ako som si to mohla nevsimnut! dufam, ze to moje vajicko nebolo este oplodnene vtedy ☹

warholette
5. aug 2010

@duhenka
http://cukrovka.zdravie.sk/sz/content/721-33854...
pise sa tu ze: Nie je účinná, ak už dôjde k uhniezdeniu oplodneného vajíčka, nespôsobuje teda minipotrat.
tak bud v klude 😉

barusqa24
10. aug 2010

ahojte baby...som dost v nervoch...asi pred dvoma týždnami som mala nechraneny styk...do 11hodin som mala tabletku..hned po styku som šla do sprchy..a priatel bol dost opity..teda spermie by mal ten alkohol zabijat...aspom podla mna...a ani nebola plna davka vo mne kedže sme to mali odzadu..prešli dva týždne a včera som mala dost menzes..ale nič...prsia ma boli..vyražky maam..a aj krče zozadu..teda priznaky menzesu..a vela krat som aj mala pocit že už mam a nič..akurad som mala slabučky vytok ružovej farby (1krat)...mno a už som bola taka nervozna že som včera kupila test pepino pre istotu a vyšli dve paličky ☹ ☹ ..aj ked jedna bola slabšia..tak som teda z toho zdrvena..newem ako si vyvolat tie kramy,,už som dala horuci kupel,alkohol..ešte som počula o muškatovom orechu že ako opium vyvola potrat ale newem..poradte mi..čo si myslite som v tom ?dakujem za rady..

rebekinka
10. aug 2010

@barusqa24 zajdi ku ginekologovi ten Ti to potvrdí alebo odvrati, ale keď Ti už test ukazal tak asi si 😲 veľa šťastia 😝

aniratak696
10. aug 2010

@barusqa24 skus sa ukludnit a ak nemas odvahu ist gynek kup si este jeden test ale v lekarni neviem ake su totiz pepino testy a uvidis, drzim palec 🙂

duhenka
14. aug 2010

@warholette tak ja teraz neviem.. raz pisu to a raz druhe... ale radsej by som bola, keby to bolo, ako vravis ty 🙂

vieraj
15. aug 2010

@barusqa24 ahoj, citala som co zazivas. ako sa to vyvija?dufam, ze tak ako chces ty 🙂

ouyeah
15. aug 2010

cawtw potreboval by sem sa opytat ci nejak nepriaznivo posoby na tabletku escapelle po uziti orgazmus alebo pohlavny stik dakujem.... 🙂

aliky
15. aug 2010

Ahoj....aj ja som uzila "tabletku po" ,lebo sme si neboli isty,ci nieco "neuslo" dnu..a dostala som menzes o 2 dni po uziti,pritom dalsi menzes mal prist az o 2 tyzdne...trval 3 dni...a bol slabsi ako inokedy...presli 4 dni a znovu som dostala mmenstruaciu,trvala asi len 3 dni znovu..a v termine ked som mala dostat dalsie,tak som ich aj dostala ale boli strasne slabe zase a trvali len dva dni..je to normalne??...lebo v letaciku od escapelle tvrdili, ze ak je menstruacia slabsia alebo silnejsia ako inokedy,mam vyhladat gynekologa,ze mozem byt tehotna...a byva mi trochu nevolno niekedy...ale nezvraciam.mozno si to len podvedome nahovaram a bojim sa,ze som tehotna...podla vas je to v poriadku,alebo si mam radsej spravit tehotensky test?..to je cudne aby som mala v priebehu 4 tyzdnoch 3x kramy...

petriss123
19. aug 2010

ahojte, ja mam tiez mensi problem. Mala som s priatelom prerusovanu suloz, pred vyvrcholenim ho zomna vytiahol ale aj tak sa velmi bojim. Citala som ze chlap uz pri vzruseni vylucuje zo seba nieco co obsahuje nejake %o spermii. Neviem poradte mi mam uzit tabletku escapelle alebo myslite ze nemusim?...

adulik26
29. aug 2010

ahoj vsetci, mam cerstvu skusenost s escapelle, nakolko sa mi napriek tomu, ze som dost zdopovedny clovek, stala mensia nehoda (praskol kondom). Dlho som uzivala antikoncepciu, ale potom co mi lekar pred vyse mesiacom povedal, ze ju zo zdravotnych dovodov musim vysadit (vysoky tlak a ine), vysadila som ju a zacala som sa chranit kondomom. No a ked sa mi prihodila tato nehoda, utekala som do lekarne a do cca 8 hodin som si kupila escapelle, ktory tiez vidim ako riesenie krizovej situacie, ktora podla mna prave nastala 😀 Tiez nie som nadsena ze som do seba musela pchat tu chemiu, zial, v tej chvili som nevidela ine vychodisko 😢
Nepostrehla som ziadne vedlajsie ucinky, ale uz dva tyzdne mi meska menstruacia a napriek tomu, ze mi kamosky hovorili ze tabletka po by ju mala vyvolat zatial nic...Moj organizmus je rozhodeny uz len z toho ze som vysadila hormonalnu antikoncepciu a k tomu ten escapelle, nechcem vediet co sa vo mne deje, ale dufam, ze menstruacia pride, lebo mam tiez kamosku, ktora escapelle uzila a uz dva roky jej robi radost mala laura 😉

adulik26
29. aug 2010

@petriss123
ahoj petriss, zalezi napriklad aj od toho, ci sa nachadzas v obdobi svojich plodnych dni alebo nie a podobne. mam kamaratku, ktora na prerusovanej sulozi fungovala s priatelom 6 rokov a nikdy sa im nic neprihodilo...ale to, ze chlap moze vylucovat nejake spermie uz skor nez pri vyvrcholeni som citala aj ja a preto sa na tuto metodu radsej velmi nespolieham. zato poznam v mojom okoli vela bab, ktore to praktikuju a zatial uspesne..drzim palce a asi v tomto pripade radsej odporucam kondom (hoci ani na ten sa, ako som sa uz mohla presvedcit, neda na 100% spolahnut).

beexfree
30. aug 2010

Ahoj holky! ... Našla jsem tuhle diskusi a mám z toho rozporuplné pocity; někomu to funguje a někomu i přesto, že to použil v dobré době to nevyšlo 😖 Já mám podobný problém: včera s přítelem jsme měli nechráněný styk (i když jsem to neplánovala, stalo se). "byl ve mě" maximálně 5s (bolelo to, tak proto jsme přestali; snad "nedošel" ani moc daleko) - měla jsem z toho hooodně blbý pocit (bez kondomu, bez antikoncepce), takže jsem dneska byla u ganekologa a předepsal mi Escapelle (říkal, že je účinný - v to doufááááám). Užila jsem ho asi mezi 11-12 hodinou "po", tak doufám, že vzhledem k mému užití Escapelle a k tomu, že "ve mě byl" takovou chvíli to všechno dopadne dobře a bude to o.k. Bylo to vlastně 1x, co jsem byla s klukem (je mi 21) a chodím na VŠ poslední ročník, takže bych byla opravdu moc nešťastná/sklamaná a nevím, jak bych to řekla našim....ani nevíte, jak jsem na sebe naštvaná a chce se mi ze mě i z "toho" brečet!!! Jsem husa, ale snad to dopadne dobře a já jsem se aspoň pučila. Menstruaci mám mít za 8-9 dní ( i když ji nemám pravidelnou), takže jsem ve stresu, vůbec se mi nechce nic dělat, s nikým mluvit! ........... aspoň jsem vypovídala tady. Mějte se hezky a držím sobě i vám palečky!!!!!

adulik26
30. aug 2010

ahoj beexfree, ja som to uz dnes psychicky nevydrzala a spravila som si tehotensky test, nakolko som mala menstruaciu dostat uz pred 2 tyzdnami...vysiel dobre, to znamena tak, ze nie som tehotna.
escapelle som uzila po cca 6-8 hodinach od styku (praskol nam kondom) a zda sa ze zabral (verim ze tehot. testy z lekarne su spolahlive) 🙂
tak drzim palceky a do buducna aspon budes vediet, ze netreba riskovat :(
vela stastia...pa

lucajska
13. sep 2010

Chci se zeptat, jestli některá z vás požila tabletku až třetí den , a jestli ji zabrala. já jsem ji požila v pondělí a přítel mě oplodnil v pátek večer. Díky za odpověď