Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

manuska2
14. júl 2009

Baby, skuske www.tabletkapo.sk, tabletka ucinkuje rozne, podla toho v ktorej faze cyklu si. Tam su vsetky infosky aj s poradnou

ivulik007
14. júl 2009

Baby a čo takto radšej myslieť na prevenciu ako tu potom vyplakávať?
😉

katka76
14. júl 2009

ivulik, myslim si, ze maloktora z nas ju uzila len tak, ze doslo skor k neocakavanej udalosti, resp. nehode. nam 1.x po 7mich rokoch pouzivania praskol kondom, a na dalsie dieta sa necitim. takze som to riesila tymto sposobom, ale nebolo mi vsetko jedno.

nataly
14. júl 2009

baby, nedávno som sa vyplakávala ja, nám totiz tabletka nezabrala, zobrala som ju po 16 hodinach. dnes mame mesacnu dcerku, a nemenila by som za nic na svete. drzim vsetkým palce 😉

ivulik007
14. júl 2009

katka76 - to je ok, ale nemám pocit, že to takto berú všetky. resp. myslím si, že je tu kupec takých, ktoré sa za každú cenu spoliehajú na túto tabletku - idú sa milovať bez ochrany s myšlienkou - že však čo, keď tak, tak užijem tabletku. to už je nezodpovednosť... 😠

katka76
16. júl 2009

ivulik: jasnacka, tiez som za prevenciu a nie za rychle vybavovanie nasledkov. ta tabletka vsak nie je lacna zalezitost - 22E

majka1000
16. júl 2009

Ahojte baby , ked som na 5 den od uziti tabletky dostala spinenie tak to znamena ze nie som tehotna ? alebo si radsej mam urobit potom tehotensky test ? a mala som aj bolesti v podbrusku a take divne tlaky tam . a tiez ma pobolievala hlava a mala som pocit unavy.

a2304
17. júl 2009

Zdravim, mne sa stalo teraz po x rokoch ze som neuzila antikoncepciu a ked uz som mala vynechane tabletky, mala som nechraneny styk - toz v utorok, normalne vo stvrtok mavam antikoncepciu - tak som volala mojej doktorke, ze ci si pre istotu mam dat hento, ona ze mozes, ale jaksi je piatok a stale to nemam, ako keby sa mi nechceli pustit, neviem co mam robit, moze to byt tou tabletkou ze som si ju dala v utorok a nestihlo to tak zaucinkovat? alebo ja neviem...

a2304
17. júl 2009

uz som z toho tak mimo ze som namiesto menstruaciu napisala antikoncepciu, pls pomozte...

betkaa11
21. júl 2009

ahojte baby chem len povedat ze ja som tu tabletku zobrala prvy krat a menstruacia mi dosla po dvoch tyzdnoch od poslednej bola a este stale aj je velmi ale velmi bolestiva a strasne silna.bola som na pohotovosti a zistili mi cistu.uz nikdy v mojom zivote tu tabletku nevezmem.asi budem mat radsej neplanovane babo.tak len tolko.zabranilo to tomu co malo ale za aku cenu????????????? je mi s toho zle.

evkacr
22. júl 2009

Ahoj. Chtěla bych se s vámi podělit o svoje zkušenosti s Escapelle, tzv. tabletkou "po", údajně nástupkyní Postinoru. Doufám, že to některé z vás pomůže, nebo vás to alespoň uklidní. Byla jsem nucena použít tuhle tabletku už dvakrát. Protože moje tělo nereagovalo příliš dobře na hormonální antikoncepci, používáme s přítelem kondomy. Ale už podruhé se nám stalo, že nám praskl. Poprvé se to stalo, když jsem byla na úplném konci mentr. cyklu, asi ve 27. dni. Já mívám krvácení pravidelně po 26-28 dnech, takže jsem si pro Escapelle byla jen pro klid na duši, kdyby chtěla zafungovat náhoda blbec. Tabletku jsme sehnali asi za 12 hodin od nehody. Z nežádoucích příznaků se mi neobjevilo nic, jen jsem jeden den trpěla trochu hnačkou. Ale nebylo mi ani nijak zle. Krvácení mi pak přišlo za 4 dny a bylo úplně normální. Podruhé nám kondom praskl v 7. dni cyklu, takže teoreticky by se ještě nemělo nic stát, byly to neplodné dny, ale nechtěla jsem nic riskovat. Říká se, že spermie v ženě mohou přežít až pět dní a kdybych měla menses trochu nepravidelný, mohla by se ze mě stát mamča, což já zatím nechci. Prášek jsme zase sehnali až na druhý den a vzala jsem si ho asi po 14 hodinách. Bezprostředně několik hodin a dní po tom, jsem se cítila úplně normálně a nebylo mi zle. Po 11 dnech od prášku se mi začalo objevovat malinko špinění, takové sotva postřehnutelné a další dny po tom, jsem začala už normálně krvácet, bylo to 20. den cyklu. Takže se mi to malinko rozhodilo a přišlo to dřív. Zase mi nebylo ani trochu zle, sand jen jsem pár dní před začátkem špinění měla takové mírné bolesti podbřišku, které u mě značí příchod mensesu a trochu jsem měla citlivější prsa, což není extra nic moc, ale dá se to. 😀 Takže, to by byly moje zkušenosti. Snad to některé z vás pomůže. Po užití tabletky můžete začít po pár dnech špinit, ale nemusíte. V příbalovém letáku se píše, že většina žen dostane až normální krvácení v přibližně obvyklém termínu. Ale se nebojte, když vám špinění a krvácení po několika dnech od prášku nepřijde. Není to nic neobvyklého a ještě to nemusí nic znamenat. Buďte trpělivé a hlavně se zbytečně nestrachujte, stres taky udělá své. 🙂 Hodně zdarů vám přeji a hlavně ať se brzo dočkáte. 🙂

a2304
22. júl 2009

ahoj baby, tak dostala som ich o dva dni neskorej, ale uplne normalny priebeh, ani slabe, ani silne, ani bolesti, len trosku take slabe tlaky, tak snad to bude v pohode 🙂

danu
2. aug 2009

ellenkaa • Dnes o 12:42
Ahojte dievcata, mam jeden problem. Mam trojmesacne babatko a minuly tyzden sa nam s manzelom stala mensia nehoda. Po sexe si manzel vsimol, ze ma trosku mokre pod bruchom, vraj sa mu zvliekol kondom. Mala som vtedy plodne dni. Najprv som si z toho nic nerobila, ale o dva dni mi to nedalo pokoj a tak som pre istotu vypila tabletku po - Escapelle. Od vtedy mam uz asi tyzden bolest v podbrusku a menstruacia zatial nikde. Meska mi 1 den. Je mozne, zeby som bola opat tehotna? Uz nekojim a pri prvom tehotenstve som mala na zaciatku tiez bolesti v podbrusku. HA som mala zacat brat pri naseldujucej menstruacii a kodnom sme pouzili, takze ma prosim nepoucujte o tom, ze sme si mali davat pozor. Bola to proste nahoda - nehoda.

maja177 • 35tt • Dnes o 13:09
ellenka, ja som tiez raz uzila escapelle, a nemala som pri tom ziadne bolesti ani nic, menzes mi meskal tusim dva dni, ale prisiel... kamoska zasa, co uzila, tak mala stoho hnacky, zvracala dva dni a tiez ju bolelo podbrusko... myslim, ze kazdy organizmus je iny....

majusa81
21. aug 2009

ahojte dievcence...ja by som sa chcela spytat..ze ak som tabletku escapelle uzila po 8hodinach od pohlavneho styku ci mi zaberie a ci dostanem menstruaciu tak ako mam....mala by som ju dostat 23...myslite ze mi pride alebo mi to bude meskat...uzila som ju prvykrat a mam strach ze nezaberie a ze ostanem tehotna.....stalo s ami nieco take prvykrat a preto sa pytam vas ake s tym mate skusenosti...velmi pekne dakujem za vasu odpoved ak odpisete....dakujem

mishka81
22. aug 2009

ahojte,
mam takyto problem. Pred tyzdnom v 14 dni cyklu som mala prerusovany styk, pricom partner to nedal do mna ale napriek tomu som sa zlakla a zobrala po 13 hod. od styku escapelle. Nebolo mi z nej zle, ale po 5 dnoch od zobratia tablety mam neprijemne svrbenie v posve. Nemam ziadny vytok, ani ma to nepali pri moceni, len ma to strasne svrbi. Mohla to sposobit ta tabletka? Co s tym mam robit? Viete mi poradit ako sa do da preliecit doma, alebo musim ku gynekologovi ( k nemu sa chystam po 3 tyzdnoch od uzitia escapelle, tak ako je to na letaku k tabletke)? A este aka je tu sanca, zeby som mohla byt tehotna? Dakujem.

jozefelan
25. aug 2009

cafte tu je pár otázok zodpovedanych ohladne escapelle 🙂 mozno pomoze aj vam

http://www.omimine.cz/poradna/categorie/40301/e...

mata337
2. sep 2009

ahojte mam taki problem zee mala som sex s mojim priatelom ale bolo to s kondomom teras si mislim ze som tehotna lebo ma strasne bolia prsia a tvrdnuu mi..... moze to bit tak zee nam praskol kondom a nieco domna voslo a ostatok ostalo v kondome? prosim odpovedzte mii dakujeeem

nika8989
6. sep 2009

Ahojte, baby. Prosim vas, mozem sa vas spytat na tu tabletku Escapelle? Mam 18 rokov a prvy krat som ju uzila asi pred desiatimi mesiacmi a zabrala mi, cize bolo vsetko v absolutnom poriadku. Ale Boh asi videl minulu noc prilezitost tak opat nezapochyboval a ... opat nam s priatelom praskol kondom a ja som uz o hodinu a pol neskor zobrala tabletku ... ale mala som 20. den cyklu, cize este kvazi plodny den .. myslite si, ze mi to zaberie? alebo mam ist radsej ku gynekologicke a vsetko jej povedat, nech ma skontroluje a tak ?? Prosim, nehorazne ma to serie ... :(

flamenga
6. sep 2009

nika ty máš teda ale odvahu jesť tieto tabletky ako lentilky.....

nika8989
6. sep 2009

flamenga, neberiem ich ako lentilky, vzdy som si davala maximalny pozor, vzdy aj s kondomom sme este pred tym vytiahli radsej, ale tieto dva razy sa to nejak priatelovi nevydarilo. Doteraz som antikoncepciu brat nemohla, ale prave o dva tyzdne som si ju uz chcela ist nasadit, ale stalo sa prave toto ...

sunrise11
10. sep 2009

V auguste som uzila escapelle a mala som len "pseudomenstruaciu" niekolko dni pred ocakavanou ms.. Vcera som bola u lekara, ci je vsetko ok, a na zaklade ultrazvuku zistil, ze mi nepraskol folikul a tym padom akoby vynechala normalna menstruacia. bud mam hormonalnu poruchu ktoru mozno vyvolala ta tabletka, alebo som uz tri tyzdne tehotna, sa vyjadril. no priklonil sa skor k poruche, ze tehotnost by mala vraj ine parametre, ze neciti tam cosi cievne.. a ze vysku sliznice mam 6 mm a v tomto stadiu by sa ocakaval tak 1 cm. ale isty si nebol, tehotenstvo nevylucoval. Mam prist znova v pondelok ale mam velky strach a do pondelka je tak daleko este... :(

majcik
10. sep 2009

Kto sa rozhodne sexualne zit, VZDY musi pocitat s moznostou, ze moze dost k tehotenstvu ...

kika112233
14. sep 2009

ahojte🙂............potrebujem sa spytat na jednu vec ........................uzila som tabletku escapelle a po 6 -7 dni som dostala menstruaciu ktoru som mala dostat az za 13 dni je to normalne???? alebo nie??

blumchen
14. sep 2009

Kika je to normalne, neziaducim ucinkom tej tabletky je aj mierne narusenie cyklu. Neboj, dalsi mesiac sa to uz upravi.

elule
14. sep 2009

Ahojte tak ja som začala krvacať 9 dni po užity a to trvalo takych 10 dni hned nato som dostala menštruaciu je to normalne že som krvacala tak dlho (velmi slabo)diki

kika112233
16. sep 2009

blumchen takze nemozem tehotna nie??

nika8989
19. sep 2009

Baby, a ked som teda uzila tu tabletku a po tyzdni som dostala kramy y take normalne ako vzdy mavam (to jest, ze silne krvacanie a bolesti a tak vsetko, co k tomu patri) je tu este nejaka sanca byt tehotna ? Lebo by som uz chcela ist na buduci tyzden ku gynekologicke aby mi dala antikoncepciu ..... ak je to od tej "nehody" len asi tri tyzdne a ak som nahodou tehotna aj napriek tomu, ze som mala kramy, uvidi to uz ? :(

etuska
19. sep 2009

Nika-lekarke urcite spomen ze si tu tabletku uzila a tusim antikoncepciu ti predpise az po odobrati krvi ak sa nemylim.Ak by si bola tehu-uz by to z krvi potom zistili.

mici111
26. sep 2009

Ahojte, prosim o radu..po mensej nehode som zobrala escapelle, robila som si tehotenske testy, vsetky tri vysli pozitivne..ta druha ciarka bola slaba, ale bola tam..je vobec mozne, aby tabletka nezabrala??? viem, ze najlespiu radu da gynekolog, ale chcela by som vediet aj vase skusenosti..dakujeeeeem

vivien55
26. sep 2009

ahojte dievčatá,chcem vás poprosiť o váš názor...Strávila som víkend s jedným mužom,aj keď som šťastne zadaná a snažíme sa o dieťa...Jednoducho velká zhoda náhod ☹ ..Stalo sa to na 10-11 a 12dc,escapelle som užila na 12Dc...Dnes som 18Dc a špiním a mám bolesti v podbrušku,velmi sa bojím,nemôže íst o uhniezdovanie mimi? ☹ A beriem inak duphaston na podporu otehotnenia ☹ ...Máte niekto podobnú skúsenost? ☹