Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

danielka1989
15. sep 2012

Viete mi poradit? Mali sme styk a praskol kondom...tabletku som uzila cca hodinu po styky...mam dceru ktoru dojcim...som v 18 dni cyklu teda plodne dni som mala pred styrmi dnami...co mam robit?

bejkaaa
1. nov 2012

ahojte ja som to brala pred par dnami a& prebehlo to v pohode vobec mi nebolo zle nemala som ani ziadne ine tazkosti a po par dnoch som dostala menstruaciu taze ani tehotna som neostala, ale wraj je ost zatazujuce na organizmus ale poznam diewcata ktore ju uz uzili aj viackrat

bejkaaa
1. nov 2012

@patiti no to je prawda ja som tak otehotnela mala som pohlavny stk cez kramy lebo tiez som citala ze neotehotnie zena a stalo sa uz mam rocne babo --.d:D

julietta246
3. nov 2012

Ahojte dievcata, ja som tu tabletku uzila, dostala som menstruaciu a napriek tomu som zostala tehotna... Dnes ma uz moj syncek 4 mesiace a nastastie je zdravy 🙂

aymee
3. nov 2012

Ahojte, ja mám skúsenosť- dvojičky v brušku 🙂

lolalolalola
5. nov 2012

Dobrý večer, potrebujem pomoc.....s priatelom sa nam stala nehoda, pri sexe nam praskol kondom, no hned po 6 hodinach som zobrala escapelle......aka je možnosť že tabletka nezaučinkuje?.....alebo resp......môže sa stať že otehtniem aj ked som tab...zobrala včas?.....tu tabletku som zobrala už 2 krat za dva mesiace, a ešte k tomu som aj mala vyvolavaciu injekciu, a asi tyžden som brala antikoncepciu, ktoru som však musela vysadiť......prosim vas poradte.....môžu nastať preto komplikacie? a môže sa stať že otehotniem?

tramtara
7. nov 2012

@lolalolalola no ako som tu tak čítala niektoré baby - tak stať sa môže fakt hocičo ... ani toto nie je 100 percentná antikoncepcia

tramtara
7. nov 2012

baby, mňa skôr zaujíma či ste mali niektorá takúto skúsenosť - escapelle som užila pred 10timi dňami - hneď od druhého - tretieho dňa po som začala cítiť bolesť ako pred MS, začala ma bolievať hlava ( čo pretrváva dodnes ) a včera ma začali neskutočne bolieť prsia - mám ich ako dva kamene ... prsia ma nikdy neboleli, ani ako PMS.... je to na nevydržanie, aj bradavky sú citlivé .... auuuuu dúfam že je to z tej tabletky a nie je to iný problém :(

meduzkausata
4. jan 2013

@tramtara ahoj, tak ako to nakoniec dopadlo? boli to len neziaduce ucinky alebo je z toho tehotenstvo ? ja mam totiz ten isty problem. escapelle som uzila prvykrat pred 5 rokmi, ziadne priznaky som nemala a teraz po druhykrat ma neskutocne bolia prsia a drobatko sa toho bojim. let me know . thnx.

tramtara
4. jan 2013

@meduzkausata boli to asi len nežiadúce účinky .... a veľká bolesť pŕs hlavne pred ms ostala - za mesiac idem na utz tak uvidím :-/ .... inak prvá ms po zobratí esc prišla po 36tich dňoch (predtým som mávala na 32-33tí deň), druhá po 29tich a teraz ma už od 20teho dňa bolí podbruško, ako keby som mala každú chvíľu dostať 🙂 pekne mi to pomotalo cykly ... fuj, tento hnus už nidky viac !

nikita25
6. jan 2013

ahojte viete i poradit asi 6 dni pre MS nám sa stala nehoda praskol kondom hned do 16 hodin som užila tabletku po no menzes som mala dostat najneskor dnes a nič može to oddialit aj užitie tablety?Myslím že plodne dni som vtedy nemala mat ale človek nikdy nevie .Dakujem za rady.

majalala
7. jan 2013

majalala: Netreba sa bať tabletiek, ktoré maju ochrannu znamku, kupuju sa po milonoch kusov mesacne, gynekologovia ich odporucaju, a v predaji su uz dlhe roky, aby sme videli ich pripadne neziaduce ucinky. Skor by som sa bala tabletiek na chudnutie z Ciny, ktore sa daju kupit v hociktorom e-shope a ani neviete, čo v nich je...

denitk111
21. jan 2013

Ahoj, baby, nam sa stala nehoda 3 dni po skončeni ms, najprv som si z toho nerobila tazku hlavu ale ked som si precitala rozne komentare tak som sa trosku zlakla, užila som tabletku "po" ale až po 48 hodinach od nehody, myslite ze by som mohla byt tehotna?

xlucia
21. jan 2013

@denitk111 precitaj si navod. mozne je vsetko

miroslava1010
21. jan 2013

s touto tabletkou mám asi len takú skúsenosť že mi meškal menzes asi mesiac a pol a celkovo sa mi zmenil cyklus inakšie všetko Ok 🙂

zuzik4884
25. jan 2013

ahojte tiez som si dala tabletku,, tiez nam praskol kondom..ty kokso ze jak mi bolo zle tocenie hlavny zavraty bolest hlavy,brucha,..trvalo to dost dlho tieto priznaky potom som si urobila po dvoch tyzdnom test....a menstruacia sa dostavali ako mala....a nebola som tehotna..a uz by som tu tabletku nechcela uzit dost mi bolo zle...ze vraj ak nedostanes mestruaciu do 5 dni od dna co si mala dostat tak si tehotna...niektora pisali ze si dali hned do 45 minut tabletku a otehotneli..ja som si dala za 24 hodin tabletku..a kamaratka si dala na treti den tebletka a nebola tehotna..podla mna lepsie si ju dat neskorsie nech sa usadi to vajicko a potom si das tabletku a vypudi ho von a to ked das hned tabletku tak tam mozno nestihne ani prist ta spermia....neviem no

denitk111
25. jan 2013

@zuzik4884 ahoj, ja som žiadne vedlajšie učinky nemala, vôbec nič mi nebolo, a menštruáciu mám dostať až 10 februára, ja som zase počula že po užití tabletky sa má dostaviť po pár dňoch menštruácia, ako to bolo u teba?

zuzik4884
27. jan 2013

@denitk111
podla mna su rozne zeny..niektorym nie je nic niektori maju priznaky...kazdy ma rozny organizmus...mne prisla normalne menstr. troska slabsia bola som aj chora..tak mi to troska...ovplyvnilo..na letaku pise ze sa nesmie meskat 5 dni..ale niektore zeny pisali ze dostali o tyzden neskorsie a neboli tehotne...vzdy sa radsej urobit este testtak o dva tyzdne ci nie ste tehotna...ja som akurat dnes dostala dalsiu mestr. tak som rada ze je vsetko ok :DDa prisla takako mala:D..ale urcie by som odporucila si dat tu tabletku..ked nechcete bytt tehotne tak si ju date....ale ze vraj ta tabletka je dost velke svinstvo..aj raz v tv jeden lekar vravel ze esacapelle je horsie ako samotny potrat ze to skody viac...

patricia128
27. jan 2013

@janeette Ahoj, ja som ju použila 2-krát...zabrala, ale mala som silnejšiu mrchu a hroznu kŕče v podbrušku,

kakabus
30. jan 2013

@svetluska.p ccca 25€.Pa

kakabus
30. jan 2013

@miroslava1010 Na nepravidelný cyklus má 100% vplyv.

zuzik4884
26. feb 2013

som uplne znicena z tej tabletky :/....som rada ze mi pomohla ale nikdy viac ju uz nechcem..boze teraz od poslednej menstruacie kazdy den bolesti brucha kazdy den bolest hlavy zavraty...dlho mi to trvalao teraz som zacala brat antikoncepciu dufam ze mi pomoze ..krvacala som malinko ak tri krat do mesiaca fakt nepravidelny cyklus total..znicala mi vsetko :((( stale bolesti uz chcem aby ta bolest prestala.. ...strasne daco.znicila ma pres tym ma bolelo brucha len prve dva dni krvacanie a o potom vsetko ok...a teraz mi je doplacu ako ma boli vsetko.. ☹

sorciera24
26. feb 2013

@zuzik4884 a ty myslis, ze ti HAk pomoze? to je ako z dazda pod odkvap 😒

zuzik4884
28. feb 2013

mozem ti povedat ze mii pomohla uz nemam bolesti brucha po menstruacii prestala bolest brucha..citim sa dobre :D..takze tak...vies antikoncepciu si aj niektore zeny predpisuju koli bolesti brucha ..
@sorciera24

sorciera24
28. feb 2013

@zuzik4884 ano, viem, a pritom existuju ovela prirodnejsie metody ako sa tej bolesti zbavit 😉 jasne, ze ta teraz neboli, kedze enmas ovulaciu, vysadis a zas bude....(o tom to je, problem ti to potlacilo, ale nevyriesilo)....a to je no, cele zle... 😒

neznama12
1. mar 2013

mam otazku mala som menzes cca do 26-27 februara a dneska som sa vyspala so svojim frajerom ale kondom sa zosmykol ale mali by to byt neplodne dni ale aj tak sa obaja bojime a zajtra ideme kupovat tuto tabletku .. aka je pravdepodobnost ze sa nieco stane ?

barbi43
2. mar 2013

ahoj baby
chcela by som vam vsetkym napisat som po porode polroka nakolko som uz nemala v plane byt tehotna dala som si predpisat cerazette .Brala som ju kazdy den v ten isty cas a ja som opet ostala tehotna ukazalo vysettrenie z mocu a aj z odberu krvy neviem ci aj to sa moze stat ako sa potom mam chranit pred nechcenym tt .je to na mna privela a preto uvazujem o potrate ,chcela by som sa opytat ci ste stakym niecim sa aj vy stretli

sorciera24
2. mar 2013

@barbi43 samozrejme, ze sa to moze stat (ziadna antikoncepcia nie je istota).......ak si uz matka, tak mas aj pocity, kt. k tomu patria, preto neverim, ze by si si enchala dietatko vziat (halvne ak na to nie je apdny dovod...)......aj z tohto dovodu neuznavam HAk (okrem ineho)....mozes otehotniet a ani o tom nevies...... radsej kombinacia nehorm. metod, kde je lepsia kontrola.....
prote stane sa, vzdy s tym treba ratat, ja len prajem vela sil a hlavne pozitivneho ymslenia k tomu este nenarodenemu babatku.... 😎

macka555
10. mar 2013

Ahojte, mám 16 rokov a priznám sa, že sme s priatelom neboli príliž opatrný ... hned po nehode ako sa nám to stalo, sme išli do lekárne a tabletku Escapelle som užila hned do pol hodiny alebo hodiny ... Mala som k tomu ešte aj plodné dni a dosť sa bojím . Menštruáciu mám dostať až 25.3. ... aká je pravdepodobnosť že by som mohla ostať v tom ?

luciaj
10. mar 2013

Tabletku som užila asi 70 hodín po nechranenom sexe, mala som práve plodné dni a samozrejme nezabrala🙂 o pár týždňov si z porodnice donesiem výsledok🙂)))