Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

kraska123
26. dec 2008

Huraaaaaaaaa...dostala som dvoje dni 🙂)

natashkaa
28. dec 2008

suhlasim s vyrokom cim skor uzijes tym menej ucinkuje ja som uzila 45minut po a bum v 18tt 😀 ale uz sa strasne tesim, ze nezabrala. Alebo este teda rada pre tie ktore sa stale pytaju ak sa nehoda stala v plodne dni tak ta tabletka skoro vzdy nezaberie. Ak v neplodne kedy je riziko oplodnenia 25% vtedy zabera 😀

nikto
2. jan 2009

ahojte ..31.12 som mala dostat menzes ...ale niekedy ju dostanem o par dni skor niekedy neskor ...ale 1.1..som mala pohalvny styk bez kondomu ale moj chalan sa do mna nespravil ..ale bojim sa ze mozem byt tehotna uzila som dneska tabletku po... asi okolo 30 hodin mohlo prejst ...strasne sa bojim :(...myslite ze mozem byt tehotnaa?

etuska
2. jan 2009

😕 ano i nie 😒

nikto
2. jan 2009

jezis ja sa strasnee bojim :(...ja uz chcceemm kraamyyyy ...:(

nikto
2. jan 2009

a kedy by mi zacali priznaky ci som tehotna?

etuska
2. jan 2009

pravdepodobnost ze by si bola tehu je mala,ale nikdy nehovor nikdy

nikto
2. jan 2009

etuska
pls....kedy by mi zacali priznaky ze som tehotna,? ...a ako by sa to hlavne prejavilo?

etuska
2. jan 2009

nikto-myslim,ze ked si mala tak tesne pred menstruaciou a este si uzila tabletku,tak by to malo byt OK
Priznaky?-no je to velmi individualne.Tu na MK vysiel jednej kocke teh. test pozitivne a nakoniec ani tehu nebola 😒

nikto
2. jan 2009

etuska
no dobre dakujem teda 🙂...snad to bdue vsekto ok a dostanem kramy ...lebo uz aj citim ze by sa uz malis pustit ale nejak sa im asi nechce snad dojdi uz coskoro

etuska
2. jan 2009

drzim palce teda a nabuduce bud opatrnejsia 😔

nikto
2. jan 2009

hej hej urcite uz budem

zuzu012
3. jan 2009

som velmi mlada....a s chalanom som mala pohlavny styk a roztrhal sa kondom...tabletku som uzila po 6 hodinach......a po 5 dnoch som dostala menstruaciu.......je to priznak ze tabletka zabrala?????pls poradte

majcik
3. jan 2009

Uff, mam pocit, ze do tejto temy prispievaju mlade dievcinky, ktorym povodny zamer stranky modrykonik.sk asi nic nehovori..

ivana79
3. jan 2009

ahojte...v prvom rade chcem povedat, ze treba si davat obrovsky pozor...potom je uz neskoro plakat nad rozliatym mliekom...poznam to z vlastnej skusenosti, lebo tiez som tak stresovala 😀 a vdaka mojmu chalanovi som si uvedomila, ze nemam preco stresovat...dava obrovsky pozor (hoci sem-tam sa moze stat mensia nehoda 😒 ) ...teraz cakam, kym moj milacik pride zo zahranicia...neviem sa ho dockat 🙂 ...tak drzte mi palceky, aby tam nestvaral hluposti (uz 4 mesiace drzi celibat chudacik 😀 )

janestastnica
4. jan 2009

Ahojte, mám 17 a včera večer sme mali s priateľom nehodu (zvliekol sa nám kondóm a on sa urobil do mna). Hned sme utekali do lekárne a užila som tabletku "po" (escapelle) asi do 30-40 minút. Čo sa týka plodných a neplodných dní. Mávam nepravidelnú menštruáciu, a min.mesiac (zatiaľ posledná menštruácia) mi 11 dní meškala. Ale aj tak, mala by som ju dostať o týždeň, čiže predpokladám, že to sú neplodné dni. Kúpili sme aj tehotenský test do troch dní, takže v utorok si ho pre istotu spravím, aby som mala kľudný spánok. Čo myslíte, mám nejakú šancu aby som neotehotnela ?
Beriem to dosť tragicky, ale nestresujem sa, aby sa mi krámy neoddialili. Vôbec mi nevadí že mi bude zle po tej tabletke, že mi to rozhádže cyklus. Hlavné je, že neotehotniem. A že takýto "prešľap" bol prvý a posledný v mojom živote. Je to veľké ponaučenie a keď to dobre dopadne, dobre pouvažujeme s priateľom, či sme naozaj zrelí na pohlavný život. Antikoncepcia neprichádza do úvahy, aspoň teraz nie. Možno keď budem mať 18 a viac. A na tie kondomy sa fakt nedá spoľahnúť, my sme si vždy dávali pozor, kontrovali sme ho či sa neroztrhol alebo nezvliekol. A predsa sa stala nehoda. Rozmýšľali sme aj nad kombináciou kondomov s čípkami. Ale to už fakt potom, keď to dobre dopadne.
Za odpovede ďakujem.

zaburiatko
4. jan 2009

Ahojte baby.
Ja som uzila tiez tabletku Escapelle. Stihla som ju uzit do 12 hodin od styku. Dnes je to uz presne 9 dni co som ju zobrala. A ziadne spinenie, ziaden menzes. Zacinam pomalicky stresovat, ze ci nie som tehotna.
Inak po uziti tabletky mi nebolo nic. Ani jeden z neziaducich ucinkov sa nastastie neobjavil. Len ked sa tu motam po albumoch, tak zistujem, ze asi by mi to uz ani nevadilo, keby som zostala tehotna, i ked nemam partnera.

etuska
4. jan 2009

janestastnica- a preco antikoncepcia nie?Myslim,ze ked ste uz s priatelom zacali sexualne zit,tak radsej sa chranit ako mat neplanovane dieta v 17-tich 😕 Ako by si to riesila potom?

Zaburiatko- 😕 akoze by si chcela byt slobodna matka?Ja osobne by som si na to teda netrufala 😒 😒

janestastnica
4. jan 2009

etuska - neviem ako by na to matka reagovala .. otec by sa to nemusel dozvedieť, ten by ma ukrižoval .. ale každopádne je toto najmenej čo ma trápi, budem to riešiť potom .. prosím ťa, ako to s tými neplodnými dnami ? .. a ako na tom vyzerám ? bude pozitívny či negatívny ? 😒

etuska
4. jan 2009

myslim,ze keby si bola tehu,tak by to brali horsie ako keby si brala lieky.
Bohuzial nie som prorok,a ja s touto tabletkou skusenost namam.No a kedze mas nepsravidelnu menstruaciu,tak je to tazko odhadnut.

zaburiatko
4. jan 2009

Etuska - nie je to slava byt slobodnou matkou, ale beriem to tak, ze mam 29 rokov a mozno je naozaj cas mat dietatko. Mam zlatych rodicov, ktori su ochotni pomoct mi. Ale aj tak nie som hrdina, ze by som to zvladna lavou zadnou, to nie.

etuska
4. jan 2009

Zaburiatko-to ti verim,ale nemyslis,ze pre dietatko by bolo lepsie mat oboch rodicov?Viem,je to tvoja vec,len ma to trosku prekvapilo,tak preto.

janestastnica
4. jan 2009

etuska-šak ale za týžden mám dostať krámy, to sú určite neplodné dni nie ?

etuska
4. jan 2009

ano

janestastnica
4. jan 2009

tak by to malo byť v pohode ked som zobrala tabletku tak skoro nie ?

monkula
4. jan 2009

mali by ste sa občas pozrieť do témy snažilky, kým napíšete, že TO nechcete....

janestastnica
4. jan 2009

monkula-ja som to olutovala .. nemôžem za to že sme mali smolu ..

majcik
4. jan 2009

Janestastnica - neviem, ci som spravne pochopila Tvoju otazku, ale dni pocas menstruacie nie su na 100% neplodne. Kazdej zene sa moze stat, ze ma z nejakeho dovodu anovulacny cyklus a ovulacia moze potom prist napriklad aj v dalsom cykle pocas MS ... je to sice nie velmi casty pripad, ale stava sa ...

janestastnica
4. jan 2009

nie nie, ja mám dostať menštruáciu až za 6 dní .. včera pri tej nehode to bolo 7 dní

majcik
4. jan 2009

Ak Ti prebehla v poriadku ovulka, tak by si sa mala nachadzat v lutealnej neplodnej faze cyklu.