S akou antikoncepciou ste začínali a akú máte teraz?

ivanka223
7. feb 2008

Aku horm.antikoncepciu ste zacali brat ako uplne prvu, a pri akej ste skoncili??? Kolko ste ich vystriedali, kym ste nasli tu najvhodnejsiu?

mari.m
7. feb 2008

ja Logest - 2roky,ale uz nastastie to svinstvo neberiem..

wladka
7. feb 2008

najprv Logest - 😠 fuu, pribrala som z neho.. prestala som po 3mes.. pauza, a teraz antibejby kruzok Nuvaring 😉 ..maximalna spokojnost 😎

sylvar
7. feb 2008

já brala před těhu 8 let tri-minulet, taď jsem po nrození malé brala yasminelle,ale stále jsem špinila,takkže mi byly tabletky vlastně k ničemu 😀 , teď mám Evru a spokojená jsem,ale dost se odlepuje
wladko, jaký jsou ty kroužky, dr mi o nich taky říkala, nevadí při sexu?ne že bysme ho měli tak často, já na to nemám ani pomyšlení a spíme převážně odděleně, pač přítel brzo ráno vstává a malá v noci nespí,jinak večer jsem ráda, že padnu do poslele...ale ty kroužky mě lákají

trik
7. feb 2008

jasom zacala askoncila pri minisistone, ked som vysadila, zistila som, ze telo nevie pracovat same, takze teraz som o5 na antiaby - Yadine..a pomaly vasadim... 😎

sue
7. feb 2008

Logest a potom Nuvaring... s obomi veľká spokojnosť 🙂

sylvar
7. feb 2008

a bude miminko 😵 🙂

konoupek
7. feb 2008

Tak já brala Lindynet,Mirele a ještě jedny pilule na který si ted nevzpomenu a ani jedny mi neseděly.Bylo mi zle,záněty a nevím co ještě 😝 ...nikdy více!

wladka
7. feb 2008

sylvar, najdes tu temu vo volnej diskusii, snad na druhej, tretej strane 😉 .. su perfektne, necitis si ich 😉 , ani pri sexe necitit.. su flexibilne 😀 .. ale je to indi vindi 😉

sylvar
7. feb 2008

diky,mám náplasti ještě na 2 měsíce, pak uvidíme...

blka
8. feb 2008

Já beru už cca 6 let Cilest. Všechno je v pohodě, vyhovuje mi a i cenově je přjatelný. Jen se mi teď objevili nějaké divné příznaky (nafouklé zvětšené břicho, zničeho nic se mi zvětšily prsa a píchá mě v podbřišku), tak nevím, jestli ho nevyměnín za jiný. V pondělí jdu k doktorovi, tak se s ním zkusím domluvit, o co go 😎

ivanka223
autor
8. feb 2008

a tie ktore pouzivate ten krem alebo cipky, treba este popritom si dat kondom?alebo nie?

danu
8. feb 2008

ja som brala 9 rokov Cilest na 10 rok som zacala krvacat doki mi povedal vysadit Cilest "zrazu" po tolkych rokoch mi urobil zle tak 10 teda jeden rok som brala Trinordiol po 10 rokoch som vysadila tabletky 7 mesiacov sme sa pokusali o babatko vyslo to a teraz beriem Tri-regol 😉

dominica
8. feb 2008

Baby, ako to tu sledujem, tak skoro žiadnu HAK nepoznám 😅 .
Začínala som s ... nespomeniem si, ako sa volala, síce vyhovovala, ale bolo v nej moc hormónov, tak som prešla na Loette a tá mi vyhovovala tiež. Užívať som ju prestala asi dva roky pred otehotnením/nebolo treba, MM bol v zahraničí/ a doteraz nepoužívam žiadnu.

ina.b
8. feb 2008

Brala jsem antikoncepci necelých 10 let. Začínala jsem ve 14ti brát Anteovin (jen proto, aby se mi srovnala menstruace). Pak rok pauza a od 17ti Triregol. Jenže MUDr. mamolog mi pak doporučil šetřnější antikoncepci k prsům (prý aby netvrdla ?) Tak jsem asi od 20ti let začala brát Mirelle. Má jen slaboučký obsah hormonů, ale drží dobře. Mohla jsem si pospojovat i měsíce a oddálit tak menstruaci třeba 2-3x po sobě 🤐

krista
8. feb 2008

Ahojky, já jsem začínala s Logestem, ale vzhledem k tomu, že jsem chodila na školu a platila si prášky sama, tak jsem přesedlala za chvilku na levnější variantu a to Tri-regol 21+7 😉

krista
8. feb 2008

Jo a snášela jsem jí v pohodě, žádný problémy 🙂

pattie
8. feb 2008

ivanka223: mrkni se na http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID... - tam je o Pharmatexu spousta informací. A spolehlivost je dost velká!

ajka23
8. feb 2008

ja som brala mercilon, potom marvelon, cilest - z neho som pekne pribrala a diane35 - z neho som mala hadam vsetky neziaduce ucinky, ktore sa da mat, od busenia srdca az po zavrate a zvracanie... brrrr, nikdy viac 😖 😖 😖
tiez som brala HAK okolo 10 rokov...

alysea
8. feb 2008

Ja som brala minisiston, nerobil mi dobre, po pôrode sme sa chránili krémom, ale mne to nevyhovovalo, bolo to dosť nepraktické, hlavne aj to, že sa potom nemôžete umyť poriadne, aby mal účinok. A teraz beriem druhý rok Jeanine, najprv som bola veľmi spokojná ale posledné cykly je to na figu, takže budem musieť ísť k dokimu zmeniť.

andelka
8. feb 2008

Já jsem brala HA od 18 let, teď je mi 24, čiže HA beru 6 let, vlastně brala. Začala jsem s Minisiston, ale špinila jsem , takže pak přišel Cilest, probíhalo to samé, takže mi zkusili dát třífázovou Triquilar, ale opět stejný problém, takže poslední jsem měla Marvelon, stál 424Kč. Ale trápilo mě to samé, takže jsem před týdnem slupla poslední tabletku a začala jsem měřit BT a zapisovat do grafu. A taky mám připravený Pharmatex na období před ovulací nebo vůbec na období, než se mi ustálí cyklus.

monkula
8. feb 2008

ja som od 7. brala Cilest, ale bola so mz neho dosť nervózna, tak som prestala. Teraz neberiem nič, až po dodojčení...

elana
8. feb 2008

Já jsem brala Pramino, vyhovovalo mi a nevadilo, že je třífázová, naopak, chtěla jsem to tak. Po vysazení se cyklus vrátil hned další měsíc do starých kolejí i s ovulací, takže jsem měla asi taky štěstí.

biccy
8. feb 2008

Ja som niekedy brala Minisiston (teraz by som uz tuto HA nebrala,pribrala som po nej),potom som brala Diane (dobre aj na plet a vlasy) a teraz beriem Yadine (podobne ako Diane). 🙂

zoya1
8. feb 2008

už 1a1/2 roka používam náplaste Evra. Ešte sa mi ani jedna neodlepila a som maximálne spokojná. Teraz síce rozmýšľam o zmene (Nuvaring), aby si trošku koža oddýchla. Inak menzes mám pesný jak hodinky, čo sa mi pri tabletkách nikdy nepodarilo.

vrtule83
10. feb 2008

já jsem začínala s Logest (drobec jsem přibrala) a asi po roce přesedlala na Novinette (nevím přesně jak se to píše) asi na 3 roky. Teď beru Cerazette a také spokojenost.

sylvar
11. feb 2008

zoya, přesně,pravidelnost na hodinu, mě se neodlepila,ale ty kraje moc nalepené nejsou,teda moc nedrží 😒

mouse
11. feb 2008

Ja som brala marvelon, mersilon, logest - z kazdeho asi balenia ale ani jedny mi nesadli, skor naopak, zacali mi padat vlasy a zdurili sa mi uzliny a celkovo som sa necitila dobre, tak uz par rokov neuzivam ziadnu HAK.

f.miracle
11. feb 2008

Jeanine - hrůza. Yadine - nemůžu vynachválit.

anamor
13. feb 2008

ja som zacinala tusim s triregol 21, potom po styroch rokoch tri roky uzivala Yadine - ziadne vedlajsie ucinky neboli, potom som vysadila, precistila a otehotnela 😉 Obe HAK mi sadli.