S akou antikoncepciou ste začínali a akú máte teraz?

ivanka223
7. feb 2008

Aku horm.antikoncepciu ste zacali brat ako uplne prvu, a pri akej ste skoncili??? Kolko ste ich vystriedali, kym ste nasli tu najvhodnejsiu?

daniela1983
13. feb 2008

zacinala som s jeannine, ale bolo mi z nich zle, teraz mam nuvaring a je to super

katarinaxy
4. mar 2008

Ahojte. Ja nemám veľkú skúsenosť z Antikoncepciou-Ale brala som Lindinette a strašne ma bolela hlava potom som mala Minervu ta je dobra na pleť a teraz má Minisiston a po prvom balení mi ostali 3 tabletky a strašne som krvácala.Skončila som na oddelení....ale kázali mi pokračovať a zatial po druhom balení je to Ok.

lada82
4. mar 2008

ja mela Jeannine, a mela jsem s ni take problemy, tak jsem presla na Chloe od Zentivy a bylo to OK, ale nebrala jsem ji moc dlouho 😉

borglum
4. mar 2008

Ahoj, tak ja mam uz asi 5 let Jeannine. Problemy s ni vubec nemam..Naopak, o dost mene bolestiva menstruace, pravidelnost, zadny pribirani lepsi plet (coz v mym pripade znamena i zlepseni sebevedomi 🙂... V mym okoli Jenanine melo spoustu holek a zadna s ni problemy nemela, ale urcite to je individualni...

weroni
4. mar 2008

ja som brala pred troma rokmi rok Novynette - tak mi sadla ze som ani nevedela kedy som ju zacala brat a taktiez ked som vysadila nic - absolutne ziadna zmena okrem toho ze som mala slabsie kramy 🙂

deina
4. mar 2008

Brala som Jeanine a ta mi sadla hned na prvykrat, bola som s nou velmi spokojna - bola dobra na plet, nic som nepribrala ani pocas jej brania, ale ked som ju vysadila.

tinni
4. mar 2008

kocky, mate niektora skusenosti s Cerazette?
ja sice nekojim, ale beriem ju prvy mesiac, zatial som s nou spokojna, len som pocula, ze nie je az tak spolahliva...

senja
4. mar 2008

Take jsem jako prvni mela trifazovy Tri-Regol na zregulovani menstruace. Silene mi z nej otekaly nohy. Brala jsem ho asi rok a pul, pak vysadila, protoze nebylo potreba 😉
Po 2lete pauze mne doktor poradil nizkodavkovy Lindynette. Super, jen kdyby se neobjevilo spineni mimo cyklus. Proste mne nesedlo to davkovani ☹
Takze po 6 mesicich Lindynettu mi bylo doporuceno prejit na Regulon, at mi cyklus zase srovna. Cyklus se mi sice srovnal, ovsem 3 mesice, co jsem Regulon brala vsechny ranni prednasky jsem stravila na chodbe kvuli silenym pocitum na zvraceni 😅
Ted jsem uz 2 roky konecne spokojena - neberu lauter nic a pouzivame kondomy 😀

malok
4. mar 2008

Takže začínala jsem v 17. Cilest, pak Belara (nic moc a drahé), pak Lindynette 20 (dělalo se mi špatně od žaludku), pak Yadine (fajn, ale začala jsem špinit) a tak jsem se vrátila k Cilestu....už ho zase beru cca 6 měsíců a všechno v pohodě. Žádné problémy, žádné bolesti, krámy cca 3 dny 😀 takže pro mě ideální 😀

siuzi
4. mar 2008

Ja som začala s Novynette,brala som ho 5 rokov,bez problémov, potom 2roky nič a skúsila som náplasť Evra.Vybrala som len 3mes. balenie,nerobila mi dobre-zadržiavala som vodu v tele, neskutočné výkyvy nálad a pod. a po nej sa nám hneď podaril náš drobček 🙂 .Každa žena ale reaguje na HA inak,treba skúsiť,čo najlepšie sedí

alexah
21. mar 2008

Ahojte.Kedysi som brala Triquler..boli vpohode len mi dost narastli prsia.Teraz mi doktor predpisal Yasminelle.Chcela by som vediet aky mate na tuto antikoncepciu nazor.

martja007
22. mar 2008

tak ja zacinala nekdy v 1992 s Neogest, ci tak nejak. Pak jsem mela Cilest, marvelon, Diane, nakonec Femoden. Pak mi po nich bylo blbe, takze nemam zadnou uz 3 roky..

kalo
24. mar 2008

Prosím, holky o radu....ráda bych si nechala něco napsat, ale nevím co je s velmi, velmi nízkou dávkou hormonů....máte někdo typ??? /už roky jsem nic nebrala a nemám přehled..../ Díky 😵

mimakro
24. mar 2008

Ja som začala s Mercilonom, počas prvého dojčenia Exluton. Potom krátko Lyndinette 20, potom druhé tehu a druhé dojčenie s Cerazette, teraz som zase na Lyndinette 20. Bohužiaľ branie HA u mňa naštartovalo insufiscienciu corpus luteum (mám málo prgesterónu) a momentálne beriem HA preto, aby som si upravila cyklus, ktorý sa iným spôsobom upraviť nedá ☹ Kalo, môj gynekológ si spravil zoznam všetkých HA na trhu aj s obsahmi hormónov. Keď som si ja vyberala teraz, spýtal sa ma, čo mi na (v mojom prípade) mercilone nevyhovovalo a podľa toho mi dal súčasnú HA. Vysvetlil mi, ktorý hormón v ktorej HA zadržiava vodu, alebo ktorý potenciuje chuť na sex. Samozrejme je aj rozdiel v cene. Na trhu je veľa druhov HA s rovnakým zložením, ale s iným názvom a rozdiel na mesačnom balení je 100 i viac korún. Mnoho lekárov má tendenciu predpisovať to, na čo ich díler nahovorí.

masinka
24. mar 2008

ja som brala HAK 5 rokov, najprv Diane, to bolo vcelku OK, potom CIlest - trochu som pribrala co mi az tak nevadilo, ale bola som dost nervozna - si predstavte mat PMS cely mesiac, potom som presla na Regulon, ale nerobilo mi to tiez dobre, tak som to vysadila a prejavili sa mi vsetky zdravotne problemy ktore HAK zakryvala
teraz snazilkujeme, ale inac budeme uz asi stale pouzivat prezarvativ, hormony uz nikdy viac

giovannajana
24. mar 2008

Ja som brala presne 6 rokov Tri-Regol a mám s ním dobré skúsenosti. Obvykle veľmi silná menštruácia sa mi upravila na znesiteľnú, ktorá chodila na deň presne. Po vysadení sme podľa rady lekárky 3 mesiace "dávali pozor" a potom sa nám na prvý pokus podarila krásna zdravá, dnes už 3 a 3/4 ročná dcérka 🙂 😉

mimakro
24. mar 2008

Masinka, keby bola iná ale nehormonálna a spoľahlivá antikoncepcia, tak by som ju brala. A keby tak zmizli moje hormonálne problémy a nemusela som už žiadnu HA brať...

kalo
24. mar 2008

Taky se mi do žádné nechce...je to pro tělo zbytečné sviňstvo (pokud nemáš problémy jak píše mimakro)..Ale je to pohodlná ochrana...Já se bez nich cítím skvěle...Když jsem je kdysi brala, tak to ve mě všechno utlumilo...Cítila jsem jakoby "zablokovanou" energii /nevím jak to napsat 🙂 / Ale znovu do ní asi půjdu 😖 😖 Tak chci aspoň nějakou nízkohormonální.... 😔

mimakro
24. mar 2008

Moja sestra má Yadine. V poslednej dobe má však stále nejaké výtoky, ale to s tým nemusí súvisieť. Inak v poho.

zuzanockamt
25. mar 2008

ja som zacinala s Novynette a nemala som s nou ziadne problemy, celkom mi sadla ... potom som mala Triquilar (z financnych dovodov ☹ ),ale tiez s tym nebol problem ... neskor som presla na Belaru - prilis draha a nestoji za vela,nic moc ... no a teraz mam opät Novynette

stanulav
25. mar 2008

Ja som brala Loette, potom Minisiston, potom keďže ma bolela hlava, tak som prešla na náplaste Evra, ale v lete mi nevyovovali, tak som začala brať Novynette, no a je to už 5,5 roka. Teraz som si povedala STOP tabletkám, lebo som mala isté vedľajšie účinky. A teraz stojím pred veľkou otázkou. Čo si dať? Mirenu alebo Nuvaring?

zuzanockamt
25. mar 2008

stanulav ... a ake si mala vedlajsie ucinky z Novynette? ... ja by som asi volila Mireanu, neviem ten Nuvaring sa mi zda divny, asi by mi to tam vadilo 😀

stanulav
25. mar 2008

No v poslednom čase ma začali bolieť nohy pod kolenami, mala som v nich taký "nervózny" pocit. Pripisovala som to tomu, že mám sedavé zamestnanie, ale asi to z toho nie je. No a zmena nálad bola veľmi badateľná. Proste raz ma chytili depky, inokedy som aj pri rozprávke, čo sa skončila šťastne, bola schopná rozrevať. Proste akási som bola precitlivelá. No a mala som aj búšenie srdca, tak raz za 3 týždne na pár sekúnd, bola aj bolesť hlavy. Brala som to tak normálne, len som si raz čítala jedu diskusiu, kde písali žienky o svojich vedľajších účinkoch, no a bolo mi jasné, z čoho to mám. No a ja už na 99 % som rozhodnutá pre Mirenu, ale stále neviem, bojím sa, že tomoje telo nepríjme. Možno vyskúšam Nuvaring a ak mi nebude vyhovovať, tak mi ostane už len tá Mirena.

aponchie
25. mar 2008

jakej je Jeanine?

lencici
25. mar 2008

ja som brala najprv ti regol ale za 2 mesiace som pribrala 4 kg potom som prešla na yadine ale musím ist k doktorke iečo sa mi na nich nepáči

poupe
24. jún 2008

poradte,pouzivate nekdo Yadine?Neznate nekdo levnejsi variantu podobne antikoncepce?Diky

kalo
24. jún 2008

mam Yasminelle...je tam ještě nižší dávka hormonů. Ale levnější asi nebude, stojí 800Kč/3měsíce. Beru to teprve 3 měsíc a zatím skvělé (ťuk,Ťuk,Ťuk)

mauska
24. jún 2008

Já jsem začala Trisistonem (15-17),byl levný, přbrala jsem, asi nic moc; pak Cilest (17-19), ten docela šel, zase jsem přibrala, ale taky né moc velká spokojenost; pak asi půl roku pauza, ale MS nefungovala, měla jsem cysty a tak, takže nakonec Yadine (19-22), ty byli bezva, nezadržovala jsem vodu v těle, pleť byla super, akorát se objevovalo špinění. Teď už 10 měsíců neberu nic, konečně se mi upravila menstruace, chceme mimi. Znova už bych to brát nechtěla, myslím, že je to velký zásah do organismu. Toť moje zkušenosti 🙂

petka.m
24. jún 2008

ja som brala asi 5 rokov cilest, tiež som z nich pribrala..., ale to už bolo dávno.
teraz mám yasminelle a som veľmi spokojná, dokonca sa mi podarilo aj schudnúť, aj pleť mám peknú...len tá cena 😒

arizona
25. jún 2008

ahojte,

u mňa na prvý šup zabral cilest, brala som ho asi 5 rokov, potom som z neho začala z ničoho nič špiniť 😅 , prešla som na regulon. obidvoje boli v pohode. po 8-9 rokoch som prestala, telo nenaštartovalo, bolo to také všelijaké obdobie. trpezlivosť ma prešla po vyše roku a začala som brať belaru - nikdy viac. som rada, že jej nerob antireklamu sama 😅 ako tu tak čítam... belaru vystriedal logest. bol v pohode, všetko OK 🙂 vysadila som (po 3 rokoch), lebo by sme chceli mimimo a telo zase štrajkuje 😒 už je to viac ako pol roka 🙄 takže v mojom prípade - HAK nikdy viac 😠