Silná fajčiarka a hormonálna antikoncepcia

puncovyrez
25. nov 2012

Ahoj dievčatá.
Som silná fajčiarka 15-25 cig. denne. Viem že by som vôbec nemala horm. antiku brať. Lenže s kondomom o nicom, na to si nezvyknem, pharmatex tabletky pália, gél mi vadí, telieska tiež nie, lebo som nerodila, prerušovaná súlož, na tom nemôžem "fičať" stále... Tak som dospela jedine k tej horm. antikoncepcii, ktorej som sa tak bránila aj napriek rizikám, lepšie ako riešiť neželané tehotenstvo...
A teraz otázka.
Neviete mi poradiť, či je aj nejaká menej "hormonálna" vhodná pre fajčiarky? Evra náplaste alebo tak... neviem čo si vybrať. Gynekolog mi ju odmietol predpísať, kedže fajčím...
Ďakujem.

lusil2005
10. jan 2013

@fidka79 juj ze nas mlade ospravedlnuje nevedomost!!! 😀 😀 😀 dakujem za poklonu, v mojom veku sa to veeelmo dobre pocuva 😀 ale neviem preco by tie starsie mali o antikoncepcii vediet viac ako ja 😕 to ako keby si napisala ze mlade nevedia nic o pocitacoch - tie tiez postihli skor nasu "mladu" generaciu rovnako ako antikoncepcia 😉
jasne, da sa obmedzovat nezdrave veci. niekomu sa da viac, niekomu menej.

@sorciera24 no neviem, mne zatial antikoncepcia ziadne problemy nerobi (klop klop klop), krv mam pravidelne kontrolovanu pretoze chodim pravidelne darovat, a aj napriek uzivaniu HAK som dva krat uplne bezproblemovo, okamzite ako sme si zmysleli, otehotnela a porodila dve zdrave deturence. Oproti okoliu v ktorom sa hromadi pocet snaziliek ktore sa marne snazia a chodia na IVF-ka, a v zivote HAK nebrali, to povazujem za uspech. takze rozhodne si nemyslim ze by som sa nejako DODRBAVALA, ludom zvykne SVACAT ovela viac 😉

lusil2005
10. jan 2013

@billam pocas kojenia sa predpisuje CERAZETTE...

lusil2005
10. jan 2013

@slniecko2 heh o tych deturencoch som sa aj ja pobavila 😀 ze stabilizujeme pocet 😀 😀 😀 zlata 😀

stanislava2
10. jan 2013

@billam vajičko pri marene normálne dozrieva.Mirena vylučuje hormon levostrel aby sa nevtvorila vystelka v maternici a zahustuje plodný hlien na neplodný.Kedže hlien nie je plodný spermia zlelé vajičko neoplodni a ak by to nahodou zlyhalo a oplodnené vajičko by prišlo do maternice kde je minimálna alebo žiadna výstelka nemá sa kde usadit.A že nemá žena menzes a nečisti sa každy mesiac ?nemá sa od čoho čistit ked sa v nej nič nevytvára.Je super pre ženy ktore trpia silným krvácanim .Samozrejme je vhodné si dat taketo teliesko v pripade ak už neplanujete dalšie deti a ak si to aj nahodou časom rozmyslite nie je problem u niektorej sa po vysaneni dá plodnost do poriadku v priebehu jedneho cyklu u niektorej to trvá dlšie aj niekolko mesiacov.

stanislava2
10. jan 2013

myslela som mirenu

billam
10. jan 2013

@stanislava2 mne to gynekolog vysvetlil tak, že vajicko nedozrieva a tak sa ani nema co oplodnit a preto ani nie je menstruacia, lebo sa nema z čoho vyčistiť a nema sa ake vajicko vypudit von...je na 5 rokov a kedykoľvek počas tych 5 rokov sa mozem rozhodnut, aby mi ju vytiahli...a dalsia výhoda je aj finančná...ked by sme si spocitali koľko sa zaplatí za 5 rokov za tabletky, tak je to mnohonasobne viac ako za Mirenu, ktorá stoji cca 170e.

janinah
11. jan 2013

@lusil2005 neskutočne riskuješ a že sa teraz cítiš úplne ok,to neznamená,že aj o hodinu budeš na tom tak isto 😒 a že sa lekár nepýta na fajčenie? buď predpokladá,že vieš,že hak a fajčenie neidú dokopy alebo je mu to jedno,hlavne že na predpisovaní hak zarobí ...či sa hakom dodrbavaš alebo nie,to zistíš asi tak v 50tke...ak náhodou budeš mať problem s pečeňou,cievami,pankreasom..ale ani ti nenapadne,že je to z hak,nikto taký výskum o súvise neurobí,hádam farmafirmy nepôjdu sami proti sebe...a to je názor gynekologa,nie ja som "taká múdra"

lusil2005
11. jan 2013

@janinah ale ako to mozete vediet ako bude posobit HAK v 50-ke ked tam generacia ktora zacala HAK uzivat este ani nieje??? ani vyskum nieje, tak cim je to vlastne podlozene, ked ani faktami ani vyskumom? a samosrejme - netvrdim ze moje telo ani nevie ze nejaky hormon dostava. je mi jasne ze to nieje to najzdravsie co sa mi mohlo stat. ale zas hovorit tu o nejakej smrti a ci sa niekto neboji ze ostane dieta bez matky je tak trochu paranoidne. to potom nesoferujme, nelietajme, a - vlastne ani to nam nepomoze lebo moze na nas padnut balkon... vsade okolo nas su statisticke rizika, ci uz vo vyzive, zivotosprave alebo v diani okolo nas. ide o to ze niekto sa rozhodne vyhnut sa jednemu, iny druhemu. ale za to nebudem toho alebo tamtoho odsudzovat a hovorit o "dodrbavani sa" (ten expresizmus je len citat dotycnej) a "svacnutej" hlave. tot moj nazor. a tiez nazor mnohych inych gynekologov. tie nazory su rozne a prave preto si myslim ze niesu v tejto teme na mieste silne slova. teda samosrejme - nemyslim teba, ale niektore prispevky boli dost zanietene🤐
mimochodom - sa mi paci ze zacitok temy bol o HAK a fajceni. vsetci sa tu idu zosusonit z HAK, a nikto ani nezakopne o to fajcenie 😀 ked uz sa bavime o zdravi a rizikach, asi by som skor napadala to fajcenie, ako HAK. (teda ja nie, ako pisem - tiez mam tento neduh 😅 )

sorciera24
11. jan 2013

@lusil2005 citala si pribalovy letak od HAk? si mylsis, ze tie nez. ucinyk su tam pre srandu kralikov? nemusia byt, ale mozu a pravdepodobnost je dost vysoka.......paranoidne by som to nenazvala...kedze na emboliu z HAk uz "par" zien zomrelo....a tiez mali vsetky testy v poriadku...... stale si to nepochopila, je rozdiel chodit po ulici (lebo to je nevyhnutne),a le HAk nevyhnutna nie je! chapes? takze sorry, ale stojim si za tym, ze mudra zena (mimochodom ziadna medicka, lekarka, ci farmaceutka) to do ust neda....lebo rizika vysoko prevysuju benefity........nikoho neodsudzujem, nech si kazdy robi so svojim telom, co chce (nastastie to nie je moje telo 😉 ), ale nech netvrdi, ze je to zdrave, ci to neskodi, ked len letak tvrdi opak...... ja to len fakt nechapem......
ps.: co sa ti moje slova zapacili? moc nie? tak co ich pouzivas? si vymysli vlastne expresionizmy!
a ano, fajcenie je tiez dsot hnus (to tiez nechapem....podobne ako tu HAk).....a v tejto vrazednej kombinacii duplom.....

irriss
11. jan 2013

@sorciera24

Ja osobne jsem si precetla pribalovy letak az po letech.po kolika letech ,to radeji nebudu uvadet... ☹ 😒

Vetsina lekaru pri predepisovani leku Ti rekne, ze je zbytecne si cist cely pribalovy letak, ze tamMUSI byt napsano vse..a ze bychom se zbytecne vylekali...
Osobne jsem zacala mit problemy...velke problemy vloni ☹ ..a pribalovy letak jsem si precetla cely..pribalovy letak je tlusty jako kniha..a hnusny jako PODVOD,ktery jsem doslova zrala vice nez pulku sveho zivota..
Zaverem: uz nepouzivam nic ..doslova NIC.....

p.s. NIKDY jsem nekourila ani se o to nepokusila

lusil2005
11. jan 2013

@sorciera24 mozno pre teba nevyhnutnostou niesu. a ja sa ta ani nesnazim presvedcit aby si ich akceptovala. a kto tu prosim ta kde tvrdil ze HAK je zdrave, alebo ze vobec neskodia???? 😕 asi som to prehliadla.
mimochodom - pravdepodobnost je vysoka???? to mas odkial prosim ta? ked uz o niecom diskutujeme, drzme sa faktov. 😉
a tiez - kto alebo co dokazalo ze zeny ktore umreli na emboliu to maju prave z HAK? vies - na emboliu umieraju aj zeny (a muzi) ktori HAK neberu... lenze s tymto pristupom kazda zena co dostane emboliu, a berie HAK, to ma automaticky z nej... podla tvojich meritok mudra zena HAK do seba neda, ja posudzujem inteligenciu cloveka podla niecoho ineho. napriklad podla vyjadrovania sa 😉

stanislava2
11. jan 2013

@billam ja mám z mirenou velmi dobre skusenosti mala som ju dva krát.Takže skusenosti mám na vlastnej koži aj penaženke.Mirena nemá nič spoločné z vajičkom normálne dozrieva.Len ta chcem vyviest z omylu asi si lekara zle pochopila.Inak ak ju máš určite ti dal aj brožurku v ktorej je to všetko pekne opisane.Ja som po mirene otehotnela 5 mesiac od vybratia.Teraz som si ju dala znovu ale nie hned po porode nakolko babätko som mala velmi velke počkala som až sa mi dalo všetko po porode do normálu.Aj teraz som velmi spokojná.Kamoška mala tiež velike babo dala si ju hned po šestonedeli a musela si ju dat po pol roku vybrat.stale sa jej vytahovala krvacala.Myslim že u každej ženy je to individualne nie každemu mirena vyhovuje nie každa žena ju može mat.Moja sestra by ju velmi chcela ale bohužial nemože.Tabletky ma moja dcera a nemusia sa jej robit žiadne pečenové testy chodi na pravidelne kontroly.Teraz je už antika uplne ina ako bolo volakedy v minulosti.

billam
11. jan 2013

@stanislava2 ja som ju mala tiez hned po sestonedeli...teraz mi ju lekár po 5 rokoch vytiahol 🙂...pockam zopár cyklov a znova si ju dam...pre mna je to naozaj najlepšia antikoncepcia 🙂...aj v teme o mirene som prispievala 🙂

slniecko2
11. jan 2013

@lusil2005 som to myslela tak ze tolko detureniec sme chceli teda este jedno zvazujeme a tak som doteraz ovu testy nepouzivala 🙂 ale zatial funguju na 100%

lusil2005
11. jan 2013

@slniecko2 hej hej pochopila som, ale krasne si to napisala 😀

stanislava2
11. jan 2013

@billam Netreba čakat kludne ti ju mohol len zamenit za druhu ja som ju tak mala a bolo to super.Samozrejme ak nebol nejaky problem.

lusil2005
11. jan 2013

@stanislava2 Presne, tiez si myslim ze dnesne tabletky niesu take zabijaky ako kedysi. Ako tak citam o tej mirene, idem si o tom vygooglit nejake info. Znie to super, a hlavne - netreba brat dennodenne tabletky! To je pre mna straaaasne otravne 😀

maximsofi
15. jan 2013

Ja mam dve deti po druhom porode som uzivala nuvaring zatajila som ,ze fajcim..dr.nechcel otom ani pocut ze sem tam..tak som ho prehovorila ,dal mi a facim dalej..antiku som vysadila zhruba pred mesiacom a je mi fajn..nuvaring patri medzy slabsiu hormon.ant.ale bola som nervna,chladna..neber nic a uzivaj si..co sa ma stat,stane sa 🙂)

tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz