Správna voľba antikoncepcie

bielamasiska
27. jún 2009

Dobry den, uz skoro rok berem antikoncepciu Chloe. Pred tyzdnom mi ale zistili zapal povrchovej zily. A musela som antikoncepciu vysadit s tym, ze hormonalnu antikoncepciu uz vobec nemozem brat. Chcem sa spytat na inu formu ochrany. Totizto kondomy a rozne gely a peny ci cipky sa mi nepacia. Bud im nedoverujem, alebo sa mi ich pouzivanie nepaci. Citala som nieco o injekciach s nazvom Depo Provera. Zevraj su dobre pre zeny, kt nemozu uzivat inu antikoncepciu. Inak mam 20 a este som nebola tehotna. A ani nechcem byt 🙂Za Vase prispevky vopred DAKUJEM

mikalove
27. jún 2009

tak si skús prečítať o naplastiach-Evra,aj tu niekde bola téma,možno by ti vyhovovali

kubaka
27. jún 2009

paci - nepaci - promiň, ale je ti dvacet, jsi mladá na to, aby sis chemií huntovala zdraví. Kondomy se už vyrábějí i růžové a barevné a se zvířátky, tak snad nějaký by se ti mohl líbit. 😉A ty voňavé, čokoládovovanilkové jsou přímo k nakousnutí 😀
Je to totiž snad jediný naprosto neškodný antikoncepční prostředek. A celkem dost spolehlivý, když ho umíte používat. My jezdíme na latex už dvacet let /HA jsem brala jen tři měsíce a bolely mě také žíly) a děti jsme si udělali jenž když jsme chtěli.
HA prostě při dlouhodobém užívání není dobrá. Je to nepřirozený stav organismu. Všechno má své vedlejší účinky. Takže je moudré hledat takový způsob, který nezatěžuje organismus: tedy bariérová antikoncepce. A to, že se ti nelíbí budeš muset překousnout. 😉
Jo, a přerušovanou soulož za antikoncepci dnes už nikdo nepovažuje...

sisstin
27. jún 2009

Depo-provera určitě néé..je to zastaralý prostředek, který způsobuje hafo problémů...můžeš zkusit Nuvaring, antikoncepční kroužek..ale funguje na podobné bázi jako HAK, takže nevím, jestli by byl pro tebe vhodný 😕

mikalove
27. jún 2009

kubaba,aj mi na kondomoch frčíme roky a sme spokojny, 😉

sisstin
27. jún 2009

tak my zkusili kondom jednou, když jsem byla po porodu a ještě jsem neměla HAk, nasmáli jsme se dost..ale to asi tak bylo vše 😝

tvarohacek
27. jún 2009

tak já užívala dříve také chloe a celkem mi sedla, ale v budoucnu se už k ní ani k jiné hormonální antikoncepci vracet nechci, zatím kojím, takže používáme kondomy a do budoucna možná pharmatex.

bielamasiska
autor
27. jún 2009

tak najskor DAKUJEM za vsetky nazory tu odoznene a vsetci mate v niecom pravdu.

to KUBAKA:

Tak uplne s tebou suhlasim, ze pri dlhodobom pouzivani zatazuje hormonalna antikoncepcia organizmus.
Ale na kondomy si ja nezvyknem. Ono to je ako keby som sa milovala cez nohavice. Kondomy by boli fajn na prilezitostny sex. Ale ja mam pekny dlhodoby vztah. Spolu s priatelom zijeme spolu v jednej domacnosti. A obaja sme mladi a radi sa miluje a casto. A sme hodne spontanni. Okrem toho paci nepaci. Kondomy mi pridu strasne drahe. Ved jena krabicka stoji cez sto korun a su tam len 3!!!!

to MIKALOVE:

rozmyslala som aj nad nimi, ale kamartky s nimi nemali dobre skusenosti. Odliepali sa a navyse baby hodne pribrali. Skoro desat kil!!!

to SISSTIN:

kruzok mi ziaden doktor neavedie. Pretoze som este nerodila. Alebo si za to daju pekne zaplatit. Co je vsak horsie, bojim sa spominanych infekcii, kt sa niekedy pri jeho noseni vyskytnu. A co viac, moze sa posunut, vela zien nim otehotnelo.

Zienky help me!! to fakt nie je spolaliva antikoncepcia vhodna aj pre mna??? To mam zit odteraz ako mniska alebo s vecnym strachm, ze pri tom otehotniem??? A tym kremikom neverim. A podla mna to kazi caro milovania. Veta : milacik pockaj, este som si nestrekla, ... vobec neznie romanticky!

Ach jaj.... som z tohto velmi smutna :(

sisstin
27. jún 2009

bielamasiska: kroužek nezavádí doktor, ten si závádíš sama..měníš každý měsíc s týdenní pauzou stejně jako HAK, je to i pro ženy před porodem 😉

bielamasiska
autor
27. jún 2009

Asi sme sa nerozumeli. Ja som mala na mysli tie kruzky Dana ci ako sa to volaju, kt obsahuju med abo nejake hormony. Teda o tomto mi hovoril moj gynekolog s verdiktom, ze mi ho neodporuca ani nazevedie.

Mohla by si mi prosim o tom povedat nieco viac? (je na predpis? cena? ako tazko popripade lahko sa zavadza? a aka je pravdepodobnost otehotnenia? nevhody-?)

dakujem moc

sisstin
27. jún 2009

bielamasika: tohle je takovej bílej kroužek, nevím, z čeho to je..zavedeš si to jako tampon..a klasicky po 21dnech vyndáš, kdy máš pak za zhruba 2dny MS..a za týden zavedeš nový..stejně jako HAK 😉 , ale též funguje na tom principu..takže pro tebe to asi vhodné nebude...je to hlavně pro holky, které si zapomínají HAK každý den brát 😉

bielamasiska
autor
27. jún 2009

SISSTIN.... no ja som si tabletky nezabudla davat a vidis ako som dopadla :(

len
27. jún 2009

Bielamasiska, buď je antikoncepce hormonální, mezi kterou patří i tebou zmiňovaná Depo Provera - a to je teda extra hormonální pecka! Někdo se z toho vzpamatovává třeba rok, když pak chce otěhotnět... (čímžto ji nezatracuji, ale určitě je nevhodná pro někoho, kdo jinou HA nesmí). Hormony se můžou vstřebávat i jinak (např. Evra na kůži nebo Nuvaring - kroužek do pochvy - nezaměňuj s tělískem do dělohy, to je něco zcela jiného) - je to šetrnější, ale pořád jsou to hormony. Poptej se doktora, jestli tohle je OK nebo nesmíš hormony v jakékoliv podobě.

Nebo je antikoncepce nehormonální, ale co s tebou - kondomy se ti nezamlouvají, spermicidy taky ne (mezi námi Pharmatex krém nebo čípky je antikoncepce nadmíru spolehlivá, za relativně přijatelnou cenu a na používání pohodlná, zkus vyzkoušet)... Tělísko ti před porodem asi taky nikdo nezavede, nevím...

No a pak jsou metody "přírodní" - buď jsou jednoduché (přerušovaná soulož, základní výpočet plodných dní), ale opravdu značně nespolehlivé, sexuální abstinence (100 % spolehlivost, ale tohle asi nechceš 😀 ) nebo jsou spolehlivé hodně, ale vyžadují nějaký čas na naučení a potom přísnou disciplínu (např. symptotermální metoda, ale i ta v těch kritických dnech vyžaduje doplnění jinou antikoncepcí)...

Bohužel žádný jiný zázrak dodnes nebyl vymyšlen...

Doporučuji si zadat do googlu pojem "Pearl index" - dozvíš se hodně o spolehlivosti jednotlivých druhů (protože na netu ti každá bude vykládat - používám tohle a je to báječné - tebe ovšem nezajímají jednotlivé případy, ale měla byses zajímat o širší souvislosti) a pokud budeš mít dotaz k něčemu konkrétnímu - na vše už tu existují diskuze (od HA přes Pharmatex po symptotermální metodu) 😉

sisstin
27. jún 2009

len: mě pharmatex pálil jak svina..navíc divně chutná 😝

len
27. jún 2009

No tak my ho nechutnali, jde jen o to zvolit správné pořadí 😀 A jasně, někdo může být na některou složku přecitlivělý, všecko má svá rizika, ale pokud hledám možnosti, tak ty dvě stovky za vyzkoušení stojí 😉 Ono být omezen volbou "nemůžu žádné hormony" výběr opravdu dost zúžený...

A vůbec - není tady někde téma antikoncepce, kam by tuhle diskuzi přesunuli?

sisstin
27. jún 2009

no rozhodně přerušovat nedoporučuji, z toho mám Tygra 😝

bielamasiska
autor
28. jún 2009

hm, tak ešte niekto poradí?

či už nieje čo?

bubinko83
28. jún 2009

baby neviete mi poradit nejaku antiku ktora by mi zaroven aj trošku zlepšila plet?

bubinko83
29. jún 2009

nikto mi neporadi? ☹

erikasadek
29. jún 2009

bubinko , mne dobre fungovala, jasmina... 😉 antikoncepcia, lahucka, a plet bola , ok.. nepriberalo sa od nej.;

bubinko83
29. jún 2009

erika dakujem. a kolko stoji? 🙂

dominka11
29. jún 2009

bielamasiska - už asi nie je čo, baby ti tu napísali asi všetko čo existuje.

erikasadek
29. jún 2009

jaj tak toneviem moja, tu okolo 1O euro... a na slovensku neviem.. 😉 prepac.

bubinko83
29. jún 2009

erika dik aj tak .Už som si zistila cenu a da sa .Poradim sa ešte s gynekologičkou. 😎

erikasadek
29. jún 2009

sikulka, no vidis.. ani si ma nepotrebovala; 😀 nech sa dari.. 😉

ronie
29. jún 2009

bielamasiska-já můžu nuvaring moc moc doporučit, je to pro mě nejlepší způsob, hormony působí lokálně,takže tolik nezatěžují organismus, nezapomínám, a sex je sním lepší 😵 😀 😉