Štatistika: dlhodobá antikoncepcia-tehotenstvo-potrat

marcaradko
25. máj 2008

ahojte:
zakladam tuto temu,pretoze v poslednej dobe sa nam neak mnozia potraty(od minuleho mesiaca bohuzial patrim k missed aboration-zamlknutemu potratu aj ja).
zaujimalo by ma ake mate skusenosti s dlhodobejsim uzivanim peroralnej(-tabletkovej) antikoncepciie (myslim tym 5 a viac rokov) a nasledym snazenim sa o mimi a tehotenstvom.
sice nas dr. presviedcaju o neskodnosti antikoncepcie,bezproblemovym otehotnenim hned po vysadeni aj dlhodobejsieho uzivania.zaujimalo by ma ako je to v skutocnosti a ake mate skusenosti vy.
.....pretoze sa mi to neako nezda....,a myslim si,ze ked som uzivala antikoncepciu 8 rokov neprerusovane,tak je dost mozne ze si na to ten organyzmus zvykne,respektivne ostane tak naprogramovany.

zuzec
25. máj 2008

cavec, ja som sice neuzivala tak dlho alebo bolo to najpr tri roky, potom rok prestavka a potom este dva roky a minuly rok v oktobri som vysadila, lebo sme sa chceli od tohto roku zacat snazilkovat, tak som chcela aby tam bol nejaky cas kedze to tak odporucaju. Otehotniet sa nam podarilo sice na prvy krat, ale skoncilo sa to bohuzial potratom tiez minuly mesiac, asi v 7 tt. Inak ma nenapadlo, ze to moze byt sposobene aj dlhodobejsim uzivanim antikoncepcie a ani si to nemyslim...podla mna potraty boli vzdy len sa o nich tak nevedelo, neexistovali domace testy a ked zacal spontanny potrat, tak si dotycna myslela ze dostala ms...ale na druhu stranu je pravda aj to ze sa dnes inak zije, hekticky a nie zrovna moc zdravo, co ma tiez urcite vplyv....

marcaradko
autor
26. máj 2008

je na tom nieco pravdy co pises aj ty,tym sa ma snazila ukludnovat hlavne mama(tymi potratmi v minulosti).no a prave pre ten hekticky sposob zivota som si uz na desiaty den tehu(-podla testu som vedela),zariadila vsetko ,tak aby som sa ja a hlavne mimi v brusku tomu vyhli-skoncila som s pracou,zdrava strava,vitaminiky,oddych,......a predsa nas panbosko nenechal tesit sa.
ja som na tom podobne ako ty.vysadila som min. rok v septembri a snazit sme sa zacali zaciatkom marca.vyslo na prvy krat.v 10tt mi dr. oznamil,ze miminku nebije srdiecko a od 9tt sa nevyvija.nemala som ziadne priznaky,ze sa nieco deje.cakala som este tyzden ci nezacnem spinit,robila som vsetko co sa nema v tehu-tazke dvyhala,v teplej vode mocila,vino cerv. pila,....a nic.tak ma museli vycistit.horsie prislo este po tom,ked mi na 4den po cisteni nabehlo mlieko a zacal pravdepodobne zapal,cize proti mlieku hormon. tabletky na zapal antibiotika.teraz cakam na mrsku,a som zvedava kedy mi povie dr.,ze sa mozme zacat snazit.mali to byt tie 3mesiace,ale po tych hormonoch neviem.
nevravim ze som presvedcena o zlobe antikoncepcie,ja som si bez nej nevedela predstavit zivot,pretoze moj predmenstruacny syndrom, ktory sice trval len niekolko minut pred mrskou patril k mojim nocnym moriam-odpaduvanie,trpnutie az vykrucanie ruk a hlavne neopisatelna bolest v podbrusku,nepravidelny v rozmedzi 26-56 dnoví ciklus,......a antik. ma tohoto vsetkeho zbavila,no hned po vysadeni sa to zacalo znovu,zeby mi celych tych 8 rokov potlacala tie hormony co to zapricinovyli?a ak ano,bolo to zdrave?
a ked ma ta antikoncepcia taky vplyv na toto,tak som sa zacala zamyslat aj nad touto temou.
jedina nehormonalna liecba proti predmenstruacnemu syndomu (som sa dozvedela od viacerych odbornikov) je tehotenstvo-samozreme uspesne,..........ako ho dosiahnut,to nik nevie.

avanka
26. máj 2008

Ja som uzivala antikoncepciu s rocnou prestavkou nejakycch 7 rokov, potom som ju vysadila, po mesiaci som otehotnela, v 5 tyzdni nasledoval potrat...
Potom mi doktor nasadi antikoncepciu znovu na 6 mesiacov, brala som ju 2 mesiace a hned po jej vysadeni som planovane otehotnela..

zuzec
26. máj 2008

a preco ti nasadil doktor antikoncepciu po tom potrate? ci to ty si chcela? a inak gratulujem, nech sa dari 😉

mhas
26. máj 2008

ja som užívala antikoncepciu /Triquilar/ štyri roky,po vysadení som o mesiac otehotnela,ale tiež sa to skončilo-v 6tt. Po potrate som otehotnela do troch mesiacov a teraz som už v 25tt a dúfam, že to dotiahneme úspešne do konca 🙂 Po tom potrate mi uvádzali viacero dôvodov, jedným z nich mohla byť práve aj antikoncepcia v kombinácii s vysokým tlakom, ale skoro otehotnenie po vysadení... To ti nikto neurči presne.

bihan
26. máj 2008

Tiež som užívala HAK 7r s jednou polročnou prestávkou (výmena partnera 😝), pred vysadením som brala vitamína, vysadila som, hneď som otehotnela a bez problémov donosila...

Treba si uvedomiť, že štatisticky sa 1/3 tehotenstiev končí potratom (väčšinou kým si žena uvedomí, že je tehotná). Je to smutné, ale je to tak. Dnes sú ženy viac fixované na to, že "musia" otehotnieť, merajú teplotu, testujú pred vynechanou MS a bohužiaľ si tú smutnú štatistiku viac uvedomujú 😔

marcaradko
autor
26. máj 2008

dakujem,ze ste sa zapojili do tejto temy 😉
avanka aj mna zaujima preco ti nasadil antikoncepciu po potrate.
drzim palceky,aby ste to dotiahli do uspesneho konca

adulik16
26. máj 2008

Ja som uzivala antikoncepciu tiez niekolko rokov, myslim, ze pat alebo sest...po vysadeni sa mi nedarilo skoro styri roky otehotniet, az teraz to vyslo a zatial je vsetko v poriadku. Ale aj to som neotehotnela normalne, ale po stimulacii liekov a po absolvovani roznych vysetreni a liecbou. Nastastie bez potratu zatial a dufam, ze to tak aj ostane.
Tiez to pripisujem antikoncepcii.

marcaradko
autor
26. máj 2008

adulik,ake lieky ti nasadili?

adulik16
26. máj 2008

marcaradko, uzivala som clostilbegyt a potom mi bol pichnuty pregnyl. Doktor mi presne povedal, kedy sa mame snazit a vyslo to🙂
Ale absolvovala som aj dve inseminacie - neuspesne, uz som uvazovala aj nad umelym oplodnenim.

veva1
26. máj 2008

ahojte, uzivala som ant. cca 8 rokov,podarilo sa mi otehotniet 6mes. po vysadeni a 16 tt zistili zamlknuty potrat.Ci to je ant. ?????? netusim

dominka11
26. máj 2008

baby ja som antikoncepciu v živote nebrala a stalo sa aj tak, nemyslím si, že na vine je antikoncepcia, problem bude niekde inde.

smejko1
26. máj 2008

uzivala som ant. 10/11 rokov. Vysadila som a otehotnela za 7 mesiacov a potratila..... ☹ kto vie, mozno nieco natom bude 😕

marcaradko
autor
27. máj 2008

zatial je to 7 ku 2-om

sloniiicek
27. máj 2008

ahojte. sice ja som antikoncepciu nikdy neuzivala, ale aj napriek tomu som mala zamlknuty potrat. ale priklanam sa k nazoru, ze mozno moze sposobovat problemy. ci uz je to aj nemoznost dlhsie otehotniet. a je aj pravda, ze volakedy bolo tiez mnozstvo potratov, len zeny o tom nevedeli. jednoducho neskor zacali krvacat a ani netusili, ze su/boli tehotne. a rozhodne by som aj tu rychlu dobu, stres, zle stravovacie navyky, nezdrave prostredie atd. pripisovala k jednej z moznosti.

inak niektori doktori odporucaju pockat 3-6 mesiacov, aby sa clovek znova pokusil otehotniet. a co pise avanka - ze jej nasadil antikoncepciu, tak je to preto, aby v tom case neotehotnela. viaceri doktori to navrhuju. my sme pockali 2 mesiace a potom sa to podarilo a dufam, ze to uz dotiahneme do uspesneho konca. 😉

bambi7
27. máj 2008

ja som brala pred 3r antikoncepciu otehotnela som az po 9mesiacoch ale skoncilo sa to zamlk.potratom

zuzec
27. máj 2008

marcaradko, podla mna netreba robit statistiku ze je to 7 ku 2, lebo do tejto temy sa vacsinou zapoja tie ktore antikoncepciu uzivali 😉 ja keby som nikdy neuzivala antikonc., a zbadam nazov takejto temy, tak by ma to mozno ani nezaujimalo, takze urcite je tu vacsia koncentracia tych bab ktore uzivali a mali potrat, preto to vyzera ze je nas tak vela 😉

janka_fr
27. máj 2008

Ahojte, ja som brala HA 12 rokov bez prestavky, potom sme sa rozhodli mat babatko a HA som vysadila a naprvykrat otehotnela. No a teraz mame maleho 3 mesacneho nezbednika.
Kocky drzim vam palceky aby vam to vyslo.

milhaus
27. máj 2008

pred tehotenstvom som nikdy antikoncepciu nebrala a teraz ju beriem o mesiac menej ako ma moja dcera, hak ma vedlajšie učinky ale podla mna nie až take, ved by to inak určite neschvalili

bihan
27. máj 2008

Toto fakt nie je vhodná štatistická vzorka - ak chcete niečo objektívnejšie, treba tému presunúť do voľnej diskusie.

marcaradko
autor
27. máj 2008

zuzec mas pravdu.nemala by som to porovnavat,pretoze by som aj ja reagovala tak ako si ty pisala.
mna fakt len jednoducho zaujima,ake mate s tym skusenosti vy.a tiez niesom presvedcena,ze ta antikoncepcia to zapricinuje,len si myslim,ze mozno.

avanka
27. máj 2008

Zuzec, povedal mi, ze po antikoncepcii sa vraj vystelka maternice rychlejsie zregeneruje....
Mne sa len nechcelo tak dlho cakat, tuzila som po babatku......
Inak dakujem, za 4 tyzdne by sme uz mali byt traja 🙂

zuzec
27. máj 2008

jaj to preto avanka, tak som zas o nieco mudrejsia 😉 😉
tak sa drz tie posledne tyzdne su asi unavujuce, tak nech vam to dobre dopadne a nech ste uz vsetci spolu 🙂

penelope10
27. máj 2008

marcaradko, 8 rokov v kuse je dost zataz pre telo, aj ked to urcite nesposobuje automaticky potrat, mne co bolo povedane, prave po vysadeni HAK ovela skor hned otehotnies, ako keby si vysadila a cakala nejaku dobu lebo telo je tak nejako nastavene...

nesmut, mysli pozitivne a hlavne si nic nevycitaj, najlepsie je asi nechat tomu volny priebeh a milovat sa z lasky nie koli splodenie babatka 😉
prajem vela stastia 🙂

marcaradko
autor
27. máj 2008

penelope,mysliet pozitivne uz pre mna nebude nikdy take jednoduche ako predtym,ale samozrejme si nic nevycitam.no kazda zena co tymto prejde bada a skuma,aspom v pamati ci si nespomenie na nieco co to mohlo asi sposobit,aby sa potom pripadne tomu v buducnosti vyhla.a v mojom pripade je tych moznoti az az,......ale ja sa snazim nahovorit si,ze to bola len hlupa nahoda......co ine mi zostava....
a dakujem,bedeme sa milovat z lasky......podotikam ako doteraz 😉

dididi30
27. máj 2008

hm mozno na tom nieco je....ja som nebrala nikdy antikoncepciu a pekne otehotniem, hoci sa trvdi,ze aspon rok by mala zena brat, kvoli neviem comu, ale sak to je blud, ak nechcem alebo nemusim tak naco si zatazovat oblicky alebo pecen, hm?

dididi30
27. máj 2008

a este nieco, mozno budem tvrda ale nikdy som nemala pohodlnych frajerov, ze kvoli ktorym som musela brat antikoncepciu, bo si nevedia davat pozor 😠 😝 ....no a zozerte ma 😀

zuzec
27. máj 2008

no nastastie som takych frajerov nemala ani ja, aj ked som brala antikoncepciu ale preto lebo mi bolo z nej super pocas ms, ziadne bolesti, ziadne silne krvacanie a presny cyklus...ja idem odpadnut z tych bolesti ktore som mala pocas ms ked som nebrala antikoncepciu....ale hlavne ze ma nikto do nej nenutil, to by som si asi nedala...presne ako hovoris...pohodlni chlapi

zuz11
27. máj 2008

ja som brala asi tak 8 rokov tiez a rok po vysadeni a nesnazeni som bola tehu 😉 a to ma viaceri strasili ze mam otocenu maternicu tak ze to bude problem 🤐 ani sme sa nesnazili a sme traja 😉 takze anti u mna take nasledky nenechala 🤐 a aj po vysadeni mi ostal az do teraz pravidelny cyklus 28 dni 😉

zuzec
27. máj 2008

inak aj mne po vysadeni ostal presne taky isty cyklus 28 dni presne na hodinu, som bola prekvapena 😉