Štatistika: dlhodobá antikoncepcia-tehotenstvo-potrat

marcaradko
25. máj 2008

ahojte:
zakladam tuto temu,pretoze v poslednej dobe sa nam neak mnozia potraty(od minuleho mesiaca bohuzial patrim k missed aboration-zamlknutemu potratu aj ja).
zaujimalo by ma ake mate skusenosti s dlhodobejsim uzivanim peroralnej(-tabletkovej) antikoncepciie (myslim tym 5 a viac rokov) a nasledym snazenim sa o mimi a tehotenstvom.
sice nas dr. presviedcaju o neskodnosti antikoncepcie,bezproblemovym otehotnenim hned po vysadeni aj dlhodobejsieho uzivania.zaujimalo by ma ako je to v skutocnosti a ake mate skusenosti vy.
.....pretoze sa mi to neako nezda....,a myslim si,ze ked som uzivala antikoncepciu 8 rokov neprerusovane,tak je dost mozne ze si na to ten organyzmus zvykne,respektivne ostane tak naprogramovany.

marcaradko
autor
28. máj 2008

ja som celych 8 rokov na 28 den ciklu a hned prvy mesiac po vysadeni 34 den a dalsi mesiac 54 den.a tie bolesti.....au,som zvedava aka bude tato moja prva mrska po cisteni a kedy vlastne dojde.

zuzec
29. máj 2008

mna sice cistit nemuseli chvalabohu to odislo vsetko samo, ale uz je to 34. den a mrcha furt nikde, aj bazalku mam stale dost vysoku...ma teraz bude trapit, ze moj skvely pravidelny cykus je uz fuc 😢

marcaradko
autor
4. jan 2009

ja len vytahujem tuto zaprasenu temu......ake mate skusenosti,vy? 😕

sissik
5. jan 2009

ja som mala tabletky a implanon 10 rokov, potom 3 roky nic, otehotnela som na druhy mesiac snazenia a teraz netrpezlivo cakam na vysledok.
cyklus sa mi vratil do stavu pred branim tabletiek, ale prve 2 mesiace po vysadeni bol o par dni dlhsi

baskaj
5. jan 2009

ja som mala MA v 8tt a to som antikoncepciu nikdy nebrala. stalo sa to z neznámych dôvodov.

ale neverím, že také dlhodobé užívanie antikoncepcie ako tu uvádzate, nepoznačí organizmus a nemôže mu pri otehotnení alebo tehotenstve spôsobovať problémy. hoci sa to nemusí prejaviť u každej. tomu jednoducho neverím. je to predsa len dlhoročné pchanie chémie do tela (a navyše sa tá chémia týka práve tých orgánov)...

andreah70
6. jan 2009

Ja som pred prvou dcérou užívala antikoncepciu 5 rokov , vysadila som ju tesne pred svadbou a dcéra sa nám narodila rok po svadbe. Potom som znovu užívala po skončení kojenia a keď som ju vysadila do dvoch mesiacov som bola tehotná a mala syna. Takže ja sy myslím, že nejako negatívne tehotenstvo ant. neohrozuje. Rozprávate tu, že je veľa potratov oproti minulosti, ale v minulosti /napr. 15 rokov/ dozadu neboli také spoľahlivé testy ako teraz, že zistíte tehotenstvo dva týždne po oplodnení. Žena ani nevedela, že je tehotná a prípadný potrat v rannom štádiu brala ako menzes.

ivka144
7. jan 2009

Ja som HAK nikdy nebrala a pred par dnami som sa vratila z nemocnice (Missed Ab.).
Ale aj taksi myslim, ze HAK je pomerne dost svinstvo a budem skusat vselico, aby som to nebrala, lebo som presvedcena o skodlivosti, aj ked nemyslim ani tak na plod a suvis s potratmi, aj ked nevylucujem, ale iste to nie je dobre pre zenu. Podla mna endokrinny - hormonalny system je snad najkomplexnejsi a najmenej prehladny system v tele a neverim, ze ked sa zena pcha hormonmi, nema to vplyv na cely organizmus. V poslednej dobe som viacej aj citala o skodlivosti. To, ze lekar povie, ze je to bezpecne...? S prepacenim, ale lekari podla mna maju dost "pomyleny" pohlad na ludsky organizmus a o lieku vedia zvacsa to, co im povie farmaceuticka firma...

A inak tiez suhlasim s tym, ze stale boli potraty, len sa o tom menej hovorilo, a zaroven suhlasim aj s tym, ze potratov je stale viac aj realne. A ma to logiku, kedze potrat je udajne prirodzene ukoncenie tehu - telo akoby same ukonci, ked je chory zarodok. A ako pisete, dnes je taky zivotny styl, take prostredie a pod., ze nic ine ako stale viac chorych zarodkov clovek ocakavat nemoze.

Inak mne lekari povedali, ze nikto mi nepovie, z coho to M.A. bolo ale ze to neovplyvni priebeh inych tehu. Aj Vam tak povedali? Ja uz inak jedno babo mam, tento MA bol pri druhom tehu.

bastika
11. jan 2009

mila Ivka.tak po prve.lekar vie urcite vic ako ty.nenadarmo studuje 6 rokov na najtazsej skole.
po druhe.ma aj obrovsku zodpovednost povedat ti to co mu nakukaju farmat.firmy
po tretie.ja som brala HA 5 rokov, otehotnela som 3 mesiace po vypusteni, mama je gynekologicka a ona mi ju odporucila a len som absolvovala pecenovky kazdy rok.
tak snad si nemyslis ze mi vlastna matka bude tvrdit to, co jej povedia firmy aby na mne zarobila?????
trochu viac ucty

zoldy
11. jan 2009

Ivka,ty si odporca liekov?Ty si nejaky BIO clovek?HA je totiz z aj liek.Ja ju uzivam uz styri roky a som nad mieru spokojna.Zacala som ju uzivat kvoli menzesu.Pocas menzesu som nemohla nic robit,len lezat v postely,brat jednu tabletku za druhou a cakat kym to skonci.Dnes je situacia perfektna,Ziadna bolest,ziadne analgetika,iba bezproblemova menstruacia. 🙂 Som sestricka,tak sa do toho myslim si rozumiem o nieco viac ako ty.HA je zataz na organizmus.Ale co v tejto dobe nie je?Aj mobil,cipsy,kava vsetko je svojim sposobom skodlive,ale je to aj kazdodennou sucastou nasho zivota a nikto to neriesi.Su bezpecne,pokial zena nezanedbava prevenciu.Moja mama bola 5x tehotna a 3x potratila,spontanne,nikto nevie preco.A pritom zacala Ha uzivat az po poslednom porode.
PS:nie lekari maju pomyleny pohlad na organizmus,ale ty mas pomylene asi uplne vsetko.

lucrezia
12. jan 2009

Ja sa musim zastat Ivky. Da sa povedat, ze mam na vec takmer rovnaky nazor ako ona. Nie je to az taka fantazmagoria, to co pise a fakt je ten, ze vo farmaceutickych firmach sa tocia strasne prachy a ich jediny ciel je, aby sa predavalo, teda aby bol biznis.
Ak by sa chcel niekto snad obut do mojho vzdelania, tak na svoju obranu len doplnim, ze mam 2 skoly so zdravotnym zameranim a to strednu aj vysoku. Kazdy ma pravo na svoj nazor a ja som si ten svoj formovala (okrem ineho) aj rozhovormi s odbornikmi a to nie hocijakymi, ale da sa povedat s kapacitami vo svojom obore.
Jeden pan profesor, uznavany odbornik aj v zahranici, expert na farmakologiu a vnutorne lekarstvo si dovolil nazvat antikoncepciu "velkym svinstvom" a ten hadam do toho vidi trochu viac ako ty Zoldy, nie?
Preco sa musite obut do niekoho, kto ma len iny nazor ako vy? Len preto, ze aj vy antikoncepciu uzivate, alebo ste uzivali? A ako viete, ze mate vyhrate? Kde beriete istotu, ze za par rokov nebudu nasledky? Nehovoriac uz o tom, ze vsetky nazory tuna su len a len laicke.
Antikoncepcia je tu na to, aby zenam zjednodusila zivot. Je vecou kazdej z nas, ci ju bude uzivat, alebo nie. Nikto nas nenuti ju brat, tak ako nikto iny nebude riesit prip. nase problemy, len my sami. A preto neberte nazor zenam, ktore sa rozhodli, ze do toho nepojdu a maju na to trochu iny pohlad ako vy - posledne 2 prispievatelky.

jankamamka
12. jan 2009

Ahojte.Ja som HAK uzivala 2 roky a potom sme sa rozhodli pre druhe babatko,tak som HAK [cilest] vysadila a nasledne na to sa mi podarilo otehotniet.Tehu prebehlo v uplnom poriadku,bez ziadnych problemov a dnes sa uz tesime z dvojtyzdnovej Natalky.Podla mna je to individualne.Mna tiez doki utesoval,ze HAK nema vplyv na potraty a td.

zoldy
12. jan 2009

HA je svinstvo,to mi je jasne,ale co nie je?Aj CHMT je svinstvo, a ludom zachranuje zivot,ci nie...Kazdy sa ma rozhodnut sam za seba a neobvinovat lekarov,ze maju pomyleny pohlad na ludsky organizmus,to uz co je?

lucrezia
13. jan 2009

Porovnavat antikoncepciu a chemoterapiu sa mi nezda prave najrozumnejsie.
Presne ako si povedala, chemoterapia zachranuje zivoty ludom, ktori nemaju na vyber, no antikoncepcia je nieco z trochu ineho sudka a na vyber je vzdy aj ina alternativa.
Zosmiesnit tu niekoho len preto, ze antikoncepciu nechce a mysliet si o sebe, ze som pojedla vsetku mudrost sveta len preto, ze som sestricka, to uz co je?
Mimochodom, v dnesnom svete, su peniaze casto postavene nad zdravie a blaho ludi a to v mnohych oblastiach. Staci sa na svet pozerat s otvorenymi ocami a neverit slepo vsetkemu...

bastika
13. jan 2009

lucrezia- ja nikoho neyosmiesnujem, nepaci sa mi vsak kritika lekarov ako takzch.mne to odporucila matka-tak jej snad budem verit.pred tzm som nemala cyklus 9 mesiacov, HA mi ho upravila.a napokon, ked sme chori, na koho sa obraciame o pomoc? ja len ye trocha respektu a nehadyat do jedneho vreca.oveľa viac ako HA skodi alkohol a cigarety

lucrezia
13. jan 2009

bastika - ved prave, aj alkohol, aj cigarety skodia a ludia to konzumuju a su podporovaní este aj masivnymi reklamnymi kampanami, aj to je jedna z oblasti, kde zisk je postavený nad blaho ludi. Podobne je to aj s farmaceutickym priemyslom, dileri sa predbiehaju v benefitoch pre lekarov, len aby predpisovali lieky prave z ich firmy, rozne prezenty a dovolenky za mnozstvo predpisaneho lieku....to je o com? o zdravi, alebo o zisku? Ale nie o tom som chcela, to je na inu temu a sem to nepatri.
Jednoducho sa mi nepacilo, ako ste vyleteli na niekoho, kto si sem len napisal svoj nazor.
Napadnut niekoho len za to, ze sa vyjadril negativne o antikoncepcii je presne take absurdne, ako vychvalovat si ju len preto, ze ja ju uzivam, alebo som ju uzivala.
Zi a nechaj zit!!!

zoldy
13. jan 2009

lekari mi mozu povedat cokolvek,aj tak sa rozhodnem sama.Tak ked tak velmi lekari dostavaju za to prachy,preco ked mam ja a sestra rovnaku gynekologicku,kazda mame inu HA?a cenovo su uplne ine?Lebo nam doporucila to najlepsie co pre nas mohlo byt a nie pre prachy...Zi a nechaj zit?Tak preco kritizujes farmaceuticke firmy?Ved aj oni musia zit.

bastika
13. jan 2009

pozrite mna nastvalo len to, ze na vec o ktorej clovek nic nevie po odbornej stranke prezentuje nazor, ktory siri paniku.urcite je nejlepsie nebrat lieky vobec ale povedzte da sa to?a co je to zjednodusenie zivota?ze sa niekomu upravi nepravidelny cyklus, vycisti aknozna plet, zmiznu takmer neznesiteľne krce, alebo ze stabilny partner nemusi stale rozbalovat kondom?ja som za taku pomoc vdacna, neviem ako vy???
dalsia vec, ked AH nechcem nikto mi ju nenanuti, je to slobodne rozhodnutie, tak naco ta kritika?
a pokial ide o propagandu a ten alkohol a cigarety, kazdy vie, ze skodia a ze sa na ne umiera, nicia organizmus preukazatelna, predsa kolko ludi je na nich zavislych???
a o HK su tie negativa len dohady, navyse doslo k zminimalizovaniu hormonov, cize rizika rakoviny ci tromboz ako to bolo pri prvych HK, veda ide dopredu, vzdy v zaujme zlepsenia kvality zivota.

zucha
13. jan 2009

ja som uzivala antikoncepciu nepretrzite 10 rokov a to stale jednu a tu istu, teda po tych desiatich rokoch uz boli na trhu aj lepsie a otehotnela som, nastastie nepotratila a mam zdravu dceru. Ono vsetky veci suvisia so zivotnym stylom, zdravotnym stavom, psychikou a roznymi inymi faktormi. Antikoncepcia podla mna na to nema vplyv. A potraty, co si ja pamatam boli vzdy, len teraz to nejak clovek viac vnima, lebo sa nachadza vo veku, kedy sa ho to velmi dotyka, lebo sa to stava jemu a jemu blizkym ludom.

bastika
13. jan 2009

najcastejsou pricinou potratov v prvých troch mesiacoch su problemy s chromozommii, ich nesprávne spojenie alebo rozdelenie pri oplodnení, riziko vzrastá spolu s vekom.ide vlastne o selekciu, aby slaby alebo inak postihnuty jedinec sa nenarodil.znie to zle ale priroda je mudra, inak by sa rodilo veľmi veľa postihnutych deti bez sance dalsieho zivota.
tak smelo dotoho, hlavne nezufajte, pozitivne myslenie robi divy a prajem krasne a zdrave babatka 😀

stvura
14. jan 2009

Ja som brala antikoncepciu nepretrzite skoro 12 rokov a prve tehotenstvo som mala mimomaternicove, inac som mala velmi krasny zdravy zivotny styl = bola som 14 rokov vegetarianka, vobec som nefajcila, velmi vynimocne pila, sportovala...Tiez si myslim ze je vela faktorov ktore ovplyvnuju vsetko. Inac tehotenstvo som dalsie mala super, len mi bolo zle, inac fakt vsetko v poho.

bettynka222
11. apr 2009

tak moj nazor na antikoncepciu je uz tiez negativny. ja si myslim, ze rozhodne vplyva na zednske organy negativne, ale je to velmi individualne. su baby, ktore otehotneju hned, lebo sa im cyklus spravne nastartoval, su baby ktore neotehotneju, lebo sa im nenastartoval a su baby, ktore otehotneju, ale aj potratia, lebo sa im este nenastartoval naplno - a to je moj pripad. inak ja uz HAK nechcem v zivote vidiet. kedysi som mala normalny cyklus a po vysadeni jeden mesiac 35 dnovy, dalsi 24 dnovy no a dalsi mesiac 2 potraty (vplyvom hak sa uvolnilo viac vajicok, to druhe s dvojtyzdnovym oneskorenim - mam na to aj dokaz na ultrazvuku...).
baby neviete nahodou kolko maximalne moze trvat kym sa telo uplne spamata?

miroslava89
27. aug 2009

ja som HAK uzivala "len" 3roky.. 4mesiace od vysadenia HAK som otehotnela...cakali sme dvojicky ale prisli sme o ne v 19tt 😔 a akosi ma ani nenapadlo ze HAK mohla nieco pobabrat..

ichbinich
31. aug 2009

Ahojte!
Tiez si nemyslim, ze by antikoncepcia mala priamy vplyv na otehotenie, tehotenstvo a pripadny potrat.
Ja som brala antikoncepciu 12 rokov, otehotnela som po 7 mesiacoch, teraz 27tt a vsetko v poriadku.
Mne lekarka na prvej tehotenskej kontrole povedala, ze co sa ma stat, sa stane, priroda si to zariadi sama a v takom vcasnom stadiu medicina nastastie nevie zakrocit. Lebo priroda sa sama snazi "zbavit" (aj ked to znie kruto) niecoho, co by nebolo schopne zivota.
A mam priatelky, ktore potratili, aj preto som bola sensibilizovana a napr. som okrem rodiny neinformovala nikoho, ze som tehotna. Bola to moja akoby obranna strategia, ze keby sa nieco stalo, tak nemusim tu zlu spravu oznamovat ludom, ktorych do toho v principe nic nie je. Jedna priatelka prve dieta potratila, cistili ju, pricom povedala, ze prave to jej pomohlo sa s potratom vnutorne vyrovnat. Hned v nasledujucom cykle otehotnela znova a dnes maju krasneho synceka.
Ja som po vysadeni antikoncepcie mala tvar a chrbat horsi ako v puberte (a to som nikdy nemala akne) a menstruacie boli zase bolestive. Negativne skusenosti s antikoncepciou nemam, takze ju urcite budem opat brat, kym sa nerozhodneme pre druhe dieta.

didiana333
31. aug 2009

Ja som užívala v kuse 12 rokov a otehotnela som hned po vysadení...žiadne problémy nemám a aj tehu prebieha bez problémov....

selyma
31. aug 2009

Ja som tiez otehotnela na druhy cyklus po dobrati antikon. Brala som 7 rokov v kuse bez prestavok. Zatial (poklopem) vsetko v poriadku

lienka79
1. sep 2009

ja osobne tomu neverim....ale rada ti napisem skusenost
Uzivala som HA 7 rokov...potom som rok nemohla otehotniet, nasledne som 2x potratila a do tretice nam vysiel nas certik 😉

michaelachanel
20. nov 2009

ahojte, takže ja som brala antikoncepciu 7 rokov...s menšími prestávkami...potom som ju vysadila, o 2 mesiace nato som otehotnela a veľmi som sa tešila avšak v 10tt mi oznámili, že sa malé nevyvíja už cca 3 týždne....dozvedel som sa to teraaz pitok 13teho...väčšia smola už asi nemohla byť...tak som pekne v pondelok nastúpila do nemocnice:((...dnes je tomu 3 dni, bolí to..pýtam sa kde sa stala chyba....o 10 dní mám prísť po výsledky z histolódie, idem na genetické testy..... doktor mi povedal, že 6 mesiacov musím čakať a potom môžme znovu skúšať...... je mi ťažko, ale našťastie mám super chlapa a drží ma nad vodou....a aj on chce skúšať až kým sa nám to nepodari 🙂 neviem koho a čo obviňovať, ale nemyslím, že HA zato môže..tu niečo iné zlyhalo:o((...ale asi ako mi to väčšina známych hovorí....malo to tak byť a príde to ktoré ma byť, tak mne neostáva nič iné len DÚFAŤ....ahojte

michaelachanel
20. nov 2009

sorry........... myslým, že HA z to nemože....

sabiatko
20. nov 2009

na antikoncepciu nemam dobry nazor co sa tyka zdravia zeny, ale ci moze sposobit potrat neviem...

michaelachanel, to je velmi smutne, strasne ti drzim palce, aby vam to za toho pol roka vyslo na prvy krat so stastnym koncom 🙂

vejula
20. nov 2009

Noí ja som užívala 5 rokov HAK potom som otehotnela na druhý cyklus po vysadení, zatial OK a dúfam že sa nič zlé nestane. Ale osobne už by som HAK neužívala, čítala som veľa prípadov, kedy museli holky chodiť aj rok na vyvolávačky kým dostali normlne svoju menstruáciu. A mám aj kamarátky ktoré vysadili menstruácia nechodila, tak im doki znova predpísal HAK aby vôbec mali cyklus, no hrôza. Asi je to individuálne. Ale určite je to svinstvo.