Syndróm polycystických vaječníkov

ivanecenka
4. dec 2013

Dobrý deň, potrebujem sa možno len vyrozprávať a asi aj poradiť. Vždy som si myslela, že poznám svoje telo, ako som sa mýlila🙂 takže brala som dlho antikoncepciu, s prestávkami cca 8 rokov. Robila som hlúposti typu, že som brala aj 4 balenia po seba, len aby som nemala menzes. Som staršia dáma, tak som pred 35tkou vysadila antikoncepciu (jún 2012) a dúfala, že rýchlo zostanem v druhom stave. Nie je to tak, menzes mi chodí pravidelne, len na môj vkus skoro - cca po 24dňoch, minule dokonca po 20 dňoch. Myslím, že som mala niektoré cykly anovulačné, hlavne tie posledné - nemala som žiaden hlien. Bola som u lekára, ktorý sa priamo nevyjadril, len poznamenal, že mám dosť folikulov, len nevie, či sú ovulačné (znamená to PCO???) odporučil mi kúpiť si Inofolic a sledovať si bazálnu teplotu. Týždeň
beriem Inofolic, zatiaľ neviem posúdiť, čo to so mnou robí, mám pocit, že nič. Môžem mať PCO?

adeala
4. dec 2013

@ivanecenka Môžeš, nemusíš. Rozhodne by ti mal odsledovať aspoň jeden cyklus cez folikulometriu a spraviť HP. Na základe jednej návštevy u Dr. ti ani on sám nepovie, či ide o PCO.

ivanecenka
autor
4. dec 2013

@adeala ďakujem za reakciu. Som si vedomá, len teraz som sa dala na zisťovanie a nie je nič horšie🙂 ešte som zabudla povedať, že som po operácii chrbtice a dosť často som jedla lieky utlmujúce bolesť a minule som zistila, že aj tie pôsobia anovulačne...

adeala
4. dec 2013

@ivanecenka Meriaš si tú BT? Ako PCO zatiaľ nerieš, môže to byť PCO a zhruba 1372 iných problémov.
Meraj BT a uvidíš, či máš ovu. Aký je ďalší postup tvojho Dr.? Nejaké vyšetrenia alebo tak?

ivanecenka
autor
4. dec 2013

@adeala meriam si BT, mám si ju merať každé ráno (postrehla som, že večer ju mám vyššiu ako ráno), povedal, že mám brať ten Inofolic, mám sa vyhýbať analgetikám (pre istotu neberiem žiadne lieky) a potom ak sa nezadarí, tak do CAR - lebo už som stará:(

kikuleenka
4. dec 2013

@ivanecenka stara? No, ja budem mat teraz 36 a v marci som porodila prve dieta 🙂 takze stara urcite nie si ani na prirodzene otehotnenie, ak tam teda nie je iny problem 🙂

ivanecenka
autor
4. dec 2013

@kikuleenka no, podľa toho, ako na mňa pozerá lekár, tak som bola stará už ako 33 ročná🙂 ťažko chápal pojmy hypotéka🙂

adeala
4. dec 2013

@ivanecenka BT sa meria vždy ráno, v rovnakom čase, ešte než vstaneš z postele a preberieš sa. Minimálne predtým spať 4 hodiny. Inak je teplota nepresná. Môžeš sa tu zaregistrovať a zapisovať tam do tabuľky teploty, spraví ti to pekný graf www.fertilityfriend.com
A ako dlho máš brať Inofolic a merať BT, než pôjdete do CAR? Ja byť tebou, tak tam idem hneď aspoň na konzultáciu s Dr., či je všetko ok, odsledujú ťa tam, spravia partnerovi spermiogram. Takéto čakanie mi príde zbytočné - aj vzhľadom k veku. Veď ak by tam aj bol nejaký problém, tak je lepšie to hneď vedieť. Obzvlášť, ak už je to rok a pol od vysadenia HAK.

ivanecenka
autor
4. dec 2013

@adeala tri mesiace to mám robiť, aby sme zistili, či fakt neovulujem, resp. či ovulujem. Potom to pôjdem riešiť ďalej. Chlapa som mala medzitým služobne dlhšie preč, staviame dom, tak lekár usúdil, že tam boli aj nehormonálne príčiny🙂 k tej BT - meriam ju ráno, predtým ako vstanem z postele, len zo dva razy som vyskúšala aj večer, či tam je rozdiel a je🙂 ďakujem za tú linku, idem to pozrieť

adeala
4. dec 2013

@ivanecenka jasné 🙂 to je vždy najhoršie, keď chlap chodí na služobky 😅 nám sa nedarilo cca 2 roky, keď takto chodil všade možne.. potom sme sa presťahovali a už sme spolu doma stále - a otehotnela som hneď prvý mesiac snaženia 😉 a to mám aj PCO.
Pozri ten link a keď tak tam zapíš teploty a pošli graf, resp. ako dlho vlastne meriaš BT? 🙂

adeala
4. dec 2013

@ivanecenka inak ťa chápem, ja keď som začínala merať BT, tak som merala aj 10x do dňa 😀 ma zaujímalo ako sa to mení 😀

ivanecenka
autor
4. dec 2013

@adeala od 26.11. meriam teplotu (25. som bola u lekára), medzitým som dostala menzes (po 20 dňoch), vtedy mi kázal nemerať a znovu meriam od 02.12. (tam bola teplota dodnes zhodne 36,5).

ivanecenka
autor
4. dec 2013

@adeala tak na to cez deň nemám čas🙂 obávam sa dovolenky počas Vianoc🙂)))))

sashabb
4. dec 2013

@ivanecenka napíšem od témy, ale jediné čo ma zarazilo bolo, že som staršia dáma 😀 😀 😀 to mysliš vážne? veď si mladá baba, strašia dáma je podla mňa tak 65r. pani 😉

ivanecenka
autor
4. dec 2013

@sashabb neboj, nepokladám sa za starú🙂 skôr som to myslela ironicky🙂 na druhej strane na mňa lekár tak pozerá🙂 on sa furt pozerá na rok môjho narodenia🙂

zuzkaanicka
4. dec 2013

@sashabb tiez som caka, ze bude nasledovat takmer dochodkovy vek 😅 ... ale zase viem, ako sa na zeny po 35 diva gynekolog-teda pokial tam prichadzaju s tym, ze chcu otehotniet 😒

empathia
4. dec 2013

bez hormonálneho profilu neber ziadne lieky typu - estrofem, duphaston a utrogestan... mna zbytocne dopovali liemi rok a stratili sme zbytocne rok casu... vsetko samozrejme bez rozboru HP... zmenila som lekara a ten mi urobil vysetrenia a zistil Pco, tiez som zacala s inofolicom...

ivanecenka
autor
4. dec 2013

@empathia ďakujem za info, neplánovala som brať hormóny len tak, isto budem chcieť potom HP, uvidím, čo spraví ten inofolic...

empathia
4. dec 2013

NO JA MAM TERAZ 30DC A MENSTRUACIA NIKDE LEN 4 DNI VELMI SLABE HNEDE SPINENIE TAKZE URCITE TO NIECO ROBI LEN TEDA NEVIEM KDE JE MOJA MENSTRUACIA... 😀

ivanecenka
autor
4. dec 2013

@empathia a kedy si ho začala brať? aj si niečo cítila? ja beriem ráno a večer po jednom sáčku, ale len týždeň....

empathia
4. dec 2013

ja som ho brala od 6DC , tiez ho beriem rano a vecer, pijem caj z dateliny lucnej 2x denne a do 13DC alchemilku. to vsetko mesiac...

ivanecenka
autor
4. dec 2013

@empathia tak ja som v tomto dosť fajnová - nevypijem žiaden bylinkový čaj, trauma z detstva :(

empathia
4. dec 2013

je to iba sila zvyku 🙂

ivanecenka
autor
4. dec 2013

@empathia u mňa nie🙂 nejedávam toho dosť veľa🙂

empathia
4. dec 2013

mozno zmenis nazor ked sa nebude darit mesiac rok... 🙂 ale drzim paste nech ten inofolic zaucinkuje ako ma 🙂

ivanecenka
autor
13. jan 2014

som tu znovu🙂 tak beriem už druhý cyklus Inofolic - mám pocit, že jemná ovulácia bola, dokonca som mala podozrenie až na dve🙂 ale myslím, že velice slabučká :( ale už sa mi BT zdvihla ja na 37 st, čo som nemala🙂