Tehotenstvo pri antikoncepcii. Ako to zistím?

gabullikk
4. feb 2008

ajojte babenky.... neviete mi poradiť ako zistim ci som tehotná ked beriem antikoncepciu a MS mám pravidelne...ale take zvlastne pocity.... hmm... myslite ze ma môže bolieť žalúdok pretoze som tehotná? 😨

kika1111
4. jan 2013

@matuliatko131 určite nie..a to by som ani neskúšala, radšej dobrať balenie a potom skúšať..takto si rozhádžeš cyklus.

lubka1234
5. jan 2013

Rozmyslali ste o tom či otehotnenie pri antikoncepcii neublíži bábätku?
Väčšina ANTK je hormonalna čiže je to čistá chémia a zásah to tela.
Kedze Vám upraví MS, dokáže zlepšiť plet,zredukovat chlpky atď atď atď.
Čo to potom urobí bábu ak zistite ze ste dlhšie tehotná a beriete ANTK.???
Veď počas tehotenstva máte aj na obyčajných kvapkách do nosa napísané ze to nie je pre tehulky...

cyntia999
27. jan 2013

ahojte .. spala som s priatelom ked som este nemala antikoncepciu nemali sme chraneny sex aj ked vsetko dal von a dal si pozor ... beriem antikoncepciu ale posledne dni som brala aj antibiotika.... nejako som pribrala a mam zvlastny pocit a zvlastne zmiesane chute moze byt ze som tehotna?

taylor1
9. feb 2013

Ahoj mam jednu otázočku jeden den som zobrala antiku namiesto rano tak nejako poobede a asi hodinu ,hodinu a pol som mala sex...Neviete po kolkych hodinach začne zaberať antika? Mohla by som byt tehotna? Kedy sa objavia priznaky?

matib
9. feb 2013

@taylor1 ja tak viem,ze aj ked jednu tabletku vynechas,tak nieje riziko otehotnenia..a ty si meskala len par hodin tak tam nieje urcite riziko otehotnenia...predchadzajuca tabletka ma urcite dlhsi ucinok...myslim ze mozes byt pokojna... 🙂

vaapeter66
11. feb 2013

@matuliatko131 ahoj,ja mam problem podobny..som nezjedla tabletku dvakrat po sebe ,tyzden pred menzesom a pytam sa tiez,ci by som mohla vtedy otehotniet...podla mna nie,lebo ked prstanem uzivat antikon,tak ma prist krvacanie...a vtedy ,aked som vysadila,sme mali styk..ale krvacanie ocakavam.))

gabulatko
15. feb 2013

Ahojte, mam jednu otazocku. Pol roka som brala tabletky, potom som ich na dva mesiace vysadila. Teraz som vybrala dve tabletky a mali sme s priatelom pohlavny styk zo všetkym co k tomu patri , je tam nejake percento ze by som mohla ostat tehotna?? Dakujem za odpoved 😉

radinka2
15. feb 2013

@gabullikk @kika1111 ja som brala HAK 9 rokov a dnds som v 8 tyzdni... Ziadne antibiotika, ziadne zvracanie, ziadna zabudnuta tabletka a babo je na ceste.. 🙂 ako tu uz niekto podotkol, co sa ma stat, stane sa.. 🙂))))
Normalne mi neprisla mrcha, tak som si spravila test a skoro som odpadla.. Nie, HAK nemoze ovplyvnit vysledok testu a priznaky som mala normalne, bolebie v podbrusku, nafuknute prsia a take divne zaludocne stavy pri niektorych pachoch.. Ale vseobecne nevolnosti nemam...
A doktorka mi povedala, ze HAK v prvotnom stadiu tehotenstva neskodi babatku, tak sa nemam bat...

radinka2
15. feb 2013

@cyntia999 myslim ze je to skor nasledok hormonov, ktore uzivas v podobe HAK. Kedze princip HAK je, ze pri jej uzivani si "tak trosku tehtna" a tento stav zabezpecuje, ze sa ti netvoria vajicka...

vaapeter66
17. feb 2013

@radinka2 mozem sa opytat ,aku anti si brala?ja mam problem zasadny,brala som 15rokov,okrem prestaviek,ked osm bola tehotna.teraz som prestala brat v 14.den cyklu,len tak,som skrtaka vynechala...a uz som potom nejedla..vtedy styk,akurat,ked som dva dni vynechala.a potom krvacanie,na paity den,ale len tri dni.mavam 7.teraz mi je tak ,ako nikdy.brucho ako balon,idem umriet na pravy vajecnk,tak ma boli,az-az...zjem ,co mi pride do cesty,hoci mamw tri deti,taketo cudesne pocity som ja este nemala,neviem,ci je to len namyslanim,alebo s anieco deje,ale ok, nie som.....

zuzanajamriskova
17. feb 2013

@gabullikk môj prvý synček je následok zlyhania HA....ja som to zistila len ked som dobrala balenie a menzes nikde.....iný spôsob neviem...neriskovala by som prestať len tak jesť HA v hociktorý deň...môžeš si urobiť test ale najspoľahlivejšie budeš mať isť na gyndu .....a tá bolesť žalúdka...neprežívaš nejaký stres teraz? aj to môže byť vysvetlenie....ale ja by som ela na gyndu ak už nechceš čakať vezme ti krv a na druhý den vieš výsledky a budeš kludnejšia...

radinka2
17. feb 2013

@vaapeter66 brala som triregol.. Ale to co opisujes doverne poznam.. Vzdy ked som v mibulosti zabudla tabletku tak to malo takyto priebeh.. Takze myslim, ze sa nemas coho obavat.. Ak ti prislo krvacanie par dni po vynechani tabletky, malo by byt vsetko v poriadku.. Ja som si nezabudla dat ani jednu tabletlu.. Doktorka mi to sice neveri, ale je to tak.. 🙂

vaapeter66
17. feb 2013

no,lenze ja som normalne,ze som prestala jest,ja som po 14.tablôetke uz dalej nejedla...

vaapeter66
17. feb 2013

@radinka2 ale velmi ma matu tieto cudne stavy...brucho zvlastne,vajecnik bolavy...co ja viem

radinka2
17. feb 2013

No aj ja som mavala take divne stavy.. Kolkokrat som si aj test robila, ci nahodou nie som tehu.. 🙂

bubus2211
19. feb 2013

Ahojte,dufam ze mi vie niekto poradit 😖 Mam 3a pol mesacneho syna.Od decembra beirem antikoncepciu Dienorette,v januari som dostala menzes normalne ked som uz dobrala tabletky ale teraz nie,uz viac ako tyzden mi meska a raz som si vynechala jednu tabletku.Mam taky pocit ako paleni v maternicni,tak dufam ze nic nebude lebo od antikoncapcii nemozem byt tehotna ?! 😖 Vsak ze ? 😖 Dakujem za odpovede 🙂

jojka7
21. feb 2013

no ženičky tak radte mne :( normálne beriem antiku od malinkej po kojení Lyndinette 30 raz som zabudla zobrať 2 tabletky mali sme náročný víkedn sestra sa vydávala na Orave a bla bla...prišiel mi menzes..tak som musela začať odznova ale od vtedy je to už 4 mesiace a od vtedy mi chodí menzes presne ako hodinky..sem tam sa tiež stane že nie presne na hodinu ale tak 2-3 zoberiem ale vždy chodili presne až dnes mali prísť v pondelok ráno a nič..dnes je štvrtok a krámy nikde :((( ale prsia, hlava, nohy , brucho bolí ako keby som ich mala stále dostať..nevydržala som a urobila som si teraz test...a nie je tam ani náznak druhej čiarky...mám skúsiť ešte ráno? môžem byť tehotná?asi by som mala napísať dr. lebo od pondelka mám brať nové balenie :(

tistinta7
26. mar 2013

ahojte babenky..mam otazočku..beriem antiku Novynette...myslite si ze Fixit (tabletky na alergiu) možu znižit učinok?..

adassimi
27. mar 2013

Dievcata posielam vam stranku o antiko HAK pisu o nej ako velmi je skodliva http://www.badatel.sk/kpm/neskodna-hormonalna-a...

jankavivien
14. apr 2013

Ahojte.Mam otazku.Beriem asi pol roka antik.vždy pravidelne presne na minutu.Ale nedavno som si nahmatala hrcku v prsniku, tak doktor mi zmenil na inu, že vraj koli mensej zrzanlivosti krvy.Dobrala som stare balenie mala som 7dni pauzu pocas ktorej som mala menzes.Zacala som brat novu antik.ale po tyzdni som zacala velmi silno krvacat, krvacala som asi 5dni chodila som ku gyn. po injekcie na zastavenie krvacania.Potom ked som prestala krvacat mi predpisal antibiotika CIPHIN.Beriem ich.Ale moja otazka je mohla som teraz pocas toho ako ich beriem otehotniet?Antikoncepciu beriem stale.Ale s mm sme si nedali pozor a teraz mam taky divny pocit co ak som.Rozmysam ze si pojdem kupit tabletku po...jej ucinnost sa prejavi aj do 72h po nechranenom styku...dnes je nedela posledný den kedy to mozem vyuzit..gyn. mi neberie tel. ja neviem ci mozem kombinovat antikoncep., antibiot. a tabletku PO...ked že len nedavno som krvacala velmi velmi silno tak sa bojim aby sa mi to nezopakovalo. Co myslite možem alebo nemožem byt tehotna?mam si vziat tu tabletku alebo mam pockat do zajtra a ist ku gyn. ale potom by už bolo na tabletku neskoro a co ak som tehot. Bojim sa neviem co mam robit.poradte.

bubbble
14. apr 2013

@jankavivien tabletku po s antikoncepciou nekombinuj.. ked ti nedviha dr mozes sa spytat v lekarni na tuto kombinaciu, ale nemala by si. tehotna snad nie si, ked si normalne uzivala..

lienka1076
14. apr 2013

Ja beriem antikoncepciu Cerrazette a nemala som menštruáciu už 7 mesiacov, beriem ju pravidelne a neviem či nie som tehotná. Tehotenský test nemusí ukázať tehotenstvo, ak je hladina tehotenských hormónov už príliš vysoká :(.

jankavivien
14. apr 2013

@bubbble Vies ja len ci tie antibiotika neznizili ucinnost atikoncepcie..aj to že som krvacala tak znamena ze som krvacala s maternice tak mi logicky ide ze som mala otvorenu maternicu a po skonceni krvacania sme hned spolu spali tak ci sa tam nahodou nedostali sperm. a tak mam strach...

marcela1992
23. apr 2013

Kočky a stalo sa vám niektorej,že ste otehotneli počas HAK ae mali ste aj tak menstruaciu?

miskaaaa4
26. apr 2013

Ahojte ja sa chcem spítať keď beriem antikoncepciu a jeden den som nevzala lebo som bola odcestovana a tabletky boli doma. Dobrala som tabletky a mam dostat menštruaciu a stale nic a nemam ani také pocity jak ked mam dostat bolenie prs alebo bolenie v podbrušku proste nic. Mam akurat priznaky že mi vôbec nechutí jesť, nič sa nechce som strasne unavena a ma strasne žaludočne problemi vracať som zatial nevracala ale mala som aj namale. A ešte som mala zapal močového mechura a zápal obličky a brala som nato lieky. Je možne že som tehotná vzhladom na tieto veci?...Ked som si davala s frajerom pozor.

nicky07
26. apr 2013

@miskaaaa4 ak si brala pri zápale moč mechura aj antibiotiká tak je učinok HAK zníženy - ja som takto prišla k tretiemu bábätku aj ked sme si s manželom dávali pozor 🙂 vynechaná tbl to samozrejme len podporuje. najjednoduchšie bude urobiť si test a ten ti povie či si alebo nie si tehotná.

miskaaaa4
26. apr 2013

Nooo len kedy si može spraviť test meškaju mi len dva dni ukažemi to ten test?...Dakujem za radu pojdem si kupit testiček...

miskaaaa4
26. apr 2013

spravila som si testik a bol negativny....

popifruit
28. apr 2013

Ahojte mám taký problém. Beriem antikoncepciu ale asi tak týždeň alebo necelý týždeň som ju nebrala a potom som znova začala.Mala som počas toho nebrania nechránený pohlavný styk. Menštruáciu som dostala ale som taká dosť unavená bolia ma prsia.Nezvraciam, len tá únava a bolesť pŕs.Robila som si test a ten vyšiel dosť divne.Celý sa zafarbil a potom sa objavila palička jedna ale aj to bolo ťažko vidieť keďže sa celý zafarbil na ružovo.Je možné, že branie antiky ovplyvňuje tehotenský test ?Myslíte, že môžem čakať, že bábo je na ceste ?

kalexis
5. máj 2013

@jujka u zely je normalne ze menzes nedostanes, je to jej vedlajsi ucinok, precitaj si pribalovy letak je to tam aj napisane. takze nemusis stresovat. mne zo zoely uplne blbne cyklus takze ju idem vysadit, navyse sexualny zivot je na nic, chut na sex mam ozno raz za mesiac