Tehotenstvo pri antikoncepcii. Ako to zistím?

gabullikk
4. feb 2008

ajojte babenky.... neviete mi poradiť ako zistim ci som tehotná ked beriem antikoncepciu a MS mám pravidelne...ale take zvlastne pocity.... hmm... myslite ze ma môže bolieť žalúdok pretoze som tehotná? 😨

ivaaaaa221
23. máj 2013

Ahojte baby prosim vas neviete nahodou co moze znamenat ked krvacam a boli ma brucho ako ked mam kramy ale tri dni som nebrala antiku a potom som zacala normlane dalsi den ako mam a uz druhy den krvacam trosku ale neviem co to ma znamenat kramy som uz mala .. no ale este jeden problemik ze bola som na potrate cize dalsie babo by som teraz nechcela to ma este cas a neviem ci sa mam bat ze som zase tehotna dakujem 😒 😉

freyka1979
8. jún 2013

Baby mohla by som byt tehotna ? Ak : zacala som brat antik. prvy krat v prvy den kramov, tie mali priebeh ako vzdy po 6-stom dni stale krvacam, uz slabo, zacne to okolo 11-tej rano, je to slabe krvacanie, v priebehu dna sa to zmeni na tmavsi vytok, a na vecer minimalny vytok. Prsia ma bolia vzdy a velmi, teraz je tomu uz stvrty tyzden, a desiaty den teda slabo krvacam. Otehotniet sa snazime uz treti rok, teraz som musela zacat brat antik. koli cistam, dva mesiace a potom koniec. Ma za sebou uz 2 laparoskopie...Takze teraz mi vrta v hlave ci by som mohla byt tehotna aj napriek tomu, ze beriem antik. a mala som krami..

whiterosses
27. jún 2013

@pupicek22 a ako si zistila, že si tehu ked si brala anti ? teraz kukám všetko možné, lebo ja berem antikoncepciu. a kedže mám malé dieťa, stáva sa že zabudnem si zobrať aj napriek tomu že mám nastavený budík. som nafúknutá, pribrala som, pichá má pod bruškom .. ale prsia nemám citlivé, a som zase vyrážkavá po tvári .. a z antikoncepcie to nemôže byť, lebo mám tabletky aby som nepribrala a aby som nemala vyrážky ..

kikuska1717
1. júl 2013

ahojte mam taky problem uzivam antiku niekedy nie aj na cas chora som nebola ziadne abletky som neuzivala mala som menstruaciu a teraz mam take pocity stale mam podbruško nafuknute ako keby mam mat menšt. A mam ju mat az za 2týždne do douzivdnia mam bolave prsia a asi 3dni mi bolo nevolno ale nezvracala som partner sa domňa neurobil. Vzdy do vreckovky a ptm znova pokracoval tak sa pytam mozem zostat tehotna?? Strasne mam boje mozno je to len detinskeprosim poradte

gvendollina
1. júl 2013

🙂

kazunomiya
1. júl 2013

@kikuska1717 moze sa to stat, lebo ziadna antikoncepcia nefunguje na sto percent. Ale ci si tehotna ti potvrdi lekar pripadne test.
Pre vysvetlenie, aspon ako tomu rozumiem:
Hormonalna antikoncepcia ma tri sposoby akym funguje: prvy je ze by mala blokovat ovulaciu. To znamena ze sa neuvolni vajicko a teda nemozes otehotniet lebo nie je co oplodnit. Ale niekedy to nefunguje a ovulacia aj tak nastane. Pre ten pripad ma este dva dalsie mechanizmy ucinku: zhustuje hlien, ktory sa nachadza v krcku maternice, takze by nim nemali prejst spermie a zaroven spomaluje pohyb vajickovodov, skratka vajicko ma problem sa pohybovat smerom k maternici. No a tretia cast je ta, ze udrzuje sliznicu maternice neprirodzene tenku, takze aj keby sa vajicko uvolnilo a keby sa k nemu predsa len dostali spermie a oplodnili by ho, tak sa neudrzi embryo v maternici a v zasade nastane taky velmi skory potrat. No a niekedy nieco "zlyha" a aj tak nastane tehotenstvo. Vacsinou ak si nebrala tabletky presne ako si mala.

ajush5
23. júl 2013

Ahojte kocky, nemala som menstruaciu uz 4 mesiace beriem hak obcas zabudnem. Test je negativny zacala som priberat mam pocit ze som stale naliata. Moj lekar to ignoruje myslite ze tam je sanca ze by som bola tehotna aj napriek tomu ze hak ma aj interupcne ucinky?

sashha
13. aug 2013

Žienky, beriem HAK 7-my mesiac, ale poslednú dobu, možno týždeň, dva mi je čudne.... akoby nevoľno, bolia ma prsia, ale inak nič zvláštne.... predtým som ani nepribrala, ani prsia mi nenarástli, ani nič, jediný "nepriaznivý účinok" HAK bola precitlivenosť, čo som nikdy precitlivelá nebola.... inak menštruácia tak ako má byť, pravidelne.... keď mi to neprejde po dobratí tento mesiac, asi to vidím na test....

tricky123
10. okt 2013

ahojte chcem sa poytat ci je mozne ze som tehotma a berem antikoncepciu a ci je mozneze moj gynekolog si nevsimol ze som tehotna aj ked mi robil sono pretoze uz tri tyzne mi je stale zle na zvracanie tiez som unavena podrazdena a hlavne naladova strasnu chut mam na cokoladu a pribrala som strasne rychlo tiez mam strasne citlive a zvedsene prsia a hnacky obcas zapchu tak tiez mam belavy vytok a poslednu mestruaciu som mala slabu a kratko

koniarova
10. okt 2013

@tricky123 To máš príznaky z užívania atk 😉 . Pochybujem, že by si gynekoló na sone nič nevšimol. A inak, poznáš niečo také , ako tehotenský test? Keď sa už chceš úplne uistiť, tak si sprav. Neviem načo čakáš a len zbytočne stresuješ. 😉

tricky123
10. okt 2013

noo robila som si test minuly tyzden a vysiel negativny

nikollll
11. okt 2013

Ja som zostala tehotná pri užívaní HAK - pravidelnom. Takže možné otehotnieť je aj napriek tomu, že to beriete poctivo. Aj v letáku je napísané, že ochrana je 99%, no kým neostanete tehotná, nevenujete tomu nejaký veľký význam a väčšina ráta so 100% ochranou. Ale lekár by na sone isto videl, ak by tam bolo mimino. Test tiež nebýva vždy pravdivý, sono a odber krvi sú najistejšie. No ako mi povedal lekár, v medicíne nie je stopercentné nič. No pre svoj kľud by som ešte raz išla na vyšetrenie, ak by boli stále pochybnosti.

tricky123
13. okt 2013

@nikollll tak bola som este u vseobecneho lekara a tam mi zobral krv tak uvidim co mi povedia vysledky

nikollll
13. okt 2013

@tricky123 Tak držím prsty, nech sú už výsledky akékoľvek 🙂

miskaaaa4
16. jan 2014

Ahojte ja sa chcem spýta berem antikoncepciu občas som tento mesiac zabudla vziať na čas a pred mesiasom som bola chora a brala som antibiotika ale v tedy som nemala pohlavný stik lebo som mala mrchu a mam taký blbý pocit že neni všetko uplne v poriadku citim sa neaka unavena, niekedy rano mavam hnačky, niekedy som strašne maškrtna a niekedy naopak celý deň nejem lebo mi nic nechuti a prsia sa mam strasne stvrdnute dokonca priatel si všimol že ich mam neake tvrdšie a som neaka precitlivená...može biť že som tehotna?

misskate1
17. jan 2014

@miskaaaa4 mozes byt kludne tehotna. nemozes ani jednu vynechat, lebo si tyzden nechranena. takze urob si test, co najskor. v pripade, ze si tehotna, nech neuzivas nadalej tabletky. kedy mas dostat menzes?

miskaaaa4
18. jan 2014

@misskate1 .....mam dostat o tyzden a daco naposledy mi skoncilo pred silvestrom.......mi s priatelom vieme ze antikoncepcia neni100%.....takze priatel sa do mna mikdy nerobi....ale test si asi pre istotu spravim hned po vyplate.....

lenka910
5. feb 2014

@gabullikk asi je nieco vo vzduchu a stoho ta boli zaludok,priatela bolelo brucho 3 dni a aj hnacku mal kazdu minutu bol na wc,takze mozno je nieco vo vzduchu

lenka910
5. feb 2014

@gabullikk asi je nieco vo vzduchu a stoho ta boli zaludok,priatela bolelo brucho 3 dni a aj hnacku mal kazdu minutu bol na wc,takze mozno je nieco vo vzduchu

nataly14
18. feb 2014

ahojte... mam otazocku.. pred tyzdnom v sobotu som si zabudla dat tabletku a mala som nechraneny sex, to ze som na tabletku zabudla som zistila az na dalsi vecer ked som si sla dat dalsiu.. minuly piatok som mala dostat menzes do teraz stale nic.. minuly pondelok som si spravila dva testy a boli negativne.. mohlo byt na ne este skoro? je pravdepodobne ze som tehotna??

somjankad
23. feb 2014

ahojte... potrebujem radu... beriem hak-pravidelne-ale uzivala som tyzden antibiotika-neviem ci si namyslam... ale vsetko nasvedcuje tomu ze asi som-myslim priznaky... dobrala som blister a menstruacia mi chodila vzdy na druhy den po dobrati-no zatial nedorazila-dnes je uz 4 den, po dobrati blistru- test mi vysiel negativny-mam zacat brat blister alebo co mam robit-k doktorke sa nedostanem az tak o dva tyzdne

anatalia77
23. feb 2014

@somjankad pokracovala by som v brani antikoncepcie,ak su testy negativne tak by som nepanikarila,obcas este testla.A k doktorovi co najskor.

boubelka0021
9. mar 2014

Baby mam otazku....Hak beriem uz 7.mesiacov no posledne dva mesiace mame sex ze to da manzel do mna...Pocula som aj citala,ze v 1.tyzden by sa zena okrem hak mala chranit aj inak,lebo je moznost tehu..Novy blister beriem od utorka teda som este v 1.tyzdni a vcera sme mali sex a dal to dnu.Aka je tam pravdepodobnost,zeby sa uhniezdilo 🙂

dranna
10. mar 2014

boubelka0021 - skus si odmerat Bazalnu teplotu - to je hned ako rano otvoris oci predtym ako vstanes. Ked teplota bude nad 37C (a nie si prechladnuta) tak je to pravdepodobne, ze si 🙂

Ja HAK vobec nemozem brat a nasla som cyclotest 2 plus, ktory nema ziadne vedlajsie ucinky a funguje 100%.

queeeen
11. mar 2014

Ahojte, potrbeujem Váš názor..antikoncepciu beriem pol roka (nuvaring) funguje tri týždne s krúžkom a týžden bez to je týžden ked príde menšrtácia.. do teraz mi to fungovalo ako hodinky no a tento mesiac menštruácia nikde už štvrtý deň cítim sa ako keby som ju mala dostať miestami pobolieva ale nič .. čo vy na to ?

bennette
5. apr 2014

Ahojte beriem uz približne pol roka hak ale bez prestávky. Ani raz sa mi
Nestálosť by som si zabudla dat beriem ju každý den v rovnaký
Cas. Každý mesiac dostanem menštruáciu ale teraz Nedošla mam
Uz 4 tabletku z ďalšieho platku a nic pred 3 dnami som
Mala taky ružový výtok môže sa stat ze som
Tehotna ?

natal12
7. apr 2014

Baby, ako sa uživa ta antika ked tam je 7 -dnová pauza?? prvý krát ju budem brat .. no pojdem si ju dat predpísat 🙂 som zvedava akú mi odporučí , len sa bojí že priberiem, a že nejaké vedlajšie učinky bude mat z toho ☹ mrchu mám nepravidelnu

petronel23
27. apr 2014

Ahojte baby... chcem sa spýtať beriem antikoncepciu Softine, a asi od 14.4 do 21.4 som brala silné antibiotika. Brala som ich počas pauzy.. s priatelom sme išli na plno... Je nejaká pravdepodobnosť že by som mohla byt tehotná... 😉

simka171
15. aug 2014

dobry ja by som sa chcela opytat je mozne ak som nezobrala jeden den anti. A mala som pohl. styk momentalne my meska menzes ale u mna su nepravidelne cykli uz raritou mam ich totiž už od celkom prveho dna,ze som tehotna??? :/

donna11
16. aug 2014

@simka171 pri anti mat nepravidelne cykly nemôžeš,pokiaľ riadne beries tabletky.a ak bola tabletka vynechana v prvom týždni bránia,malé riziko otehu je.kúp si test a uvidis.