Tehotná po vysadení antiky

laauraa
26. nov 2014

Ahojte, chcem sa vas opytat, brala som asi 2a pol roka antikoncepciu Softine, vysadila som ju priblizne pred mesiacom, pretoze sa mi zdalo ze z nej strasne priberam,poslednu mrchu som mala 2.11...po mrche sme mali s partnerom nechraneny styk, a od tej doby som na sebe spozorovala hlavne na vahe ze každé rano keď sa odvazim stale mi cisla stupaju, mala som slabe bolesti v podbrusku,chodim viac na malu..neviem co to moze byt ale to naberanie na vahe sa mi nepaci a zas na druhej strane mam obavy ze som v tom a je to priliz skoro po vysadeni antiky, chcem sa opytat ci ma niekto s takym niecim skusenosti, ďakujem vam velmi pekne.

sissy27
26. nov 2014

@laauraa prvé tri mesiace po vysadení atk je vyššia pravdepodobnosť otehotnenia... ak si nechcela otehotnieť, tak ste sa mali chrániť inak... do maternice ti nevidíme, tak najlepšie bude spraviť si test, prípadne o týždeň-dva zopakovať a budeš vedieť, na čom si... príznaky, ktoré popisuješ, môžu ale aj nemusia súvisieť s tehotenstvom...

lusytta81
26. nov 2014

ja som brala antikoncepciu 14 rokov a tiez som troska neplanovane otehotnela do dvoch mesiacov po vysadeni 😀 sissy27 ma pravdu, najistejsi bude test 😉

laauraa
autor
27. nov 2014

Sissy27 a lusytta81dakujem pekne, a chcela by som sa opytat ze ak náhodou by som aj bola, neohrozí to ,plod?

orlik4
27. nov 2014

ale ak ide prakticky len o priberanie, tak to by som si nemyslela hned, ze si v tom. v prvy mesiac nebyva zasa velky prirastok, dokonca ja som prve tri mesiace najskor chudla a v tretom mesiaci som mala konecne aspon povodnu vahu.... skor ru priznaky brutalna unava, vacsie prsia, nietorym byva zle (mne nebolo vobec). castejsie mocenie som mala tiez az neskor, ked sa trosku zvacsilo babo. hold len treba pockat a uvidiet

laauraa
autor
27. nov 2014

@orlik4, chapem a dakujem, inak unavena som v jednom kuse, vcera cely den v robote som myslels ze uz zaspim asi aj po stojacky a teraz by som spala tiež no chystam sa do prace.

orlik4
27. nov 2014

@laauraa no inak este to som zabudla, ze ja som po vysadeni vyse 10 rokov uzivanej antiky otehotnela do 3 mesiacov, a Kubko ma uz 3,5 roka, takze by som povedala, ze co ma stat, stane sa. mozno nejde ani tak o uzivanie AK, ako skor celkovo o zdravie. stitna zlaza, cukrovka, atd atd....
a este unava, no ja som v prvom mesiaci, ked som este nevedela, ze som tehotna, ozaj zaspala v kine. nastastie len na 5 minut, hudba ma zasa zobudila :P ked som si kazdy den nepospala na obed taku hodinku, tak vecer som kapala medzi 19-20tou....

laauraa
autor
27. nov 2014

@orlik4 inak som zle vyratala mrchu som mala 26.oktobra a poskednu tabletku som zobrala 20teho oktobra, takze keby som bola v tom tak som 4tt a 4dni a ake priznaky okrem mrchy mozu v tomto tyzdni byt? ... Momentalne ma mierne picha ako keby v lavom vajecniku, a mam strpnute a nafuknute brusko... Inak nic...

lusytta81
27. nov 2014

laauraa plod by to nemalo ohrozit, ten ked drzi, tak mu vraj ani vyvolavacka neublizi 🙂 my sme sice mali spociatku troska obavy, mala som velmi nizko ulozeny plod, ale to s antikou nijako nesuviselo, teraz mame nadhernu a zdravu (klop, klop) 7mesacnu dcerku Uz nas nenapinaj a sprav si test 😀 mam este nejake doma, poslem ti? 😉

orlik4
28. nov 2014

@laauraa no ved si uz urob test, ked ti meska. ja som mala ciarky uz druhy den meskania...

orlik4
28. nov 2014

@laauraa a potom napis vysledok 🙂

jajaada
28. nov 2014

Vobec nevadi 🙂 obe deti mam hned po vysadeni antisky na doporucenie Dr. Teraz uz su tie tabletky slabucke. Inak tehotenstva bez problemov a deti zdravucke ....

laauraa
autor
29. nov 2014

Ahojte dievky tak testik som si nespravila pretoze ocakavana ms by mala prisť zajtra , ale teraz som bola na toalete a mam taky hnedasty vytok tak neviem ci je to prichadzajuca ms , tak uvidim akonsa to rozbehne ,bolesti brucha nemam ziadne a to je divne lebo pred ms mavam na zaciatku take mierne bolesti a vtedy viem ze uz mozem kazdu chvilu ocakaat ms ,a ani prsia ma nebolia a zvykli ,no uvidime dam vediet a dakujem vam velmi pekne . @lusytta81 @orlik4 @jajaada ;)

cenculinka
29. nov 2014

@laauraa ja som brala softine rok, planovali sme druhe dieta tak som ju vysadila a na prvy sup som bola tehu 🙂 ono aj na zaciatku tehu to spinenie moze byt, prave v obdobi ocakavanej ms, ak ten testik mas doma, kludne si ho urob, ak by si bola tehotná a yz ti ms meska, tak by ti mal pekne ukázať // drzim palce, aby bol vysledok taký, ako si zelas 😉

zuzana256
30. nov 2014

@sissy27 ahoj ja uzivam prvy mesiac antiku majtalon a pokusame sa o babo uz rok aj nieco nedari sa nam a mrchu mavam kazdy mesiac nepravidelne tak mi antiku predpisal gynekolog aby sa mi to upravilo ked 3 mesiace budem uzivat a potom to visadim je mozne ze by sa nam to mohlo podarit o babo?alebo chvilku to este potrva kim sa to da do poriadku po tabletkach dakujem za radu.

zuzana256
30. nov 2014

@laauraa ahoj to bude asi mrcha ja to mavam take iste a prsia ma vobec vtedy na zaciatku nebolia

lusytta81
30. nov 2014

@laauraa nechcem ta strasit, ale ja som na to, ze som tehotna prisla namatkovym tehotenskym testom (som si obcas robila, ked som vedela ze sme si nedavali pozor) a veru som na to dosla az v cca 7 tyzdni...otehotnela som podla vsetkeho zac.jula a spinenie, kvazi menzes som mala aj v juli, aj v auguste, aj septembri (to som sa bala ze potracam), dokonca aj 1 den v oktobri... 😀

sissy27
30. nov 2014

@zuzana256 ja som otehotnela cca 2 mesiace po vysadení atk po niekoľkoročnom užívaní... podotýkam bez snaženia 😅

zuzana256
1. dec 2014

@sissy27 ja to uz uzivam teraz druhy mesiac len neviem ci sa moze stat aj to ze ich uzivam a mozem bit tehu ja by som sa tak velmi potesila keby to uz vislo s priatelom velmi tuzime po babetku

zuzana256
1. dec 2014

@sissy27 cize ked douzivam tri mesiace antiku majtalon a visadim ich mozem potom otehotniet

sissy27
2. dec 2014

@zuzana256 tak predtým, ako ti ich predpísal, tak predpokladám ti robil vyšetrenia a tehotenstvo vylúčil... otehotnieť počas užívania atk sa samozrejme dá, ale pokiaľ si mala doteraz problém otehotnieť a užívaš tabletky tak ako sa má, tak je to naozaj mizivá šanca... a po doužívaní atk samozrejme môžeš otehotnieť aj hneď, tie prvé tri mesiace je zvýšená pravdepodobnosť...

zuzana256
2. dec 2014

@sissy27 ok dik za odpoved a radu ja s priatelom sa pokusame o babo uz rok a pol a nic

laauraa
autor
14. dec 2014

@cenculinka , @zuzana256 , @sissy27, @orlik4 , @lusytta81 ,,,,caute baby no tak mrchu som dostala vsetko bolo okej tak som to neriesila nechavam tomu volny priebeh no ale prave teraz mi trpne v podbrusku mam ho ako keby nafuknute , no a je to trosku intimnejsie ale pri sprchovani som si zasla hlbsie a nahmatala som si trochu v lavo taku ako keby hrcku a v pravo som mu nenahmatala ,, chcela som vediet ci to citi aj moj priatel tak som ho poprosila aby skusil nahmatat aj on a vraj aj on to citi ze v lavo je a v pravo ju necitil , ked hmatal on tak mi to bolo trosicku neprijemne a slabunko ma to bolelo ,,, mali ste niektora s takymto niecim skusenosti ? co to moze byt ja len dufam ze to nieje nic vazne :(

sissy27
14. dec 2014

@laauraa tak toto je naozaj otázka len a len na lekára... nemám predstavu, ako hlboko a kde si čo našmátrala, už vôbec netuším, či tvoj priateľ šmátral presne na tom istom mieste, predpokladám, že všetky ostatné baby za compom sú na tom úplne rovnako... vešteckú guľu v nedeľu večer zásadne nevyťahujem, tak nič iné ako smer gynekológ z toho nebude...

zuzka_puska
14. dec 2014

@laauraa tehotensky test 🙂 hadam necakas ze tu su same jasnovidky ktore ti povedia ci si v tom 🙂 mozes byt v tom, ale aj nemusis. kup si test, alebo navstiv lekara, a hned budes vediet ci si tehotna. 🙂 🙂

laauraa
autor
14. dec 2014

@sissy27 ja viem ze najlepsie zajst za lekarom aj to urobim ale ma to vylakalo tak som sa len spytala ci sa vam nieco podobne nestalo citala som nieco ze niektore baby co tu pisali do foor tak to skusali tiez ,, ale samozrejme ze najistejsi je lekar ,, no a co sa tyka ako hlboko tak ked ti to mam vysvetlit tak asi v urovni podbruska :( ale dakujem za radu a @zuzka_puska viem ze nie ste jasnovidky len som chcela vediet ci ste o tom nieco nepoculi ze co to moze byt ,,, ale dakujem ste zlate baby 🙂

sissy27
14. dec 2014

@laauraa nevysvetľuj 😅 len choď k tomu lekárovi...

laauraa
autor
15. dec 2014

Skusila som si spravit test , neviem ci sa mi to zda alebo tam je slabunky duch?

ivca88
16. dec 2014

@laauraa fotka je príliž tmavá a duchov nerieš .... počkaj dva dni a urob zas - to by ti uz ukázalo.

To čo si si hmatala bol urcite krčok maternice 😀 ten má kazda zena 😀 je to ako dotknut sa špičky nosa ... počas ovulacie je makky ako pera ...a je nízsko položený ... ked ide na menzes tak je vyssie a tvrdši je 🙂

ivca88
16. dec 2014

ale uz si to nechytaj .. das si tam iba bakterie

rsfredinka87
19. jún 2020

@lusytta81 mne sa to stalo tiež po 16rokoch antiky a na tretí mesiac po nebráni antiky som ostala tehotna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre