Teliesko Levosert

eliaska23
22. jún 2015

Ahojte, mate niekto zavedene teliesko Levosert? Ako sa citite po zavedeni? Mate nejake NU? A ake ste dostali odporucania od lekara po zavedeni co sa tyka napr cvicenia, sexu atd?

chiccco
5. jan 2020

@bernadett222 ATB nemaju žiaden vplyv na teliesko,vobec sa nemusíš báť,ani nijako inak chrániť...

bernadett222
5. jan 2020

@chiccco dakujem ti 😊 tak som kludnejsia. 😊

bernadett222
6. jan 2020

Mala by som taku otazocku ze kazdy mesiac pravidelne dostavate menstruaciu pri zavedenom teliesku.?? Ja teraz budem mat zavedeny uz 5 mesiac a prvy krat ze som nedostala kramy. Tak trosku som na nervy. Uz aj test som si robila bol negativny. Akurat som dobrala Atb... Asi si pojdem dat skontrolovat pocula som aj take ze moze to ustalit ze vobec nebude menstruacia ale doposial som mala... Dufam ze tehotna nebudem mam 3 deticky viac by sme nechceli....... Dakujem za odpoved.....

chiccco
6. jan 2020

@bernadett222 je uplne normalne ze menzes mat nebudes,ja som nemala asi 4 roky pri mirene...teraz mam sice zavedenu ďalšiu a zatial mávam take spinenie v case ms tiez by som bola rada keby zmizla úplne.

bernadett222
9. jan 2020

Chiccco dakujem ti no bola som aj u lekarky ta ma uistila ze nie som len ten vecer som aj zacala znova spinit terat uz krvacam ale tvrdila ze nie je to menstruacia......

taaancaaa
9. jan 2020

@bernadett222 no ja a ta moja "mirinda" ako ju manžel vola inak mirena🙈by som ti vedela rozprávať... V marci bude rok čo ju mam. Nekrvacala som už asi cca 4 mesiace vôbec, ale špinila som do teraz presne 24.12.som dostala ukrutne bolesti a začala som špiniť trvalo to 7dni tak to beriem že "asi" som mala ms do teraz nič. Tak sa mi to asi dúfam dáva na správnu mieru ako to ma byť. Ale aj tak super čo som ja mávala za stavy ako krv doslova zo mňa valila teraz mam pokoj, aj keď je dúfam že bola už otrava to špinenie

chiccco
9. jan 2020

@taaancaaa no ved aj ja sa nervacim s tou mojou mirenou ja ju mam presne rok teraz v januari ...no poviem cakala som od nej viac, nakolko pri prvej som nemavala vobec ms...no a teraz to mam tak pol na pol aj 10 dni spinim to asi v case ms potom mam asi 15 dni klud a potom zase spinenie ...no neviem pojdem teraz na prehliadku po roku tak to spomeniem ci sa s tym neda nic robit.

denislava
10. jan 2020

@chiccco ja mam podobne stavy. Tiež idem v januári na preventívnu kontrolu a zrejme pôjde teliesko von. Lekár povedal, že je pre mna slabá a neudrží mi cyklus a naviac sa mi z tých hormónov vytvárajú striedavo na vaječníkoch cysty. Takze voľba je asi jasná.🙈

taaancaaa
10. jan 2020

@chiccco
@denislava baby otázočka fungujete "na plno"? Lebo my áno doktor aj kamošky čo ju majú tak povedali že sa nemusím báť...

denislava
10. jan 2020

@taaancaaa u nás nie. Manžel sa boji, že kúpime tretie.🙈 no čo už, on sa ukracuje..😂

chiccco
10. jan 2020

@taaancaaa ja ano za 15 rokov co mam teliesko tak nikdy sa nic nestalo tomu zase verím.

taaancaaa
12. jan 2020

@denislava
@chiccco dlho som sa netešila, dnes som opäť začala špiniť dva týždne pokoj a zase... Pôjdem aj ja ký Dr.

chiccco
13. jan 2020

@taaancaaa no ja som vcera konecne prestala spinit...A to mam vzdy v case ms trva mi to 10-12 dni spinenie ...no to teda nie je ziadna výhra ked to takto budem mat stále.

denislava
13. jan 2020

@chiccco ja to mam tiež tak isto. Spinim 10az 12dni, potom pár dni kľud a zasa.🙈

taaancaaa
15. jan 2020

@denislava ty máš koľko už teliesko?

taaancaaa
15. jan 2020

@chiccco ja som práve volala so sestričkou povedala som jej čo mám za problém a povedala že mám prísť že je nutné spraviť sono či sa teliesko neposunulo, že to je už dlho keď takto stále špinim že už by som nemala. Bojím sa.

denislava
17. jan 2020

@taaancaaa v júni budú 2roky, teda 1.5roka teraz

taaancaaa
28. jan 2020

@denislava
@chiccco tak bola som minulú stredu na vyšetrení, teliesko sa posunulo, ale že nemá dôvod ho vybrať že je na dobrom mieste že ono sa to bežne posúva. Že nemám stresovať z toho, zatiaľ. V stredu som bola a v sobotu som začala krvácať, čistá krv čo som nemala asi od júla a trvá to do dnes. Není to moc ale je to krv.😏V marci mam prísť znovu na kontoluu

chiccco
29. jan 2020

@taaancaaa ja pojdem vo februari na preventivku tak som zvedava co povie mne vaetko mu to poviem ze som sklamana z toho aby som stale s intimku chodila ..nech nieco poradi

taaancaaa
29. jan 2020

@chiccco potom daj vedieť.

chiccco
29. jan 2020

@taaancaaa jasne ze dam vediet

taaancaaa
13. feb 2020

@chiccco
@denislava baby ja som už vážne zúfalá😤budúci mesiac to už bude rok čo ju mám. Tak som sa tešila, týždeň bez intimky a od včera opäť zase špinenie, mňa to už nebaví v marci idem ku nemu opäť a dám si to teliesko asi naozaj vybrať. Začala som cvičiť, radikálne aj stravu som upravila, a prd platné hormóny z telieska nepustia, som stále nafuknuta. Ja nechcem opäť mať také hrozné krámy, no ale nechcem ani to aby som nonstop špinila ☹️ja neviem čo robiť, čo poradíte? Dať to ozaj preč a potom čo, nechcem tabletky určite, uvažujem nad zákrokom že podviazať vaječníky, no to je ďalší zákrok a tam buď alebo buď budú opäť silná menštruácia alebo mierna

chiccco
14. feb 2020

@taaancaaa aj ja ju mam rok teraz bol 1.2 no chvalabohu teraz uz asj mesiac mam cisto...skus sa opytat lekara na tie tabletky baby to tu spominali su urcene prave na toto na spinenie pri zavedeni telieska ..Cyclonamine tak sa volaju aj ja sa chcem na to opytat toho mojho..

taaancaaa
14. feb 2020

@chiccco už som IC brala v lete keď som ich užívala tak som vôbec nešpinila keď som ich dobrala do týždňa zas. Čiže žiadny účinok. Ty teraz po roku prvý krát tak dlho nešpiníš?

chiccco
14. feb 2020

@taaancaaa vies co ja som pol roka spinila skoro v kuse potom uz len v case ms ale trvalo to aj 14 dni do mesiaca potom tusim v oktobri a novembri som nemala vobec nic a v decembri som spinila sjoro cely...no ateraz cely januar a februar mam zas klud

taaancaaa
18. feb 2020

@chiccco kamoška si bola dnes vytiahnuť mirenu po 5tich rokoch, bola už pred mesiacom na ster, dal jej termín že vyberie a hneď bude mať aj výsledky. Mala ich zle. Stupeň 3. Bojím sa že aj to mohol byť následok toho telieska, bo moja švagrina tiež mala zle výsledky a podstúpila mnoho operácii až jej nakoniec museli všetko zobrať... Tiež mala teliesko. Ja ho dám pravdepodobne v marci odstrániť

medulienka121
21. feb 2020

Ahojte ja mam zavedeny Levosert 3roky teraz v marci idem na vymenu a ja mam len spisenie pravidelne 7dni kazdy mesiac ked mi ho lekar zaviedol tak som prvy polrok spinila castejsie asi 14 dni ale potom v pohode teraz rozmyslam nad Mirenou

natalschen
21. feb 2020

@medulienka121 prečo ideš vymieňať teliesko po 3 rokoch- účinkuje 5 rokov rovnako ako mirena- tam mi povedal môj dr. a vidím to aj na sebe - ja ho mám už 3 a pol roka a funguje stále rovnako

medulienka121
21. feb 2020

@natalschen lebo mam nejaku tu "starsiu" verziu az potom schvalili tu ucinnost s dobou 5 rokov

natalschen
22. feb 2020

@medulienka121 no mne ju dr. dával v októbri 2016 a už vtedy mi povedal, že hoci sa v navode píše na 3 roky, je to presne to isté ako mirena a že účinkuje tiež 5 rokov, ale že od uvedenia na trh musí uplynut nejaka urcita doba aby vyrobca mohol uvádzať tych 5 rokov ...aj moja kamoška to ma už vyše 4 roky a zatiaľ účinkuje na 100% 😉