Teliesko - aké sú ceny a ako prebieha zákrok?

zuzkababy
8. dec 2018

Prosim vas,ako to je zo zavedením telieska?neviem ani ake su?
Ale dr.mi povedala ze to stoji 190€?to ako važne?v cakarni ma napisane ze za zavedenie 20€,okej to este beriem
A to to teliesko je take drahe?.lebo ze oni jo tam maju,nemusim ist do lekarne.
Ďakujem

chcemradu
8. dec 2018

@zuzkababy ano, stoji okolo 200eur, je to na par rokov, tak ked si rozpocitas, nie je to drahšie ako antikoncepcia v tabletkách. A za zavedenie myslia ze ti to zavedú... Potom za vyberanie sa zase plati.

pininka
8. dec 2018

Tak ale počítaj že to máš na 5 rokov, koľko by si za ten čas dala za tabletky?

janulka2811
8. dec 2018

Mirena hormonalna stoji takto vela.
Ja som mala DANU nehorm.,bola som max spokojna a cena 50€ aj zo zavedenim.
Mirena mi nesadla.

zuzkababy
autor
9. dec 2018

@chcemradu len som nevedela ze to je take drahe.radsej chcem toto ako tabletky.
@pininka
@janulka2811 tak ona ma asi tu Mirenu.
A kedy vam ju zavadzala?mne kazala na 3den menštruacie
Ďakujem vam

janulka2811
9. dec 2018

@zuzkababy tablety ???
Radsej teliesko podla mna nez lieky.
Aj DANA existuje nehormonalna a za 50e na 5rokov.Ja som lieky nikdy nechcela,preto som sa rozhodla nad telieskom a po 10r som daval von a ihned som otehotnela 😉 takze za mna ANO DANA 😊

tanyan
9. dec 2018

aj ja som mala nehormonálne skoro 10 rokov, potom tehotenstvo a teraz mám zase nehormonálne. je o lacnejšie, funguje a vydrží dlhšie ako hormonálne.
zavádza sa počas menzesu, keď je krčok mäkší. ak to doktor vie, tak je to len trochu tlak a akoby pichnutie.

zuzkababy
autor
9. dec 2018

@tanyan
@janulka2811 myslite ze je lepsia nehormonalna?
Mam sa na to spytat?

terezia32
9. dec 2018

@zuzkababy hormonalne je určite lepšie. Je síce drahšie, ale má lepšie učinky ako nehormonálne. Zavedenie je rýchle. Cca 5 minút. Krčok sa vydezinfikuje, zachytí sa do takých špecialnych "klieštikov". Potom pomocou sondy, ktorá sa zavedie cez krčok sa zistí "dĺžka" maternice. Potom sa zavedie samotné teliesko. Zavedenie nemusí byť bolestivé. Skor citiť take tlaky ako pri menzes. Spraví sa kontrolný ultrazvuk a hotovo 🙂

zuzkababy
autor
9. dec 2018

@terezia32 dakujem

preciosa
9. dec 2018

ja mam nehormonalne teliesko na 5 r....a som spokojna..inaksie by som si ani nedala ..nechcem pchat do seba hormony...a platila som 50e

janulka2811
9. dec 2018

@zuzkababy zamna urcite nehormonalna,ta pracuje trosku inak ako hormonalna.

tanyan
9. dec 2018

@zuzkababy pre mňa určite nehormonálna. nechcela som zbytočne do seba pchať hormóny, keď sa to dá aj bez narušenia chémie v tele. je to lacnejšie a z pohľadu chémie aj čistejšie.

zuzkababy
autor
10. dec 2018

@tanyan
@janulka2811
@preciosa pisala som so svojou dr a povedala ze hormonalna je lepsia.🙃

preciosa
10. dec 2018

@zuzkababy aj mne povedali ze hormonalnaje lepsia ale to je vec nazoru....ja som za to ze nebudem pchat do seba hormony....ano je tu moznost otehotnenia ale to aj z hormonalnou...je to uz len na tebe co si vyberies...a pravdaze dr. ti povie drahsiu ked z toho maju peniaze...a to je zo vsetkym

janulka2811
10. dec 2018

@zuzkababy kazdeho vec ... ved je lepsia za 200€ 😜

preciosa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terezia32
10. dec 2018

ja si stale stojim za tym ze hormonalne je urcite lepsie. Ano super, ze nehormonalne je lacnejsie, ale nie vsetko je o peniazoch. Treba si pozriet aj ako funguje ktore teliesko a ako zabranuje otehotneniu a ako chrani zenu pred vznikom vedlajsich ucinkov

tanyan
10. dec 2018

@zuzkababy ja som mala problémy so zvýšenou tvorbou testosteronu a neskôr chemickú nerovnováhu iného typu, tak som si nechcela rozhodiť hormonálny obraz. aj keby bolo nehormonálne drahšie ako hormonálne, tak by som sa rozhodla pre nehormonálne.

lina199
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
siskaj
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siskaj
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lina199
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lili3609
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maca173
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ryskamaca
29. sep 2021

Dobry den. Ma niekto skusenosti s vnutromaternicovym telieskom mirena? Mam ho uz 8 mesiacov a skoro stale spinim. Vytok dost smrdi. A aj menzes mi trva cez dva tyzdne. Znamena to ze mi mirena nesadla a mam si ju dať vybrať? Dakujem za vsetky rady

lucia676
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia676
2. dec 2021

Zdravičko mám zavedenú DANU cca 4mesice a ja sa chcem spýtat ci mal niekto taký problem ze pri pohlavnom styku vaš priatel pocitoval také pichanie? Lebo máme taky problem a neviem teda či to je niečo nebezpečne alebo by som ju mala posunutú😏 ked mate niekto skusenost prosim napište.