Vnútromaternicové teliesko Arianna - vaše skúsenosti

klincek
24. jan 2013

Viem, ze existuje, ale to je tak vsetko..moj gyn. mi odporucal Mirenu, ta je ale hormonalna, a Dana sa mi velmi nepozdava. O Arianne som sa dozvedela az neskor, tak hladam informacie. Na nete nie je skoro nic, ani tu na stranke som toho vela nenasla. Je hormonalna, ci nie? Kolko stoji? Da sa vobec na SK zohnat? Je vhodna aj po sekcii? Ak mate akekolvek skusenosti, budem vdacna, ak sa podelite. Dakujem.

nel17
24. jan 2013

ahoj, no to by aj mna zaujimalo, tiez som po sekcii a kvoli zdravotnym problemom nemozem brat antikoncepciu..

vlasatica20
25. jan 2013

@klincek je to vnutromater.teliesko nieco ako Dana,neobsahuje hormon da sa kupit klasicky v lekarnach.
Po sekcii je nie vhodne vnutrom.telisko,lebo baba je ako nerodiaca,mojej kamoske to doktorka davala a strasne ju to bolelo a telo vnut.telisko môze vypudit.
Udajne po sekcii sa nvutrom.teliska nedoporucuju.

mamicka70
25. jan 2013

ja to mamm som sice po normalnom porode a mam to pol roka je to take 50 na 50 ,krammy mam ako chcu a teraz nemam vobec kramy tak clovek neviem coho sa moze dockat a stale si musim kupi test ci nahodov nie som tehotna ale pojde coskoro vonku

vlasatica20
25. jan 2013

@mamicka70 ,Arianna nema vplyv na menzes,neobsahuje hormon,mala by si mat tam menstuaciu normalne,alebo môze byt tam aj nepravidelne krvacanie.Vôbec sa ti necudujem,ze si kupujes test ☹

klincek
autor
25. jan 2013

@vlasatica20 dakujem
ved prave to ma dost zmiatlo, ze mi odporucil Mirenu, a pritom vedel aj to, ze hormony nechcem (vyslovne som mu to povedala) a aj ze som po sekcii.
Tak som hladala ine moznosti, no a okrem sterilizacie (ktoru mi nikto len tak neurobi, nesplnam podmienky) a metody Essure (ktora neviem ci sa uz u nas robi) som nasla len dalsie hormony, mechanicku antiku a potom aj toto teliesko Arianna..malo by vraj byt lacnejsie ako Mirena a zrejme nehormonalne (co si mi potvrdila), tak mozno by som do toho aj isla, ale zas ma stresuje ta sekcia-ci by to moje telo prijalo. Posledne, co potrebujem, je uplne sa zvnutra rozhodit, ked som sa po porode ako-tak uz dala dokopy 😖 . A dost ma strasi aj to, ze vela zien aj pri teliesku otehotnelo, ved aj @mamicka70 asi prave riesi, co sa deje..dufam, ze si ok.

mamicka70
25. jan 2013

no riesim lebo clovek nikdy nevie a doktor m 100 percentne uistil ze nemozem otehotniet a ked hej tak pojdem zanim nech mi to vysvetli
,este povedal ze muz moze striekat sprava a zlava

vlasatica20
26. jan 2013

@mamicka70 prepac,ale ja neverim,ze by toto gynekolog povedal a ak ano je to nepochopitelne,
môj lekar by toto v zivote nepovedal,ani jeden vyrok nepatri do ust gynekologa teda doktora!
Nic nemusi byt na 100% ,nic v zivote tak nefunguje,

billam
26. jan 2013

Nie je pravda, že po sekcii nemôžeš mat Mirenu...Mirena sa odporucuje ženám, ktore este koja a ženám, ktore nemozu tabletky...Mirena obsahuje len Levostrel!

http://pribalove-letaky.cz/mirena

vlasatica20
26. jan 2013

billam
môze,ale je problem ked sa zavadza zena po sekcii je ako nerodiaca,cize je to ovela bolestivejsie a telo teliesko môze vypudit,cize sa zle zavadza,ked je zena po sekcii.Toto v pribal.letaku nepisu treba sa poradit s lekarom,ktory bude teliesko zavadzat,co na to povie.Teliesko predsa nieco aj stoji!

lusinda69
26. jan 2013

Som po sekcii,tabletky som nemohla uzivat pretoze iz mam par rokov trombozu a mam Mirenu.po porade s viacerymi gynekologmi nakolko pol rodiny mam lekarov,mi kazdy odporucil prave mirenu.cena bola 180€ a 30 zavedenie,aplikuje sa len druhy den menstruacie,co je sice neprijemne,ale da sa too vydrzat.a vyysledok je uzasny,menzes pomalt odchadzq,ziadne bolesti a to predtym som nez flektoru ani nedychala.a mam to na 5 rokov.no mam konkretne dve zname,co to maju podstatne dlhsie dokonca 7 rokov a teliesko este nestrajkuje.

billam
26. jan 2013

@vlasatica20 ja som mala Mirenu po sekcii, v decembri som si ju po 5 rokoch dala vybrat...je to pre mna najlepšia a najbezpecnejsia antikoncepcia...vkladanie a vyberanie trvalo niekoľko sekúnd...a vobec ma to nebolelo, ale kazda sme iná.

billam
26. jan 2013

@lusinda69 7 rokov vkuse???

vlasatica20
26. jan 2013

@billam

to mas pravdu kazda sme ina, ja mam kamosku ktorej to lekar doporucil v BA po sekcii hovorila,ze nikdy viac a teliesko bolo nizsie ako malo byt,nakoniec jej ho lekar vybral.Takze mas pravdu kazda sme ina a kazda ma skusenost tiez rôznu.
Ja osobne telisko mam a som spokojna,ale nie som po sekcii,môjmu dr. to tiez trvalo par sekund a hned kukol na sone,ci je vsetko o.k.,
no upozornil ma,ze je na 5-rokov,takze 7-rokov je uz asi dost.

billam
26. jan 2013

@vlasatica20 no ono záleží aj na šikovnosti-odbornosti lekara a samozrejme aj od vnútorného rozloženia ženských veci... mohla mat inu poziciu krcka maternice...7 rokov je príliš, asi by som sa bala, ze mi tam prirastie 🙂..teraz rozmyslam, že si ju opat dam zaviest.

vlasatica20
26. jan 2013

@billam

mozno,ze aj od sikovnosti lekara,ale tiez od jazvy,ktoru baba po sekcii ma,predsa tam môzu vzniknut aj zrasty,ale toto je uz velmi odborne a nemam zaujem niekoho plasit.
Sedem rokov je dost,ze sa bude zle vyberat by som sa bala aj ja.
Viem,ze ked je telesko dlhsie môze vzniknut aj zapal,ale neviem ci je to mozne aj pri Mirene.

billam
26. jan 2013

@vlasatica20 ale šiju ti len maternicu, nie krcok, kam sa zavádza Mirena...tam by to malo byt ok, či?

mamicka70
27. jan 2013

No povedal vlastica 20,ten gynekolog je taky pojaseni a manzel bol v soku steho,ale co uz niktory ludiiz su raz taky

ywula
27. jan 2013

ahojte..som po dvoch sekciach, tiež mi bolo povedané, že radšej nie....vraj pri najlepších problémoch by to bolo okamžite vyhodené do koša aj s mojimi peniažkami, pri horšom prípade budem mať problémy s udržaním telieska...takže nič z toho...bola som sklamaná, zase tablety...:(....

kosta123
27. jan 2013

@klincek - Ja mám ariannu 2roky a celé aj zo zavedením stálo 50€

lusinda69
27. jan 2013

@billam. Ano,je to dokonca zdravotna sestricka na gynde a taktiez nema problemy.7 rokov,menzes jej pi roku zacal odchadzat ziadne priberanie ani komplikacie.ja ju mam tiez na zaklade toho,ze z diagnozou trombofilia besmiem ziadne hormony,ani Danu,nakolko je rizikova v odmietani tela.sice si za Mirenu zaplatis,ale tie peniaze stoja za to.

lusinda69
27. jan 2013

Jasne baby,sedem rokov je dost pri odporucani na pat.ale na to mame gynekologov,ktori kontroluju,ci je teliesko v dobrom stave.ako bolo spomenute,kazda sme ina,kazde telo je ine,kazde telo inak prijima.chcela som tym len povedat,ze Mirena je podla mojich skusenosti najmenej zavadna a problemova.a podla prieskumov,co vam istotne povie aj gynekolog je vhodna hlavne pre zeny,kt.maju ake take problemy

georgia333
27. jan 2013

@lusinda69 ja som po mirene veľmi pribereala a mala som pocit, že som naliata, po roku som ju vyhodila a mám klasickú tu najlacnejšiu už tretí rok cítim sa výborne

lusinda69
27. jan 2013

@georgia333. Vidis to je to,co som pisala vyssie,kazde telo je ine.

klincek
autor
28. jan 2013

@kosta123 ahoj dakujem, a kde si ju zohnala? mala si ju normalne na predpis? lebo snazim sa najst na nete pribalovy letak a na liekinfo.sk mi to vypisuje, ze nie je v zozname liekov s platnou registraciou..tak neviem-predpisuje sa este? da sa tu zohnat?

@georgia333 ake teliesko mas ty prosim ta?

georgia333
28. jan 2013

mala som to na predpis, je to ta najlacnejšia /ľudovo povedané "DANA"/ na trhu, po vysadení mireny som naspäť schudla a cítim sa veľmi dobre

kosta123
28. jan 2013

@klincek - môj dr. ju mal normálne v ambulancii takže som nemusela ísť ani do lekárne,kamarátka si ju na predpis vybrala z lekárne tesne pred zavedením.

majaon
14. mar 2013

ahojky,chcem len tolko - mam ariannu asi rok a pol,som uplne spokojna,menstr. mam skoro na den pravidelne a doktor mi povedal,ze ju mozem mat aj 10 rokov,len treba chodit na kontroly,mal ju v ordinacii a platila som 30 eur. Ale kazda sme ina,treba len vyskusat,prajem uspesne rozhodovanie 😉

klincek
autor
20. mar 2013

@majaon dakujem, uz som rozhodnuta, idem do toho🙂

majaon
21. mar 2013

@klincek tak dufam,ze sa ti to podari a budes spokojna 😉