Vnútromaternicové teliesko. Máte s ním skúsenosti?

sylvasik
27. sep 2007

Uvazujem ze by som si dala zaviest vnutromaternicove teliesko, ale mam trochu obavy, nemate nahodou skusenosti?

zuzulask
26. jún 2009

ja som pred tehotenstvom mala tabletky, potom som mala abort no a potom dve tehotenstvá , no a medzitým mi zistili poruchu zrážanlivosti krvi , koniec druhého tehotenstva som s odležala v nemocnici , nemôžem si dať inú antikoncepciu iba danu aj to nehormonálnu...... 😠 😠 😠 tak uvidím či aj toto je o ničom....neviem čo budem robiť ak budem v tom......kamoška mala danu a otehotnela, najskôr doktory povedali ž enemusí ísť na kyretáž, že dana nezavadzia a nakoniec aj tak potratila.... 😢 😢 😢

ivka2812
27. jún 2009

Tak ja pridam tiež moju skusenosť, ja som danu mala asi rok a otehotnela som s nou 😠 ale na konci druhého mesiaca som potratila. A to som si myslela že mám aspoň na 5rokov pokoj. Takže danu nikdy viac,vrátim sa k tabletkám. Nepovažujem to za spoľahlivú antikoncepciu ked tak veľa žien s ňou otehotnie. ☹

annika
28. jún 2009

Ahojte, ja som tiež mala dvakrát Danu zavedenú, tiež som nemohla tabletky a nič čo by bolo hrmonálne, ani Mirenu...
A dvakrát sa mi aj vysunula sama od seba, len som cítila bolesti v krížoch, chodila som oprtopédovi, dával mi injekcie a tabletky, potom som išla na polročnú kontrolu tej dany a vtedy mi doki musel vybrať, lebo som to už mala polovicu vonku, z toho som mala aj bolesti v krížoch... Takže tak, no aj menzes som mala šialene silný, ani z domu som nevedela odísť vtedy, lebo furt som chodila na wcko. Ale je to len môj prípad, moja kamoška to už má roky, a funguje to super... 😉 😉 😉

denise.v
3. júl 2009

Ahojte.Tak ja som už tretí mesiac nedostala menzes a doktorka ma znovu vyšetrila a vraj teliesko je na mieste a ani tehotná nie som,tak mi spravila hormonálny profil,že čo robia hormóny v mojom tele a predstavte si,že vraj som v MENOPAUZE,čiže mi nefungujú vaječníky.MÁM 30 ROKOV a nechce sa mi to veriť.Desať rokov som brala antikoncepciu a teraz som ich vysadila a hned som si dala nasadiť danu a odvtedy nemám menzes.Mám jedného syna.

iluska6
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
expertka8
3. júl 2009

...koloboty sa daju pouzivat len v kombinacii s DANOU???.... 😀 😀 😀
...hm...v tom pripade som "odsudena" na stare kolena pouzivat na ryxlejsi pohon len barlicku-odrazadlo... 😀

jankasdankou
5. júl 2009

nemám s kamarátkou dankou žiadny problém- teda taký o ktorom viem. Akurát zo začiatku podstatne silnejšie menzes ako som bolo zvyknutá, ale časom sa to nejak utriaslo na tradičnú silu, akurát viac dní. Trochu ste ma nastrašili s tým vyberaním... ale no čo, každá sranda niečo stojí. Hádam to prežijem.
Akkurát mi teraz opuchla jedna noha v členku a niekde so sa dočítala, že to môže byť aj vplyvom antikoncepcie - lenže myslím, že len hormonálnej. Poraďte, neviete náhodou niečo o tom?

amadora
5. júl 2009

Ja som si dala danu zaviesť pred rokom potom čo sa mi narodil synček, keďže hormonálnu antikoncepciu nemôžem. Pred mesiacom som ju dala von, pretože sa stále zošuchovala nižšie a nižšie a menzes som mala nenormálne silný a dlhý. Inak vyberania som sa tiež bála ale bolo to vpohode. Trochu nepríjemné jedno šklbnutie, ale bolo to rýchle 🙂

danu
16. aug 2009

eliska1986 • Dnes o 11:32
Ahojte mile mamicky,mile damy rada by som si vypocula vase nazory na antikoncepciu DANA

emilyz
18. aug 2009

Vnutromaternicove teliesko nema len ten ucinok, ze nici spermie, ale nici aj embrya, t.zn. uz pocaty zivot, takze ma potratove ucinky.
Vid:http://www.metro.cz/index.php?option=com_content&view=...

pri dnesnom vyskyte chorob ked vidim, co to robi s krvinkami, tak to je hazard so zdravim

mandy246
8. sep 2009

ahojte, je tu veľmi veľa nazorov o DANE, tak by som sa chcela aj ja pridať, bohužial sa mi zda že viac negativnych ohlasov, tiež som si ju dala zaviesť pre necelým mesiacom a zatial vôbec nie som spokojna, bolesti sice nemam (zatial), ale stale krvacam, trochu aj zapach, po tychto skusenostiach čo som tu čitala ani neverim že sa mi to upravi, no počkam asi ešte do konca druheho mesiaca a ked nebude zlepšienie dam preč, volala som aj lekarovi že vraj je to prve dva mesiace normalne, ale som prekvapena kolko žien s nou otehotnelo., keby človek vedel čo je lepšie hormony alebo toto..

mandy246
9. sep 2009

ahoj Amadora, a teraz maš niaku inu antikoncepciu?

xanthe
29. sep 2009

ahojte, ja mam danu prvy mesiac a som spokojna ! ani ju necitim..akurat som bola zvedava a (pre istotu ze tam je) som si chcela nahmatat snurky...pocula som ako ich doktor odstrihava..ale nenasla som...je to normalne?? napiste mi niekto prosim 🙂 vopred dakujem

aluska11
25. okt 2009

ahojte...teliesko mám už 2 mesiace a je to v pohode, cítila som sa dobre, menštruácia tak ako pred tým, akurát chodí načas...pred 2 týždňami som bola na kontrole e všetko bolo OK...teraz mám menzes a pocit,že sa mi nejak posunula, akoby som ju cítila v krčku aj manžel to vravel, pred tým ju necítil...sa chcem opýtať či je to možné,alebo si to len nymýšlam?...konkrétne Amadory, ako zistila,že sa jej posunula...ak poradí ak niekto iný budem vďačná...ďakujem...

amadora
25. okt 2009

Mandy teraz používam vaginálne globule Pharmatex a som hrozne spokojná 🙂

Mandy tak to má byť keď ti to dobre odstrihne aby si to necítila 😉

Aluska ja som mala problémy s menzesom, hrozne silný, hrozne dlhý. Tak som chodila stále otravovať doktora že čo s tým a on mi vždy spravil sono a vždy to premeral a zakaždým bola nižšie a nižšie...

xanthe
27. okt 2009

a mavate take krce pred sviatkami? ja som myslela ze rodim som to musela normalne predychavat, cosi strasne...ziadna tabletka mi nezabrala.. 😖

dominka11
27. okt 2009

ahojte, tak toto je pre mna aktualna tema, v piatok idem ku gyn. a chcem sa ho spýtat na tuto antikoncepciu, pretože hormony nemôžem. Mama mi hovorila, že jej 2 kamaratky ju mali, 1 otehotnela hned po vybraní dany, mala ju 7 rokov a 2. aj napriek tomu že mala danu. ale ja by som sa chcela ešte chranit aj inak, takže to bude hadam spolahlive, ked uvádzaju účinnost 99%.

zuzulask
27. okt 2009

mandy246....neviem či sa ti to upraví tak skoro...mne to trvalo vyše 6 mes......a upravilo sa mi to keď mi nasadil doktor Lutenyl na 2 mes.....ale už je to v poho mám to skoro 2 roky....

xanthe
30. okt 2009

dominka11 ked sa planujes chranik aj inak, myslim ze to nebude az take zle..dana, ja som mala strasne bolesti hlavy a ked som tabletky vysadila a dala si zaviest danu uz ma hlava vobec neboli...a ani spinenie nie je take ako spominaju..ani neviem ze ju mam, a hocikedy sa da vybrat keby uz boli problemy.

xanthe
30. okt 2009

ale na druhej strane moja kamoska teraz kocikuje tretie dieta lebo sa jej dana posunula...takze zavisi od gynekologa ako ju tam da, a co na to tvoje telo🙂

aluska11
8. nov 2009

...moje podozrenie sa potvrdilo...teliesko sa mi zosunlo a muselo von 😢 a pritom som sa cítila dobre a nemala som žiadne komplikácie...vraj moja maternica ju nezniesla a vypudila...takže musím porozmýšlať nad inou antikoncepciou...

amadora
9. nov 2009

Aluska to ma mrzí 😒 A ty tiež nemôžeš HAK či nechceš? Aký druh antikoncepcie si predstavuješ?

xanthe
9. nov 2009

Boli to vyberanie´?

aluska11
14. nov 2009

Amadora...HAK som už brala,ale po poslednej som nejak začala priberať,pretože lekár mi odporučil iné tablety ako som mala, tak som ju vysadila...ale už mám doma recept na odskúšané tabletky a keďže dieťatko ešte nechceme, tak HAK začnem užívať zas...

hasleerka
14. nov 2009

no aj by som sa tu s vami tiež rada poradila ... musím HAK vysadiť a rozmýšľam o tejto dane ... budúci týždeň idem na gyndu poradiť sa

amadora
14. nov 2009

Xanthe nie je to dáke bolestivé, len také malé šklbnutie, skôr potom som cítila pár hodín bolesti ako pri silnom menzese.

xanthe
19. nov 2009

dakujem amadora🙂

bodka13
19. nov 2009

hasli 😕 ...veď sa poraď s nami 😉 😀 😀 😀

petra5258
20. nov 2009

ja som si ju minuly tyzden vybrala lebo mi vypadla z maternice takze neodporucam bala som sa ze som tehotna lebo bohvie ako dlho som ju mala nakrivo takze ja neodporucam baby gyndos mi povedal ze niektore maternice ju proste vypudia lebo ju beru ako cudzie teleso

hasleerka
20. nov 2009

petra presne tohoto sa ja bojím ... a čo si dáš teraz???