Vnútromaternicové teliesko. Máte s ním skúsenosti?

sylvasik
27. sep 2007

Uvazujem ze by som si dala zaviest vnutromaternicove teliesko, ale mam trochu obavy, nemate nahodou skusenosti?

adriatica
28. apr 2011

Ahojte, ja mam dve deti a hned po druhom pôrode som si dala zaviest DANU, lebo tabletky som nikdy brat nemohla kvoli zlym pečenovým testom. DANU mam už 5 rokov a doteraz som s nou nemala nikdy žiadny problem. Cyklus mam odvtedy pravidelny a dokonca mi menzes trva len 3 dni. Teraz planujem si ju dať vymeniť aj ked doktor povedal, že ked nemam problemy kludne si ju môžem nechať aj dlhšie. Ale ja to radšej nebudem riskovať. To nove na trhu sa vola MIRENA a je to to iste len je to drahšie a z iného materialu. Ja som s DANOU velmi spokojna a odporučam.

gazela00
5. máj 2011

Ahojte som zdravotníčka...takže k tomu vnútromaternicovému teliesku... Kto si myslí, že bráni otehotneniu, je na omyle. K oplodneniu dochádza vo vajičkovode-splynie spermia s vajíčkom= nový život. Oplodnené vajíčko-babatko, putuje dalej do maternice aby sa tam uhniezdilo a dalej rozvíjalo. DANA mu ale zabráni dostať sa do maternice... a tak babatko.. umiera... potrat... ☹ Pozrite si ludský atlas, kde sú vajíčkovody a miesto kde sa umiestnuje DANA.
Podobne je to aj s hormonálnou antikoncepciou. Je popisovaná ako liek proti otehotneniu. Účinky hormónu často likvidujú až oplodnené vajíčko a žena o tom ani nevie... Takto majú mnohé ženy, ktoré používajú antikoncepciu.... potrat každý mesiac ☹ Existuje príbeh..žena, ktorá, ktorá používala antikoncepciu, prežila klinickú smrť.... Videla vela detí, ktoré na nu volali: My sme tvoje deti! Boli to potratové deti,následkom antikoncepcie, o ktorých ani nevedela..
Je vela žien, ktoré o tom nevedia. ..

katushka16
7. máj 2011

@gazela00 to je fakt zaujímavé,to som nevedela. :(

kosta123
12. máj 2011

@gazela00 - tak toto je pekná hlúposť!!! keby to bolo tak ako hovoríš a žena by mala každý mesiac akože potrat,alebo keby aj každý druhý mesiac,tak by ich počas napr.5 rokov užívania antikoncepcie mala koľko preboha?????? 😀
To by veľa žien už nemohlo mať deti keby toľko potratov majú za sebou.
Ja som užívala tabletky 5 rokov a neverím tomu že je to tak, lebo by som teraz určite nemala dcéru,lebo by som ako ty tvrdíš mala za sebou nieeeeeeekoľko potratov.

mmaarrttiinnaa
13. máj 2011

@gazela00 ak si zdravotnicka mala by si vediet od kedy sa pri oplodneni bavime o zarodku o embriu o plode a podobne mam pocit z tvojho prispevku ze ked sa spoji vajicko a spermia hned je z hoho hotove dieta a tak delenie buniek ti nic nehovori ( ako pises oplodnene vajicko -babatko).Ja niesom za potraty v zivote by som nesla aj ked chapem aj take zeny ale co si ty napisala nedalo sa nereagovat.

anickamaros
15. máj 2011

@gazela00 toto si napisala dobru somarinu to akoze kazdy mesiac potratim alebo co?
by som chcela vediet kde si ty zdravotnik v Somalsku?

vieraj
15. máj 2011

zapojim sa...myslim si po precitani roznych studii, ze gazela ma pravdu.
je to zabijanie ale kazdy to berie inak, preto oplodnene vajicko niekto nazve delenie buniek a niekto dieta.
to je vec nazoru....resp. pomenovania. ale ako si to kazda nazveme este nezarucuje, ze potra tsa neuskutocnil... 😒

gazela00
17. máj 2011

@anickamaros ak používaš vnútromaternicové teliesko, k počatiu v skutočnosti dôjde.. K oplodneniu dochádza vo vajíčkovode a oplodnené vajíčko - dietatko putuje dalej do maternice, aby sa tam usídlilo a dalej rozvíjalo.. ale vnútromaternicové teliesko mu v tom zabráni.. opýtaj sa svojho lekára.pa

gazela00
17. máj 2011

@mmaarrttiinnaa ja som veriaca, pre mna začína nový život počatím..splynutím mužskej a ženskej pohlavnej bunky

gazela00
17. máj 2011

@kosta123 nie je potrat ako potrat. nehovoríme o zákroku

kosta123
17. máj 2011

@gazela00 - ved ani ja nehovorím o potrate ako o zákroku,len ma zarazilo ked si povedala že ked má niekto DANU tak môže mat často potrat o ktorom ani žena nemusí vedieť.keby to je nebezpečne tak by doktori nezavádzali vnúrtromaternicové teliesko.

gazela00
17. máj 2011

každý lekár vie ako posobí vnútromaternicové teliesko a kde dochádza k oplodneniu - teda vo vajíčkovode

gazela00
17. máj 2011

@kosta123 našla som pre teba nejaké informácie, ale najlepšie ak sa opýtaš svojho lekára, nech ti vysvetlí ako DANA pôsobí ako antikoncepcia http://www.lpp.sk/index.php?option=com_joscomme...

gazela00
17. máj 2011

Táto metóda je založená na tom, že gynekológ zavedie žene do maternice teliesko, ktoré bráni oplodnenému vajíčku, aby sa uhniezdilo.

erina11
30. máj 2011

ahojte, danu mi zaviedol doktor pred 9 dnami, spinenie prestavalo no asi pred 4 dnami som zacala normalne krvacat taky tmavy vytok zmiesany s cerstvou krvou. Pocas dna jemne spinenie a na vecer krvacanie, mierna bolest v podbrusku a v krizoch. Neviem co dalej ☹ a este , lekar mi danu zaviedol mimo menstruacneho ciklu, vraj to nevadi.

kosta123
2. jún 2011

@erina11 -no nevadí že mimo cyklu aj tak sa dáva a špinenie je úplne normálne aj 3.mesiace po zavedení.

erina11
3. jún 2011

spinenie preslo do intenzivnehono krvacania a teraz som v takom stadiu, ze beriem injekcie na zastavenie krvacania a uz mam toho plne zuby. Vlozky menim ako na beziacom pase cca7 za den, pretecene veci neratam a tie noci!!!!!!!!!!!!!!!! no hruza ☹ Uvidim co bude po injekciach, ak sa stav nezmeni ide dana von a basta.

kosta123
8. jún 2011

@erina11 - takto som to mala aj ja,krvácala som asi 10 dní,od zavedenia Arianny,uvidím ako další menzes.

spiacidrak
11. jún 2011

pred mesiacom som si dala zaviesť danu po troch týždňoch som dostala menštruáciu teda o 5 dni skor . Predtým som mala presne 28 dni trvala 3 dni a pokoj. teraz mam piaty den a strašne silno krvácam neviem či je to normalne alebo s tym mam utekať k lekárke poradte.

gazela00
15. jún 2011

DANA nechráni ženu pred počatím, k oplodneniu dôjde, len oplodnené vajíčko sa neuhniezdni v maternici, nakolko mu v tom DANA zabráni. A tak oplodnené vajíčko - počatý nový život umrie.

gazela00
15. jún 2011

vysvetluje to aj krvácanie, ktoré popisujete

erina11
20. jún 2011

ak niekto krvaca to neznamena, ze hned potratí. Ja som krvacala cca 10dni hrozne a urcite som nepotratila lebo predtym k styku vobec nedoslo. Je to dosledok toho ako si telo zvyka. Dostala som injekciu a tez je to ok...

vilamamina
30. jún 2011

to je ešte ten lepší prípad, kamarátka s Danou otehotnela a musela ísť na potrat! úplne ju to zlomilo! toto si teda nepredstavujem! tiež som rozmýšľala o vhodnej antikoncepcii, ale nenachádzam nejako vhodné riešenie...

555nivea555
14. aug 2011

ja som si danu dala vlozit koncom juna,dva tyzdne po zavedeni dany som spinila potom dalsie dva tyzdne krvacala,dalsie dva som ani nekrvacala ani nespinila a teraz uz zase 10 den krvacam,nemam ziadne bolesti.Danu som si dala zaviest aj preto ,lebo predtym som ju mala 3krat,a predtym som taketo problemy nemala,prosim ta napiste ,mala este niektora z vas taketo problemy,brala som uz vitamin C aj Kanesten.

555nivea555
14. aug 2011

gazela00 ,ja uz 5 tyzdnov ,nemam pohlavny styk,takze tiez si myslim,ze k potratu dojst nemohlo.

kosta123
16. aug 2011

@555nivea555 - ja som krvácala 2,5 mesiaca po zavedení a potom sa mi to ustálilo,,,,nám ju od februara.

gazela00
19. sep 2011

k tomu vnútromaternicovému teliesku... Kto si myslí, že bráni otehotneniu, je na omyle. K oplodneniu dochádza vo vajičkovode-splynie spermia s vajíčkom= nový život. Oplodnené vajíčko-babatko, putuje dalej do maternice aby sa tam uhniezdilo a dalej rozvíjalo. Vnútromaternicové telisko mu ale zabráni dostať sa do maternice... a tak babatko.. umiera... potrat... Pozrite si ludský atlas, kde sú vajíčkovody a miesto kde sa umiestnuje vnútromaternicové teliesko.
Podobne je to aj s hormonálnou antikoncepciou. Je popisovaná ako liek proti otehotneniu. Účinky hormónu často likvidujú až oplodnené vajíčko a žena o tom ani nevie... Takto majú mnohé ženy, ktoré používajú antikoncepciu.... potrat každý mesiac Existuje príbeh..žena, ktorá, ktorá používala antikoncepciu, prežila klinickú smrť.... Videla vela detí, ktoré na nu volali: My sme tvoje deti! Boli to potratové deti,následkom antikoncepcie, o ktorých ani nevedela..
Je vela žien, ktoré o tom nevedia. ..

kosta123
19. sep 2011

@gazela00 - toto si tu už písala,,,ak nezdielaš názor k tejto téme tak sem prosím nepíš.

gazela00
22. sep 2011

DANA je interupčná metóda plánovania tehotenstva !

nikki9
10. okt 2011

caute.. ja mam ten problem, ze HAK nemozem, lebo mam migreny a moj priatel je alergicky na latex a tieto gumy vseobecne.. mam len 21 rokov a deti este nemam, ale raz chcem.. a preto sa telieska aj bojim.. tiez som citala ze je to aborcna metoda atd, ale potom by ma zaujimalo ako by ludia ako gazela00 riesili tuto zalezitost.. nepouzivat ochranu a mat 8 deti, alebo co? doktor mi povedal, ze v mojom pripade je teliesko vlastne jedina moznost.. a ja proste cakam, ci niekoho nenapadne ine, zazracne riesenie..