Vnútromaternicové teliesko. Máte s ním skúsenosti?

sylvasik
27. sep 2007

Uvazujem ze by som si dala zaviest vnutromaternicove teliesko, ale mam trochu obavy, nemate nahodou skusenosti?

michaela025
11. okt 2011

no moje clanky si si citala gazela00 co ti otom mozes vediet pripadas mi ako boh len nikdo to nevie pochopit mam rada deti aj mam a napriek vsetkemu som bola 6 krat na interupcii danu by som uz nikdy nechcela furt sommala zapali neskutocne doktor mi hovoril ze sa to upravi az po roku ako som sem chodila a citala nazory dala som ju von teraz mam tabletky a som snimi spokojna menzes mam vzdy nacas

kosta123
11. okt 2011

@michaela025 - uff až 6 krát 😨 😨 pred deťmi či po nich ?

michaela025
12. okt 2011

po detoch som bola nechcela som lebo mali este len 5,4 teraz mam uz som strasne chcela mne to bolo vzdy luto ale inak som to nevidela radsej si to dam prec ako ich o nieco kratit co by nemali alebo ich porodid a dat do deckeho domova ako v niektorych pripadoch to robia to by som nikdy neurobila 😢

zuzkaaaa
9. nov 2011

Baby neviem či sem ešte niekto chodí, chcem sa poradiť, v piatok idem na preventívku a silno uvažujem o dane cena je okolo 200 eur ale chcem sa spýtať či fakt existuje taká dana, že nedostaneš menzes po dobu čo máš danu? kamoška má danu už 2 rok a menzes nemá vôbec, mala len prvý mesiac taký výtok a od vtedy už nič, baby neplánujeme.

kosta123
9. nov 2011

@zuzkaaaa - hej tá za 200 by mala byt bez menzesu,,,ja mam za 50€, arianna sa volá a je nehormonálna takže menzes mám.

4gubka
12. nov 2011

baby to fakt sa da otehotniet aj tak? to naco potom do kelu je??? ja somo si ju chcela teraz dat ale teraz uz ani nevieeem ☹

langkofel
12. nov 2011

@zuzkaaaa ano ta "dana" je vlastne Mirena a je hormonalna...ale ze nemas menzes nemusi byt na 100%...

@4gubka tak ako nemusi byt 100% ze neotehotnies, ale to mas aj s tabletkami, kondomom... 😉

4gubka
17. nov 2011

@langkofel no to hej ale my sme nejako extra plodny obaja 😀

kosta123
30. nov 2011

Ja som dnes po vyšetrení u gynďa a posunula sa mi dole,,,,,sakra 😠

ivankaalenka
29. jan 2012

Mam Danu skoro 5 rokov , mam kvoli nej silne krvacianie, ale traz mam uz 2 tyzdne a dost velke krce, dr. mi povedala, ze ju mam vcucnutu dnu a ked sa jej ju nepodari vytiahnut /ze skor nie/, tak v celkovej anesteze sa to vyberie. Akurat, ze teraz neviem pomaly od krcov vydrzat, mate niektora skusenosti s takymi dlhotrvajucimi bolestami a dlhou, az nenormalne silnou menstruaciou? /tehotna nie som, pohlavny styk som nemala uz pol roka kvoli zapalom mocovych ciest/
Rozmyslam, ci utekat na pohotovost, ci vydrzat....ale boli ma az chrbat a nohy, nechapem...snad ma to vnutri nejako netrha..to by nemalo, nie? Dakujem za odpovede.

kosta123
31. jan 2012

@ivankaalenka - tak ako?

ivankaalenka
31. jan 2012

@kosta123 je to o nieco lepsie, v pondelok som krvacala velmi, aj bolesti som mala, ale dnes mi to ustupilo a nie je to az take, ale sa bojim, ci mi to fakt tu maternicu neposkodilo, to uvidim v pondelok.

skoricaxx
25. jún 2012

Diky vsetkym co prispeli sem i na iné fóra - tak ste ma asi odradili od DANY
no ak to zratam spolahllivoť asi taka ista ako pripresušovanej suloži a len viac komplikacii .

Predtým som mala s HAK problemi, neznasalo to telo dobre teraz po 2 tehotenstvach so začala brať AZALIU a zatim OK - chcela som niečo na čo človek nemusi myslieť každy deň a bude mať dlchší čas pokoj bo mimčo minimálne 5 až 8 rokov neplanujem a potom uvidime ako sa hovori nikdy neovor nikdy

kosta123
25. jún 2012

@skoricaxx - určite nemá spolahlivosť ako prerušovaný sex....to by som bola už dávno tehotná 😉 ono to v podstate asi neplní funkciu ked sa nedajbože posunie na začiatku ,ako mne,ale kto chodí pravidelne na kontroly ten si to ustriehne.

silviana11
16. nov 2012

Prosim poradte....mozno banalita...no pre mna mala dusicka....mam zavedenu Danu a chcem si ju dat odstranit....viete mi poradit ako dlho to trva a ako dlho budem krvacat....zavadzanie bolo neprijemne, ale dalo sa zvladnut...

kosta123
17. nov 2012

@silviana11 - to je sekundova zeležitosť,neboj sa,,,a kedže sa to robí cez menzes tak by si mala normálne krvácať ako obvykle 😉

silviana11
17. nov 2012

@kosta123 ...dakujem 😉 ...*s

milenavitova
27. dec 2012

@dsaf bolelo to ked ti vyberali teliesko==,??

mona777
12. feb 2013

no a som na konci vasich príspevkov a rozhodnutie je, žiadne vnútro... teleso nechcem, ani danu ani tu madernu či ako sa to nazýva - všetky vaše príspevky vedú do "pekla" 😎 s telesami v tele a este tie príspevky od gazely až ma žalúdok bolí. nech si dávajú chlapi vnútromaternicové telieska alebo akékolevek telesa ak nie tak koncim so sexom 😅

sonulik35
10. mar 2013

ahojte. ja som mala po prvom dieťati Mirenu /asi 5 rokov/. Menzes som nemala skoro vôbec. Ale veľmi sa mi zhoršila pleť. Inak žiadne komplikácie. Po druhom dieťati mám tiež vnútromaternicové teliesko /medené/. Jediná nevýhoda je dlhší menzes sprevádzaný s bolesťami. Ale všetko sa dá vydržať, nie je to nič hrozné. A vkladanie a vyberanie nie je nič príjemné, ale dá sa. Skôr ide o nepríjemný tlak a potom sú krče ako pri menzese. Samozrejme iba ak, je všetko v poriadku a stále sa chodí na prehliadky.

zuzanasimoncicova
4. apr 2013

@sylvasik ja som si dala teliesko hned maly ma dva roky a uz ho idem dat von vyhodila som 60 eur ale uz nikdy stale spinenie dva tyzdne v kuse menzes a mam aj dake cisty vraj cudzie teliesko tak bola som blba ze som si to dala malo zien to dobre znasa racej tabletky

sylvasik
autor
4. apr 2013

@zuzanasimoncicova túto tému som založila ked som mala len prvorodenú a to už máme aj planované druhe dieťa a práve aj znova riešim ako sa chrániť :D čas medzi tehotenstvami som brala antikoncepciu, malá má už rok a pol zatial kojim tak neberiem ešte stále nič .... 😒 chystam sa aj lekárovi nech mi niečo navrhne aj som rozmýslala veru že čo by bolo najlepšie ale ja sa toho telieska neako bojím tych krčov a dlheho krvacania.... uvidim ale treba nieco už som aj muža posielala na podviazanie :D

kotatko1232
4. apr 2013

@sylvasik noo to teliesko si ani nedavaaj priatelova mamka si to dala a jej to vzrastlo do tela tak ju museli ist operovat a uz nemoze mat deticky

sylvasik
autor
8. apr 2013

@kotatko1232 veru aj som sa rozhodla že si ho nedám, také som počula aj ja že sa to nakej žene vrásto, a dneska mi práve hovorila kamarátke že stále špinila celé týždne až krvavé dokonca ... 😒

kissova
9. apr 2013

@sylvasik Ja som si ho dala zaviesť minulý utorok a nesťažujem sa 😉 , špinila som 3dni a potom to prešlo, nič ma nebolí ani výtok nemám,dnes je na trhu toľko rôznych druhov že žena si nevie vybrať, už existuje teliesko ktoré môžu aj ženy ktoré ešte nerodili,a môže sa stať že vrastie ale to si doktor všimne ak je tam nejaká zmena, najprv je kontrola po prvom menzese a potom každý rok, aj mojej svokre vrástlo ale ona nechodila na kontroly a šla až keď ho chcela dať von, dnu ho mala vyše 9rokov 😒

zuju2
11. apr 2013

Ja mám nehormonálne teliesko Gynefix. Bola som si ho založiť po treťom pôrode, po 6nedelí. Zavedenie bolo nepríjemné, cítila som tlak, pichli mi injekciu od bolesti. Trvalo to cca 4minúty. Špinila som ešte 4 dni. Inak najprv mivyšetrili krv. Po mesiaci som išla na kontrolu, či je dobre usadené. Inak prichytáva sa domaternice, tak je vraj malá pravdepodobnosť vypadnutia. Inak kontrolovať ho už stačí len na preventívke raz ročne. Je to na 5rokov. Po vybratí je plodnosť okamžite naspäť. Inak MS mámasi ako pred pôrodmi, možno o deň dlhšie. Celé ma tostálo 150 eur. Hormóny som nechcela, lebo ešte kojím a je to aj lacnejšie. Zatiaľ o.k.

mirusqa128
5. máj 2013

ahojte holky,chcela osm sa opytat ja mam danu uz 2rok, velmi som pribrala,mam stale zapaly a hlavne mam krce stale take bolesti v podbrusku.doktor mi odporucil abi som ju dala vitiahnut ale bojim sa pretoze stale citam ako mali zeny stim problemy.ak mate niekto z vas taky isty problem tak mi odpiste dakujem

mirusqa128
5. máj 2013

@zuzkaaaa ako to ze 200eura das za danu ja osm dala 40eura len

vierockanm
5. máj 2013

@sylvasik ahojik ja som mala danu mnoho rokov a som s nou bola nadmieru spokojna ziadny problem som nemala nidky

dadam79
13. máj 2013

Ahojte,chcem si dat zaviest teliesko,ale nehormonalne,myslim,ze je to GyneFix.Mate niektora s tym skusenosti?Boli to ,ked sa to po 5rokoch vybera?A tiez neviem,ci je to 100%.....☹ dakujem