Vnútromaternicové teliesko. Máte s ním skúsenosti?

sylvasik
27. sep 2007

Uvazujem ze by som si dala zaviest vnutromaternicove teliesko, ale mam trochu obavy, nemate nahodou skusenosti?

luka1206
30. máj 2010

@michaela025 ahoj michaela neviem preco sa spovedas a vysvetlujes ludom co a kolkokrat si bola na interupcii je to tvoj zivot a tvoje rozhodnutie vobec ta za to neodsudzujem a nemam na to ani pravo tak neviem preco sa tu do teba navazaju slecny ,,moralistky" aj keby si bola 10 krat na itc vies preco si tam bola a na to interupcia sluzi tak vazeni zdrzte sa tychto blbych komentarov!!!!!a pozerajte si do vlastneho taniera
a ty michaela nemaj ziadne vycitky!!!!!!mas dve deti tak sa sustred na ne a naplno sa im venuj!!!!!pa

luka1206
30. máj 2010

@anulka007 ahoj pouzivala som depo-provera 10 rokov vsetko bolo v poriadku velmi mi vyhovovala aj kvoli tomu ze fajcim a pri tejto antikoncepii je to najmenej skodlive, nemala som 10 rokov menzes s malymi pauzami co bolo super len jedna chybicka tu bola po 8 rokoch som zacala straaaasne priberat cca 15-20 kilo hned som to prerusila a do troch mesiacov som odpuchla bola som naliata vodou ako mrtvola tak asi tak......tak davaj pozor na vahu
teraz rozmyslam nad danou ale co tu citam tak sa aj bojim.....

suzanna34
7. júl 2010

Ahojte.Dana nezabráni otehotnieť.Ak ste tehotná a vaše dieťa rastie dana vám ho po kusku rozdrtí.Je to tak .Každá antikoncepcia má neake proti.Pozrite sa aj za následok čo stým dieťaťom spraví ak aj otehotniete a používate neaku antik..

dankamamka
13. júl 2010

ahojte,ako tak čítam, tak taký problém ako mám ja nemá nik. mám danu jeden mesiac, všetko bolo ok, pokiaľ mi nezačal mendzes.krvácam ako bravčové, ca. osem päťkvapkových vložiek denne, naplnených do plna. bola som za lekárom, tak bola povysunutá von. zatlačil ju nazad, dal mi nejaké lieky na zastavenie, aj antibiotiká na prípadný zápal.že ak mi to do rána neustúpi, musím prísť a dana ide von. ale ja mám z hodiny na hodinu pocit že som slabšia a slabšia, aj zvýšenú teplotu mám. tak neviem čo bude do rána. tolko moja skusenosť...ležím doma v posteli, manžel musí byť doma s deťmi...mohli sme byť radšej na kupku. proste naumelo vyrobené ochorenie. ale inú možnosť som nemala, kedže hormóny nemôžem, takže asi začnem žiť bez sexu..haha

dankamamka
14. júl 2010

takže už je tá potvora vonku, dosť sa mi uľavilo...proste moja maternica ju neprijala...

vieraj
15. júl 2010

@dankamamka tak to je super, ale skoda investicie. co uz? 😒 😎

dankamamka
2. aug 2010

Ešte dodávam...po dvoch týždňoch od vyňatia som dostala teploty do 38°. Lekár ma podľa vysledkov krvy poslal do nemocnice na ATB do žily, lebo výsledky ukazovali zápal v tele. Bol to vaječník - nikdy predtým som takéto problémy nemala- proste pozostatok dany, zápal, ktorý tam nechala. Viem, že každá žena reaguje inak, som ale úžasnou výnimkou. hm?

bea44
2. aug 2010

ahojte,mam zavedeny implanon a po roku a pol prestal fungovat a ja uz 2 mesiac krvacam s menšimi prestavkami. tak ide v tuto stredu von. uvazovala som o dane ale po prečitani prispevkov sa asi vratim k starym dobrym tabletkam.

tradada
27. aug 2010

Som si zo zvedavosti pozrela co sa pise na Slovensku o teliesku a prekvapuje ma kolko negativnej kritiky a nepresnosti je tu o Dane popisane, a neda mi nez odpisat.
Je sokujuce ake zavadzajuce a nedostatok informacii je na Slovenskom internete.

Ja rozmyslam nad Danou (medene teliesko, bez hormonov) a spravila som vela vyskumu tohoto z anglicky pisanich stranok. Hlavne anglickych a americkych forach.

🙄 Ucinky 🙄
1. Je dost bezne po zavedeni do tela citit krce, niekedy trvaju aj niekolko dni, tyzden. 2.Viacere zeny spominali ze menstruacia sa zosilni, castokrat je to iba na prvich niekolko mesiacov.
3.Stava sa ze vase telo teliesko vypudi hlavne prvy rok.
4.Tiez docela bezne su akoby priznaky tehotenstva, citenie sa navracanie, naladovost. Co casto sposobuje zeny panikarit a bat sa ze sa Dana posunula a oni otehotneli a pod. Preto si je potrebne Danu kontrolovat, viac nizej. Pokial nemate teplotu ste ok.

🙄 Dratik 🙄
Co sa tyka toho “hrozneho” dratika co tak strasne citit a nejasnosti a obav ci sa Dana posunula..

Tu doktori doporucuju si raz za mesiac, po menstruacii vsunut prst do vnutra a skontrolovat ci mozete dratik citit. To koli tamu aby ste si skontrolovali ci je Dana v poriadku na mieste. V priebehu mesiaca sa Dana obcas sama trosku posuvava tak po menstruacii pretoze ked telo je tam viac otvorene.

Ak vas partner moze citit dratik, treba ist naspet k doktorovi a ten to skrati o par milimetrov. To je vse!! To je uplne normalne a bezne, ze treba prikratit niektorej.

Tiez sa stava ze dratik sa potom co ho ma zena cez viac mesiacov trosku vo vnutri trosku skrci, co je normalne a v poriadku. Takze niekedy ho necitit, a neznamena to hned ze Dana je v zaludku..

🙄 Fungovanie 🙄
Dana drazdi sliznicu v maternici co sposobuje vytvorenie chemikalie co su toxicke spermiam aj vajicku. Nikdy nebolo v studiach preukazane ze by to malo efekt na rozvijajuce sa embryo, ak sa oplodnenie prihodilo, ale je to mozne. Ak oplodnenie nastane tieto chemikalie zabrania aby sa toto prilepilo na stenu. Je to vas individualny nazor ci beriete toto plavajuce vajicko so spermiou ako pocatie.

Teliesko je skvela a vhodna antikoncepcia pre vsetky zeny, tiez je vhodna pre bezdetne zeny a vela ich to pouziva. Dokonca ju davaju niekedy aj zenam co nemali zatial ziadnu sexualnu aktivitu.

Teliesko je velmi rozsirene a popularne v mnohich krajinach koli trvanlivostiosti a jednoduchosti.

Zelam si aby ste sa nedali odradit vsetkim negativnim co tu bolo poisane, kedze ako so vsetkimi forami kazdy prida svoju trosku zleho co pozna a napise. Ale tich s dobrimi zazitkami tolko nepocut. Urcite ste poculi vela hororovich pribehov o porode. To neznamena hned ze to je dovod pre vsetky zienky prestat rodit, vzdy sa najde niekto kto pozna niekoho zo zlim zazitkom, takisto je to aj so vsetkou antikoncepciou.

Tabletky su najvecsia hnusoba. Pokial viem o Mirene je toho ovela viac negativneho na internete. (Hormonalne teliesko. Takze hormony zas, a su svina)

O Dane je toho ovela ovela menej a vela zien si ju chvali.

warholette
27. aug 2010

@tradada je jedno, ci si precitas na slovenskom internete nieco o tabletke po, antikoncepcii, potratoch, soji alebo dane, vsetko je s chybami, zavadzajuce a zle prelozene 😒 takze treba sirit osvetu 😉

daskaa1
29. sep 2010

Ahojte, môžete mi prosím vysvetliť ako sa chodí k lekárovi počas menštruácie? S tampónom? Alebo s vložkou? A nemám pocit,že to "vonia". Je mi to proti srsti... a odrádza od zavedenia telieska. Mám dve detičky a tretie momentálne radšej nie :-/ Ďakujem

tusom
10. nov 2010

Ahojte prečitala som si vaše prispevky a neviem teraz sa aj trchu bojim.....
ja mam danu už 13 rokov a som spokojna... až na to že dlhšie menštruujem... ale bojim sa isť
ku gynekologičke lebo neviem čo mi povie odvtedy som tam nebola.....

vieraj
10. nov 2010

@tusom coooo??????????utekaj tam, trochu hresenia zvladnes. okamzite!!!!zahravas sa s vlastnym zdravim...

anickamaros
10. nov 2010

ahojte chcem sa opytat mam danu len kratko tj 5 dni mam krvavy vytok a este aj bolesti v podbrusku je to este v hranici alebo uz mam ist k lekarovi?
dakujem za odpovede a rady

michaela025
25. nov 2010

no ahojte uz som tu dlhsi cs nebola anickamaros ak ti mozem poradit to ze krvacas je normalne tvoje telo si musi nato zvyknut aj prva menzes bude bolestiva ja osobne som s danou nebola spokojna dala som je uz konecne von dlho som vahala mala som silne vytoky to sa neda ani opisat ake to bolo hrozdne a to ma vsetci presviedcali ze snej priberem lebo som chuda lenze naopak som snej este viac chudla doktor ma presviedcal ze to nemam stoho ale s deti ale nebolo to tak teraz berem antikocepciu 2mes.a pribrala som len2kg nikdy by som si uz danu nedala zaviest uz mam stym skusenosti

claudinka
14. jan 2011

Ahojte, no po prečítaní všetkých Vašich príspevok som sa rozhodla si Danu neísť vybrať na recept z lekárne, včera som bola u novej gynekologičky a chcela som niečo iné ako tabletky.. samozrejme, ze mi povedala, ze Dana nema vedlajsie ziadne ucinky a urcite sa z nej neda otehotniet.. ale Vy ste mi to tu vyvratili vsetko a vdaka Vam sa toho bojim jak cert kriza 😀 ked tak este do uvahy pripada ta Mirena, o nej som lepsie recenzie od zien citala, aj znama v rodine ju ma uz treti rok a nevie si ju vynachvalit, ale predsa len asi este par rockov pockam.. Vaginalny kruzok ste neskusali ani jedna? Lebo to sa mi zda asi najlepsia alternativa 😉 dava sa to na tri tyzdne, zena si to aplikuje sama, da sa to v pripade vybrat na tri hodinky a vzdy je tyzden volno a na dalsie tri tyzdne sa dava novy kruzok. Aj mi ho Dr. ukazovala, je z takej umelej hmoty, vyzera uplne neskodne, da sa vybrat uplne normalne ako tampon. Tak je to asi lepsia alternativa ako cpat sa HAK, stacilo mi tych par rokov..
Tiez sa mi nepaci, ze ked zena otehotnie, tak Dana ten zarodok vlastne znici 😖 ja chcem este deticky urcite, minimalne jedno a nechcem otehotniet, ale kebyze sa uz stalo, tak urcite to babatko chceme s muzom 😉

kosta123
6. feb 2011

@petra5258 - Ma nestraš Petuš ja som si ju teraz v piatok dala ☹

anickamaros
3. mar 2011

no baby tak ja mam danu asi 3 mesiace dostala som silny zapal maternice a mozem byt rada ze som dopadla ako som dopadla mam iba atb ale dana musi ist vonku.
uz nikdy by som si ju nedala a ani ju nikomu neodporucam

kosta123
3. mar 2011

@anickamaros -to vážne?? ja ju mám mesiac a stále krvácam 😠

anickamaros
4. mar 2011

@kosta123 ano vazne aj ja som tak dlho krvacala a nakoniec to skoncilo takto 😢
no ale nechcem nikoho odhovarat kazdy ma iny organizmus no nie je to zdrave ked tak dlho krvacas aj mne to doky povedal

kosta123
4. mar 2011

@anickamaros - a ty si išla k Dr. lebo si krvácala?? alebo si mala aj bolesti??

anickamaros
4. mar 2011

@kosta123 mala som bolesti a velke teplotu 39 mne sa to tam uz dlhsie muselo tvorit a moj lekar ma nezobral lebo mal poradnu tak som sla k inemu a ten mi vravel ze hned musi ist dana vonku lebo nie kazdemu dobre sadne a ked tak dlho krvacas tak mi vravel ze kde som bola tak dlho ze to musi ist hned vonku.
a ty ju mas ako dlho?

kosta123
4. mar 2011

@anickamaros - mesiac,nekrvácam moc momentálne - slipka stačí,ale prvé 2 týždne som statočne.Inak ma nič nebolí,chcem ísť ale tak za týždeň na kontrolu.

anickamaros
4. mar 2011

@kosta123 no ja som krvacala tiez poriadne zo zaciatku a potom to bolo uz len take spinenie. no ked som dostala prvu mestruaciu tak to bol des trvala vyse tyzdna a bola strasne ale strasne bolestiva.
a ty si chcela danu alebo ti ju lekar odporucil?
ja si teraz idem dat do ruky lebo nic ine nemozem

kosta123
4. mar 2011

@anickamaros - ja som ju chcela,aby som neotehotnela,tabletky som už nechcela. Ja by som mala teraz mať už aj druhý krát menzes od zavedenia,ale ked stále špiním tak neviem či ž aj nemám.

anickamaros
4. mar 2011

@kosta123 no aj ja som brala tabletky ale potom som uz nemohla tak som chcela najprv mirenu no moj mudri doky ze nie dana je lepsia ale vobec nebola otraas dufam ze tebe sadne lepsie ako mne 😉

kosta123
4. mar 2011

@anickamaros - mne to vysvetlil tak že DANA a MIRENA je na rovnakom princípe a tvare len Mirena vypúšta hormon pri ktorom nieje menzes preto je aj drahšia tak som ju nechcela.

hs
17. mar 2011

ahojte... mám danu už 11 rokov... vôbec nemám žiadne problémy, práve naopak... pred pôrodom som mala dosť nepravidelnú slabú menštruáciu a teraz?... menštruácia je pravidelná a menzes veľmi veľmi slabý (večer nemám vôbc židnu vložku) a podotýkam, že mám menzes bez úplných bolestí... myslím, že je to dosť individuálne, každá žena - každý organizmus reaguje inak...

hs
17. mar 2011

... čítala som Vaše príspevky... jedna druhej radíte... utekaj rýchle ku gynekologičke keď máš tak dlho Danu... bože nestrašte sa tak navzájom... ja ju mám 11 rokov a v pohode... a moja známa-kolegyňa, či veríte či nie ju mám28 rokov vkuse bez problémov... poviem to hnusne možno s ňou aj zomrie...a nemá žiadne ťažkosti... podotýkam je to individuálne,každý sa sám seba pozná, ak nemám žiadne problémy... nevystrašujte sa... je to v pohode... stačia bežné kontroly u lekára...

kosta123
17. mar 2011

@hs - 28rokov ,?? uf ale dúfam že nie tú istú 😀 😀 😀 aj moja svokra ju mala 15rokov.