Vnútromaternicové teliesko. Máte s ním skúsenosti?

sylvasik
27. sep 2007

Uvazujem ze by som si dala zaviest vnutromaternicove teliesko, ale mam trochu obavy, nemate nahodou skusenosti?

michaela025
27. nov 2009

volam sa misa mam 25r mam 2deti 6 rocnu lucku a 5 rocnu nikolu takze moj zivot zacal dost skoro to ani nelutujem .po porode starsej dcery som uzivala antikocepcne tabletky,z nich som bola nervozna nechutilo mi jest .po 3rokov som ich vysadila.A to sa nemalo sta.hned som otehotnela .deti boli este male tak som si to dala zobrat.lenze po 2mesiacou som zas otehotnela .TOTO TRVALO 6 KRAT PO SEBE MAM STRACH ZE NIECO DOSTANEM NA MATERNICU A TERAZ SOM SI DALA DANU NEROBI MI NIC KRVACAM S NEJ PRAVIDELNE Z NASAM JU DOBRE LEN Z NEJ CHUDNEM DOKTOR MI POVEDAL ZE Z NEJ URCITE NIE LEBO VEDSINOU ZE ZENY S NEJ PRIBERAJU PORADTE MI 😀 😝

vieraj
27. nov 2009

ahoj, osobne nemam skusenost s danou, ale kamoska ju ma a tiez pribera....prepac, ze sa pytam, ty si bola 6x na potrat?tlacia sa mi slzy.............

michaela025
2. dec 2009

ahoj vierka bola som co som mala robit mam 2 deti teraz skolopovinne .CHcem aby mali moje deti vsetko,to chce kazda matka.Teraz mam aj stoho vycitky furt sa mi siva o detoch predstavujem si ako ma viezli na sal ked mi robili vyskrab bolo to hrozdne.Teraz mam tu danu a neviem ci som zas neotehotnela mesiac mi meska a doktor mi pred 2tyznami pichol inekciu a nic.Uz tento krat by som si to urcite nehala.len sa bojim ze by nebolo zdrave .
😖 🙄

lante
2. dec 2009

Michaela, nepoteším ťa. V lete so mnou ležala pani, čo mala danu a nariek tomu otehotnela....takže môžeš byť tehotná.

vieraj
2. dec 2009

Michaela, no musi to byt tazke. urob si tehotensky test, alebo zajdi k doktorovi, nech ti urobi sono. ale nemyslim si, ze by babo nebolo kvoli dane v poriadku. drz sa.

amadora
3. dec 2009

veľa detí sa narodilo aj keď mala matka danu a boli v poriadku a dokonca sa pár krát stalo že žena otehotnela a zistilo sa že dana zmizla, neviem či ju telo vypudilo a žena si to nevšimla alebo ako, ale stalo sa...

ak môžem Michaela... to ste sa vôbec nechránili keď si 6x neželane otehotnela? akože nepoviem ak sa stane raz, aj dvakrát, no dobre, ale 6? 😕

dominka11
3. dec 2009

tak vieraj, kamoška nepribera z dany, ale z jedla 😉 dana neobsahuje žiadne hormony, vdaka ktorým by priberala.
mne môj gyn povedal, že u neho má danu cca.500žien a len 2krát bolo tehotenstvo, ale kvoli tomu, že 1.mesiac sa má ešte chranit aj inak, zakedy sa dana spravne neuloži...obidve otehotneli hned 1.mesiac.

womenne
3. dec 2009

čaute kočky ja som dnes bola u lekara informovat sa o mirene a sestrčika mi povedala že to je vlastne Dana tak ja už neviem...chcem si dat to teliesko a 5 rokov mat klid od bolesti a menštr.Aky je ozdie medzi homonalnou a nehormonalnou?ktora viac škodi?

dominka11
4. dec 2009

womenne, dana je nehormonálne teliesko a mirena hormonálne, takže to nie je to iste.

michaela025
9. dec 2009

ahojte baby to som ja michaela bola som u zenskeho povedala som mu ze mi meska mesiac pozrel ma a vsetko bolo v poriadku.napriek tomu som dufala ze budem tehotna.2tyzdne mi meskala po vyvolavacke mi bolo zle tak ako by som bola v tom .bola som aj rada.lenze dnes som dostala.ahojamadora odpovedam na tvoju otazku6krat som otehotnela to je pravda nikdy som nestihla si dat nieco pouzivali sme kondomi tabletky som 2roky uzivala mam problem zo zlcnikom hrozne stavy som mala.len teraz ked som bola na potrate tak prave cez ne som otehotnela aj som si to chcela nehat le ked mi povedal ze su to dvojicky skoro som dostala infarkt.2tyzdne som mala na rozmyslenie.rozmyslala som ako sa dalo a na koniec som to dala prec.bala som sa ze to nedonosim .mam uz slabu maternicu.doktor ma zo zaciatku upozoroval ze by som tam lezala az to porodu a co maje 2 deti bez nich by som sa zblazdnila.teraz ked mam vsetkop takto za sebou mam koli nim aj vycitky,emozem ani spat. 😕

michaela025
9. dec 2009

teraz ma zavedenu dianu je normalna zo zaciatku som mala 9az10dni menzes terz ju mam 7mesiacou a uz sa to upravilo.mam ju na 10rokov len sa bojim ze mi moze zarastnut taku dlhu dobu 😀

amadora
9. dec 2009

Michaela prepáč, ale nikdy si nestihla si dať niečo? 😕 To nemyslíš vážne? To preboha je lepšie ísť 6x na potrat, 6x zabiť malé stvorenie, ako si nájsť minútu na to aby ste použili ochranu? Ja viem že ma do toho nič, nechcem nikoho súdiť, ale je mi z toho do plaču 😔

michaela025
11. dec 2009

ahoj amadora. Viem ze to je hrozdne ,ale berem to tak, ze radsej to dam prec aj ked este neviem co to je ani to nema nic vyvynute ako co pozeram tv tie vrazdy ako zabyjaju male nenarodene deti tak to by som nemohla zabit. Nosi to 9mesiavou pod srdcom a potom sa toho zriect.aj mne to je luto ale mam 2detri ktore chcem aby mali vsetko na svete co chcu,teraz by som mala 6 deti .a co by som snimi robila boli by rok po roku.teraz je ta kriza manzel je jednou nohou vonku.ja sa nemozem zamestnat deti mi chodia do skoli a skolky,platim byt.As coho by som kupovala pre dvojicky mlieka a plienky nemam zazobanich rodicou co by nam s tym pomohli.Ani ta materska sa nezvysuje je mi to tazko hovorit ale mozno kazda by to spravila,aj ked to je tazke.teraz mam tu danu tak sa drzim .Mam dost chutlavu maternicu ale aj slabu. 🙄 ☹

vieraj
11. dec 2009

akoze sa materska nezvysuje? to myslis vazne?no zbohom...........

amadora
11. dec 2009

Michaela mne nejde o to či si ďalšie dieťa môžeš dovoliť alebo nie, ale keď viem že ďalšie dieťa nechcem tak sa preboha budem chrániť, nie? A nie že si poviem však ak otehotniem dám to zobrať. Ty si písala že si nemala čas pred stykom použiť dáku ochranu, to mi príde nanajvýš nezodpovedné, to radšej nebudem mať sex ako potom 6x zabiť 🙄

michaela025
11. dec 2009

LENZE JA KED SOM MALA STIK TAK SME MALI KONDOM BOLA SOM NEJAKY CAS NA TABLETKACH A TAK SOM AJ OTEHOTNELA.,MYSLIS ZE MI TO NEBOLO JEDNO,AJ PRE MNA TO JE AJ NA PSICHYKU AJ SOM SA BALA ZE SA UZ ANI NEZOBUDIM, TOLKO PENAZI SOM DALA VED TO STOJI10 000SK NEVIEM TI TO TAK VYSVETLIT AKO TO CITIM.A CO POVIES NA TIE ZENY AK POZERAS TV AKO TIE ZIVE MALE NEVYNNE BABETKA ZABYJAJU TAK TO JE VRAZDA NIE JA TO CO JE LEN 10TYZDNOVE EMBRIO NEMA RUKY,NOHY PRO 😒 STE NIC VYVYNUTE,TAK NATO NEPOVIES ZE SU MATERE.ALE ZE SOM ZABILA6X

amadora
12. dec 2009

Mi nehovor prosím ťa že 6x si otehotnela aj cez kondóm a tabletky 🙄 A tie matere čo zabijú dieťa mi trhajú srdce a keby takú stretnem tak jej ruky dolámem, ale taká sa tu nepríde chváliť a že doma sa nad takými ročuľujem ty nevidíš. Ale prepáč, v čom si ty lepšia? A spravila si to 6x!!! Je to život aj keď to nemá ruky a nohy, je to život z teba, ktorý rovnako cíti a žije ako ty a ty mu to právo na život jednoducho vezmeš ☹ Koľko je žien čo čakajú roky na to aby mohli otehotnieť, niektorým sa to nepodarí vôbec, niektoré o dieťatko prídu a nedonosia ho. A ty si ten dar dostala 6x a nevieš si to vážiť ☹

dominka11
12. dec 2009

amadora, ja tiež nepochopím ako sa dá 6krát neplanovane otehotniet ešte aj s antikoncepciou 😒 a 6krát na potrat, to je silné kafe.
michaela, 10týždnove embrio je už maly človiečik, ktorému bije srdiečko...a ešte je to sice od veci, ale na ten pravopis sa hrozne pozerá 😉

amadora
12. dec 2009

bože Dominika ďakujem že má niekto rovnaké pocity z toho ako ja 😒

michaela025
14. dec 2009

no vy mate namna taky nazor len koby ste na mojom mieste tak mozno spravite to iste a mne sa to tazko hovori ale ina moznost nebola teraz som si na 100 ista ze uz to viac krat neurobim a ja som si hovorila kolky nemozu mat babo,alebo to neudrzi a ja co na mna chlap hodi trenky hned otehotnem .Ano 2krat saom otehotnela cez tabletky.apotom ked som si uz chcela dat danu tak som nestihla moj muz si nikdy nedal pozor je to moja chyba ze som takto vzdy dopadla.Teraz mam strach o svoju maternicu.A uz aj tuzim po babetku ,ktore by som ani nedonosila

nikinka82
14. dec 2009

Teda je to vlastne trochu od témy, aj tak sm sem prišla kvôli DANE, ktorú mám aj ja a som s ňou spokojná, len ma nastrašilo, koľké ženy s ňou otehotneli..... 😕 nuž ale beriem to tak, že ak by sa stalo, tak je to asi osud 🙂 ja by som teda tiež na potrat nešla a michaela tiež nechápem, ako sa cez antikoncepciu, dokonca píšeš aj tabletky aj kondómy... dá 6 x otehotnieť 🙄 je to neuveriteľné... počula som už o ženskej, čo boal schopná hlášky, že "keď už šla tretí krát na potrat, tak sa straaašne hanbila..." 🤐 teda ja by som sa hanbila aj ten jeden krát..... ale nejdem ťa odsudzovať, myslím, že každý zodpovedá sám za seba... schvaľovať Ti to však nebudem...............

xanthe
15. dec 2009

Idem si dat vybrat Danu, teraz je pre mna dolezita otazka...dostanem potom normalne sviatky alebo bude cyklus zas rozhadzany..mam na mysli..ci sa nemoze stat ze par dni po vybrani dostanem...aj napriek tomu ze si ju idem dat vybrat tesne po...dakujem za odpoved🙂

nikulik03
15. dec 2009

ahojte, ja si idem dat zaviest danu dnes, aj sa trosku bojim, no...trosku viac po vasich prispevkoch, ale mam super doktora tak dufam ze to nebude az tak boliet a hlavne dufam, ze to moje telo prijme. rozhodla som sa tak po tom co mam dve deticky, maly ma 20 mesiacov a mala 4.
citala som si vsetky prispevky a rada by som odpovedala aj na prispevok od michaela025. to preco si sla tolko krat na potrat je len tvoja vec a ty si sa tak rozhodla, preto necitaj vobec to co pisu dominka11 a amadora, pretoze v zivote som sa naucila, ze ked nieco nezazijes tak to nepochopis, takze ty vies najlepsie preco to vsetko tak bolo, a odkaz pre dominku 11 a amadoru: neviete co sa vam v zivote pritrafi, tak radsej nesudte druhych!!!!
ja som raz v telke videla rodinu ktora ma 18 deti, 19te je na ceste len preto ze raz sa rozhodla zena dat si antikonc. a aj napriek tomu otehotnela tak si potom povedali s manzelom ze nech to je ako to ma byt a nechali si vsetky deti. Ale chytte sa za srdce a povedzte si pravdu, co by ste robili vy na mieste tej zeny ak by ste tie deti dalsie nechceli a kazda antikonc.by zlyhala??????? Asi podla vas by ste vôbec nesexovali!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prajem pekny den a drzte mi vsetky palce na tu danu.

mariaa
15. dec 2009

Ahojte baby🙂citala som prispevky to vazne mozem ostat tehotna ked mam danu? 😒 ja ju mam od aprila tochto roku rozhodla som sa pre nu preto mam uz dcerku 7 rocnu ale po nej som mala 3 potrati a zistili mi ze mam hustu krv trombofiliuu a ziadnu inu antikoncepciu hormonalnu nemozem tak som sa rozhodla pre Danu zavadzanie bolo priserne a aj po bolesti neprijemne co bolo potom juuj vytoky hnede,ruzove neprijemne svrbenie liecila ma moja dr.ze to nemoze byt z Dani chcela som ju dat uz aj vonku velakrat ale uistovala ma ze mam este pockat ze sa to upravi.Krami som mala priserne silne a dlhe.Teraz posledny mesiac sa to aj upravilo vytoky ale mam uz druhy den bolesti v podbrusku aj v krizoch strasne myslite si ze sa mi mohla posunut?Akurat mam ovulaciu predtym som to tak necitila ale teraz brutaaal poradte mi baby ist k lekarke?robila som si aj dnes test ci niesom nahodov tehotna mam aj nevolnosti ale niesom 🙂 awojte

amadora
15. dec 2009

Xante myslím že by sa ti nemal nejako, aspoň nie dáko výrazne, zmeniť cyklus 🙂

Nikulik, ak si dobre čítala Michaelin príspevok, tak písala - citujem "moj muz si nikdy nedal pozor je to moja chyba ze som takto vzdy dopadla" takže to nebolo vždy o tom že by zlyhala antikoncepcia. Myslím že je to o zdravom rozume a o zodpovednosti že ak nechcem dieťa, budem sa chrániť!!! A ak raz dáka antikoncepcia zlyhá, poradím sa s lekárom o účinnejšej, nie až potom čo si to neželané tehu dám 6x prerušiť...

Mariaa tak to je super ak sa ti to upravuje, držím palce 🙂 Ja som mala danu rok a mala som presne rovnaké problémy ako ty, aj trombofíliu mám. Navyše sa mi začala posúvať a tak nakoniec išla von 😒

mariaa
15. dec 2009

Amadora dakujem za odpoved.Aku pouzivas teraz antikoncepciu ak isla dana von?

amadora
16. dec 2009

momentálne žiadnu lebo sa snažíme o bábätko, ale medzi vysadením dany a tým ako sme sa začali snažiť som používala Pharmatex

mariaa
16. dec 2009

amadora pekny dnik zelam🙂bola som u gynekol.a mam obojstranny zapal vajecnikov tak som PN a ze z Dani to nemoze byt znova mam aj mikozu ja uz nechapem fnuk.

amadora
16. dec 2009

ja neviem, mne môj gynekológ vtedy povedal že vo všeobecnosti nemal žiadne problémy s danou pri pacientkach, ale že predsa je to len cudzie teleso v tele ženy a každý organizmus na to reaguje inak a niektorý to proste neznesie a snaží sa toho zbaviť 😒 rýchlo sa vylieč 😉

dominka11
16. dec 2009

nikulik - prepáč, ale pochybujem, že niekedy len tak 6krát otehotniem a pojdem na potrat. Neviem, čo to je za chlapa, čo žene narobí tolko detí...a ona si to od neho necha. Ano, stane sa že žena otehotneie aj napriek antikoncepcii, ale raz, nie 6.

michaela - ja ta nesudim, každy je zodpovedny za svoj život a každy ma svoje vlastne problemy.
a suhlas s amadorou 😉