Vnútromaternicové teliesko. Máte s ním skúsenosti?

sylvasik
27. sep 2007

Uvazujem ze by som si dala zaviest vnutromaternicove teliesko, ale mam trochu obavy, nemate nahodou skusenosti?

dadam79
13. máj 2013

@zuju2 Ahoj,chcem sa spytat,nepriberas s toho,ked mas GyneFix.Nejake problemy?Ja sa bojim toho,ked to budu vyberat po 5rokoch,ze to bude velmi boliet☹

zuju2
13. máj 2013

Ahoj! Nepribrala som nič. Som na hmotnosti ako pred pôrodmi. Gynefix je nehormonálne teliesko. Vyberania sa bojím aj ja, ale 5 rokov je dlhá doba, tak to neriešim. Raz som mala baktériu, zistili mi to pri preventívke z cytológie, ale preliečila som sa s antibiotikami. Zatiaľ je to v pohode, dúfam, že to tak aj ostane.

consuelle
22. máj 2013

@amadora je to sice par rokov spat ale čo tu čitam nechapem ako niekto može tatko 6krat povedat životu nieeeeeee....som rada,že svoj nazor si povedala,keby som v tom čase toto čitala bola by som pisala to iste ...ako može jedna matka toto spravit...

kosta123
8. júl 2013

Moze sa teliesko vybrat aj mimo menzesu?

18iwana
9. júl 2013

Ahojte ja mám Danu 4 rok a som s ňou veľmi spokojná.Mala som nepravidelnu menšt. bolesti ...A od kedy ju mám mam pravidelnu a bez problemov manžel je tiež spokojný 🙂 a keď sa rozhodneme pre 2 babo dame ju hneď vonku..Samozrejme že budúci rok ju vymieňam lebo po 5 roku sa to roby.Ale vieťe 100 ľudí 100 názorov niekomu vyhovuje niekomu zas nie 🙂

dominka11
9. júl 2013

@kosta123 ano môže, mne ju aj davali aj vyberali mimo.

kosta123
9. júl 2013

@dominka11 - Ďakujem a bolelo?

dominka11
9. júl 2013

@kosta123 vyberanie nie. to bola sekunda, som si myslela, že ešte tam niečo pripravuje a ono to už bolo vonku 😉 ale vloženie ano a dosť. Ale hlavne kvôli tomu, že to bolo hned po 600nedelí....

kosta123
9. júl 2013

@dominka11 - tak super,,,no to zavádzanie aj mne bolo dosť nepríjemné.

18iwana
11. júl 2013

Aj pre mňa bolo zavádzanie dosť nepríjemné,ale stálo to zato 🙂 🙂 Ja sa dosť bojím toho vyberania na druhý rok ma to čaká a už teraz mám strach ale aj tak uvažujem že si to dám znova...Len to vyberanie....ach

kosta123
15. júl 2013

@18iwana - vobec sa neboj,dnes som si ho bola dat vybrať a ani som nevedela fakt !!! 😉

18iwana
16. júl 2013

Fakt ?tak to si ma ukľudnila🙂)))))))a ani nevieš ako🙂no už len nech to mam ja za sebou a budem rada🙂A potom možno sa budeme snažiť pre súrodenca pre naše dievčatko lebo už asi pol roka chodí za nami že chce bračeka🙂 😉

michaelamilan
16. júl 2013

Ahojte, ja som si dala po šestonedelí nehormonálne teliesko. Vkladanie absolútne nebolelo, skoro som to ani necítila, bola to rychlovka. Len sa mi zdá že teraz pred a aj po mrche dosť špiním :-O Musím si to odsledovať, dr mi povedal že mi možno nesadlo to teliesko ☹

tamaruska123
19. júl 2013

Ahojte, poculi ste uz aj o novom teliesku? Nieco ako Mirena ale je najmensie Tcko a ma menej hormonov. A z je lepsie ako medene telieska lebo nezosili menzes ani bolest pri menzes. 😨

kosta123
20. júl 2013

@18iwana - tak to teraz máme momentálne my doma 🙂 ...... kedy budeme mať bábätko 😅

denda2323
21. júl 2013

Ja mam danu uz 4-ty rok. Nemala som vazne problemy, len o nieco silnejsiu menstruaciu...Teraz vsak krvacam uz 4-ty den, nie je to silne krvacanie, ale bojim sa ze mam posunutu danu. Bolesti nemam, ma s tym niekto skusenost? Moze sa ta dana len tak posunut?

18iwana
21. júl 2013

@denda2323 ja mám tiež 4 rok a stále som mala menštruáciu pravidelnú a maximálne 4 dni ale ako my začínal 3 rok s danou tak som mala menštruáciu 4 dni a potom o týždeň take slabšie krvácanie.Bola som u lekára a on mi povedal že je to v poriadku že sa to stáva a trvalo mi to 2-3dni ale úplne slabé..

denda2323
22. júl 2013

no ja som zistila ze mam fakt posunute teliesko, citit poriadne snurku, a krvacam. Isla som dnes k lekarovi, moj ma dovolenku. Ziadny lekar ma v meste nechcel vysetrit, velmi som sa v nich sklamala. Ten ktory zastupuje mojho gynekologa, je dost daleko, no ale musim ist teda tam. Drzte mi palce, bojim sa :(

leoni11
23. júl 2013

@denda2323 ja som ani nevedela kedy ani som to nijako necítila, len mi pri bežnom vyšetrení u gyn. povedala, že sa mi posunula DANA dole, mala by som si ju dať vybrať. Ale ja som nič necítila, ani MM 🙂 . Dr. mi povedala, že síce sa hovorí že DANA vydrží 5 rokov, ale že vraj realne len 3-4 a potom by sa mala vybrať a nahradiť novou. Ja som ju mala už 4 rok, tak som ju dala vybrať.

leoni11
23. júl 2013

@kosta123 čítam, že si si dala odstrániť teliesko. Mala si už menzes? Lebo ja som mala asi pred 2 týždňami prvý krát od vybratia a mala som ho len cca 3 dni a uuuplne slabý. Dovtedy to bola klasika cca 5-6 dní. Zmenilo sa to aj Tebe? 🙂

denda2323
23. júl 2013

uz mi ju lekar vybral, strasne som sa toho bala, no bola to len chvilka 🙂 bola som taka nervozna ze som si ani nevsimla ze uz je vonku 🙂

kosta123
24. júl 2013

@denda2323 - ano mne sa po roku posunula,ale naštastie som neotehotnela.

@leoni11 - ja som si ho dala vybrať na 3 deň menzesu,ešte som mala slabunký,ale inak som mala až 10 dní a dosť silné,aj také kusy išli somňa 😖 uvidím čo bude o mesiac,dufam že sa mi to už upraví,teda ak v tom nieje iný problém.

adriana8
3. aug 2013

no baby ako by som začala🙂 danu som si dala min. rok v augusti...prvých 11mesiacov v pohode...potom som mala mrchu takú mrchavo silnú že mi dana vypadla...tak mi ju tam pred mesiacom dal znova a už zase cítim že je všelikde len nie tam kde má byť..mimochodom som jumala tiež posunutú ale neotehotnela som...no uvidím neskor či my zase nevypadne...dúfam že nie...a ako mi ju zaviedol celý mesiac som špinila...ja už som zúfalá...a teraz mám zase všelijaký výtok...asi pojde von...

kosta123
5. aug 2013

@adriana8 - nie kazdé telo to v pohode príme,,,,ja ju mam vonku necelý mesiac,,,,a výtok nikde,,,hurááááá,,ešte som zvedava na menzes.

levicat
15. aug 2013

ahojte baby prosim vas dala si to najaka kocena robit v bilizsej dobe chcela by som sa na cenu spyta...dakujem

ramonalm
23. aug 2013

ahojte ,ja som mala DANU 4 roky dala som si ju vybrat a mam 5 mesacnu dcerku..Teraz byvam v GB dala som si ju este raz ,mam ju dva mesiace ale meska mi to uz 3 tyzdne takze fakt neviem ci je spolahliva.....{dam vediet ci som tehotna 😒

kosta123
24. aug 2013

No a ja sa hlásim že po vybratí dany akože menzes 4 dni,,,,ja odpadáááávam ,,,,,,hurááááá 🙂

zdenus11
24. aug 2013

@ramonalm asi ťa nepoteším, ale poznám mamičku, ktorá otehotnela a mala DANU...že sa jej posunula...tak daj info ako si dopadla 😉

ramonalm
24. aug 2013

@zdenus11 ahojky,takze som dopadla super pretoze,som to dostala (konecne)a niesom tehotna,bola som aj u doktora (pre istotu)takze DANA je na spravnom mieste a vsetko je tak ako ma byt,.ale nezabudajte,ze ziadna antikoncepcia nieje 100percentna 😎

evita860
26. aug 2013

@levicat ja mam danu od januara a stala ma 70 e aj so zavedenim mirena stoji do 200e