Vnútromaternicové teliesko. Máte s ním skúsenosti?

sylvasik
27. sep 2007

Uvazujem ze by som si dala zaviest vnutromaternicove teliesko, ale mam trochu obavy, nemate nahodou skusenosti?

petronela367
19. sep 2013

ahojte.ja mám Danu 3dni.Mám ružovkastý výtok,taku vodovú tekutinu.Nepáči sa mi nič z toho čo ste o Dane napísali.Tie negatíva....Lutujem,že som si ju dala.pribrat určite nechcem,snažím sa schudnuť.ja určite s ňou neotehotniem,lebo partner to nikdy do mňa nedá.Istí aj takto,pretože deti nechce.teda už nechce so mnou.Má 3.Brala som tabletky 4 roky a povedala som si koniec ubližovaniu mojmu telu.je to svinstvo tie hormony.Ked nebudem spokojná s Danou,asi si kupim lokálnu antikoncepciu PHARMATEX.

silesias
30. sep 2013

Ahojte ja som mala DANU 6 rokov a bola som velmi spokojna, ziadne tehotenstvo ... jedine co mi vadila ze bez nej som ma ms 3 dni a s DANOU cca 5 dni a bolo to silne krvacanie, akonahle som si ju dala vybrat opat mam ms 3 dni a niekedy aj menej. Ja som s DANOU bola velmi spokojna, ale ako tak citat kolke ostali s nou tehotne no neviem. Asi je fakt najspolahlivejsia antikoncepcia nasa 10 rocna dcera, ktora velmi casto spava s nami v posteli 🙂 .... mozno aj preto sa nam uz 3 roky nedari otehotniet 🙂

e_z
7. okt 2013

Ahojte, do Wiki Modrý koník pribudol článok o vnútromaternicovom teliesku: https://www.modrykonik.sk/vnutromaternicove-tel... .
Napíš svoju skúsenosť aj do Wiki, dole pod článkom. Báť sa toho alebo nie? Dik.
@zuju2
@18iwana
@kosta123
@michaelamilan
@denda2323
@adriana8
@ramonalm
@evita860
@silesias

dominatorka
16. nov 2013

Ahoj silvi ja mam danu us stvrti rok a som snu spokojna niekedi mam take krce ale daju sa zvladnut ale s partnerom stale na ostro takze so. Spokojna

lucka902
7. jan 2014

@nikinka82 priznavam, ist na potrat 6 krat je extreeeem, a nezodpovedne zo strany michaely, ale potrat nie je hamba, to v ziadnom pripade!! zena nikdy nevie do akej zivotnej situacie sa dostane. A bohuzial je to niekedy ta lepsia cesta, ktoru si vybrat.

cheilla
16. feb 2014

@zuzkaaaa no ahoj zuzkaaa ja som mala taku presne danu ze som ne mala krami ale velmi som pribrala stoho a som bola velmi na fuktuna ta racej bisom ti otporucala taku danu abisi mala krami

cheilla
16. feb 2014

no ahojte volam sa marika mam 23 ROKOV DALA SOM SI DANU US DRUHI KRAT TA PRVA CO SOM SI DALA TOBOLA INA TERAZ SOM SI DALA TAKU ZE KASDI MESIAC BUDEM MAT KRAMI NO A DOS KRAVACAM NEVIEM CI JETO NORMAL KEBI STEMI MOHLI OTPOVEDAT 😵

megie
17. feb 2014

@kosta123 ahoj, písala si, že sa ti po roku používania "dana" posunula. Ako to riešil lekár? vybrať a nahradiť novou? mala si obyčajné teliesko s meďou, či s hormonom? A vieš aj kvôli čomu sa ti posunula?

megie
17. feb 2014

@kissova ved ja si tiež myslím, že tu ženy strašia tragickými koncami ale vtedy, ked nechodili na kontroly, mali to tam dlho atd atd. Tak ako niekomu nesadnú tabletky nemusí sadnúť toto, ale nikto nemôže tvrdiť že to je zlé. Je omnoho vela žien, čo ho majú, ale nehovoria o tom, práve preto, že sú s ním spokojné. Ja ho mám, a aj moja mama ho mala pred 20 rokmi. A všetko v poriadku.

nixdorf2
18. feb 2014

ahoj ja som mala teliesko cca 3 roky stale som mala vytoky a silne krvacanie v podstate sa mi cyklus skratilna 14dni ,,to akoze ziadny zivot))nic ine som neriesila len menstruaciu a zapaly,,, dokonca sa mi posunulo o 2cm co sa muselo nasledne zaviest druhe ,,, skoro som zdochla)) mala som stale zapaly vytoky svrbenie.. ked som jedneho dna prisla k lekarovi s tym ze mam opat problem,,,, zistila som ze mam PAP test 4 stupen co ze akoze DOVO DOPO hned to islo vom a nabehlasom na antiku do roka sa mi vsetko upravilo vysledky som mala super TELIESKO NIKDY,,ale to je iba moja skusenost)) tak papa

sheila72
18. feb 2014

Ahoj, ja mám mirenu a tiež som s ňou mala zo začiatku problémy, stále som krv a zápaly. Potom mi dal dr niečona spevnenie ciev a zatiaľ nič, akurát že mi.našli cystu, tak neviem či to môže byť z toho telieska. Aj moja mama ju mala a raz jej vypadlo, ale nesťažovala sa, že by ju to vyberanie nejak bolelo. Dr.mi vravel, že ona zvykne vypadávať, keď má žena viac roztiahnutú maternicu.

nixdorf2
19. feb 2014

asi nemam taku vytahanu maternicu potom))) zartujem)) ale vazne,, neskutocne ma to bolelo a pritom som neni ziadna padavka jasne ze som neumrela pri tom))mne lekar povedal ze skratka teliesko mi robilo proble , telo to nechcelo prijat , teraz mam tabletkya je to fajn ) sice obcas zabudnem na ne ale hadam sa mi nic nepritrafi)

kosta123
19. feb 2014

@megie - skusil ju popravit,,,urobil sono a povedal ze sa mu to podarilo,,keby nie tak by musel dat novu,,,mala som obycajnu danu za 50e.

luckatr
25. feb 2014

@majcik ahoj to vazne ....a dobre mala zavedenu ...?

nixdorf2
27. feb 2014

popravit DANU???? ved to sa neda len tak to zas tam natlacit,, si to zisti aby ta neoklamal,,, mne ked sa posunula lekar povedal ze to mus ist bezpodmienecne von a NOVU!!! som dostala zadara,,))

jana0112
28. okt 2014

Ahojte.Chcem si dat po dvoch rokoch vybrat danu.ako som mala dnes v plane ale sestricka mi ju nenasla tak musim ist do nemocnice na vysetrenie.Hrozia mi nejake zdravotne problemy? Dakujem

ivanaa1
30. okt 2014

Ahojte tak ja mam DANU 5 rokov...o 2 týždne si ju idem dať vybrať a rozmýšľam že si ju dám ešte raz len ešte nie som úplne rozhodnutá.Ale inak nemožem sa na ňu sťažovať každé telo ju prijme inak ale moje to zvládlo super...síce sa obávam toho vyberania už teraz mam strach...ma niekto skúsenosti po vyberaní telieska po toľkých rokoch.

nixdorf2
30. okt 2014

@jana0112 neboj v nemocnici ju najdu neboj sa sestricky to nemusia vediet a preco ti ju hladala sestricka?? ved to moze iba lekar?

nixdorf2
30. okt 2014

@ivanaa1 mna to trochu bolelo ale to preto lebo som isla v strede periody, ak pojdes druhy den ked este krvacas tak ta nic bolet nebude,budes otvorena a nebude to ziadny problem) a nerob si z toho hlavu ze mas menzes ) lekari uz videli kde co )

luciafackova
1. nov 2014

ja mam zavedenu Mirenu uz druhy krat a danu by som si urcite nikdy nedala je to lacny smejd z ktoreho zena ma len silnu menstruaciu a zapali..... s mirenou som nadmieru spokojna po vytiahnuti som v pohode do 2mesiacou otehotnela a po narodeni maleho som si ju dala opat zaviest a nemam ani menstruaciu som s nou spokojna
😉

ivanaa1
3. nov 2014

@nixdorf2 Ďakujem za podporu 🙂 no som zvedavá ako to dopadne 🙂 dúfam,že ok 🙂

ali08
8. dec 2014

@expertka8 ahoj,prosim ta a ked si dam zaviest danu budem hned aj krvacat?ja som 9 mesiacov po porode este som nemala menzes lebo kojim.idem na dovolenku a chcela by som si ju dat zaviest ale obavam sa ze hned potom budem krvacat a dovolenka bude v cudu.dakujem

timea7
20. dec 2014

@luciafackova danu som mala viac krát za sebou (asi päť), nikdy som nemala ani silnú menštruáciu ani zápaly, keď som s ňou začala, mirena ešte neexistovala. Teraz mám mirenu a maximálna spokojnosť, ale viem, že nie všetkým ženám sadne.

luciafackova
21. dec 2014

@timea7 ja len na zaklade toho ze kamaratka si dala danu a ma neskutocne silnu menstruaciu a bolestivu a predtym mala normalnu a ze sa jej aj dana posunula ako jasne nie kazdemu sadne kazdy ma ine telo a iny organizmus.

timea7
21. dec 2014

@luciafackova veď preto som napísala, že každej žene sadne niečo iné, ale to neznamená, že dana, ktorá je lacnejšiaako mirena, je k ničomu, sú ženy, ktoré sú s ňou veľmi spokojné.

alex77755
6. mar 2015

@sylvasik ahoj. môj lekár povedal že dana sa už veľmi nedáva, lebo je problémová. dal mi mirelu co je už modernejšie a na 5-6 rokov, podľa typu. zatilaľ som nezbadala žiadne komplikácie takže vrelo odporúčam. 🙂

alex77755
6. mar 2015

@sylvasik teda prepáč mirena sa volá 😅

beebo
25. feb 2016

ahojte, dala som si zaviesť teliesko levosert, je to ako mirena čiže hormonálne, mám ho týždeň, a som ako balón nafúknuta, mám zápchu a stále kŕče je to normálne??, a mám pocit že priberám, má niekto rovnaké skúsenosti, je to normálne,?? vôbec sa mi to nepáči čo sa somnou deje......poradte ďakujem

vivien888
20. máj 2017

ahojte ,kto ma skusenost s danou ,ja ju mam 12rokov maju mi vybrat ale mam zrastenu ,
danu

cokolito
20. máj 2017

@vivien888 12 rokov ju máš zavedenú? Zaujímavé. To si akože nechodila 2 razy do roka na kontrolu a na pootocenie aby ti nazarastla? Veď už po piatich rokoch ti ju mali vybrať a znova dať novú. Ja som mala Danu zavedenú dva razy. Prvých päť rokov fungovala tak ako mala. Potom mi ju vybrali a dali novu,ktorá už potom zlyhala a zostala som tehotná a bohužiaľ aj potratila.