Vnútromaternicové teliesko. Máte s ním skúsenosti?

sylvasik
27. sep 2007

Uvazujem ze by som si dala zaviest vnutromaternicove teliesko, ale mam trochu obavy, nemate nahodou skusenosti?

amadora
17. dec 2009

Dominika hovoríš mi úplne z duše 😉

mariaa
17. dec 2009

amadora pekny dnik zelam zasnezeny🙂ak chcem pisat na inu temu zapal vajecnikov mam vytvorit novu?

amadora
17. dec 2009

ak sa chceš niečo opýtať alebo podeliť o skúsenosti tak založ novú ak taká nie je, alebo sa môžeš skúsiť aj tu medzi nami 😉 a tiež pekný dník želám 🙂

mariaa
17. dec 2009

no neviem ci tu pisete o vsetkom alebo len o dane? 🙂

janka08
18. dec 2009

chcela by som spytyt co stoji dana a ci nieco preplaca poistovna

amadora
18. dec 2009

fu, neviem presnú sumu ale vyšlo to tuším dáko medzi 1000 a 1500Sk... poisťovňa neplatí vôbec nič 😒 akurát mne to doktor spravil tak že aspoň vyšetrenia čo sa robia pred zavedením dany mi napísal ako preventívnu prehliadku lebo akurát mi to tak vychádzalo že mi bolo treba robiť, tak som si ich nemusela platiť, inak sa hradia aj tie

mariaa
3. jan 2010

ahojte babi...idem si dat vybrat danu je to bolestive???a plati sa nieco za vyberanie?

michaela025
3. jan 2010

no ahojte baby dlho som tu nebola.cely den okolo deti ani nemam cas ist na pc.uz teraz mate ine temi.ved to je dobre.aj ja by som chcela sa nieco spitat az mi viete nato odpovedat.bola som ved viete tolko krat na preruseni teraz mam danu vola sa diana mam ju na 10rokov mam ju neceli rok ale mam menzes 2 krat do mesiaca a pred menzesom mam zapal ale taky ze klitoris sa mi hrozdne zvedsi a mam svrbenie .a ked dostanem tak mi to zmizdne.nemozem ani nosit vecer nohavicky bola som aj u doktora nic mi nato nepovedal dal mi mast a kasle na mna ,bojim sa aby som nemala rakovinu alebo nieco ,dik za odpoved a ahojte 😀

mariaa
7. jan 2010

ahoj michaela ja som mala danu od aprila 2009 stale vytoki,palenie,svrbenie a no koniec roka zapal vajecnikov lekarka ma odhovarala ze ju nemam davat prec ale ja tieto problemi som nikdy predtym nemala az ked mi dala danu,teraz som ju dala von a dufam ze uz bude len dobre nic som si s nou neuzila skor len problemi,zapali .....aj ked som citala vsetko o dane ze mozu byt zapali koleg.ma odhovarali ze rakovina aj na to som uz myslela ....ale necchcem ta odhovarat mozno to prejde..ale aj moja lekarka na to kaslala ja som sa rozhodla ju dat von ...paa

vieraj
8. jan 2010

michaela zober si od doktora kartu a chod inemu. moze s hanbit, ze na teba kasle..........

michaela025
13. jan 2010

no to si aj ja myslim ze by mala ist von zas ma hrozdny zapal sama sebe sa hnusim ked sa na to pozrem este aj mam krvavy vytok je to hrozdne len sabojim ze ked ju vysadim mozem otehotniet a kd si dam tabletky tak mam problem so zlcnikom neviem co by som mohla este uzivat aj mi hovorili ze nejake naplastie len to stoji 20e a je to na mesiac tak by som asi skrachovala inak dakujem za vase odpovede 😎

vieraj
14. jan 2010

chod k inemu lekarovi, aby si nieco nezanedbala

mariaa
15. jan 2010

michaela....daj to von krvave vytoky som mala aj ja uz ma to nebavilo..skus tie naplaste je to dost na mesiac ale nebudes tehotna..ja napr.nemozem hormonalnu antikon.a uz ani Danu ostavaju uz len kondomy hmm brrrr nam ☹

to.beruska
20. jan 2010

Ajojte baby ake naplasti myslite.ja som chcela danu ale rozmyslam ze si ju nedam-teraz som zacala nuvaring kruzky tak uvidime

susi157
24. jan 2010

ahojte baby ja mam mirenu už tri roky nemala som žiadne problémy až na silnejšie krvacanie a 3dnový menzes.aj ja poznam pripady že ženy po nej otehotneli jedna po roku a druha po piatich rokov.tak sa snažime cez plodne dni vynechat milovanie kedže dalšie dieta neplanujeme.ale po vybrati rozmyšlam po lepšiej a drahšej značky lebo pri mirena nie som si na 100percent ista.uvidime

ajduska11
28. jan 2010

cafte ja mam danu 9 mesiacou a som tiez tehotna moja doktorka mi povedala ze by mi radila interupciu lebo mi nemoze zarucit ze dieta bude zdrave mam uz dve deti a neviem co mam robit

ajduska11
28. jan 2010

ahoj zuzulask ako to s tebou dopadlo ja mam teraz rovnaky problem som tehotna a neviem co dalej doktorka vravi z emi nevie zarucit ze dieta bude zdrave

vieraj
28. jan 2010

ajduska, ja som sa este nestretla s takym tvrdenim. preco by nemalo byt zdrave? ved je vela zien, ktore otehotneli a maju krasne deti a nic im nechyba.
ja osobne by som na potrat nesla.drz sa.

susi157
29. jan 2010

aj ja som počula že dieta by malo byt zdrave ked otehotnieš s danou aj som pisala že poznam ženy ktore otehotneli cez danu jedna bohužial išla na potrat a ta druha ma zdrave dieta.ja tiež by som nešla .rozhodnuti je na tebe.už ako sa rozhodneš budem držat palce 🙂

amadora
29. jan 2010

kamarátkyn brat bol dieťatko počaté cez používanie dany, narodil sa zdravý a danu nenašli 😉 určite je tam strach, ale možno by som skúsila popátrať na nete o nejakých skúsenostiach a tiež sa poradiť s viacerými lekármi 🙂 držím palce!!!

larmimi
16. feb 2010

Baby potrebujem radu...mal niekto po vybrati dany rozhadzany cyklus??

viola111
19. feb 2010

Ahojte ja som mala danu zavedenú necelé 3 roky, potom sa mi vysunula. Pol roka som mala pauzu a opäť som si dala zaviesť Danu, ale po tomto zavedení krvácom po sexe. Bola som u gynekológa, ale povedal, že je to normálne. Čo vy na to?

vargula1
24. mar 2010

ahoj zeny 😉 mam DANU 3tyzdne,doteraz to bolo celkom ok,ale dnes mam dost silne bolesti v podbrusku ako pred mrchou,ale silnejsie a stale nechodi a spinim trosku,je to normalne??? dik 😒

andreasiskova3
29. mar 2010

vargula: ja som mala danu tiež a ako hovoríš bolesti v podbrušku a stále farebný výtok, a ešte k tomu to aj manžela pichalo pri milovaní, tak som ju zrušila a dala ju vybrať. Bolo to fakt nepríjemné pre obe strany.

anulka007
30. mar 2010

ahojte vsetci ,ako antikocepciu používam injekcie depo-provera som veľmi spokojná ale v poslednej dobe mam bolesti hlavy ,ktore som predtím nemala uvažovala som o zrušení injekcií a o zavedení DANY ,ale po prečítaní príspevkov som na važkach či si ju dať, mam 38 rokov a 2 deti 17 a13 ročných, tabletky pre bolesti žaludka namožem 😝 tak teraz neviem čo robiť

siska76
30. mar 2010

Ahojte ženy,mamičky,zatiaľ som tu prečítala na vnútromaternicové teliesko len negatíva.Ja ho mám už 16mes.,bez problémov.Mám Mirenu stála ma do 6 000 korún aj so zavedím, aj vyšetrením ,prvé 3 mes.som mala krvácanie aj mimo cyklu,potom sa to upravilo.Občas ma bolieva hlava ale pri dvoch deťoch a brebdetých nociach sa nečudujem... 🙂 Jediný problém mám morálny,som katolíčka,,, ☹ žiaľ Billingsova metóda u mňa nefungovala..

vargula1
22. apr 2010

andreasiskova: ahoj,akosi tie bolesti prestali,aj ked mrchu som mala 2 tyzdne 😖 este pojdem na kontrolu a uvidime dik 🙂

kristina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
datkova
25. máj 2010

ahojte, neviete kolko stoji dana?

vichy77
25. máj 2010

Ahoj.
datkova mna vysla aj s jej zavedenim 50 eur.