Vnútromaternicové teliesko. Máte s ním skúsenosti?

sylvasik
27. sep 2007

Uvazujem ze by som si dala zaviest vnutromaternicove teliesko, ale mam trochu obavy, nemate nahodou skusenosti?

ela.masa
28. sep 2007

ahoj sisa tak aj ja som o tom uvazovala ked mi teraz uz tretia znama povedala ze s nim otehotnela.tak zhanam dalsie info.dr sa vyjadril ze nic nie ja stopercentne jedine celibat.humorista.

naty
4. okt 2007

moje mamina ho měla, že jí stačí dvě holky....no...bráchovi je ted 13... 😀

sylvasik
autor
4. okt 2007

prave toto som potrebovala vediet a uz nemusim vahat aj ked chcem este babenko ale rada by som ho mala planovane.

janinah
4. okt 2007

u niektorých žien výrazne zosilňuje menštruačné krvácanie

expertka8
4. okt 2007

...moja kamaratka otehotnela s DANOU.... 😲 ....viac to komentovat nejdem...takze si nie 2x...ale 4x premyslite formu antikoncepcie 😉

expertka8
4. okt 2007

Medené teliesko nie je vhodné pre mladé dievčatá, bezdetné ženy alebo ženy s poruchami menštruačného cyklu, s nepravidelne tvarovanou maternicou, s poruchami krvného zrážania alebo s alergiou na meď. Teliesko je potrebné vymeniť každých tri až päť rokov.

Vnútromaternicové teliesko môže gynekológ zaviesť 6 týždňov po pôrode.

Výhodou vnútromaternicového telieska je, že neobsahuje hormóny, je ekonomické a bezpečné aj počas laktácie. Plodnosť sa obnoví ihneď po jeho odstránení. Nevýhodou IUD je zvýšený výskyt nepravidelného krvácania a možný výskyt zápalov malej panvy.

sylvasik
autor
5. okt 2007

dakujem teraz beriem antikoncepciu ale stane sa aj ze zabudnem a dam si ju neskor tak som chcela dat si danu aby som nemusela stale hltat hormony ale chcela som si byt ista ze neotehotniem,tak mi radsej zostanu hormony

bubonic
5. okt 2007

sylvasik aj ja si idem dať zaviesť teliesko, akurát, že to nebude dana, ale niečo novšie. bohužiaľ názov si nepamätám, objednali mi to v lekárni a príde mi to v pondelok. tak som zvedavá, trochu ste ma vyplašili. 😖

sylvasik
autor
5. okt 2007

mohla by si mi prosim potom napisat nazov ze by som sa na to opytala lebo danu si uz urcite davat nebudem, chcela by som teda nieco lepsie a novsie

misulka101
11. okt 2007

ahojte babulky,ja mam danu asi 7 mesiacov ale tento mesiac mam take divne pocity ,mam taky ruzovy vytok ked som na zachode a bolesti ako ked mam dostat mrchu neviete co by to myhlo byt?

skalnicka
22. jan 2009

ahoj..nema niekto novsie skusenosti? aj ja si pravdepodobne dam zaviest DANU, kedze vzhladom k mojim inym zdravotnym problemom nemozem brat hormonalnu antiko, zial ani Mirena nie je vhodna...naozaj su skusenosti len negativne? ja som citala, ze spolahlivost je na 99 percent, teda menej ako hormonalna, ale co uz ked nemozem...alebo opytam sa takto...ak neuzivate hormony, aku antiko pouzivate? len barierovu?

teodorka
22. jan 2009

ja mam danu uz druhu.Prvu mi vybral po 4 rokoch ,tu bolest pri vyberani neprajem nikomu -druhy porod .Ako mi ju vybral tak hned mi zaviedol aj druhu ale ta sa asi nedobre uchytila a tak od prveho momentu som ju zle znasala .Hocikedy som mala take bolesti ako ked prichadzaju kontrakcie ,este aj tak dlho trvala bolest ,potom odisla a za dva- 3 dni sa vratila a takto to trvalo polroka kym som si ju nedala vybrat.Pol roka som bola uplne bez antikoncepcie a v septembri som si znova dala danu a zase mam pokoj .tot moja skusenost .Ja som tabletky nechcela [zabudlivost 😀 ] a pred tym som mala teliesko v ruke a to som mala menstruaciu non stop.Takze si myslim ak sa dana dobre zavedie nemal by byt ziadny problem. 🙂

dioliana1
22. jan 2009

fuj nikdy viac, velke problemy... 😝

skalnicka
22. jan 2009

ake dioliana1?

londyncanka
22. jan 2009

ja mam IUD uz skoro rok a nastastie k mojim 14mes.dvojickam a 28mes.chlapcovi nepribudlo dalsie.Vraj je dobre sa vyhnut plodnym dnom.A ja mam take huste "sople" ako vytok.Vraj drazdi Dana krcok maternice. DANU mam na 8-10rokov.Nestraste ze to boli,ked vyberaju,ja si ju tam necham! ☹ 😖

skalnicka
22. jan 2009

a ked sa vklada, tak to boli?

sassi
22. jan 2009

aj u nas v rodine mame prípad, že ťžemna s Danou otehotnela
ja mam teliesko, ale hormonálne Mirena , je tu o tom tiež diskusia
je sice drahšie, ale podla mna a aj mojho lekára lepšie - bezpečnejšie (čo sa týka tehotenstva rovnako bezpečné ako tabletky, vlastne bezpečnejšie, lebo odpadá riziko zabudnutia pilulky), lepšie sa znáša, nehrozí alergia na meď, je oveľa nižšie riziko mimomaternicoveho tehotenstva ...

londyncana na 8-10 rokov? U nas sa zavádza teliesko maximálne na 5 rokov, totiž može ti zarásť do maternice, tak dlho by som si ho nenchávala ... Mirena sa tiež po 5 rokoch musí vymeniť.

a zavedenie je nepríjemne (asi je to jedno, či mirena či dana alebo ine teliesko), ale da sa zvladnuť, nie je to zasa nejaká hrozna bolesť, skor neprijemný tlak ... no je dobre ostať 1 deň doma

sassi
22. jan 2009

a tiež myslím, že ak ma žena s telieskom problemy, väčšinou je to nejako zle zavedené ... treba si to dať zaviesť len ak je žena uplne zdrava, mne ju davali po preventívke + citologii . Niekedy sa dava Mirena ženám ak maju myom, vraj bráni jeho rastu...
a ak ma potom problemy bolesti, treba isť a nechať to skontrolovať, možno je zle zavedená

teodorka
22. jan 2009

mna prve zavadzanie vobec nebolo az som bola prekvapena ze to uz?ale vyberanie po 4 rokoch tak to bola ina sranda ,ono to je zrastene a dr to musi,,vytrhavat".No snazim sa nemysliet co bude o tri a pol roka ked mi ho bude zasa vyberat

monika0123
22. jan 2009

ahojte.ja mam tiez danu uz1,5 roka a nemam s nou problemy.doktorka mi vravela ze ona ju zvykne menit po 7 rokoch aj ked vraj moze byt v tele aj 10 rokov ale ona to meni skor.vraj mala uz pacientky co si ju dali menit po 14 rokoch a nemali s tym problem.moja doktorka odporuca po vybrati pol roka pockat az potom dat druhu nech si maternica oddychne.zavadzanie nebolo bolestive len som mala neprijemny psychicky pocit ked noznickami odstrihavala koniec trciaceho fuzika 😖 ale bolo to bez bolesti. 🙂

dioliana1
22. jan 2009

bolesti, zapaly, výtok..

londyncanka
23. jan 2009

sassi ja mam taku na 8rokov asi ich je viac typov.Zavedenie nebolelo,len ako spominala sassi taky tlak to je.Tu v UK je zadarmo antikoncepcia a aj epiduralky a rozne ine protibolestne injekcie pri porode,tiez ma hneva ze peniaze sa davaju lekarom aby sa o rodicky dobre postarali.To je jeho povinnost,nie? tu sa len plati za Doulu to je taka porodna asistenka ktora ti pomaha pri porode.Ale som sa rozpisala mimo temy.Len ma napadlo ako sme o tej antikonc.pisali,ze ako kamosky mi hovorili ze to u nas chodi.Podla mna Dana zrastie ked sa schudne.ja vlastne som vela schudla odvtedy co mi ju dali,ale naposledy ked som bola u lekarky tak mi nepovedala ze je zrastena,len ze je tam kde ma byt.

denise.v
9. máj 2009

Ja som si dala zaviesť DANU 3.apríla tohto roku.Ceľkom dobre ju znášam,len jedna vec ma trápi,že som ešte nedostala menštruáciu.Teraz neviem,či mám tak nepravideľný cyklus alebo som tehotná. 😖 .Ak máte aj s týmto skúsenosť,prosím poradte./V stredu idem k doktorke,tak som zvedavá 😨 ú/

dsaf
15. máj 2009

Nova dana vie narusit cely cyklus.Ja mam iny problem, dnes mi vybrali danu,ale zacala som dost krvacat,je mozne ze som dostala znovu menstruaciu,aj ked jedna mi prave skoncila.

javka
15. máj 2009

čauky baby,tak ja som si dala zaviesť IUS (MIRENA) 16.februára tohto roku,prvé 2 mesiace som vkuse krvacala no nie silno tak mierne chodila som vždy k svojmu gynek. a pýtala si či je všetko v poriadku,povedal že teliesko je na svojom mieste a že každá žena to ináč znáša...posledný mesiac som už bola zúfala že si tom dám preč tak mi nasadil ascorutin na 3 týždne a podľa toho či to prestane alebo nie mam sa ukázať,konečne to prestalo...a teraz nekrvácam vôbec,takže neviem kedy mam mať menštruaciu... 😒 ale pri tej MIRENE sa vraj len špiní alebo nekrváca vôbec...som s ňou spokojná,veď že by som nebola keď aj čosi stála 😖

majcik
16. máj 2009

Spoluziackina mama otehotnela s danou, dokonca to boli dvojicky.

kackabrcka
17. máj 2009

takto to vlastne vyzera -

http://www.jokagyn.sk/iud.htm

denise.v
24. máj 2009

Ahojte,ja som vám písala,že som nedostala menštruáciu,no bola som u mojej doktorky,vyšetrila ma povedala,že teliesko je na mieste a že tehotná nie som.Zobrala mi krv či neni mimomaternicové otehotnenie.Výsledky boli negatívne,teda tehotná nie som.Dala mi injekciu na vyvolanie menštruácie,vraj do 10 dní by som mala dostať.No tých 10 dní uplynulo a nič.Teraz čakám na druhý cyklus v týchto dnoch by som mala dostať.Som zvedavá... 😒

zuzulask
25. jún 2009

no aj ja mám danu a asi som tiež tehotná, tak asi pobehám doktorov ako ty, ja mám danu už skoro 1,5 roka ale znášam ju už dobre, mala som špinenie, ale doktor dal tabletky a prešlo to, tak uvidím.....

iwusska
26. jún 2009

ahojte, ja som mala danu 3 roky a bez problémov až na silnejšiu menzes, teraz vo februári som si ju dala vymeniť za mirenu a som maximálne spokojná, prvý mesiac som celý špinila ale odvtedy už nič, aj menzes je len také špinenie na 3-4-slipky takže pohodička...a čo sa týka zavádzania tak obidva sa dajú v pohode zvládnuť, je to síce taký nepríjemný tlak, ale trvá len pár sekúnd a ani vyberanie nie je nič strašné, ja som ani nevedela kedy bola von iba keď mi ju dr ukázal 🙂 ....každá žena to znáša ináč, takže je najlepšie ak to vyskúšate na sebe....prajem aby ste boli so svojim rozhodnutím spokojné