Vnútromaternicové teliesko po sekcii

jespera
26. sep 2012

Ahojte, je tu niekto kto si to dal po sekcii? Moze sa to hned po ukonceni 600 nedelia, treba tam specialne vysetrenia? Kolko to cca stoji? Zavadzali vam to v narkoze ci len tak? dakujem

martinkatinka
26. sep 2012

Stojí to cca 200 eur, zavádza sa to po šestonedelí, bez narkózy, trošku to zabolí, ale nič strašné, potom sa to kontroluje podľa harmonogramu.

jespera
autor
26. sep 2012

@martinkatinka a kupuje sa to v lekarni na recept - ci to dava gynekolog? Zavadza sa to na zaciatku menzesu vsak- musim cakat kedy pride...

martinkatinka
26. sep 2012

@jespera v lekárni na recept, doktor musí zvážiť, či je to pre vás vhodné.... a mne to zavádzal v strede cyklu, respektíve, nie počas menzesu....prvý rok som mala problémy, ale teraz je to už celkom v poriadku a účinkuje tak, ako má....

klincek
26. sep 2012

je aj lacnejsie, tusim do 50 eur, ale starsi typ. a zavadza sa vraj ku koncu ms, aspon podla mojho gyn. kupis ho v lekarni, recept ti da tvoj gynekolog. mne lekar povedal, ze po sekcii treba pockat aspon pol roka, len po normalnom porode sa moze po sestonedeli.
spcialne vysetrenia netreba, len musis mat vsetko ok na kontrole po sestonedeli. a ak by bol nejaky problem, treba ho vyriesit este pred telieskom.

janulka188
26. sep 2012

tak mala som Danu aj Mirenu.z osobnych skusenosti odporucam Mirenu -hlavne kvoli tomu ze mas menzes tak mozno 2x do roka .Pri Dane som mala menzes a hodne silny.S Mirenou je to ale drahsie stoji okolo tych 200e co je naraz dost ale ak si zratas napr.tabletky na cca 5 rokov tak to vyjde lacnejsie ako ony.Da sa zaviest hned po sestonedeli a najskor ti lekar urobi testy a musi ti ju predpisat🙂a s tehotenstvom po teliesku tiez neni problem otehotnela som po cca 2 mesiacoch od vybratia.

mayik
26. sep 2012

Ja mam mirenu, stoji 150 ecok, predpise a zavadza ju lekar. Prvych pol roka bolo divnych, krvacanie nepravidelne, menzes taky uplne jemny ale takmer stale. Potom sa to ale upravilo, teraz uz ani neregistrujem ze ju mam, menzes jeden den uplne slabulinky. Ja som mala velke problemy s bolestami pri menzese, ktore nezmizli ani porodom (cisarsky), tak mi to doktor navrhol. AKo pisem, zozaciatku som aj lutovala ze som sa na to dala nahovorit, teraz na to nedam dopustit 🙂

alka221
27. sep 2012

presne ako pisu baby nadomnou, avsak ja som si ju kupila sama s tym,ze si ju chcem dat zaviest..nemala som ziadny recept, mirena totizto nie je na predpis..vacsinou pisu baby,ze prvy pol rok je taky kadejaky, ja s nou nemam ziadny problem od zaciatku nekrvacam, nespinim..

timik77
8. okt 2013

Ahojte, mna doktorka povedala, z eposekcii si nemozem dat teliesko, vraj mi ho tam nikto nedostane, viete o tom nieco? mne sa to nezda, ved v zahranici si zeny davaju teliesko aj ked este nerodili. co si o tom myslite? dakujem

majka381
11. okt 2013

@timik77 ,ja mám za sebou dve sekcie,a mám mirenu,dala som si hu zaviesť tak po pol roku,keď doktor odsúhlasil že už môžem.

zanetamatej
11. okt 2013

@timik77 ahoj samozrejme ze sa moze dat po sekcii teliesko mne ho dal gynekolog po sestonedeli resp. 2 mesiace po sekcii, nie je to problem urcite a povedz lekarke ze sa to dava aj tak nechapem odkial to vzala take tvrdenie. Alebo si najdi lepsieho,lepsiu gyn. A nenechaj sa odradit je to dobra vec 🙂

brumka
11. okt 2013

@timik77 ahoj mne toto tvrdili 2 lekari porodnika j moj gynekolog ze po 2sekcii ze mi do maternice teliesko neodporucaju

zanetamatej
12. okt 2013

aha tak neviem zienky, toto som pocula prvykrat ze po sekcii to neodporucaju, no ja som si po sestonedeli po sekcii pytala antikoncepcne tabletky co som brala dovtedy ale tie mi gyn. neodporucal hned, a sam mi navrhol Mirenu 2 mesiace po, asi su tam ine okolnosti preco niektorí neodporucaju ale je to miniaturne teliesko ako tenka slamka tak neviem preco je problem 😒

vlasatica20
12. okt 2013

@zanetamatej ,problem je v tom, ze po sc je jazva a telo sa snazi teliesko vypudit. A tiez po sc si od spodu ako nerodiaca
takze to vraj aj dost boli, ked sa to zavadza.
Mojej kamoske to dr. zaviedol, lebo chcela aj po sc, ale upozornil na mozne komplikacie. Mala ho normalne 5- rokov a bola spokojna. Len lekar musi upozornit aj na mozne komplikacie. Jednej to môze vyhovovat - druhej nie

hlava234
7. mar 2014

ahojte zienky mne vcera zavadzali mirenu ale citim sa jak opyta, hlava mi ide na prasknutie ako keby som bola po PORODE. moje telo sa spametava s toho dufam ze sa dospameta a prijme tu antikoncepciu, pred tym som mala danu 4 roky ,ale krvacala som z nej pri menstruacii aj 2 tyzdne takze tak; hormonalna antikoncepcia si myslim ze nieje dobra lepsia je obycajna dana ☹

cop
18. mar 2014

ja mam mirenu som s nou maximalne spokojna len mam obavy z vyberania pri zavadzani ma to dost bolelo sice iba chvilku ale ja sa teraz bojim.mate s tym nejaku skusenost mam ju uz vyse päť rokov.uz by som s tym mala nieco robit ☹

adiawww
24. feb 2016

Ahojte.
Mam Mirenu uz piaty rok. Som po sekcii. Zavadzal mi ju lekar 13 rokov od sekcie. Bolo to tak bolestivé ako porof. Roztahoval mi krcok lebo sa tam nemohol dostat. Trvalo to cca hodinu, kde ma nasledne lekar i sestra dalsich 20 minut davali do poriadku. Nie som ziadna padavka, ale sam lekar povedal, ze by som dalsie zavadzanie mala zvazit pod narkozov, ze sa mu ju skoro nepodarilo zaviest. Lekari to po sekcii neodporucaju prave z dovodu tazkeho zavadzania. Mojej kamarátke, ktora este neridils ju dokonca ani po dlhom trapeni nezaviedli.
Co sa tyka potom, som stratila na rok chut na sex, mala som sem tam bolesti, slabe spinenie. Potom uz ziadne problemy. Aj cez to vsetko si ju dam zaviest opat po jej vybrati. Som spokojna hlavne preto ze 4 roky nemam menstruaciu a ziadny PMS syndrom a pod. Prajem vela zdaru.

vierkal
20. máj 2016

@jespera mne doktorka zavadzala danu teraz a platla som 85 eur ,neboleloo len taky mierny tlak

drobcek199
23. mar 2018

Čaute ja som bola Neska u ginekologa zaviesť mirenu no sa to nepodarilo zostala v krčku maternice
Mala z vás taký problém po cisárskom že Vám prerastá maternica cez krčok ? Uvidím o mesiac mám prísť znova hneď ako mi začne menstracia prvý deň tak som zvedavá