Vysadila som HAK. Mám začať brať doplnky výživy?

katka444
18. okt 2007

Ahojte, prave som vysadila Hak a na internete som sa dočítala že po vysadení je treba začať brať zinok, magnézium, esenciálne mastné kyseliny, vitamíny E,B a A. Tak či stým mate niektorá skúsenosti, že či ozaj treba niečo začať brať. A keby mi niekto poradil v ktorom prípravku doplnkov výživy toto všetko nájdem. Nechcem hltať 5 tabletiek za deň. Vdaka za rady a teším sa na príspevky.

deina
18. okt 2007

Celkom fajn je Babyplan, tam je vsetko, ale zase malo kyseliny listovej. Ta je najdolezitejsia a niekdy staci davat si len kyselinu listovu.

pietra
18. okt 2007

Ja som nebrala nic. Mne gynekolog povedal, ze staci, ak sa budem pestro stravovat. Ak vsak nieco chces, urcite staci kyselina listova. Ako uz pisala deina, ta je najdolezitejsia.

katka444
autor
18. okt 2007

No ja chcem začať snažilkovať až o pol roka. Ale toto som čítala že je treba brať po vysadení Hak nie kvôli babu ale pre seba, že ked telo začne fungovať samo. Možno to bola nejaka blbosť. Už presne neviem kde som to čitala, skusim pohladať.

sandrika
18. okt 2007

Ja som tiež nebrala nič teda ani som nestihla, lebo som hneď po vysadení otehotnela a to spm brala len dva mesiace 🙂

katka444
autor
18. okt 2007

Tak ja som tu stranku uz nenašla. 😒
Určite chcem začať brať kyselinu listovu. Viete mi poradit nejaku nie moc drahu a aby tam bol dostatočný obsah? Dočítala som sa že žena ktorá plánuje tehotenstvo by mala prijať 0,4 - 0,8 mg denne. Alebo 800 mikrogramov. Neviem či jeto to isté množstvo. Sú to rôzne zdroje.
A je potrebne brať aj vápnik pred tehu alebo az ked budem tehu?

sandrika
22. okt 2007

Keď si kúpiš iba kyselinu listovú zapkatíš cca 65,-SK takže to nie je drahé mne z nej však nolo ťažko od žalúdka zniesla som ju so stravou, ale aj to len občas to je 400mg taký istý obsah je v centrum materna, kde máš okrem kys. lystovej aj ostatné vytamíny potrebné pre ženu plánujúcu tehu a to stojí balenie 30 tabletiek cca 200 Sk

danu
22. okt 2007

tiez skuste brat Calibrum babyplan ja som ju brala po vysadenie HAK ktore som uzivala 10 rokov, chcela som maternu ale doktor mi povedal ze ta je dost tazka na zaludok tak skuste Calibrum

sandrika
22. okt 2007

Aha danu tak to preto mi je s nej tak ťažko už týždeň som ju kôli tomu nebrala a čo stojí calibrum?

danu
22. okt 2007

30tabliet zhruba 150,- Sk ale ja som si vzdy kupila to najvacsie balenie. Pisu ze mas brat 2x denne ja som brala 1x denne uplne staci.

danu
22. okt 2007

http://www.calibrum.sk/default.aspx/sk/chc/cali...
skus pozriet a popytaj sa este aj v lekarni a potom prejdes na Calibrum Mami a to je aj vyziva pre dojciace matky 😉

katka444
autor
23. okt 2007

Ja som čítala že v calibrum babyplan je kyseliny listovej málo (pre tie čo len plánujú byť tehu a ešte nie sú). Tak mozno jednu tabletku babyplan a k tomu jednu listovku 400 mikrogramov. To by mohlo stačiť, kedže dávka má byť 800 mikrogramov.
sandrika, môžeš mi prosím ťa napísať názov tej kyseliny listovej (výrobcu) za 65,-. Môžeš aj do IP ak sa to tu nemôže takto verejne. Dopredu vďaka.

sandrika
23. okt 2007

Katka, Myslím že sa može volá sa to proste "kyselina listová" pýtaj si v lekárni kyselinu lôistovú a oni ti už dajú túto je to taká malá zelená krabička.

katka444
autor
23. okt 2007

Ok, dík

katka444
autor
23. okt 2007

To bude asi menej tabletiek ako bezne byvaju 30 tbl. balenia. Pretoze za 65,- sa mi zda dost lacna.

sandrika
23. okt 2007

Je ich tam 30 a je to fakt normálna kyselina ly&stová najdrahšie som ju vydela za 77sk

katka444
autor
23. okt 2007

Tak to je super cena, počítala som s tým že to bude stáť zo 120,-.

sandrika
23. okt 2007

katka a ako dlho sa sdnažíš otehotnieť?

katka444
autor
24. okt 2007

ahoj sandrika,
my sa este nesnazime len teraz som vysadila HAK a chceme sa zacat pokusat na buduci rok aj to mozno az niekedy v marci, lebo budem mat nejake skusky a nechcem babo stresovat. Lebo ja pri tom strasne stresujem.

laura88
8. mar 2011

Chcem poradiť dievčatám, ktoré sa chystajú vysadiť hormonálnu antikoncepciu:
1.krat, ked som vysadila HAK nevedela som, co to prinesie, uzivala som ju rok, kvoli lahkemu ochlpeniu a rozhodla som sa ju vysadit..., mala som len 19 rokov, nevedela som, co mi to spôsobi. Po vysadeni som schudla, ale na druhej strane mi zacali nenormalne vypadavat vlasy. Prisla som s tym za gynekol. a povedala o mojom probleme a ta mi jednoducho nasadilo lacnejsiu HAK. Tu som brala asi 4 roky.
Po 4 rokoch som sa rozhodla ju vysadit, ale vedela som, ze mi budu padat vlasy, tak som este mesiac pred jej vysadenim zacala uzivat REVITALON, odporucila mi ho v lekarni, lebo nemali prave REVALID a povedala, ze je to to iste...
A po vysadeni HAK mi nepadali vlasy... a brala som ten revitalon asi len 6 tyzdnov a aj ked som ho douzivala, vlasy mi vobec nevypadavaju...

Chcem tymto pomoct dievcatam, ktore nevedia co im prinesie vysadenie HAK, kazda moze reagovat na to inak... ale o vlasy prist naozaj nemusite, treba si uvedomit, ze po vysadeni HAK ide z tela vela vitamov a to som pri prvom vysadeni nevedela a ani gynek. ma na to neupozornila... neboli takého fóra, kde sa mohol človek poradiť s druhými a predísť mnohým nežiaducim ucinkom po vysadeni... je tu už mnoho rád, ale chcela som pripojit moju skusenost, aby som pomohla niektorym zenam

laura88
8. mar 2011

Ešte by som chcela povedať, že užívaním HAK sa mi zhoršil zrak, zhoršia sa vám vlasy, už nikdy nebudú také ako ste ich mali pred začatím užívania..., ale každé telo je iné a niektorá možno nebude pociťovať žiadny rozdiel pred a po.... je to individuálne, aj keď treba si zvážiť ZA a PROTI