Neužila som HAK a mala som nechránený styk.

vanes123456
6. júl 2019

Ahojte , dnes som mala užiť prvú tabletku po 7 dňovom vynechaní, no zabudla som, že už nemám tabletky. Dostanem sa k ním až v pondelok, teda o dva dni. Dnes som mala nechránený pohlavný styk, myslite si, že možem otehotnieť ? Mám si kúpiť tabletku po? Ďakujem.

pininka1
7. júl 2019

Môžeš, aj v letáku je napísané že práve v prvé dni ak sa vynechá je najväčšia šanca. Ďalšia vec je, že ak si cez tých 7 dní mala menzes je dosť malá šanca že už máš aj ovuláciu. Ale môže sa stať hocičo....

klarissa25
7. júl 2019

Jasne po týždňovej pauze, keď dve tabletky neuzijes je šanca, prečo si nezbehnes kúpiť niekde do mesta?

vanes123456
autor
7. júl 2019

@klarissa25 zabudla som aj na recept, preto až v pondelok

ukulela
7. júl 2019

@vanes123456 ano, otehotniet mozes. ak by sa ti hned obnovilao dozrievanie vajicok, tak je to mozne a my tti teda do vajednikov nevidime. ak uzijes tabletku po, neviem, ako to bude s dalsim uzivanim HAK, lebo tbl po je iny ekrazit hormonov. to by som asi prekonzultovala s gynekologom, mozno odporuci pockat do dalsiemo menzesu (a teda mesiac sa chranit inac)

kristiii
7. júl 2019

@vanes123456 behni do lekárne a skús im vysvetliť situáciu, s tým že recept prinesies v pondelok, niekde predaju aj takto

monro
7. júl 2019

@vanes123456 urcite skus lekaren, mozno vyjdu v ustrety a daju bez receptu. Ten potom donesies, ked budes mat.