4. IVF a viac. Má to ešte zmysel?

sterea
19. nov 2007

Ahojte, chcem sa spýtať či tu je niekto komu vyšlo 4 IVF (a viac)? ja som momentále po 3 neúspešnom IVF+ ICSI a neviem či má zmysel sa púšťat do ďalšieho boja. Ako ste zvládali neúspechy a v čom bolo iné to posledné IVF , ktoré sa zadarilo 🙂 . Ako ste to zvládali po psychickej a finančnej stránke? Poteším sa každému príspevku.

monika3
26. mar 2008

kocky mne pred vcerom hovorila kamaratka tiez ze ak prejdeme do druhej poistovne tak sa znovu preplacaju tri cykly, ale mne sa to tiez nezda a bude to asi tak ako pise Katy2 😉

katy2
26. mar 2008

urcite to je len pre 3 cykly... citala som o tom viac komentarov aj zo strany poistovni aj z centier.... ak by to vyslo najavo, tak je to trestne...
ulrika, skus sa spytat v poistovni na ten STOP cyklus.... a po akej dobe ti ho stopli? ako dlo si stimulovala?

ulrika.zuberska
26. mar 2008

no ja som nechcela nič hovorit ale ja mam znamu v poistovni a ta mi povedala že sa to da lebo že oni by to zistili jedine vtedy-kolko pokusov bolo- keby sa pozreli do karty a oni sa ku karte nedostanu také pravo nemaju
ale ked som pisala do poradne tak doki mi odpisal že len 3 neviem či sa bal napisat alebo ozaj je to tak osobne som sa žiadneho dokt. ešte nepýtala musím ešte raz zajst za tou kamoškou či je to ozaj tak nech to poriadne zistí alebo sa opýtat v care ale osobne

katy2
26. mar 2008

nezda sa mi to... keby to tak bolo, tak by sa bezne menili centra a poistovne.... podla mna sa to berie ako podvod a ak sa na to pride tak su riadne sankcie...

ulrika.zuberska
26. mar 2008

možno tak len lakaju nových ludi do poistovne alebo neviem ale pokusim sa to zistit najlepšie by bolo mat nejakeho znameho lekara

katy2
26. mar 2008

tak ti drzim palce! 🙂

ulrika.zuberska
26. mar 2008

aj ja tebe pozeram že ty maš ešte 2 pokusy hradene tak sa drž nech to vyjde ešte v tom prvom

katy2
26. mar 2008

vdaka, ale ja mam zasa uz vek 😠 neviem, ci by som stihla vycerpat vsetky tri.... ale snad to vyjde teraz v prvom....

monika3
26. mar 2008

moja sestra sefuje v jednej posistovni tak sa jej na to spytam....ze ma to nenapadlo 🙂

nech vam to vsetko dobre dopadne.... 🙂

Ja mam este moznost 3IVF tak uvidime 🙂

ulrika.zuberska
26. mar 2008

no to je super tak budem čakat že sa ozveš s nejakou dobrou spravou

monika3
26. mar 2008

No Ulrika neviem, 😖 volala som segre a ona s tymto nema nic spolocne, ona robi v EZP na oddeleni odvodov atd..a neprichadza s tymyto vecami a ludmi vobec do kontaktu.
vraj ak by sme sa obratili priamo na oddel. zdravot. starostlivosti tak tam by nam povedali.... 😵
ale ja si myslim ze to urcite neplati....preplacaju sa co ja tiez viem len 3 cykly, aj centrach Asist. repr. to tak hovoria 😒
Skus si zavolat do svojej posistovne a poinformuj sa na ten soft-cyklus. Drzim palce 😉

tanitta
26. mar 2008

caute baby, takze.. narok so zakona ma zena na preplatenie 3 cykly IVF za zivot!!.. potom sa z vas stavaju samoplatci...preplacaju 2100IU hormonov ktorymi stimulujete dalsie ostatne co spotrebujete naviac platite z vlastneho vrecka nemale palky.. staci si na www.edusan.sk kuknut kategorizacie liekov a ich doplatky a plne sumy...
to ze by ste chceli "oblbnut"system no neviem... chcelo by to len velku ochotu dr. a to si ziadny lekar na zodpovednost nevezme pre pekne oci a nezmyselnemu systemu... takze takto ani neuvazujte....
so soft cyklami poistovne nemaju nist spolocne takze usetrite dasli telefonat a vas cas a hlavne trpezlivost s ludmi na druhej linke .. soft platite taktiez sami....vyuzivaju sa zvacsa uz vtedy ked ma pacientka vsetky cykli vycerpane koli pouzitiu mensich davok hormonov kde zase plati cim menej jednotiek tym menej penazi.. soft je s minimalnou stimulaciou...vela stastia kocky;)...

ulrika.zuberska
26. mar 2008

tanitta, dik za vyčerpávajúce info už sme múdrejšie
a ja som nehovorila o soft cykle to ani neviem čo je ale o STOP cykle

tanitta
26. mar 2008

ulrika.. mas tam napisane soft cyklus.. 😎

tanitta
26. mar 2008

prepac- monika to bola..

ulrika.zuberska
26. mar 2008

ja nie to monika 3 napisala soft cyklus ak si pozrieš stranku predtým ja som písala stop cyklus

sterea
autor
2. apr 2008

Bohuzial , mame narok iba na 3 cykli za zivot aj to iba do veku 38 rokov ☹. Ak by ste poistovnu oklamali, je to trestne ☹. Poculi ste o tom , ze v Cechach chcu schvalit preplacanie iba jedneho cyklu? Dufam , ze toto nikoho u nas na Slovensku nenapadne ☹. Uz takto je to pre vetsinu parov velmi narocne.

sterea
autor
2. apr 2008

Chystate sa niektora najblizise na IVF ? Ja som opet zmenila centrum a tentoraz zacinam stimulaciu netradicne nasadenim antikoncepcie min. na 2 mesiace, tak dufam ze to prinesie pozitivny vysledok 🙂. Na IVF by som chcela ist v juny alebo v july podla hormonalnych vysledkov.

lenka20
2. apr 2008

sterea - tak dufam, ze u nas to nechaju aspon tak ako je to teraz, 1 cyklus je strasne malo, najma pre nas viacnasobne IVF-karky... aj ked - obycajne sa nase statiky opakuju jeden po druhom, takze mozne je vsetko....

bianka30
2. apr 2008

baby aky je to soft cyklus

sterea
autor
2. apr 2008

Soft cyklus, je vlastne klasicke IVF, ibaze sa berie menej liekov a vytvori sa menej folikulov. Moze sa dokonca robit bez stymulacie pokial ovulujes , odoberie sa iba jedno vajicko a to sa metodou ICSI oplodni a zavedie spet. Odporuca sa zenam ktore vycerpali 3 cykli hradene poistovnou alebo trpia na hyperstimilaciu. Vyjde to o cosi lacnejsie ako klasicke IVF a je to mensia zataz pre telo.

tanitta
2. apr 2008

soft- je s minimalnou stimulaciou...t.j. i mensia zataz na organizmus , s cielom dosiahnut mensi pocet vajicok tym sa znizuje aj sanca...na poctet oplodnenych vajok..priemerna uspesnost pri soft cykloch 20%... pri klasickych IVF 30-40%...

bianka30
2. apr 2008

no ja nemam najmensie problemy s ovu, tak snad by to nebol zly napad, ja sa strasne bojim liekov, neskutocne, a o OHSS ani nehovorim. mam z neho panicky strach..

tanitta
2. apr 2008

😎

bianka30
2. apr 2008

preco tak malo, ved ked uz to raz spravia vonku a daju to dnu preco taka mala uspesnost...

tanitta
2. apr 2008

je rozdiel mat 12 vajok a je rodziel mat 2 vajicka... 😉 ... z 12tich je vacsia sanca ze sa viac ks oplodni...z dvoch sa nemusi ani jedno... a cely cyklus je pase...

bianka30
2. apr 2008

jaaaj ano logicke.. niekedy staci zapnut aj hlavu ze ?? hehehe
ja som teraz pomylena z kamosky, lebo im sa ujali vsetky , tak preto.. ale uz viem a dakujem

sterea
autor
2. apr 2008

ale ja som niekde citala nejaku studiu kde hovoria ze velke mnozstvo vajicok moze byt na ukor kvality, a tam hovorili ze ideal pre klasicke IVF vzhladom na cenu zakroku je 8-12 vajicok. Dokonca niektore zahranicne studie hovoria ze najkvalitnejsie vajicka su ked ich je max.5. A to je vlastne ideal pre Sof cyklus. Len keby ta uspesnost bola vysia, respektive keby na to poistovne aspon z casti prispievali ☹.

alicka27
2. apr 2008

Mame narok iba na 3 cykli za zivot aj to iba do veku 38 rokov, to naozaj?Šak mi za chvíľu vyprchá čas! A koľko má byť prestávka medzi jednotlivými pokusmi?

dior
2. apr 2008

a Soft cyklus berie poistovna ako normalne IVF? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre