4. IVF a viac. Má to ešte zmysel?

sterea
19. nov 2007

Ahojte, chcem sa spýtať či tu je niekto komu vyšlo 4 IVF (a viac)? ja som momentále po 3 neúspešnom IVF+ ICSI a neviem či má zmysel sa púšťat do ďalšieho boja. Ako ste zvládali neúspechy a v čom bolo iné to posledné IVF , ktoré sa zadarilo 🙂 . Ako ste to zvládali po psychickej a finančnej stránke? Poteším sa každému príspevku.

adinam
2. apr 2008

Alicka,prestávka medzi IVF by mala byť aspoň tri mesiace,pretože máš "rozhádzaný cyklus",je to záťaž pre organizmus.Radšej počkať,ako sa bezhlavo rútiť do ďalšieho IVF s negatívnym výsledkom a premárneným pokusom,ktorý hradí poisťovňa.Asi tak..Ostatné je na tebe.Ale tie tri pokusy určite stihneš do 38 rokov.A dúfaj,že ich nebudeš potrebovať všetky.Veľa úspechov. 😉

sterea
autor
3. apr 2008

Dior,SOFT cyklus si hradis sama ten nejde cez poistovnu.

meleri
3. apr 2008

Cau holky,

já sice nemám za sebou 4 IVf, ale 5 IUI a 2 IVF+ICSI....zrovna jsem v té čekací době 2 týdnů...ty první dny jsem byla fakt nadšená, ale tedkom už zas strácím naději...

tak nevím, můžu sem občas napsat? Jinak já jsem OK manžel má zhoršený spermiogram, a jeho spermie se nechtějí spojit s vajíčkem, proto to ICSI...

Jestli to ale zas nevyjde, tak to za dva měsíce zkusíme znova...tentokrát nám zbyly embrya tak snad by byl i ten KET.

ahoj

sterea
autor
3. apr 2008

meleri, samozrejme ze si tu vitana. Treba verit ze to vyjde a dockate sa //. Ale ten stres z cakania je hrozny. A kam chodite do CAR ak sa smiem spytat?

meleri
3. apr 2008

Stereo,

dík moc za uvítání..já k vám teda občas napíšu... 🙂
No já do CARu nechodím, já žiju v cizině, ve Francii, a tady je jenom doktor. takže chodím k němu..

No stres zatím ještě ne, to až ty dva dny před testem...🙂 ale spíš přemýšlím jestli to vůbec vyjde... ☹

sterea
autor
3. apr 2008

Tak to ta obdivujem, ja som vzdy mala z toho cakania stres, tusim iba prvy krat nie vtedy som bola neskutocne nadsena a strasne som tomu verila. Ale s kazdym dalsim pokusom sa mi zda to cakanie tazsie a pri 3 IVF som si na treti den bola 100% ista ze to nevyslo, neviem to opisat ale bola som si tym vnutorne ista a bohuzial sa to potvrdilo aj ked manzel mi celu dobu tvrdil ze vzdy som tomu verila az do konca aj ked pochybnosti samozrejme boli a teraz ked som si ista ze to nevyslo tak to urcite vyjde 🙂. Ale ono to je jedno, je to loteria 🙂 Neboj teraz ti to urcite vyjde a treba tomu verit , budem drzat palceky.

meleri
3. apr 2008

máš pravdu je to těžší a těžší...já myslela, že si pak člověk zvykne, ale naopak....ty taky ted čekáš? a který den? tak ti držím moc palce..

Já pak už nevěřila těm IUI..přišlo mi to jako ztráta času, ale dělala jsem to pro manžela, on pořád doufal...
tak si říkám,jestli kdy dítě vůbec budu mít..

Jednou nám to už ale vyjít musí ne? 🙂 aspon jedenkrát..🙂

měj se pěkně

sterea
autor
3. apr 2008

Neboj urcite to raz vyjde, len to netreba vzdat. Ale niekedy to beriem ako taku malu nespravoslivost, ze inym to ide tak rychlo , niektori ani nechcu dieta a maju ho a mna osud takto skusa ☹.
Minule som dosla k zaveru , ze to je skuska trpezlivosti aby sme si deti viac vazili a hlavne pri ich vychove treba trpezlivosti az az 😀 😨 . Ja momentalne nestimulijem, mam po 3 IVF rozhadzany cyklus tak musim brat 2-3 mesiace antikoncepciu a teraz este len zacinam , ak sa to upravi tak snad v juny alebo v july sa do toho pustime 😒

bianka30
3. apr 2008

strea , viem ze to znie velmi zle, ale si asi dost skusena na to aby si mi vedela pomoct. ake to je stimulovat v lete... ja som teraz brala len clostyl a stale mi bolo teplo a tak chcem IVF odlozit az na jesen a neviem ci robim dobre...
skus mi pls. napisat ako si sa citila ked si brala lieky. je pravda ze OHSS mozu dostat len baby s PCO? ja sa toho strasne moc bojim ... ale PCO nemam, ovulku mavam pravidelne aj dost bolestivu... u nas je problem so slabym spg...
dakujuem velmi peken,.

meleri
3. apr 2008

Stereo,

jo já vím, je to fakt nespravedlivé...někomu to vyjde hned a my se musíme trápit..taky už z toho někdy blbnu...ale co se dá dělat..prostě máme smůlu, ale snad ne nadlouho....tak ti držím palce, at se ti to brzo upraví...a snad tu pauzu aspon využiješ k nějaké super dovolené nebo tak..🙂

Bianko,

já měla pocity horka při prvním IVF ICSI a to bylo v oktobre, a taky jsem měla ten HSS syndrom. možná proto nám to nevyšlo..já měla moc vysoké dávky a doktor to nějak nepohlídal..tedkom už si mě pohlídal a nestalo se mi to..já žádné PCO nemám a i tak se mi to stalo...u nás je taky problém na manželově straně..

sterea
autor
3. apr 2008

ja som stimulaciu znasala vzdy dobre. Ak ti lieky nesedia tak ich zmen. Ja som vzdy stimulovala menopurom a decapeptylom, takze neviem posudit ine lieky, teraz chcem vyskusat kombinaciu puregon/menopur + decapeptyl, tak som sama zvedava. Ja zevraj mam hranicne PCO a nemala som problemy s OHSS, treba hlavne pocas celej stimulacie aj po transfere pit vela tekutin (3-4 l) a tym by si mala tomuto predist. Stimulaciu som este vlete enmala, teraz chcem prvy krat vyskusat, zatial som vzdy stimulovala na jar a jesen.

meleri
3. apr 2008

Stereo,

já brala vždycky ten Puregon..nejdřív první den menstruace decapeptyl,, a za 14 dní kontrola+10 dní puregonu..ten menopur mi nikdy nedal, nevím proč...já s tím tedkom taky neměla problémy, jen nesnáším ty velké dávky jako jiné ženy..já měla slabší HSS i po IUI.
Já pít nesměla, protože když jsem pila tak to nešlo ven a hromadilo se to v břiše...pít jsem začla až tak 7 den po transferu, tentokrát už dřív a zatím pohoda..jen trochu nafouklé břicho ale nebolí..
držím palce s tím létem, v létě to snad bude lepší, člověk je víc v pohodě...ta zima fakt nic moc...:(

tanitta
3. apr 2008

Kocky ahojte.. dufam ze sa coskoro presuniete do tehulkovskej temy;)...
Sterea.. ja som mala ja menopur,puregon aj s decapeptylom a teraz gonal.. inak kocky ta voda je dolezita a nielen na OHSS ale hlavne pocas stimulky na kvalitu folikulov..resp. vajickok...folikuly su zlozene z vody...a voda je zivot... v prenesenom zmysle to plati aj na kvalitu vajicok .. takze pitny rezim nepodcenovat... pa

meleri
3. apr 2008

tanitto,

to bych moc ráda...mám pocit, že už se to podařilo všem kromě mě...:(
já fakt pít nemohla..protože to nešlo ven...až pak po nějaké době jsem zase mohla pít normálně.

sterea
autor
3. apr 2008

Meleri, tak nasa dovolenka bude 4 IVF 😅 ☹
Ale stym pocitom , ze sa to dari kazdemu len nie nam mas pravdu, ja som si presla roznymi stadiami, to by uz bolo aj na knihu 😀 , tak dufam ze uz sa dotavame k zaverecnej kapitole a ako kazda dobra kniha sa to skonci hepyendom 🙂

meleri
3. apr 2008

Stereo,

já tu po tom prvním neúspěchu fakt nemohla ani chodit...tedkom po transferu tu zas chodím, ale jestli to nevyjde, tak bych asi z toho měla depku to furt číst... ☹
Aha...tak ti moc přeju at už to vyjde! 🙂 Fakt nevím, mám pocit že jsem v životě ve všem poslední..i v tom těhotenství..nakonec mi to vyjde jak mi bude padesát.. 😖

sterea
autor
4. apr 2008

Meleri, no proste si musis povedat ze si vynimocna a ziadna tuctovka 😀 . Kazda tuctovka ma dieta na prvy sup ale ty vynimocna ho sice budes mat az po nejakej dobe ale o to viac vytuzene a vynimocne 🙂 Neboj, raz to vyjst musi !!!!

meleri
4. apr 2008

Stereo,

to je pěkné! 🙂 🙂

sterea
autor
16. apr 2008

Meleri tak ako, mozem gratulovat? Dufam ze mas pre nas pozitivne spravy?

janielik87
23. feb 2015

@sterea tak nakoniec to vyslo? 🙂 ja mam ten isty problem ako ty predtym... nie a nie sa uhniezdit :( neviem co skusit...vedela by si poradit? 🙂 vdaka

sterea
autor
23. feb 2015

Janielik - hlavne to nevzdavat a zmenit liecbu. My sme pri poslednom pokuse zmenili totalne vsetko. Zacala som brat matersku kasicku (cca pol roka pred tym) , je to vyborna vec na vystielku maternice, ktora je zakladom pre dobre uhniezdenie vajicka, čili v tabletkach pred otehotnenim su vyborne na prekrvenie maternice, manzel bral cca pol roka Profertil na zlepsenie kvality sprmii. Sexovali sme cca pol roka pred tym s kondom aby si moje telo netvorilo protilatky proti manzelovym spermiam, brala som cca 3-4 mesiace predtym antikoncepciu Janin na upravu hormonov. Zmenili sme centrum a vyslo to. Predtym ani raz ani tuk.

janielik87
23. feb 2015

@sterea ja mam obavu, ze aj my mame tie protilatky hlavne v neporiadku...teraz pred KET sme stihli len par tyzdnov s kondomom...
resp. vyhybali sme sa sexiku...
kajanske som skusala, zial neznasam to dobre, lebo mi to je tazke na zaludok..mam az krce :/ ja mam vystielku aj celkom fajn, ale nikdy ani tuk...ani jeden vkld nic...a nie, nevzdavam 🙂 chceme ist na to zase v lete. Len uz by som chcela, aby to vyslo. Embryjka su pekne, ja som oki a aj tak nic... uz je to na porazenie.

haimi
23. feb 2015

@janielik87 a mas porobene vsetky vysetrenia? Genetiku, hematologiu, imunologiu - ale komplet, nie len protilatky, endokrinologiu?

janielik87
24. feb 2015

@haimi na endokrinologii som bola, tam mi povedali, ze CAR robilo vsetky vysetrenia, stiku mam v poriadku, tu mi aj ultrazv. skumala...a nic, hematologiu ma neposlali, lebo som nemala potraty...a imunologiu teraz chceme ist na tu reprodukcnu (snad nam daju listok) a genetiku nam robili pred prvym IVF...tak snad to staci...
uz neviem, kde je chyba

haimi
24. feb 2015

@janielik87 najcastejsie kockam, aspon v nasej teme najdu imuno problem . Neviem kam ides na tu imuno, ale nech ti urobia vsetko - aj nk bunky, cytokiny... http://www.dzurilla.com/reprodukčná-imunológia..... Mne urobila hematologicka vysetrenia aj bez potratu. Najlepsia je na to mudr. Drakulova z blavy. Naozaj, pokial sa ti dlho nedari, treba si vsetko podrobne porobit a mozno sa konecne pricina najde. Je otrasne, ze zene z gynekologickeho hladiska nic nie je a car urobi 3 ivf a az ked sa nezadari, tak jej odporucia nejake hlbsie vysetrenia ☹ drzim palce

janielik87
24. feb 2015

@haimi dakujem, ano nad tou NR spekulujeme...vraj je aj v BA uz sice repro.imuno , ale neviem sama, ci tam robia podrobne...
Ja som sa uz po neuspesnom ET na to pytala a lekar, ze imuno najdu kazdemu a ze mi na to nemaju ani velmi co dat... :/ no...tak snad uz teraz sa kusok zameria na to...ved z 26vajok sme dali "normalne" oplodnit 14 a ani jedno, injekcne 12 a 11sa oplodnilo..tak uz nech mi nevravia, ze sa daco neda robit
Ta dok. Drakulova berie pacientky aj bez odporucania??? Som z BA, cize to by sa dalo...

lina129
24. feb 2015

@janielik87 @haimi ahojte, to iste zaujima aj mna, ako sa da objednat k Dr. Drakulovej? Berie aj bez vymenneho listka? Mna tie v CAR na to neposlali, vraj tiez kvoli tomu, ze som nemala potraty, ale chcem si dat vsetko porobit aj na vlastnu past... Inak, na imunologii som bola u Dr. Bergendiovej v Imunovital a mozem odporucit, uz robia vsetko ako v NR a nepotrebujes vymenny listok... 🙂

janielik87
24. feb 2015

@lina129 vdaka za info 🙂 super teda 🙂 ani netreba z CAR vymenny? cize da sa hned objednat a kolko sa caka?

haimi
24. feb 2015

@janielik87 ze vraj berie aj bez odporucenia, ale keby bolo treba, tak ti gynekolog nenapise? Skus jej popr napisat mail: monika.drakulova@synlab.sk Na imuno problemy sa dava babam hocico: medrol, prednison, popr aj nejake infuzie, ci co.... Niektore baby v tom uz maju brutal skusenosti.

haimi
24. feb 2015

@lina129 @janielik87 a robia aj nk bunky? Lebo to na stranke nemaju

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre