4. IVF a viac. Má to ešte zmysel?

sterea
19. nov 2007

Ahojte, chcem sa spýtať či tu je niekto komu vyšlo 4 IVF (a viac)? ja som momentále po 3 neúspešnom IVF+ ICSI a neviem či má zmysel sa púšťat do ďalšieho boja. Ako ste zvládali neúspechy a v čom bolo iné to posledné IVF , ktoré sa zadarilo 🙂 . Ako ste to zvládali po psychickej a finančnej stránke? Poteším sa každému príspevku.

pipka
19. nov 2007

sterea, nikto ti nepise, potesim ta aspon ja. Nie je to sice moj pripad, ale mam kamosku, co im to vyslo az na 4-ty krat a presne ako ty to uz chceli vzdat a dnes maju kraaasne rocne dvojcatka dievcatka 😉 😉 😉
takze hlavu hore a hlavne sa nevzdavaj 😵

lauritka
19. nov 2007

niekde tu bola kocka, ktorej vyslo az 8. ivf..tusim helka sa volala. 🙂 a teraz ma krasne dvojicky. podla mna to netreba vzdavat, ak je tam stale predpoklad, ze budete mat deticky . cize nie je ani jeden uplne neplodny.

denka28
19. nov 2007

sterea ahoj, mam kamosku, 1IVF- neoplodnilo sa im ani jedno vajicko, 2 IVF potrat v 4 mesiaci, 3IVF v madarsku negativny test, 4 IVF ... 2.novembra sa im narodil syncek 😵

maaja
19. nov 2007

sterea, ak sa vam da, tak urcite skusajte !
teda financne narocne to bude urcite a na psychiku taktiez, vsak ? 😖
a v com je vlastne problem ? preco sa nedari ???

maaja
19. nov 2007

... ja mam Mareka po druhom IVF+ICSI

sterea
autor
20. nov 2007

Maja, v podstate vazny problem nemame, manzel ma horsi SPG ale vajicka sa oplodnuju, mam endometriozu 1 stupna, hranicne PCO. V podstate sa nenaslo nic preco by to nemalo vyjst. Ale maternica sa akosi brani uhniezdeniu embria, ja osobne vydim problem v tom. Ale na to lekari asi nemaju ziadnu liecbu ☹. Aspon k tomu sa zatial nikto nevyjadruje.

monika3
20. nov 2007

Sterea chapem ake to je nazbierat dostatok sil do dalsieho boja 😠 , ja mam za sebou dve neuspesne IVF, a uz ist do tretieho mam obavy ☹ Ale urcite sa pozbieram a budem bojovat dalej 😉
urcite sa robia aj niake imuno vysetrenia ak sa nedari zahniezdit embr. do maternice, Tusim v Kosicach to robia 😉

sterea
autor
20. nov 2007

Monika, my mame za sebou imuno v Prahe aj genetiku v BA, laparoskopiu , hysteroskopiu. Oficalne sa nenaslo nic. Mozno je v tom nieco co ani nevedia zistit. Inak si to neviem vysvetlit alebo je problem v psychike, naposledy mi lekari povedali takuto verziu, kedze si nevedia rady 😠 .

monika3
20. nov 2007

hej sterea psychika je tiez dolezita, ale ja si myslim ze ked to ma prist tak to pride aj najpriek vsetkym problemom. A chces ist este do 4. IVF? Ak nemame financne problemy tak to este skuste, a skuste zmenit aj centrum 🙂

martinazpk
21. nov 2007

Sterea, ja som po 3 neuspesnom ICSI a snazim sa najst silu a peniaze na 4. Nenecham to bez boja, hoci mala som aj take myslienky. Ale tretie po zmene centra bolo najuspesnejsie. Bola som 15 dni tehotna. Dovtedy ani tuk. Vzdy som prisla na krv a negativne a na tretom som mala hcg 100, to bol pre mna krasny sok a hned dalsi, dostala som menzes, takze embryjko sa prestalo vyvijat. :( Raz to musi prist az do uspesneho konca. Teraz nahanam lieky po nete, aby som aspon trosku usetrila peniazky na kocik 🙂))) Ved raz to musi vyjst. Tak hlavu hore, nadych/vydych a hor sa do boja. Nevzdavaj to!

sterea
autor
21. nov 2007

Martinka, my sme uz zmenili centrum ale nepomohlo to, nikdy ani naznak tehotenstva. Ja by som aj tych par dni tehotenstva brala ako uspech, aspon vies ze embrijka su schopne sa zavrtat, iba sa zrovna nespojilo spravne par buniek. A kam teraz chodis do centra? Lezala si doma po transfere, bol ten tvoj posledny cyklus v niecom iny ako tie predchadzajuce? Ja som uz skusala byt doma na PN, chodit do prace, lezat iba par dni a nic nezabralo, naposledy som bola doma dokonca od zaciatku stimulacie az do testu a aj tak to nepomohlo, aj ked podla mna sa to vylezat neda ale v centre na tom trvali aby som bola doma aj ked lezat mi nekazali. Keby poistovna priplacala este aspon na jeden cyklus, to by bolo fajn, alebo aspon na lieky. Martinka a u Vas je problem na koho strane, co Vam na to lekari hovoria preco to nejde?

martinazpk
21. nov 2007

Teraz chodime do Ferticentra ku doktorovi Pinterovi. Vsetci su tam fajn. U nas je problem manzelova tazka oligoastenoazospermia. Proste malo a lenive spermije. Co bolo ine? Vsetky lieky co som brala ja /Prednison z Prahy, Glukophage z predchadzajuceho centra/ som mala vysadit, podla doktora su to len blbosti. Neverila som. Stimulovala som iba Merionalom a na konci Cetrotidom. Ziadna antisa mesiac pred zacatim, nezacinali sme Decapeptylom.Preco to nevyslo v prvom centre? Doktorka vravela, ze nevie. A ja som bola zufala, ze nieco vo mne nie je O.K a ze to nenasli.Teraz sa zahniezdilo, len chromozomy si nesadli. Taka je verzia doktora. Takze nabuduce to skusime znova u Pintera a dufame, ze to bude lepsie.

bianca1
21. nov 2007

Ahojte,tak ja mam za sebou tiez 3 neuspesne IVF+ICSI,manzel nie horsi ale zly SPG a u mna tiez hranicne PCO-anovulacne cykly..Tiez sme uvazovali o 4.IVF ale nastastie to uz nepotrebujeme.V januari cakame mimi a pocate bolo prirodzene.
Manzelik bral aj nejake vitaminy a ja som pila Femigard.Myslim ze aj to pomohlo a aj psychika.Tak hlavu hore a netreba to vzdavat.
Po poslednom IVF mi ostal Gonal F450UI,mam na predaj 2 pera,tak ak by bol zaujem piste na gretti@post.sk
papa

redkvicka
22. nov 2007

Ahoj to je super bianca, tesime sa, ze si tehu. A ake vitaminiky bral manzelik?

sterea
autor
22. nov 2007

bianca, tak to ma fakt potesilo a gratulujem. A ake vitaminy bral manzel?

bianca1
22. nov 2007

Manzelik bral selezin ACE + tekuty L-carnitin.Myslim ze tak sa to volalo.
A dakujem za gratulacie a drzim vam palce.

k.bett
25. nov 2007

bianca1:

Ahojky, předem vam gratuluju k mimi.
My pujdeme v unoru teprve na 2 pokus IVF+ICSI (spatny spermiogram)
Manzel bral porad uz asi 8 mesic vitaminy selezink, E, koenzym Q10 ale postupne uz ne tak pravidelne.Zlepsilo se nam ale mnozstvi a pohyblivost, ale my mame problem s morfologii. Manzel posledni mesic papa vsechny tyto vitaminy a navic L- carnitin tekuty. Muzu se te zeptat v cem jste meli problem v spg?Jestli se to tykalo taky morfologie? 🙂Mam pocit totiz ze na spraveni morfologie nic neni at hledam jak hledam, proste jen asi to T/M.

bianca1
26. nov 2007

Ahojcek,takze manzelik mal raz dg.azoospermia potom mal ATO predpokladam ze je to oligoteratozoospermia,mal deformovane spermie tak neviem ci je to ono.
Inac nam lekar povedal aby koenzym Q10 nebral,ale nepytala som sa preco,tak ho potom prestal brat.
Tak ak sa to nepodari priridzene tak v januari nech to vyjde na 100%

butkovska
27. nov 2007

Ahojte ženy po IVF.Ja som bola 3-krát a vyšlo to.Použili tzv.prdľženú kultiváciu a teraz máme 2,5 r. dievčatko. Je zdravé-nebrala ešte antibiotiká, je vraj rozumovo vyspelá-tvrdí p. uč. zo škôlky.Skrátka stojí to zato. Veľa šťastia každej, kt.to nevzdáva.ADA

gabika24
6. dec 2007

ahoj. urcite to treba skusat a nevzdat sa. Psychika je velmi dolezita. Nam vyslo 3. IVF. Mame krasnu 2-rocnu dceru. Teraz sice dalsie IVF nevyslo, ale ideme do toho znova. takze drzim palceky. 🙂

juliet
6. dec 2007

Ahoj holky, vy už jste tady zkušené. Nestalo se vám některé, že by jste měly bolest v podbříšku? Já jsem 8. den od transferu a už podruhé se mi v noci stalo, že přišla takováto bolest. Sice za 5 minut to odešlo, nekrvácím, ale i tak mi to je divné.

gabika24
6. dec 2007

ahoj juliet. bolest - ako opisujes som mala aj ked som bola tehotna po transfere s nasou babulkou, ale aj ked som tehotna neostala. ono to je asi individualne, hlavne mysli pozitivne, drzim palce, aby to bolo vsetko ok. 🙂

michule
6. dec 2007

Ahoj holky ...sterea..drž se určitě do toho jdi, i když vím, že psychika to je veliký soupeř. Všechyny to myslím moc dobře známe, tolik toužíme po miminku. Odpočiň, našetři a zpět k injekcím. Juliet - jsem na tom stejně jako ty, 8 den po Et a je to běžné a navíc co je horší, že se pořád jenom kontrolujeme. Odpočívej a uvidíme. Strašně nám všem držím palečky.

sterea
autor
6. dec 2007

Juliet a Michule, drzim Vam palce a dufam ze to "prelomite" a uvidite //. Kolke IVF podstupujete a ake mate zdrav. problemi, na koho strane je vina?

sterea
autor
6. dec 2007

Gabika to je super ze sa vam na 3 pokus zadarilo, teraz to musi byt po psychickej stranke lahsie bojovat o druhe babatko, aspon si tak myslim. Vcom bolo to tvoje 3 IVF ine od tych predchadzajucich? Ja uz skusam vsetko mozne a nie a nie to vyjst, tak sa chytam kazdej "slamky" 🙂 .

michule
6. dec 2007

Já mám za sebou 2 IVF a teď první transfer. Jinak mám 10 zmrzlinek. Syna mám z prvního manželství. S přítelem jsem 12 roku a když jsem začali se snažilkováním, tak jsem nevěřila, že někdy budu muset podstoupit IVF, jelikož spermijky byly Ok je na 20% a ty ještě pomalé a lenivé. prostě normální cestou asi bez šance. Proč nevyšlo 1IVF jsem absolutně nechápala, přopadala jsem si zdravá a vidíš. Ta příroda je strašně mocná. Ale tak moc jsem s tebou, že si to ani nedovedeš představit. Opravdu jsem tady všechny na jedné lodi a pokud by mi to 13. nevyšlo, aspoň budu mít komu napsat a vím, že tady to pochopí každá z nás.

sterea
autor
6. dec 2007

Michule, neboj, treba verit ze to vyjde, to je asi jedine co nam zostava 🙂. Kam chodis do centra? My momentalne do Heliosu, ale predtym do Iscare. Mysleli sme si ze zmena centra prospeje vysledku, ale asi to je jedno, ked sa to ma zadarit tak sa to zadari hocikde. Len keby to uz BOLO, ach jo ☹ . Asi som moc nedockava, ale ako nebyt, ked vsetky zeny naokolo rodia ako "ozivot" 😒 . A hlavne mam pocit ze kazdy dalsi neuspech znasam horsie, a myslim ze aj statisticky nam klesa sanca na uspech. Niekedy si hovorim ze keby to malo vyjst tak to vyjde pocas prvych 3 alebo 4 cyklov a potom tie sance su uz min. aj ked samozrejme vzdy je nejaka sanca, to je aspon moj nazor. Preto sa tak bojim dalsieho pokusu, aby to nebolo len vyhadzovanie penazi von oknom ☹.

michule
6. dec 2007

Já chodím do Gyncentra tady v Ostravě, takže mi to leží u dlaně, ale i když jsem neslyšela zrovna nejlepší věci na naš CAR, tak jinde se zatím nechytsám. Vím, že v každém CARu se paltí jinak, ale zase tak veliké rozdíly v tom nejsou. Peníze to jsou neskutečné, to víme všechny, ale snad si jednou svorně řekneme, že to stálo za to. Na 1IVF jsem byla v březnu a od te doby taky šetříme každou korunku ať si můžeme dovolit další IVF. Je to hrozné, paltíme snad i za pozdrav.

gabika24
7. dec 2007

AHOJ sterea. Neviem, v com bolo 3 IVF ine, mozno v tom, ze som sa nan velmi tesila a nepripustila som si inu moznost, len tu, ze som urcite tehotna. vobec som si nepripustila, ze to nevyjde.
Teraz, ked sa to nepodarilo, muz mi vravel, ze to tusil, lebo ked sa spytal ci si myslim, ci som tehotna, povedala som neviem... vtedy som mu hned tvrdila, ze hej, ze urcite a od zaciatku som sa s babou "mojkala" ... ono je to vela aj o psychike, aj ked niekedy mozes robit, co vladzes a nic nevyjde... no nikdy neprestan verit, ze sa to podari. a ta slamka, ktorej sa obcas chytame, ma tiez svoju moc 🙂
Chodila som do ISCARe, teraz do Heliosu.., takze sa mozno sem-tam aj vidime... Neboj, urcite aj ty raz budes v naruci drzat ten uzlicek stastia... aj ja uz bola chvilami zufala, ale nevzdali sme to a dnes mame nadhernu dcerku... drzim ti palce - velmi, velmi - teda vsetkym drzim palce... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre