4. IVF a viac. Má to ešte zmysel?

sterea
19. nov 2007

Ahojte, chcem sa spýtať či tu je niekto komu vyšlo 4 IVF (a viac)? ja som momentále po 3 neúspešnom IVF+ ICSI a neviem či má zmysel sa púšťat do ďalšieho boja. Ako ste zvládali neúspechy a v čom bolo iné to posledné IVF , ktoré sa zadarilo 🙂 . Ako ste to zvládali po psychickej a finančnej stránke? Poteším sa každému príspevku.

gabika24
7. dec 2007

uz neviem, co pisem. nechcela som napisat s babou, ale s babom... je to nasa krasna babulka 😀

kika312
7. dec 2007

Ahojtr!!!Preco ste podstupovali tolko IVF? nemali ste mrazacikov?

renusa
7. dec 2007

Ahojte 😉
tak aj ja som už po 3. neúspešnom IVF ☹
Kto mi poradí ako zistiť prečo sa embrijku u nás nepáči 😒 čo by som mala ešte vyskúšať 😖
Všetky 3. IVF boli ICSI....skúšala som aj Gynex určitú dobu predtým .... posledný krát som užívala aj Prednison asi mesiac pred stimulkou...
Nepodarilo sa a bojím sa ďalšieho sklamania ☹ , má to vôbec význam skúšať do nekonečna??

tanitta
7. dec 2007

Renuska...ake vystrenia mas porobene? ... genetiku,infektologiu, imunologiu?? prip. hematologiu?.. pa...

renusa
7. dec 2007

Tanitka, nič z toho čo si napísala 😒 rozmýšľame o imunologii v Prahe ... hoci mi doki nasadil Prednison preventívne už pred 3. IVF 😖
A infektologia a hematologia to sa robi kvôli čomu?

tanitta
7. dec 2007

Hej ta Praha je rozumne rozhodnutie....a co najskor...na infektologii si terba dat spravit toxoplazmosu,chlamydie,boleriozu,listeriu,CMV(cytomegalivirus)... a priznam sa ze hematologiu este nemam ani ja 😔 .....ale genetika tam tiez treba ist(doporucenie ti da obv.gynekolog)....pa

renusa
7. dec 2007

Tanitka ďakujem za info....a tá infektológia sa kde dá spraviť?? myslíš, že môže byť niečo z tohto príčinou neuchytenia sa embrijka?? som asi moc zvedavá, že 😎

tanitta
7. dec 2007

Renuska... infektologia sa robi na beznej infektologickej ambulancii...myslim ze doporucenie tam netreba....
hm...v tomto som aj ja bezradna v pricinach neuspechov...na genetike zistuju pocty chromozonov(geneticke poruchy) aj to moze byt problem ale vo vacsine pripadov vyjde genetika ok... vela veci moze objasnit prave ta praha...

kika312
7. dec 2007

Renuska a mrazacikov si nemala?Chudera,neviem si predstavit,ze by som to mala opakovat 3.krat.Musis mat pevne nervy,tak sa nevzavaj.Drzim palce.

renusa
7. dec 2007

Tanitka, koľko IVF už máš Ty za sebou?...a máte aj mrazáčiky?
Ale v Prahe ževraj aj tak vždy predpisujú iba Prednison a ten som už brala 😖
Kika, vždy sme mali iba embrijka na transfer, nemáme žiadne mrazáčiky ☹

tanitta
7. dec 2007

Renuska.. ja mam 2ketka a 3ivfka... a pocas brania prednisonu si mala aj chraneny styk?.. to je bezpodmienecne... bez toho nema liecba zmysel...

tanitta
7. dec 2007

a mam jedneho mrazacika...s ktorym moc nepocitam... 😕

renusa
7. dec 2007

Tanitka, ja som zároveň brala ATK pred stimulkou 😒
A Ty si bola v Prahe?....čo Ti tam zistili, ak si bola?

tanitta
7. dec 2007

Renus.. ten kondom nesluzi na to aby si neotehotnela.. ale na to aby si sa ty nedostala do styku so spermiami..aby to telo zabudlo a potlacilo imunitu....
ja som bola v prahe nezistili mi nic.. ale u manzela sa nasli nejake protilatky voci mne...

renusa
7. dec 2007

Tanitka, ale to mi veru nik nepovedal, že kondóm treba 😎 😒
A nasadili Vám teda nejakú liečbu?
Ale aj jeden mrazáčik je aspoň malinkatá nádej, náhoda je blbec 😎

tanitta
7. dec 2007

Nie.. to sa nelieci pretoze...len musime mat stale chraneny styk az do 14tt... 😠

renusa
7. dec 2007

takže Vám takto naordinovali 😠 až do 14tt čoho??

tanitta
7. dec 2007

no do 14 tyzdna tehotenstva 😉 ... idem do hajan .. pa kocky renusksa i kika 😉

kika312
7. dec 2007

Dobru nocku!!!

renusa
7. dec 2007

aha 😉 dlhé vedenie mám 😀
Idem už aj ja do postieľky....dobrú nôcku aj Vám 🙂

gabika24
12. dec 2007

ahojte. ja len tolko, ze nikdy sa netreba vzdavat. My sme mali uz len 3 mrazaciky (z povodnych 16), rozmrazili sa vsetky, vlozili tri, chytilo sa jedno a mame krasnu dcerku - nas najvacsi poklad. Urcite sa to kazdej z vas raz podari,nezufajte, psychika je dolezita... 🙂

sterea
autor
26. mar 2008

Tema nejako ustala a tak dufam ze sa niektorej z vas podarilo otehotniet a ze sa s nami podelite o radostnu spravu 🙂

sterea
autor
26. mar 2008

Akosi nam ustala tema. Tak dufam ze sa niektorej z Vas podarilo otehotniet a podelite sa s nami o svoju radost a skusenosti 🙂 . A budeme tu mat konecne nejaky veeeelmi pozitivny pripsevok. Tak sa uz velmi tesiim na odpovede 🙂

ulrika.zuberska
26. mar 2008

ahoj, nevie nahodou niektora či budem mat dalšie 3 pokusy ked prestupim do inej poistovne?

katy2
26. mar 2008

ulrika, nebudes.... preplacaju sa len 3 pokusy, nech akokolvek casto menis poistovne.... 😔

ulrika.zuberska
26. mar 2008

tak6e u6 len ako samoplatca :

katy2
26. mar 2008

ulrika, bohuzial ano... 😔 😔 😔

ulrika.zuberska
26. mar 2008

ale počula som že poistovna by mohla uznat aj stop cyklus ja som mala hned prvý

katy2
26. mar 2008

to je mozne, neviem, nemam taku skusenost... ale nejake lieky si vybrala a pouzila na stimulku.... to by bolo dobre sa informovat... v akej si poistovni?

ulrika.zuberska
26. mar 2008

vo všeobecnej a teraz chcem prejst do noveho caru do Heliosu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre